Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:08 21.06.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема за Пухеното Меченови [re: мечето Пухи]  
Автор Борислав ()
Публикувано06.09.99 18:10



Ние сме една от малкото нации, които нямат организирана емиграционна община в САЩ. Другите посрещат тяхните сънародници и даже имат цялата необходима информация напечатана как да започнат живота и как да се ориентират. Понякога са необходими 2-3 години, за да разбереш нещо, което може да ти се обясни за 10 минути. През моя живот тук, аз тръгнах от дъното нагоре. Сега виждам, че съм могъл да си спестя много неприятности и бяла коса, ако някой ми беше дал съвет навреме :-)

Тема Imam nujda ot pomoshttatiнови [re: Borislav]  
Автор Matey Kirilov ()
Публикувано08.09.99 08:38



Zdravei Boris, Kazvam se Matey i sum student, purva godina v US college. Popadnah na suveta ti sluchaino i toi mi se struva mnogo tochen i pravilen. Tazi sedmiza zapochvam rabota, po-skoro raboti i mi e nujno da se suvetvam s hora koito sa vreli i kipeli kato teb. Ako ti dosajdam, prosto ne mi otgovariaj, no ako ne vuznameriavash, pishi mi i az shte ti zadam niakolko prosti, no sudbonosni vuprosa, aright? Blagodaria ti predvaritelno. Matey

Тема Za badeshtite emigrantiнови [re: Niki]  
Автор Stranger ()
Публикувано08.09.99 23:40



ti triabva da si niakoi ohliuv

Тема koi sam azнови [re: no1in particular]  
Автор ivan ()
Публикувано08.09.99 23:56



ti ili se sheguvash ili si hm..malko ogranichen ,da si spestia po-silna duma. Da ne spomenavam Froid , vazpitanieto i preklona pred avtoriteta kato cialo koito kato che li sa bazata za takiva dumi. az jiveia i rabotia v north america ,no ne sam sreshnal dosega chovek da e postignal neshto ZNACHIMO v jivota i da ima takav vazgled varhu neshtata, prosto tova e vazgleda koito sistemata iska ti da imash -edno malko sivo nemisleshto boltche ( robche), nahraneno i dobre oblecheno no glupavo da vidi istinskite pravila na jivota.

Тема Imam nujda ot pomoshttatiнови [re: Matey Kirilov]  
Автор Borislav ()
Публикувано09.09.99 17:21



Izpratih ti e-mail predi 2 dni.

Тема za ideiata tiнови [re: Borislav]  
Автор Borislav ()
Публикувано24.09.99 16:35



Sdravei, mnogo dobre si zapotchnal s tasi pomocht, no bih iskal da rasbera otkoga si v USA i kakvi sa interesite i zanimaniata, priatelite ti ? Ako imach vreme, molia otgovori mi ! Niama da emigriram, prosto mi e lubopitno zachto vinagi kogato balgari otidat "navan" stavat savsem drugi i kolko se pribligavat do oklnia natchin na jivot !? blagodaria i doskoro

Тема za ideiata tiнови [re: Borislav]  
Автор Borislav ()
Публикувано24.09.99 17:40



V USA 15 godini. Izvan BG obshto 17 godini. Za promjanata prichinite sa mnogo. Naj-vaznite ot tja sa: 1. Trjabva da oceleesh. Tova e odobeno vazno ako si sas semejstvo i njamash blizki. Nie dojdohme bez poznati ili rodnini, samo s 100USD. 2. Za da zapochnesh da se katerish nagore, trjabva da stanesh kolkoto moze po-burzo edno ot "koleltsata." Trjabva ti da se prisposobish kam sredata kolkoto moze po-burzo. 3. Naj-vaznoto uslovie za po-gornoto e ezika. Nie obiknoveno kazvame "abe, daj da rabotim, zashtoto trjabvat pari" i izpuskame da nauchim ezika v nachaloto. A tova e edno ot naj-vaznite neshta za rabota ili da otvorish biznes. nachina po kojto nie reagirame v BG ne e priet v drugite strani. Trjabva da si spokoen, bez da vzemash pribarzani reshenija, bez da izdavash chuvstva, bez "ruski" fizionomii na litseto. Prismivaneto i kririkuvaneto sashto ne sa prieti. Za vsichko si ima red i toj trjabva da se spazva. Nie bulgarite sme edna ot malkoto nacii, koito njamat organizirana emigracija. Drugi grupi imat organizatsii, pechatat mesechni buletini s vsichki vazni informacii i si pomagat mnogo edin na drug. A edin savet, kolkoto i da e malak, moze vinagi da e ot pomosht.

Тема za danielaнови [re: Daniela]  
Автор Ernesto ()
Публикувано28.09.99 16:19



daniela, daniela i az tova lqto si bqh v bg, obache q poglednah ot ugula na germ-q i mi se stori po-ujasna ot predi ti ako q gledash ot ugula na avstraliiskata pustinq ili amerikanskata prostotiq (osobeno v NY) razbiram...# sory

Тема za ideiata tiнови [re: Borislav]  
Автор M.A. ()
Публикувано30.09.99 09:20



Privet Borislav, Nadiavam ce niama da prekratish pisaneto kogato razberesh che oshte ne cam pristignala v USA i ne moga da ci obiasnia kakvo ot napicanito ot men zablujdava che veche jiveia tam. Tova opredeleno obache mi haresva, zashtoto mi govori che moiata naglasa e po-druga i ne gresha v namereniyta ci da opitam da zamina. Za cega imam samo saobshtenie che cam pechalivsha v lotariyta "Green card". Predstoi mi veroiatno interview i t.n. Tvoite saveti me obnadejdavat mnogo. Interesno mi e otkade proiztichat trudnostite da ce sazdade organizatcia, koiato da pomaga na novodoshlite ot BG. Imam stranitca: web.dir.bg/m_a_n_y_a. Mojesh da pishesh tam. Doskoro. M.A.

Тема Do M.A.нови [re: M.A.]  
Автор Borislav ()
Публикувано30.09.99 17:41



Nikoga ne sam se zamisljal zashto e taka. Moze bi, tova e vrodeno u nas. Da badem nezavisimi edin ot drug. I ima njakakva nedoverchivost. Vseki misli, che drugija she mu napravi neshto losho. Edin malak primer. Otivam na Velikden s prijatel ot Greece (na tjahno sabirane). Toj svireshe v orkestara. Az sam sam, okolo men samo gurtsi. Naj-malko 20 choveka shte se sprat, shte me popitat koj sam, shte se chuknem, prikazvame, obmenjame vizitni kartichki i se razdeljame kato prijateli. Otivam na bulgarski piknik. Samo bulgari i az ne poznavam nikoj. Nito edin ne me pita koj sam ili da se zapoznaem.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.