Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:36 18.05.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Ima li Bulgari v London?нови  
Авторbg lady (Нерегистриран)
Публикувано12.03.09 22:43



Zdraveite,

Jiviah 20 godini v USA i veche mi pisna da sym tolkova daleche. Shte si izkaram Work Authorization za UK kato HSMP i shte se premestia tam, no ne poznavam nikogo. Ima li Bulgari v London koito mogat da mi pomognat pone sys syvet koa area v London e OK i koia e za izbiagvane?



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: bg lady]  
Автор KUKUMlClN (леко куку)
Публикувано12.04.09 00:40



Ела си за малко в България, постой и отново ще ти се прииска да си много, много далече...
Между САЩ и Англия има много малко общи неща и особено манталитет.
Ако ти се живее в Европа защо не се огледаш за Холандия? Според мен е най-доброто място или поне беше...
Иначе българи в Лондон, колкото щеш. Скоро ще започнеш да говориш на английски като чуеш българска реч



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: KUKUMlClN]  
Автор Kpaличa ()
Публикувано12.04.09 00:53



Че какво и е лошото на България?



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: Kpaличa]  
Автор KUKUMlClN (леко куку)
Публикувано12.04.09 20:58



Сериозно ли ме питаш или се шегуваш? Не мога да ти отговоря в разумен обем, но повярвай, много може да се напише!



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: KUKUMlClN]  
Автор Kpaличa ()
Публикувано12.04.09 21:08



Ами пробвай се



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: Kpaличa]  
Автор KUKUMlClN (леко куку)
Публикувано12.04.09 21:31



Бих се пробвал, ако не си в България. Ако живееш тук, сам си отговори.



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: KUKUMlClN]  
Автор Kpaличa ()
Публикувано12.04.09 21:44



Не съм в България,живея в чужбина и смятам да се връщам



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: Kpaличa]  
Автор KUKUMlClN (леко куку)
Публикувано12.04.09 23:03



Ако си дойдеш с пари и нямаш желание да правиш бизнес, тогава можеш да отидеш в някое село, на чист въздух, например близо да някой град и да преживееш доста години. Само да си харчиш. Ще имаш за съседи обаче почти само цигани и стари бабички. Почти през ден ще бие камбаната, защото някой е починал. Църквата в селото почти ще се срути. Никой няма да го е еня. Кметът на това село няма да се радва на твоето присъствие, защото скоро ще знаеш почти всичко за неговите далавери със изсичането на горите и незаконния сеч, както и много други. Ще се изненадаш от страшната простотия на хората. Няколко години няма да ти се вярва, че това е възможно. След време ще знаеш, че просто си си изгубил годините и ще се подтиснеш. Накрая ще запустиш всичко и ще бягаш от тук....
Ако си решил да правиш бизнес, въпросът е много по-сложен. Нямаш шанс това да е изцяло законно. Винаги ще си уязвим. И отначало, понеже идваш отвън ще си наивен и лесно ще те работят. Ще изпаднеш в много тъп лабиринт, от който трудно се излиза. На всичко отгоре реално няма много бизнес, защото няма потребители и пазар. Ако имаме 7 милиона, то 2.5 пенсионери. 1 милион цигани, 1.5 милиона деца. Остават около 2-3 милиона купуващи. Прави си сметката за какъв пазар става въпрос....
Забелязвам през последните години, че бизнесът става все по-сезонен, а сезонът все по-къс. Хората са угнетени, защото не съзират перспектива, дори краткосрочна. Няма почти никакво производство. Само някакво ишлеме, силно зависимо от световната конюнктура. Сега е силен спад.
Преди 20 години имахме някакъв подготвен персонал. Сега нямаме и това. Нямаме вече традиции. Поне не и в доброто.
Корупцията в най-дребните неща дори е чудовищна, както и некомпетентността на администрацията. Политическата намеса във всичко е дори по-силна от комунистическото време. Работи се с обръчи от фирми , поръчки и влияние. Корупцията е почти единствената причина изобщо нещо да се случва в България.
Много силно е чувството на несигурност. Някак се усеща, че никой не те защитава, като обикновен гражданин. Само би те използувал и изнудвал.
Аз бих те посъветвал да си дойдеш просто за известно време, за ваканция и да гледаш и слушаш и да питаш и разпитваш. После си реши. Във всяко мнение има и субективизъм.
Ако можеш, повярвай ми, че зад думите ми не стои нихилизъм нито несрета. Напротив, в очите на околните, аз съм успял човек, с две висши образования, малък частен бизнес, собствено жилище и т.н. Никога не съм се провалял...
Това, което ти пиша, го пиша от душа. Имам две деца и виждам, че нямат НИКАКВА ПЕРСПЕКТИВА в България. Нямат перспектива на развитие без шуробаджанащина. Без влизане в компромиси или откровенно продажничество на съвестта. И това ме съсипва.
Ако искаш да продължим тази дискусия ми пиши бележка или на мейла. Май ще угнетя четящите.



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: KUKUMlClN]  
Автор Kpaличa ()
Публикувано13.04.09 00:05



Реалността не е точно такава,защото информацията ти е предимно от медиите,а те винаги търсял лошото.Често посещавам България и виждам промените които стават,и въпреки всичко,България върви напред.Като започнеш от селата и стигнеш до градовете,вярно малко е направено но като цяло така стават нещата.Да не би гърците,ирландците или португалците например да са били по напред от нас когато са влезли в ЕС?Проблема с циганите стои,но в близко бъдеще и той ще се реши защото на хората малко или много вече им писва,и от това ще последва нещо.И бизнес може да се започне,зависи какви идеи имаш и какви са ти възможностите,а пазара не е 2 милиона а мисля някаде към 500 не мислиш ли?Не бъди толкова черноглед,прочети малко история от близкото минало на останалите държави от ЕС и ще видиш,че положението не е толкова трагично



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: Kpaличa]  
Автор KUKUMlClN (леко куку)
Публикувано13.04.09 08:07



Информацията ми изобщо не е от медиите, а е от живота. Всеки ден съм длъжен и това е работата ми да контактувам с 20-30-50 живи клиенти, обикновени хора. Управител съм на автосервиз. Следвам магистратура по много модерна специалност и контактувам интензивно с професори и доценти от СУ, както и със среди от изпълнителната власт и администрацията. Преподавам също и математика в едно училище и то в гимназиален курс. Изобщо не чета вестници и не гледам телевизия. Нямам и време. Два пъти седмично ритам с приятели - други 15-20 души и обменям инфо с тях след мача.
Само знай, че идвайки отвреме на време в БГ. не си в час реално. Всичко изглежда розово.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.