Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:51 24.04.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Цената на Емиграцията...  
Автор finntroll73 ()
Публикувано14.09.12 12:49



..и заслужава ли си наистина бкъскането ни по чужбините.
В сравнение с България,тук сме осигурени финансово,кой повече ,кой по-малко.
Имаме жилища,мебелирани,наблъскани със скъпи техники и аксесоари,но днес докато си оправях прането се замислих върху това,заради едни вещи ли сме тук в Норвегия и заради гадното отвратително време в Западна Норвегия.
От месец и половина вали всеки ден,нон стоп.
И чакаме номври да избягаме за една седмица я на Гран канария,я на Тенерифе.
Хората от Бг биха ме напсували на ,момента и биха ми казали-да му имам проблемите на тоя тъпанар.
Нямаме родина ние емигрантите,навсякъде сме емигранти.
Тези които са в смесен брак,са по-равностойни като положение относно другите останалите тук от нас,изцяло бг семейства.
На фона на прииждащата река от нови българи ми се стори смехотворно да се завърна с една гола велика ИДЕЯ в българия,както се случи с мои познати,които след 6 месеца там и взеха да се ориентирват към полети и стягания на багажи за наобратно.
Носталгията подлъга една част народ да се върне наобратно и когато получиха един фронтален CLASH WITH REALITY

,и се заослушваха като гърмяни.
Оправям си прането аз значи и си мисля,нашите деца заради които са всичките тези мъки с гадни работи и вечна сегрегация от местните,в един или друг смисъл,дали и те няма да израстнат осакатени,след като ни виждат и слушат брътвежите,как и тук гадняри,как и в бг гадняри,и все за гадняри слушат и за проблеми при събиранията на повече българи на едно място.
Ясно е че дори и повечето от нас,дори и с норвежки паспорти вече,ние ще си умрем като емигранти с бг самосъзнание че принадлежим на родината България,не на държавата България.
За тях ли как ще е?
Натам ми е отправен взора.
Ще имат мебелите,къщите или апартаментите и уреденноса,но какви корени ще имат?
И в Бг като си ходим летата,виждаме тотален разпад на нрави и морал,и на каквото се сетиш.
Или другата крайност-отявлен гол патриотизъм,без покритие.
Аз няма как да се кефя на чалга музика и да се мисля за българин.
Много го правят,забравили истинските бг черти,корени и традиции.
Ако има как да си създаден ние тук сходните по убеждения и манталите българи,една нова мини-България със поглед за нещо ново,стойностно и качествено.
Но засега сме само Двамина,а кога ли ще има лавина??
В 2075 година.
Това от песента на Уикеда ми дойде мисълта.
Незнам но парадокса е голям,и страха че един просто ще сме размити във времнето,и нито тук бг общност,нито в бг.
Като гледам циганска инвазия и раждаемост,и най-веч поощряването на циганизацията,нямам особен оптимизъм.
Хайде пишете нещо по-позитивно.
Все гледам да не ги мисля тези неща,но все по-често вече незнам кое е правилно и грешно.
И двете ми изглеждат като where everything is nothing,and nothing is everything....R.I.P. Chuck schuldiner(Death)

Прошката е най-вече да си простиш сам на себе си!

Тема Re: Цената на Емиграцията...нови [re: finntroll73]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано21.09.12 13:27



на мен в БГ си ми е окей. Имам доста приемлива работа, верни приятели, кефи ме природата, пътешествам постоянно и гледам да не гледам новините или пък да не забелязвам маргиналите по улицата. Макар че последните наистина са много.
Но от друга страна и идиотите внасят разнообразие в живота, просто трябва да подхождаш към тях внимателно.
П.С. това твое депресивно състояние го отдавам на норвежкото време. Не мога да си представя половин година да тегне мрак. Хората са зависими от слънцето, така че и пари да ми дават, лично аз никога не бих се заселил толкова на север. Всъщност идеалният хабитат за мен би бил - лятото в Естония, зимата - в Малта.

Редактирано от Aulus Vitellius Celsus на 21.09.12 13:29.



Тема Re: Цената на Емиграцията...нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор dani_hristov-209935 (непознат)
Публикувано28.09.12 17:20



И на мен ми е добре в България, напук на безпаричието и безработицата. В чужбина се изкарват пари,но животът там не е за нас българите заради манталитетът ни



Тема Re: Цената на Емиграцията...нови [re: finntroll73]  
Автор Mechokyt (педератор)
Публикувано13.10.12 01:35



>> Нямаме родина ние емигрантите,навсякъде сме емигранти.

Това е поредното клише което се употребява по навик..



Тема Re: Цената на Емиграцията...нови [re: Mechokyt]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано17.12.12 09:08



Незнам дали ти се струва клише,но е точно така.
Който не е живял в чужбина,няма как да има базата за сравнение.
В България дори и да си си българин,в собственната си родина,държавата те кара да намразваш произхода си едва ли не.
Заради вечните идиотщини и терора налаган над българския овчи народ,търпящ всякакви екперименти на гърба си.
Щом нямаме воля за промяна,никога нищо няма да се промени.
Впрочем нещата все повече се забатачват в бг.
Приехме всичклите големи мурафети на баш-Европейците,но заплатите са още като в дивия мрачен комунизъм на 50те.
Защото България не означава София.
В провинцията хората ако вземат 500 лва благославят господ.
Все още се работи за 150лв на месец. и то на не малко места по провинцията.
Смешно е като се замисля,че тези 150лв ги изкарвам за 4 часа работа тук в Норвегия на ден.
Че аз за 3,4 дни работа тук,взимам 800,1000лв.
Как да си помисля изобщо че колкото и да ми скъсват задника от бачкане,мога да се върна в бг,да кръстосвам крак върху крак,на някаква тънка длъжност за някакви си 300лв. на месец из провинцията да речем.
А може и задника да ти скъсат от бачкане за 300-400 на месец в бг.
Просто в тоя 21 век се живее с пари,не с колхознои и комунистически идеи и лозунги за преизпълневние на плана,за сметка на работника.
А пък за жчужбина клише или не,но си е вярно.
Никъде нямаме родиуна ние емигрантите.
Явно на България в кармичен план и е писано да изчезне като нация от лицето на земята.
Понеже нищо не може да ни опомни нас като нация да намерим себе си и националния идеал и обединението в името на нещо.

Прошката е най-вече да си простиш сам на себе си,за да ти простят и другите и бог!


Тема Re: Цената на Емиграцията...нови [re: dani_hristov-209935]  
Автор jaime14 (born free)
Публикувано17.12.12 19:42



Говори за собствения си мантелитет , не за манталитета на всички българи.



Тема Глупости,нови [re: finntroll73]  
Автор KiroGermaneca (Експонат)
Публикувано14.03.13 15:38



Мечо е прав разбира се - всичко е въпрос на интеграция.
Ако се чувстваш чужд - може и 20+години да си откараш така, кво пречи? Нагледах се на руснаци в това положение вече например.

Инак като те чета - си див песимист, и в Рая няма как да ти е добре...

Кучкоразводач...


Тема Re: Цената на Емиграцията...нови [re: finntroll73]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано26.03.13 11:11



Не разбрах какви други големи проблеми имаш в Норвегия освен гадното време, което разбира се си е фактор, но далеч не фатален. В БГ едва ли ще ти е много по-добре на 40 градуса лятото и на -20 зимата и в къщи 10 понеже немаш пари за отопление.
Не вярвам традициите толкова да ти липсват. Сега има интернет, БГ ТВ можеш да гледаш колкото искаш, да комуникираш с близки и приятели. Кое е това, което толкова те е депресирало? Май си забравил защо избяга от БГ.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Цената на Емиграцията...нови [re: finntroll73]  
Автор Amore (astro)
Публикувано28.05.13 15:09



Ето я цената на емиграцията:





Тема Re: Цената на Емиграцията...нови [re: Amore]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано23.06.13 14:09



Много поучителна история.

Бих могла да разкажа подобни неща за себе си - но лошото е, че никой не ги вярва, докато на него самия не му дойдат на главата.


На какво ме научи емиграцията? на нищо, което не знаех вече. Просто ме направи по-щастлива - ако това е възможно.


На този свят сме, за да си помагаме един на друг и да бъдем щастливи в господа и с господа. За нищо друго. Хората са хора навсякъде - както ги повикаш, така ше се обадят. Същото важи и за тебе - както те повикат - и ти тека ше се обадиш.


Но накрая единствената сметка, която остава - е да разберем, че сме чеда на бога и че не можем да избягаме от същността си - и от бога....каквото и да правим - или ше се върнем в бога, или ше пропаднем.....



За мен лично емиграцията беше подем - защото се откъснах от пошлостта, падението и самоунищожението в тека наречената рОдина - кискискис.....ебем ти и рОдината, щом само на падение те учи.....



По-щастлива съм от всякога - винаги съм го имала това природно усещане за щастие и реализация - но щастието ми не беше възможно между мафиоти, интересчии и продажници. Е, сега е възможно - и не защото АЗ съм различна .....



Виждам оплаквания от емигранти - аз нямам КАПЧИЦА ОПЛАКВАНИЯ - И НЕ Е ВЪЗМОЖНО ДА ИМАМ! всичко, което ми се пречеше и ми се правеха простотии да имам в родната ми страна - го проимах свободно и веднага в чужбина. Същия човек съм - и няма как да бъда друга. Но това не работеше в балХарието. Нито се
ценеше, нито се търсеше, нито бях разбрана и уважена.


Нормално е, че намерих път и начин да избягам и да се спася. Не бих се върнала. Мъчно ми е за семейството и важни и базови неща като детството ми, произхода ми, близките ми хора - но ще го преживея да бъда без физическо контакт с онова, което вече и без това не е живо.


Но за нищо друго не ми е мъчно - нито за подлости, лицемерия, алчност, продажност, мафиотщина.....нито за некачествени и долни хора, нито за ниските стандарти, нито за неумението на хората да се обичет.


Не зная причината - но хората в балХарието не знаят и не умеят да обичет. Толкова базово умение.....а бива презирано, потъпквано, унищожавано системно. Бога унищожавате тека.....



Никой на никого не обеснева - обичем те! никой на никого не се грижи...пълно безхаберие...тъпкане....отричене....червейщина.....



АЗ СЪМ УЖАСНО ЩАСТЛИВА В ЧУЖБИНА - УСПЕШНО ИЗБЯГАХ ОТ ВСИЧКО, КОЕТО НЕ ХАРЕСВАХ В СТРАНАТА!


Не че кой знае какво съм харесвала - и каквото съм харесвала - веке го нема. Семейството ми поизмря, дедите ми са по гробовете, детството ми остана в миналото и ги нема веке тези красоти, които са ми важни и смислени. За какво да стоя в страна, която избива всичко жизнеспособно и любящо и дадено от бога? аз съм жива сега и сега искам да живея нормално!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.