Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:54 26.06.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема До всички-Защо????  
Автор mimka ()
Публикувано22.09.99 08:52



Потресена съм от начина по който се изразявате и мислите.Как е възможно да казвате коя страна е велика и коя не е?Всяка държава си е велика за себе си.Има си и хубави и лоши неща.Или като сме в друга държава трябва да и намираме само косурите и да пропускаме всичко хубаво и красиво?И какво значи по добре от в България няма?Не мойе никой да ме убеди че изобщо има такова място по всета където всичко е наред.Защо да не може човек да каже нещо хубаво за мястото на което живее?Защо всички се опитвате само да се заяждате един с друг?Защо е нужно да се сипят обиди?Ето и Каменояд....нищо ли хубаво няма според него в Америка?А според вас?Не правят ли там най-страхотните филми на света?А в Швейцария?Не е ли там най -вкусния шоколад?България?Със страхотното си кисело мляко и сирене?Естествено има и други интересни и красиви нещта във всяка от държавите...но едва ли някога ще разберем за тях тъй като тук само за грозното се говори.Колко от вас които сте по света препоръча България за място за отдих?Е...ние я препоръчваме на всички около нас.И ще ви кажа че част от тях я посетиха и харесаха.Разбира се и те са видели и грозни неща(не ни липсват нали?)но въпреки всичко им е харесало.Защото нормалните хора се опитват да виждат и запонмят приятните и красиви неща.Е...явно е типично Българска черта да се направи всичко от черно по-черно.А всяко място по света може да се направи такова.Печално е.Защо всеки от вас не разкаже за нещо приятно което е видял или усетил?Защо всеки който е успял по някакъв начин да уреди живота си по-добре от другите трябва да се заяжда и да се опитва да смачка другите?Какво ако имаш готин паспорт Каменояд?Не казвам че е лошо...но това не те прави по приятен за останалите хора които нямат такъв.Или пък по различен.Знаеш ли кое е грозното?Не паспорта,а начина по който се фукаш с него и се опитваш да накараш всички да ти завиждат.Прочетох всичко което си написал в клубовете и думичката паспорт се среща повече отколкото е нужно.На никой не му пука какъв ти е паспорта нито какъв е моя.На хората би им било много по интересно да чуят каква храна има там където си,какви са хората....нещо което не знаят.Мисля че ако всеки разкаже какво красиво ,интересно,вълнуващо нещо е видял по всета този клуб ще стане много по-интересен.Когато живеехме в България винаги ни е било интересно да научиме нещо за света...да видим банкнотите и монетите на местата които може би никога няма да посетим(защото какъвто и паспорт да имаш няма как да обиколиш всички места по света)и ще ви кажа....много по интересно и приятно е отколкото да слушаш какво е грозното там.Дори една картичка би зарадвала всеки от вас...Е,може и да бъркам ,но нас ни радваха.

Тема До всички- naj veche Mimkaнови [re: mimka]  
Автор Kamenojad ()
Публикувано22.09.99 10:14



Mimke, imam chuvstvoto che tvoeto mnenie e silno povlijano ot starata ni svada po drug povod - ama njama znachenie.Dulboko suzaljavam, ako sum narushil dushevnoto ti ravnovesie, ama bih iskal i ti da si prezivjala sushtoto kato mene prez izminalite 7-8 godini- sus smachkano samochuvstvie da si visjala po opashki pred posolstva, redom s pakistanzi i drugi podobni, da si objasnjavala kude otivash, pri kogo,zashto, kolko pari imash i t.n.,vupreki she otivash samo na pochivka za 2-3 sedmizi, i ostavjash parite si v suotvetnata strana.(Ja otidi sega da vidish kvo stava pred posolstvoto na Greece v BG-no zatova ne sme vinovni nie, a nashenskite politizi)Abe..........kvo da ti razpravjam. Moze bi me razbirash malko poveche........ Kolkoto po temata za velikite strani - ( spezialno za tebe, kojato tolkova obichash dezata i imash sobstveni) - radvam se,che ziveja v strana, kojato ne e bombardirala nito edno selishte - nito vuv Vietnam, nito njakude drugade, i ne e ubivala hora - naprotiv daze- izvestna s humannite si pomoshti po zjal svjat.Ako "velikite" strani biha puskali kontejneri s hrana i t.n. vmesto bombi, biha bili naistina veliki. Haide sus zdrave:

Тема До всички- naj veche Каменояднови [re: Kamenojad]  
Автор Pepi ()
Публикувано22.09.99 16:13



Здрасти.Не мисля че мнението ми може да бъде повлияно от каквото и да е.Това че не сме били на едно мнение по друга тема не значи че трябва да сме на различно винаги,нали?Не виждам обаче защо е нужно винаги да се заяждаш с хората.Безмислено на всичко отгоре.Така или иначе всеки си има мнение както сам казваш ...така че има ли смисъл от всичко това?Е...не съм преживяла всичко това което ти..не съм висяла пред посолства за визи но дори и да се наложи не бих се оплакала.Сам си си избрал това.И специално за теб-страната в която аз живея също не е нападала или бомбандирала.Но това не значи че други страни които са го правили нямат и нещо хубаво за което да се разкаже.А това и исках...всеки който е някъде да разкаже по нещо интересно за мястото където живее а не да обсъждаме кой колко войни е водил. Поздрави от мен:-)

Тема До всички- naj veche Каменояднови [re: Pepi]  
Автор Todor Jivkov ()
Публикувано30.09.99 07:17



Mimke problema ti e che gledash mnogo filmi. .

Тема До всички-Защо????нови [re: mimka]  
Автор Bozo ()
Публикувано09.10.99 12:02



Драга Мимке, Оценявам повика на добродетелите ти, както и стремежа да въдвориш мир сред хората, но в съобщението си допускаш една много сериозна фактологическа грешка. Америка НЕ произвежда най-страхотните филми на света! Аз упорито вярвам че киното е изкуство, а това, което 'бълва' Холивуд два пъти седмично, ни най-малко не е изкуство. Това е машина за пари, като се почне от билета и пуканките, и се стигне до фанелките, пластмасовите играчки и цялата тая комерсиална помия. Нещо друго: Може би действително не е зле да се пробваш да вземеш виза за САЩ за да разбереш какво значи унижение, както казва Каменояда. Сигурен съм че тогава мнението ти специално за Америка (а да не говорим за посланника й в България) ще претърпи срив както левът пред долара.

Тема До всички-Защо????нови [re: Bozo]  
Автор mimka ()
Публикувано14.10.99 18:33



Kakto wijdam nikoj izobshto ne razbra kakwo tochno iskam da kaja...qwno ne se izrazqwam dobre. hajde sys zdrawe:-)

Тема До всички-Защо????нови [re: mimka]  
Автор boko ()
Публикувано15.10.99 17:29



mislia che dosta dobre si opisala neshtata. No bialoto moje da si prolichi samo ako imash s kakvo da go sravniavash, t.e. s cherno. mislia che razbirash za kakvo stava duma. Mislia si syshto che razbiram i drugite koito vinagi namirat nachin da "ocapat" neshto. Samiat az pomiakoga se iadosvam na niakogo za neshto, samo zashtoto tova neshto go pravia i az i ne moga da se preboria s nego. Taka che tezi iadoviti dumi sa napylno razbiraemi. Ot druga strana chovek govori mnogo emocianolno i s obidi togava kogato ne moje da se argumentira dostatychno dobre, t.e. podsyznatelno se muchi da uniji drugia kato go naricha "typak", "glupak" i t.n. Tova e 100% priznak che tozi chovek ne moje da ubedi drugia s normalni argumenti. Taka che "take it easy". Pochti napylno sym syglasen s useshtaneto i razbiraneto ti za jivota v chujbina i v Bulgaria. A ti samata iskash li da zaminesh niakyde drugade?

Тема do bokoнови [re: boko]  
Автор mimka ()
Публикувано19.10.99 19:44



Zdrasti:-)Radwam se da procheta neshto choweshko.Az samata predi nqkolko sedmici se wyrnah w Budapeshta.Prednite 6 meseca prekarah w Malajziq-edna chudesna strana ...slynchewa i spokojna.Namiram Budapeshta za wse taka krasiw i ocharowatelen grad kakywto si go spomnqm. :o)


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.