Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:01 20.06.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема За Али Балканнови [re: ali balkan]  
Автор Bozo ()
Публикувано08.10.99 01:50



Чакай малко бе Али! Първо: Защо ми пишеш на английски? Толкова ли не можа да скалъпиш три изречения на родния си език? Да не би синият паспорт в джоба ти да те е направил чужденец? Освен това ДИР.БГ е български сайт (при това много професионално направен), и тенденцията е тук да се събират българо-говорящи Интернет потребители. Това че пишеш на 'Инглиш' го приемам като пълна снобария и проява на лош вкус. Второ: За какъв затвор става въпрос бе човече!? Да не би според теб хората в България, които печелят пари по честен начин да са обречени на неминуем затвор? Може би и аз съм те разбрал погрешно ... може би ТИ си избягал от България защото си бил застрашен от затвора? Въобще, настоявам за пояснение (на български език) на употребата на думата 'затвор'. Трето: Вярно е че в САЩ има някакъв избор но за 98% от хората живота протича монотонно и скучно в плащане на ипотека, вноска за кола, изплащане на обзавеждане и пр. Ако си събере пари да иде до Лас Вегас, американецът изпитва върховното изживяване, равносилно на пет оргазма и каса "Budweizer". С две думи цял живот си длъжник. Ако това за теб е 'свободен живот' - разбирам те, бягаш от затвора в България. Четвърто: Казваш преди си мислел като мен. Ами добре, вярно е че културният шок в началото е огромен, ама аз съм тук вече две години и не мога да свикна с това че средно-статистическият американец мисли че Канада е в Евопа, както и с фактът че 22% от американците (според представително проучване) са до такава степен неграмотни че не могат да разчетат табелките по улиците.

Тема За Bozoнови [re: Bozo]  
Автор Borislav ()
Публикувано08.10.99 02:19



Malko go preuvelichavash. Tova za negramotnite e poveche za meksikancite i chernite (i ot novite aziatski emigranti).

Тема За неграмотнитенови [re: Borislav]  
Автор Bozo ()
Публикувано08.10.99 03:09



Определено е така, но процентът е верен. Не мога да си спомня къде го четох. Сигурно едно 15-18% са мексиканци, виетнамци и т.н. обаче са граждани на САЩ, което ги включва в бройката. И все пак да не забравяме американците тип 'реднек', които са доста много (не знам къде живееш, ако си в Йейл, значи не си ги виждал тия) и голяма част от тях не могат да четат.

Тема Za Bozo - L.A-novoнови [re: Bozo]  
Автор ray! ()
Публикувано08.10.99 10:05



Bozo - отново съм аз разбирам те чудесно - същото го преживявах и аз по няколко пъти на ден докато си живеех недалеч от NEW York- градът на мечтите , столицата на света и т.н. -hi-hi-hi За някои беше така да... Всички тези неща за които ти разказваш за L.A там ме караха да си задавам въпроса - до кога ще мога тука да издържа но ето сега когато се върнах в BG започнах да се дразня от много неща- не че тук ми е лошо не се оплаквам - незнам липсва нещо в тази страна имам пред вид BG - може би трябва време да мине. и започвам да се питам - до кога тук ще издържа... А ти защо не се върнеш в България, ако не те задържа някакъв договор в usa- това е най-лесното... може би. не е лесно - все едно си бил в космоса - иди да предцениш - кое е по добре. до скоро

Тема отново за BOZOнови [re: Bozo]  
Автор ray! ()
Публикувано08.10.99 10:11



Bozo явно ти ще изиграеш важна роля в моя живот - четейки това твое мнение вече започвам да се радвам, че съм тук в София и че няма да плащам иншуранси, ренти и тем подобни неща Явно ти си Слънце. Чао - ще се радвам ако дискусията продължи.

Тема забравих и аз забравихнови [re: Bozo]  
Автор ray! ()
Публикувано08.10.99 10:18



Не спирай да пишеш - харесва ми

Тема забравих и аз забравихнови [re: Bozo]  
Автор ray! ()
Публикувано08.10.99 10:18



Не спирай да пишеш - харесва ми Добре съм с френския, но с испанския...

Тема за Рейнови [re: ray!]  
Автор Bozo ()
Публикувано09.10.99 00:54



Рей, Моето мнение е малко екстремно, бих те посъветвал да събереш повече инфо преди окончателно да решиш за себе си. Ако питаш мен, най добре е да имаш зелена карта + пари + свободно време, да живееш в САЩ и да си ходиш през лятото в България. Освен това където живееш в САЩ да има други българи, с които да си говорите за това колко са смотани американците, без никой да ви разбира :-) А от гледна точка на това, че България е лошо място за правене на кариера, това е вярно, но много добър вариант е да се започне работа за чуждестранна компания (може и американска) на територията на родината. Ти звучиш като умно момиче (нали си момиче?) и ми се струва че няма да имаш проблеми с това. Сигурно и английският ти се отдава, та още по-добре. Аз разбира се също мисля да се връщам, но първо искам да довърша някои неща и тогава. Ако искаш ще ти дам емаила си, в случай че имаш други конкретни въпроси за живота в САЩ.

Тема За Рейнови [re: ray!]  
Автор Bozo ()
Публикувано09.10.99 01:09



Като обощение за живота в САЩ мога да кажа* че тук човек може да натрупа страшно много пари, имоти и блага от всякакъв род, обаче никога няма да е напълно свободен. Повечето българи не са наясно, обаче в САЩ всеки който има номер на социалната осигуровка (т.е. абсолютно всички), има и дебело досие някъде, което съдържа всичко което е правил по време на живота си. Това включва покупки на по големи неща (кола, къща и т.н.), банкови транзакции, посещения при доктора, при зъболекаря. Да не говорим за взимане на заеми, кредитни карти и др. Въобще досието ти е 'тухла четворка' . Е, според мен, само при тази мисъл всеки нормален човек би се чувствал най малкото 'наблюдаван'. Примери още колкото щеш обаче с две думи, което искам да кажа е че свободата в САЩ много сериозно е загазила. _____________ * Изразявам лично становище

Тема To allнови [re: Bozo]  
Автор Bla-Bla ()
Публикувано09.10.99 05:40



Ot dva dni se kania da procheta diskusiata no vse niamah vreme,kakto i da e napravih go i ne sajeliavam! Neznaia ot kolko vreme ste navan ,kade ste bili i s kakvo se zanimavate no sas sigurnost USA ne e miastoto za normalen jivot.Tuk sam veche tri meseca(obrazovam se) i sam razocharovan.Za kakav kulturen shok govorihte osven niakoi drug hubav koncer t nisto drugo ne vijdam.Osven ogromni i maloumni redneci koito neznaiat nisto drugo osven NFL,NHL i Harley D.Hei jivota ne e samo lev,nova kola i........znaete za kakvo stava vapros.Lipsva mi ujniaskata (ne govoria samo za BG) toplota`iska mi se da izleza na razhodka i da vidia hora okolo men ne samo ogromni koli,edinstvenoto nesto koeto ne sam vijdal drive thru e restorant no i tova ste stane. Neznai moje bi sam veche dosta vreme navan i se zamisliam vse po chesto za Bg.Sas sigurnost edin den ste se varna no neznaia koga.I naistina ako reshite da se vrastate v BG ostavete si otvorena vratichka za kadeto i da e.A sto se otnasia za negramotnite mexikanci,nezabraviaite che Mexico e dosta bedna i razkosna strana.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.