Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:55 05.05.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Спешно се търси учител по норвежки език!  
Автор aloksis (непознат )
Публикувано25.06.13 09:19



Здравейте! Брат ми е решил да ходи в Норвегия, но иска първо да научи някакво елементарно ниво норвежки език. Моля за информация за някой норвежец или човек, който преподава езика. Благодаря!



Тема Re: Спешно се търси учител по норвежки език!нови [re: aloksis]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано28.06.13 17:14



От над 10 години живея тук...кажи му на брат ти да си избие тези дивотии от главата.
Ще дойде времето в което да съжалява че изобщо е тръгнал насам.
Ако е чуствителен,честен и радетел за истина и справедливост..ако мрази двуличниците и меркантилните типове..не е за него Норвегия.
Преди 12,13 години ..през 2001 зимата и аз учих сам норвежки по учебници оттук,слушах си ди та,правих упражнения..научих го ..та чак от края на 2ро ниво го почнах мпосле на курса тук.
Аз съм един от малцината които е дошъл от бг,готов със език,без почти да ползва английски тук.
Курсъа го завърших много добре,след години свободно четях книги и говорих на диалектии..и за какво??
Тук норвежците ще те допуснат само до определено ниво...не по нагоре.,
Може и много дса си образован и със дипломи..ще им носиш цял живот куфарчетата..пък ако ще и да си два пъти по-интелигентен от тях.
Кажи му на брат ти че има много по-нор,ални държави в света от Норвегия по света.
Да не гледа статиските и картички на фиорди.
Реалността е съвсем друга.
Ще дойде тук..ще му вземат здравето..и след 10 год,ще е развалина като мен.
За мен е късно,гледам други да предупредя.
Ние поне сме всич1ки българи,един ден ще се приберем към бг.
Ако толкова е навит...във София съм сигурен че ще намери помагала,речници или курсове и учители.
Адмирации за инициативата му кажи...ама никой тук няма да го оцени истински.
Тия са забити и захлупени до полуда норвежците относно интелект и познания за света,обаче нали знаеш..колкото по-прост е един човек..по-нахален и негрешащ е той.
Това орговаря напълно за норвежците.
Нахални и дебели самодоволни пияндета,а както един музикант разправяше навремето..всяка втора норвежка е курвая след 2та бира.


Да мисли къде идве.
Като мандалото хлопне със деца и заеми като нас..ще е твърде късно за рокади.
Ех къде да бях сега с тоя акъл преди 12 години...никога нямаше да дойда тук.

Когато фактите говорят и боговете мълчат!Не оставaй длъжен никому!

Редактирано от finntroll73 на 28.06.13 17:16.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.