Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:52 28.05.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Допитване!  
Авторjover (Нерегистриран)
Публикувано31.01.10 17:51



Бих искала да попитам нещо във връзка със нашумелите проверки по границата на България за здравноосигурителните вноски.Според които ако не си си ги платил за еди какъв си период ,неможеш да напуснеш страната.Та въпроса ми е следния,аз нямам договор със Здравната каса(следователно си плащам от джоба при лекарска услуга),живея във Германия от 2 години(легално),нямам и личен лекар.Имам и една друга причина ,която незнам дали се взима под значение-имам и брак в Германия,но не се водя с немско поданство.
Знае ли някой,дали бих имала проблеми на българската граница?



Тема Re:нови [re: jover]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано02.02.10 18:45



Извади си немска здравна карта и нямаш грижи.

Do what works or do what's right?


Тема Re:И аз да запитам?нови [re: Bиливap]  
Авторkiko (Нерегистриран)
Публикувано03.02.10 23:09



На времето когато излязоха джипитата казаха че тези които си нямат такива нямало да могат да ползват медицинска помощ.И следователно отидох и се регистрирах.На следващата година заминах да работя в чужбина където съм и до днес.Получил съм писмо с което ме уведомяват че с лихвите трябвало да заплатя 1000 лв.Има ли някъкъв изход?



Тема Re:И аз да запитам?нови [re: kiko]  
Автор Koфтия (старо куче)
Публикувано04.02.10 04:48



Изходът е следният : изобщо, никога не се връщаш там, от където те търсят за тези пари.



Тема Re:И аз да запитам?нови [re: Koфтия]  
Авторbrrrrr (Нерегистриран)
Публикувано04.02.10 10:39



ti naistina si kofti chovek...vinagi, kogato cheta tvoi post mi stava edno....nepriqtno. Proektirash neuspehite i problemite si vurhu drugi hora. Olekva li ti ot tova?



Тема Re:И аз да запитам?нови [re: brrrrr]  
Авторaxa (Нерегистриран)
Публикувано04.02.10 11:57



ami ne 4eti bre, koi te kara



Тема Re:И аз да запитам?нови [re: brrrrr]  
Автор Koфтия (старо куче)
Публикувано04.02.10 13:02



Ами аз затова съм наречен Кофтия а не Сладкодумния Златоуст Зарибител.....който като ти каже добър ден, първо трябва да се обърнеш и да видиш слънцето къде и после да отговориш. Виждаш ли колко е проста схемата ?

За неуспехите ми и проблемите ми - веднага ще ти рапортувам и по този въпрос.
Аз нямам проблем със Здравната каса в БГ. Не живея там, никога не съм бил член, никога не съм правил вноски, никога не съм ползвал услугите им, никога никой не ме е търсил за вноски. Аз попадам в числото на нефигуриращите в регистрите. Ходил съм няколко пъти до БГ, като винаги съм влизал, престоявал и излизал като чужд гражданин. Никога като български гражданин. Ползвал съм лекар веднаж, като съм си платил кеш. Лекарства съм купувал един два пъти - кеш. Нито ви знам касата къде е, нито как изглежда, нито и бих желал да научавам. Аз като пресичам митницата да излизам от България, на мен ми казват.....' сър....прияно пътуване' . Не мен не ми казват 'Къде си тръгнал, бе дръгльо ? На теб не ти ли е известно, че дължиш пари на касата и че няма отърваване от това, където и да се намираш ? И че и питането в нета няма да те спаси?'

Това са моите проблеми, скъпи съфорумец.......аз, където е трябвало, съм платил а ти не си и искаш да минеш метър. Ти задаваш въпрос, не аз.

За това на мен ми викат Кофтия





Тема Аре аре!нови [re: Koфтия]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано04.02.10 22:07



Ти си дрът комуняга, забегнал в капиталистическа Канада


Гледам по темата си писал отчайващи ГЛУПОСТИ просто защото ХАЛ ХАБЕР си нямаш

Аре ся успокой се и марш в кочинката че ще вземе някой заблуден да повЕрва на "сър"-а




Тема Re: Аре аре!нови [re: jamie]  
Автор Koфтия (старо куче)
Публикувано05.02.10 02:32



Джейми, брато.......да ти кажа....аз съм по-съгласен да не ми повярваш. Щото ако ми повярваш тогава по-лесно може да ме figure out. А така......вечно ще си стоя в сянката и няма да привличам вниманието на никого.
За кочини - недей да говорим, знаем си нещата.....моля, моля...... Тя България (в частност София) се виждат и от самолет като наближиш, виждат се и от сателайт.....няма скрито покрито вече. Виждат се и в Тубата....Дай да не говорим за кочини.....





Тема Re: Аре аре!нови [re: jamie]  
Авторaxa (Нерегистриран)
Публикувано05.02.10 02:57



София си беше хубав град преди да се довлекат селяндури като джеймса




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.