Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:14 23.05.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Za jivota v USAнови  
Автор ray! ()
Публикувано30.09.99 11:22



До всички българи независимо къде сте - стой те си там и си бъдете емигранти- Аз си живеех в Щатите - няма да изпадам в подробности- беше не леко знаете ги тези неща- взех че се върнах в България - груба грешка чувствам че се задушавам от тъпота и безмислие... така че бъдете там където сте ...

Тема Za jivota v USAнови [re: ray!]  
Автор PZP ()
Публикувано03.10.99 02:12



Razbiram te siakash priatelu ama kak da si stoia tam kadeto sam -ami az sam si tuk v BG i nesto hich ne me svarta.A ti kak dopusna tazi graska? Ne e li popravima???

Тема Za jivota v USAнови [re: ray!]  
Автор Bozo ()
Публикувано05.10.99 07:48



Kolko vreme beshe v USA ? Az sym v L.A., ikukvam ot skuka i mislja da se probiram v BG............

Тема Za PZPнови [re: Bozo]  
Автор ray! ()
Публикувано05.10.99 13:43



Za PZP PZP - Neka da ti kaja grechkata e popravima imam si vsichkite neobxodimi ID-s tova koeto niamam e pari i ochte malko kuraj da sloja cherta na vsichko i da si vdigna chukovete.Pri men situazia e malko po slojna.

Тема Za Bozo - L.Aнови [re: ray!]  
Автор ray! ()
Публикувано05.10.99 13:47



Bozo kak taka ti doskucha v L.A. Stegni se i ako vsichki ID sa ti nared - to e iasno gledai smelo napred a BTW - kak e s rabotata v L.A. i po spezialno v uchilichta? Pichi - taka pone chte si izleech makata. Ne izkukvai a si karai po 80-ta.

Тема ?нови [re: ray!]  
Автор i ()
Публикувано05.10.99 16:43



mozhe bi mnogo vazhen moment e kakvo pravish v BG, imam predvid s kakvo se zanimavash. shtoto chovek ako niama zanimanie s koeto da se chustva Ok ( ikato pari i kato polozhenie v obshtestvoto) kadeto i da otide niama da go svarta. Ti kakvo pravish sega v BG ?

Тема До силно анонимния iнови [re: i]  
Автор ray! ()
Публикувано05.10.99 17:46



работя в една твърде сериозна институция, тук обаче не става въпрос за положението което имам сега или за положението което съм имала там /то между другото беше твърде добро на останалия фон/, както не става въпрос и за парите / въпреки че там те са в основата на всичко/, тъй като на никой не му се живeе под моста още повече през зимата. става въпрос за принадлежност и за усещане, че си пълноценен човек във всяка една сфера от живота си. незнам защо, но това тук в BG някак си се размива, губи се. учудващо е, че тук да ги наречем с точното име - шефовете ти например не могат даже и да забележат,кое е доброто и переспективното в теб за да могат да го експлоатират. Управлението според мен не е добро. Темата е много дълга, много... ще продължа коментара някой друг път. pleasure to me

Тема Za Bozo - L.Aнови [re: ray!]  
Автор Bozo ()
Публикувано07.10.99 10:50



Ами как така ми доскуча в ЛА?! Не е същото - човек се поамериканчва. Не че се оплаквам: имам работа, жилище и разните други екстри, които предлага 'западът', както и приятели, с които да седна на чашка и цигара, но някак си ... няма атмосфера.... В България си изкарвах парите по Интернет, като пишех софтуеър за американска компания и те ми пращаха пари. Буквално ви казвам хора, живеех си като цар. Кеф ти тая вечер в 'Червило' другата в 'Текила', всеки обед на ресторанче. По улиците на София - капанче след капанче - готин живот. Заплатата ми в долари - к'во ми пука че има инфлация и такива. После ме извикаха тука и аз подлъган от нихилистичните вълни в България (всеки ти вика "Абе копеле търся начин да се разкарам от тука че майката си ...") взех че заминах. С което приключи бохемския живот и се почна едно 'сиво' ежедневие. Ходене на работа, плащане на сметки, взимане-даване с глупави аериканци и т.н. Повечето българи в ЛА са пълни сноби - всеки гледа да се покаже 'как е успял'. Повечето са от тия, които сядат и до край ти защитават теорията че 'Америка е най-великата страна' и въобще ей такива булшити. Така че моя съвет (особено към хората, които живеят добре в БГ) е: хич не се занимавайте с емиграция! Ела в САЩ на екскурзия, 15 - 20 дена, ама да дойдеш тука за цял живот - забрави тая работа! Добър пример е бившият ми съквартирант Ники, който е бил доста заможен бизнесмен в родината (от тия с бизнеса, БМВ-то и гаджето), после дошъл тука (вече като г-н Никой) и сега се сдухва като общ работник по разни строежи защото няма образование, не е добре с английския и пр. Сега като препрочетох какво съм написал ми се стори че може и да е малко преувеличено но в общи линии това е положението.

Тема забравихнови [re: ray!]  
Автор Bozo ()
Публикувано07.10.99 10:55



Рей, забравих да ти кажа как е с работата. Работа има - ако не си претенциозен и нямаш нищо против мексиканците (аз имам). Как си с испанския? Училищата, за тях едно е ясно: два-три са елитните университети на ийст коуст и всички други са в Калифорния. Университета в ЛА е един от най-добрите в страната.

Тема Za Bozo - L.Aнови [re: Bozo]  
Автор ali balkan ()
Публикувано07.10.99 16:47



Never too late ZA BOZO_LA. Dont take me wrong.Im not sayin that this country is the best, but you always have the choice. You can go back and have your exelent life, until you get cauhgt and put in jail. Because there is no rich person who got the real money. So YOU be the judge. Im sorry every one has his own opinion right. So, good luck to YOU. Razbirase otnachalo i az misleh kato teb.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.