Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:14 09.06.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Ima li Bulgari v London?  
Авторbg lady (Нерегистриран)
Публикувано12.03.09 22:43



Zdraveite,

Jiviah 20 godini v USA i veche mi pisna da sym tolkova daleche. Shte si izkaram Work Authorization za UK kato HSMP i shte se premestia tam, no ne poznavam nikogo. Ima li Bulgari v London koito mogat da mi pomognat pone sys syvet koa area v London e OK i koia e za izbiagvane?



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: bg lady]  
Автор KUKUMlClN (леко куку)
Публикувано12.04.09 00:40



Ела си за малко в България, постой и отново ще ти се прииска да си много, много далече...
Между САЩ и Англия има много малко общи неща и особено манталитет.
Ако ти се живее в Европа защо не се огледаш за Холандия? Според мен е най-доброто място или поне беше...
Иначе българи в Лондон, колкото щеш. Скоро ще започнеш да говориш на английски като чуеш българска реч



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: KUKUMlClN]  
Автор Kpaличa ()
Публикувано12.04.09 00:53



Че какво и е лошото на България?



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: Kpaличa]  
Автор KUKUMlClN (леко куку)
Публикувано12.04.09 20:58



Сериозно ли ме питаш или се шегуваш? Не мога да ти отговоря в разумен обем, но повярвай, много може да се напише!



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: KUKUMlClN]  
Автор Kpaличa ()
Публикувано12.04.09 21:08



Ами пробвай се



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: Kpaличa]  
Автор KUKUMlClN (леко куку)
Публикувано12.04.09 21:31



Бих се пробвал, ако не си в България. Ако живееш тук, сам си отговори.



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: KUKUMlClN]  
Автор Kpaличa ()
Публикувано12.04.09 21:44



Не съм в България,живея в чужбина и смятам да се връщам



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: Kpaличa]  
Автор KUKUMlClN (леко куку)
Публикувано12.04.09 23:03



Ако си дойдеш с пари и нямаш желание да правиш бизнес, тогава можеш да отидеш в някое село, на чист въздух, например близо да някой град и да преживееш доста години. Само да си харчиш. Ще имаш за съседи обаче почти само цигани и стари бабички. Почти през ден ще бие камбаната, защото някой е починал. Църквата в селото почти ще се срути. Никой няма да го е еня. Кметът на това село няма да се радва на твоето присъствие, защото скоро ще знаеш почти всичко за неговите далавери със изсичането на горите и незаконния сеч, както и много други. Ще се изненадаш от страшната простотия на хората. Няколко години няма да ти се вярва, че това е възможно. След време ще знаеш, че просто си си изгубил годините и ще се подтиснеш. Накрая ще запустиш всичко и ще бягаш от тук....
Ако си решил да правиш бизнес, въпросът е много по-сложен. Нямаш шанс това да е изцяло законно. Винаги ще си уязвим. И отначало, понеже идваш отвън ще си наивен и лесно ще те работят. Ще изпаднеш в много тъп лабиринт, от който трудно се излиза. На всичко отгоре реално няма много бизнес, защото няма потребители и пазар. Ако имаме 7 милиона, то 2.5 пенсионери. 1 милион цигани, 1.5 милиона деца. Остават около 2-3 милиона купуващи. Прави си сметката за какъв пазар става въпрос....
Забелязвам през последните години, че бизнесът става все по-сезонен, а сезонът все по-къс. Хората са угнетени, защото не съзират перспектива, дори краткосрочна. Няма почти никакво производство. Само някакво ишлеме, силно зависимо от световната конюнктура. Сега е силен спад.
Преди 20 години имахме някакъв подготвен персонал. Сега нямаме и това. Нямаме вече традиции. Поне не и в доброто.
Корупцията в най-дребните неща дори е чудовищна, както и некомпетентността на администрацията. Политическата намеса във всичко е дори по-силна от комунистическото време. Работи се с обръчи от фирми , поръчки и влияние. Корупцията е почти единствената причина изобщо нещо да се случва в България.
Много силно е чувството на несигурност. Някак се усеща, че никой не те защитава, като обикновен гражданин. Само би те използувал и изнудвал.
Аз бих те посъветвал да си дойдеш просто за известно време, за ваканция и да гледаш и слушаш и да питаш и разпитваш. После си реши. Във всяко мнение има и субективизъм.
Ако можеш, повярвай ми, че зад думите ми не стои нихилизъм нито несрета. Напротив, в очите на околните, аз съм успял човек, с две висши образования, малък частен бизнес, собствено жилище и т.н. Никога не съм се провалял...
Това, което ти пиша, го пиша от душа. Имам две деца и виждам, че нямат НИКАКВА ПЕРСПЕКТИВА в България. Нямат перспектива на развитие без шуробаджанащина. Без влизане в компромиси или откровенно продажничество на съвестта. И това ме съсипва.
Ако искаш да продължим тази дискусия ми пиши бележка или на мейла. Май ще угнетя четящите.



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: KUKUMlClN]  
Автор Kpaличa ()
Публикувано13.04.09 00:05



Реалността не е точно такава,защото информацията ти е предимно от медиите,а те винаги търсял лошото.Често посещавам България и виждам промените които стават,и въпреки всичко,България върви напред.Като започнеш от селата и стигнеш до градовете,вярно малко е направено но като цяло така стават нещата.Да не би гърците,ирландците или португалците например да са били по напред от нас когато са влезли в ЕС?Проблема с циганите стои,но в близко бъдеще и той ще се реши защото на хората малко или много вече им писва,и от това ще последва нещо.И бизнес може да се започне,зависи какви идеи имаш и какви са ти възможностите,а пазара не е 2 милиона а мисля някаде към 500 не мислиш ли?Не бъди толкова черноглед,прочети малко история от близкото минало на останалите държави от ЕС и ще видиш,че положението не е толкова трагично



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: Kpaличa]  
Автор KUKUMlClN (леко куку)
Публикувано13.04.09 08:07



Информацията ми изобщо не е от медиите, а е от живота. Всеки ден съм длъжен и това е работата ми да контактувам с 20-30-50 живи клиенти, обикновени хора. Управител съм на автосервиз. Следвам магистратура по много модерна специалност и контактувам интензивно с професори и доценти от СУ, както и със среди от изпълнителната власт и администрацията. Преподавам също и математика в едно училище и то в гимназиален курс. Изобщо не чета вестници и не гледам телевизия. Нямам и време. Два пъти седмично ритам с приятели - други 15-20 души и обменям инфо с тях след мача.
Само знай, че идвайки отвреме на време в БГ. не си в час реално. Всичко изглежда розово.



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: KUKUMlClN]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано13.04.09 13:59



Не се хаби да го убеждаваш, като иска да се връща- прав му път.
Животът в чужбина не е за всеки, и не е лек. Някои не могат да се справят.
Говоря от опит, живея в чужбина, но не мисля да се връщам





Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: 4ereshka]  
Автор Kpaличa ()
Публикувано13.04.09 14:15



Хората,които са разбрали,че вече не е модерно да се плюе по собственото,българското,и са спрели да се оплакват,започнали са да работят и да мислят с главата си живеят добре.В чужбина колкото и да е успял човек и да има пари,той си остава чужденец.Виждам много българи в чужбина,които мразят България,как се опитват да се правят на чужденци,те просто са за съжаление.А ти драга,пожелавам ти приятен живот като гастербайтер



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: Kpaличa]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано13.04.09 14:32



Нещо пак си неразбрал, аз не мразя България, не се правя на чужденец, и не съм гастербайтер. Това е моят избор, и се справям.





Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: 4ereshka]  
Авторofffffff (Нерегистриран)
Публикувано13.04.09 15:55



тая черешка е тъпо малко злобно селянче, крещящо по форумите колко и е добре и по цял ден това прави. Е добре де, нА КОЙ МУ ПУКА, все пак?!Много неприятно човече.





Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: Kpaличa]  
Автор KUKUMlClN (леко куку)
Публикувано13.04.09 20:51



Ти нещо не се разбрал. Да прочете някъде да плюя българското? Или да се оплаквам? Отговорих ти на въпроса, какво е лошо в България. И то доста коректно и откровенно. Ела си и дай Боже да си изключението от всичко, което виждаме! Пък пак ще говорим. Даже те моля да пишеш и да обясняваш как я караш в България. Ще помагаме с каквото можем. От все сърце ти желая здраве и успехи!
Само те моля да ми отговориш на въпроса, какво значи да живеш добре. Какво ти влагаш в собствения си израз?



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: offfffff]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано14.04.09 00:56



Хе-хе, аз съм била злобно човече...

Ами пожелавам ти и на теб да ти е добре, че да не злобееш толкова.



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: 4ereshka]  
Авторoffffffff (Нерегистриран)
Публикувано14.04.09 09:05



edin srestu drug da tichame, pak ne mojesh da me stignesh

stoto si tupa selska pruchka vupros na mantalitet....



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: offffffff]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано14.04.09 09:51



А, сетих се кой си

И друг път сме "спорили".



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: KUKUMlClN]  
Автор Kpaличa ()
Публикувано14.04.09 20:39



Благораря,но не съм изключение.По твоята логика,в България всички трябва да просят.Ако ти за успял човек разбираш милиардер,това е друго.Всеки човек разбира различно добрия живот



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: Kpaличa]  
Автор KUKUMlClN (леко куку)
Публикувано14.04.09 21:29



Защо постоянно превратно тълкуваш думите ми? Аз въобще не говоря и не коментирам темата за успеха. От къде излезе, че всички в България трябва да просят, или, че смятам за успял милиардера? Това звучи като заяждане. Аз до сега ти писах наистина сериозни и мотивирани мнения защото мислех, че сериозно се интересуваш за България. От това, което ти написах за себе си, откъде личи, че не полагам усилия или, че не си раздвижвам ума, или, че се оплаквам от неуспех. Точно обратното ти писах. Обаче за децата ни няма перспектива. И ще ти предложа проста логика: ако имаше перспектива нямаше от цяла България да се стичат хората в София. Щяха да се реализират по градовете си. Ама не става. Да ти се вижда нормално? Толкова и в София ще стане. Това е заболяване всеобщо на страната. Ти ми пишеш, че щял да се реши проблемът с циганите. Просто все едно слушам препоръка на БКП. Имаш ли реална представа какъв е този проблем? Ти виждал ли си цигани на село изобщо? Говорил ли си някога с цигани?
Живях и работих една година в Холандия навремето. Много се работи там. Но хората ме ценяха заради способностите ми и желанието ми и работата ми. Шефът ми беше истински милионер само с работа. Никога не беше ходил в Амстердам и не искаше да чуе за него. Не изпитваше нужда. Селски милионер. Не са важни парите, а възможностите нещо да се случи. Правилата, организацията, пазара, коректността, лоялността, хората. Ти ми говориш за живеещи добре, защото си размърдали мозъка. Ами ако не могат да си размърдат мозъка, защото просто са по-глупави, но са честни и трудолюбиви, трябва ли да не могат да успеят?



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: offffffff]  
Авторrosen (Нерегистриран)
Публикувано15.04.09 08:04



Zashto ne si priznaesh, 4e si pedal??





Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: bg lady]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано17.04.09 06:51



Живееш от 20 години в САЩ и питаш българи за живота в Лондон? Забавно.

Automating a mess yields an automated mess. -Michael Hammer


Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: Kpaличa]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано17.04.09 06:53



И какво му е лошото да си чужденец в чужбина? :)
Знаеш ли какво означава думата гастербайтер? :)

Automating a mess yields an automated mess. -Michael Hammer


Тема Да.нови [re: |]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано26.04.09 23:08



Бекяр


Егати "кефа", гаст арбайт -ере.




Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: bg lady]  
Авторbg lady (Нерегистриран)
Публикувано05.05.09 16:54



Zdraveite otnovo. Izobshto ne iskah da predizvikvam podobni prerekania. Vseki si ima sobstveno mnenie. Samo iskah da znam koi raioni v London sa OK.

Predi dva dni se vurnah ot BG i triabva da vi kaja che vsichki ste pravi i vsichko koeto kazvate e istina - i prostotiyata, i mrusotiyata, i selianiyata... No sled 20 godini v USA vsichko tova mi izglejda po-blizko do men otkolkoto luskavite i podredeni neshta tuk. Hiakaksi v BG vsichko e istinsko i vsichko ima znachenie - parite, drehite, kolite, priatelite, a tuk kakvoto i kolkoto da imash - nikoy pet pari ne dava. Zatova iskam da se pribera v BG za izvestno vreme i da doida na sebe si.

Mejdu drugoto uspiah da se sdobia s razreshenie za rabota v UK, taka che ako me stegne shapkata v BG, izchezvam otnovo. Tova koeto nai-mnogo mi prechi v USA e rastiyanieto do BG i kratkite otpuski (10 dni v godinata, a v UK sa 29) Good luck na vsichki.

Obicham Bulgaria i Bulgarite i se gordeia che sum Bulgarka, no ako jivota e nevuzmijen ili truden tam, ne vijdam zashto da ne se pobachka niakude drugade.

Blagodaria vi che chetete moite izliyaniya.



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: bg lady]  
Авторbg lady (Нерегистриран)
Публикувано05.05.09 16:57



Izvinete za pravopisnite greshki, no e trudno da se pishe bulgarski na Latinitsa.



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: bg lady]  
Автор Kpaличa ()
Публикувано06.05.09 11:06



Може да пишеш и на кирилица.Горе в дясно пише KREDOR от там се сменя езика



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: bg lady]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано06.05.09 13:48



Постъпи както си решиш. Аз не съм на твоето мнение, но няма да давам акъли. Ако се интересуваш от живота в Лондон, питай в клуб българи в чужбина.Там има поне 2 които живеят в Лондон.





Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: KUKUMlClN]  
АвторKumiko Yanaka (Нерегистриран)
Публикувано06.05.09 18:24



Много хубаво си ги написал ... и много вярно.
Но от сега да ти кажа хората реагират много зле на истината лъжата/заблудата е къде по лицеприятна. Нищо не може да ги убеди в обратното

все още си живеят с "романтичните" спомени по страната.

Поради някои от йзброените причини от теб напуснах преди години. Така и неуспях да се приспособя кън нашата действителност и хиено подобното държание на обществото. За щастие съм намерила място на което нещата се движат по моите принципи и разбирания.
Съответно ако бях от друг тип хора едва ли бих се приспособила добре тук.
Та всяка жаба да си избира гъола някои ги обичат с тиня, водорасли и много хищници .... за тръпка в живота



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: bg lady]  
АвторTrinny (Нерегистриран)
Публикувано06.05.09 19:24



Е чи що ще се сдобиваш с разрешително за работа в UK, след като намерението ти е да пребиваваш в БГ или сте се разбрали с работодателя като те 'стегне шапката' тогава?





Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: Trinny]  
Авторbg lady (Нерегистриран)
Публикувано06.05.09 19:39



"Е chi shtoto" sled 20 godini v US ne sum sigurna kak shte se chuvstvam v BG. Sega viarvam che shte mi haresa, no ne sum sigurna. Ako izobshto niakoga ste jiveli v chujbina, shte razberete za kakvo govoria. 20 godini sa mnogo dulgo vreme i chovek se promenia.

I hope that helps



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: bg lady]  
АвторTrinny (Нерегистриран)
Публикувано06.05.09 20:01



Абе всички тук или сме живяли, или живеем или мислим да поживеем извън ......, ама мисълта ми беше кой ще те чака теб да си направиш кефа в БГ и тогава да те вземе на работа





Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: bg lady]  
Автор Kpaличa ()
Публикувано06.05.09 20:02



Ако изкараш 1 месец,ще можеш да живееш.Опасявам се обаче,че след толкова време изкарано там,тук ще ти е трудно.Ще си нещо като опитомено животно пуснато в джунглата

Все пак ти препоръчвам да се върнеш,само гледай да си далече от цигани



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: Trinny]  
Авторbg lady (Нерегистриран)
Публикувано07.05.09 17:08



Trinny, az imam Magistarska Stepen za Finansi (MBA) zavarsheno v USA i 20 godini US opit. V momenta rabotia kato "Financial Analyst" za goliama Amerikanska compania. Ubedena sam che moga da si nameria rabota v UK kogato si poiskam. Daje me vikaha na "interview" ot edna kompania (v UK), no az otkazah zashtoto sega ne mi e vremeto. Dori i v BG mi predlagat rabota za dosta pari (za BG), no ako shte rabotia ot 8 do 5, Mon. to Fri, po-dobre da go pravia v UK.

No nai-mnogo ot vsichko mi se iska da moga da svikna v BG i da prekaram ostataka ot jivota si mejdu priateli i rodnini. Suprugat mi e s men i e na sashtoto mnenie. Vrushtame se zaedno tova liato.



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: Kpaличa]  
Авторbg lady (Нерегистриран)
Публикувано07.05.09 17:20



Kpaличa, i az misleh che shte se chuvstvam "като опитомено животно пуснато в джунглата", obache mnogo stranno - samo za edna-dve sedmitsi v BG "podiviah" otnovo. Kato mi se usmihvat - usmihvam se obratno, kato me butat - butam i az, kato mi govoriat trosnato - psuvam kato hamalka... abe izobshto mislia che problemi v tova otnoshenie niama da imam. Drug vapros e che v BG na pruv pogled izglejda che vsichko ima, no kato potursish nechto spetsefichno - pochti e sigurno che ne mojesh da go namerish. Tova sa neshtata koito ste me drazniat, no shte svikna. Shte izbiram ot tova koeto ima, niama da tursia tova koeto go niama. Daje veche se nauchih da hodia na visoki tokcheta po razbitite sofiiski trotoari. ;-)
Blagodaria ti za suvetite.





Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: bg lady]  
Автор Kpaличa ()
Публикувано07.05.09 17:30



Абе интернет нали има,ще си поръчваш каквото ти трябва от там


Като свикнеш тука,няма да искаш да се връщаш в чужбина.
Два съвета за по бързи свикване-Гледай по малко българска телевизия и си купи джип



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: Kpaличa]  
Авторbg lady (Нерегистриран)
Публикувано07.05.09 17:41



Hey, Kpaличa, mnogo mi haresva nachina ti na mislene i optimizma ti. Ti kade si sega v BG ili niakade drugade?



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: bg lady]  
Автор Kpaличa ()
Публикувано07.05.09 18:04



Благодаря!
Накъде другаде

но за малко.Иначе съм си в България



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: Kpaличa]  
Авторbd lady (Нерегистриран)
Публикувано07.05.09 18:11



V Sofia ili niakade drugade?



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: bd lady]  
Автор Kpaличa ()
Публикувано07.05.09 18:21



Някъде другаде

Не го харесвам този град,от Шумен съм.Бедничък но хубав български град.Ти софиянка ли си?



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: Kpaличa]  
Авторbg lady (Нерегистриран)
Публикувано07.05.09 18:27



Biah, predi 20 godini - sega i az ne znam ot kade sam veche

, no shte se pribera v Sofia.



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: bg lady]  
Автор Kpaличa ()
Публикувано07.05.09 18:30



Супер.И гледай да си изхарчиш всичките мангизи в БГ,че да стимулираш икономиката





Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: Kpaличa]  
Авторbg lady (Нерегистриран)
Публикувано07.05.09 18:57



Chak vsichkite ne, no smiatam da poharcha malko po kruchmite (ako mislish che tova shte stimulira ikonomikata). Shte si kupia i apartament - tova shte stimulira "the Real Estate" business s edno malko ritniche

, no kola shte si dokaram ot US, mnogo po-evtini sa tuk. S drugo ne znam kakvo bih mogla da pomogna.... Ako biah milionerka shtiah da otkria edno goliamo siropitalishte v BG za detsa ot 0 do 18 godini, s uchilishte i t.n., no za sajalenie ne sam milionerka..., vse oshte ne.



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: bg lady]  
Автор Kpaличa ()
Публикувано07.05.09 19:03



Можеш да ми дадеш парите си,а аз обещавам да те направя милионерка за нула време





Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: Kpaличa]  
Авторbg lady (Нерегистриран)
Публикувано07.05.09 19:14



HA-HA-HA... shte me spukash ot smiah...kade beshe vsichkite tezi godini? A az te tursih is tsiala Amerika... samo kaji kade da ti pratia parite





Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: bg lady]  
Автор Kpaличa ()
Публикувано07.05.09 19:23



Чаках те да напИчелиш и да се върнеш.Ще получиш и други подобни предложения,но те са измамни.Аз съм истината



Какво смяташ да правиш като се върнеш?



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: Kpaличa]  
Авторbg lady (Нерегистриран)
Публикувано07.05.09 19:28



Da si gledam kefa i da te poturcia da ti dam parite

. Ubedi me che si seriozen pich



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: bg lady]  
Автор Kpaличa ()
Публикувано07.05.09 19:39



няма да сбъркаш



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: Kumiko Yanaka]  
АвторVal (Нерегистриран)
Публикувано07.05.09 21:44



...Vapros na vkus - kazalo kucheto i si oblizalo zadnika. I tvoyata takava...



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор KUKUMlClN (леко куку)
Публикувано10.05.09 00:11



Благодаря ти за мнението. Желая ти успех и спокойствие, което е част от радостта от живота. Успеха е нещо неизмеримо, защото не може да се формулира и определи с общовалидно правило. Но чувството на удовлетвореност или неудовлетвореност може да се изследва и проучва. По мое мнение около 90% от българите са напълно неудовлетворени от живото си в България. Какво да философствуваме повече?



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: bg lady]  
Автор KUKUMlClN (леко куку)
Публикувано10.05.09 01:19



Привет отново,
можеш да помогнеш тук и то много. Няма нито добри учители по английски, нито експерти с реален опит в твоята сфера, нито достатъчно нормални просто хора. Въпросът е дали някой ще се интересува от твоите способности за да ги употребява (в икономически смисъл) и да печели пари, а ти да получаваш за това достойно заплащане. Дори да допуснем, че ти ще работиш безплатно и през следващите 20 години ще харчиш само пари от Щатите, пак не съм сигурен, че ще си търсена. Тук някак нещата вървят на самотек, никой от управлението не се вълнува да промени това, а само как, колко и какво да се открадне. Наскоро имах изпит по Управление на европейски проекти и накрая му казах на преподавателя, че съм разбрал как се краде много. А той ми отговори с голяма доза тъга и ирония - "...Какво мислите, колега? Другите страни изграждат капитализъм от 200 години, а ние искаме да го направим за 10. Как да стане това по друг начин?" Много е вярно. Ти лесно ще го проумееш. Можеш и да напишеш книга, например със заглавие: " Завръщане след 20 години отсъствие от дома". Описвай всичко, всеки разговор, мнение, проблем изобщо всичко, което те впечатлява дразни и харесва поне първата година. Бих ти помогнал в редактирането. Ще се чете и ще е полезна и за тези, които са тук и за нашите хора зад граница. Ще си я купя.
Много мога да ти пиша, но е ненужно. Като се приберете пиши ми на лични една бележка и можем да се видим и да полафим на воля. И аз съм в София. Ще намеря хубава ракия или вино, че и това не е лесно (научиха се да ги правят без грозде).
Поздрави за сега и пиши ако мога да съм от полза и сега. Бъдете здрави и борете кризата зад океана.



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: KUKUMlClN]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано10.05.09 01:35



В отговор на:

..чувството на удовлетвореност или неудовлетвореност може да се изследва и проучва. По мое мнение около 90% от българите са напълно неудовлетворени от живото си в България. Какво да философствуваме повече?




Философстването може да се изрази по следния начин : Не си щастлив, черга на суджук и..... чорбаджия друг. Грабваш си чукалата и изчезваш от България. Не е задължително да се принасяш в жертва, за на някой си каузата.

Аз не бях удовлетворен, при първата възможност казах гудбай, скъпи сънародници, аз заминавам, вие оставате.

Сега, след време.......аааахххх, що не тръгнахме и ние ?!



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: Koфтият]  
Автор KUKUMlClN (леко куку)
Публикувано10.05.09 23:09



Напълно съм съгласен с тебе. Чел съм ти доста мнения и много са ми харесвали и са ми звучали все едно, че са мои мисли. Желая ти успех и щастие в далечна Канада. А сме и колеги - поправяме автомобили. Как е кризата в твоя сектор? Миналата година работех в Англия, като PDI technician в една много голяма фирма за продажба на автомобили, когато започна кризата в продажбата на нови автомобили. Останах без работа и после се прибрах и си движа моя сервиз, който работи добре. Пари се изкарват, особено като си коректен и точен в работата и към клиентите. Но ме измъчва тоталната лъжа, корупция, безправилност, шуробаджанащина, безпепспективност, простотия и тъпотия. Въпреки, че и с това мога да се оправям, но не ме кефи. Не бих стоял и ден повече в България, ако имах подкрепата на жена ми. Но я нямам. Имаме две момчета големи на 17 и 12, обречени на безумие тук и пак не е решена и не иска да рискува. Не знае какво иска. Като отивах в Англия с работа осигурена и добра го прие. Но голям малшанс с тази криза извадих. Дай някой съвет. Ако стъпа в Канада имам ли някакъв шанс да намера работа като антомонтьор или гумаджия или шофьор-имам кат С и Т - тролей. Имам английска професионална шоф. книжка. И въобще как бих могъл да работя легално, ако вляза като турист? Или как да търся работа от България?



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: KUKUMlClN]  
Авторbg lady (Нерегистриран)
Публикувано11.05.09 18:10



Kuku, kak se pishe na "lichni" - niamam ideia.



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: KUKUMlClN]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано12.05.09 02:24



***** Ще намеря хубава ракия или вино, че и това не е лесно (научиха се да ги правят без грозде). *****

Тук позна. Аз пия вино и миналата година имах много неприятен опит в това отношение. Купих си една бутилка вино от магазин, на чиито собственик първият приятел е собственик на винарска изба. Представи си......щом с познати ще пием това вино, какво остава без никой да познава никого ? Направо може и да си завършиш в болницата.



Тема Отговор на българо английскинови [re: bg lady]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано12.05.09 02:48



Кликваш върху юзърнейма на КУКУ, от там под профила му ще излезне едно зелено писъмце (иконка), кликваш върху него - то е за оставяне на бележка до потребител. Като започнеш да си пишеш бележката (да се помолим на Бога да е на български, не на шльокавица), преди да натиснеш изпрати, НЕ ЗАБРАВЯЙ ДА СЛОЖИШ ЕДНА ДВЕ ПРИКАЗКИ В ПРОЗОРЕЦА 'ТЕМА'. Иначе изпращането ще изпадне в грешка и написаното ще ти се изгуби. Няма връщане назад и трябва да пишеш отначало.

Като получиш 'лично', горе на тулбара, отляво на ключа 'клубове', ще ти се появи едно мигащо червено писъмце. От там вече ......... ще ти е ясно всичко и 'ще имаш опит от петте нощи, прекарани с нас в нета'




За да получиш лично - трябва да си регистриран потребител. За да изпратиш - не съм се интересувал, не знам как е.

Редактирано от Koфтият на 12.05.09 02:49.



Тема Re: Отговор на българо английскинови [re: Koфтият]  
Авторbg lady (Нерегистриран)
Публикувано12.05.09 15:56



Ti naistina si mnogo kofti. Opitvam se da pisha na bulgarski, ne na "шльокавица", no kato klikna na KREDOR-a ne moje da mi izleze chemata na klaviaturata. Edinstvenia nachin za men da pisha na bulgarski e ako otvoria "word" i icert-vam simbols edin po edin i posle "copy and paste" v prozorcheto, a tova otnema mnogo vreme.
Kakto i da e, ako te drazni "шльокавица"-ta, nedei da chetesh. A inache ti blagodaria za savetite.





Тема Re: Отговор на българо английскинови [re: Koфтият]  
Авторbg lady (Нерегистриран)
Публикувано12.05.09 16:13



Опитвам се да пиба на български, но е много трудно. Отворих твоето име и разбрах 4е си във VA, аз съм в NJ. За да отговоря на някой трябва да съм потребител, а аз не съм. Може би 6те се запи6а и 6те ти оставя message.

Ciao



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: Koфтият]  
Автор KUKUMlClN (леко куку)
Публикувано12.05.09 23:52



Не знам дали това не е част от експеримента върху този народ. Просто е невероятно! Същото важи и за храните и лекарствата.



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: bg lady]  
Автор KUKUMlClN (леко куку)
Публикувано13.05.09 00:00



Здрасти, аз се опитах да ти пиша на лични, но май не си регистриран потребител и не успях. Иначе е както ти обясни Кофти. Ако искаш да ми пишеш, но не стане, кажи и ще ти пратя и-мейл, няма проблеми. Хайде поздрави и до скоро..



Тема Re: Отговор на българо английскинови [re: bg lady]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано13.05.09 06:26



Лейди, виждаш ли как хубаво ще си чуруликаме сега, на български ? И няма модератори да ни начукват канчетата ? Защо знаеш ли как ме 'върти' канчето в момента ? Да не ти описвам. Току що се върнах от изпит, точно свързан с това, дето си видяла в профила ми (VA). Имам невероятно много изпити в живота си, но този, повярвай ми, е тежък. Вземал съм по 200 въпроса за два часа, този път 50 въпроса ми отнеха 3 часа и 30 минути.

Не си правилно завършила 'кадровата ми справка', аз съм в ON, не съм във VA.

За писането - не ти се карам, но те поощрявам да се придържаш към кирилица. Ако не ти бачка кредор-а може да преминеш на plan 'b'. А именно - сваляш си една фонетична кирилица от нета за пет минути и .....пей сърце. Едно време беше трудно, имаше само БДС, после на Инженера фонетичната май не беше веднага достъпна и сега вече има каквото си пожелаеш.......user friendly.

A ако има трети и четвърти фактори, възпрепятстващи инсталирането на кирилица - тогава не знам....пиши на шльокавица а аз ще стискам зъби.







Тема Re: Отговор на българо английскинови [re: Koфтият]  
Авторbg lady (Нерегистриран)
Публикувано13.05.09 15:27



Здрасти, научих се да пиша на български. Голям кеф.

Няма да има нужда да стискаш зъби.
И аз живях в ON няколко години. Там е гот, ама е малко студено за моя вкус.
Успех с изпитите и поздравления.



Тема Re: Отговор на българо английскинови [re: bg lady]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано13.05.09 15:52



Трябва да се регистрираш, за да можеш да пишеш лични бележки на Кофтия и Куку, а и те да ти пишат





Тема Re: Отговор на българо английскинови [re: 4ereshka]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано14.05.09 02:09



No бе, пак не си прочела всичко. Той, Кофтият, вече и каза, че трябва да се регистрира, ако иска да му пише бележки (на него, Кофтият).



Тема Re: Отговор на българо английскинови [re: Koфтият]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано14.05.09 02:14



Прочела съм, но аз да напомня



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: KUKUMlClN]  
АвторTrinny (Нерегистриран)
Публикувано19.05.09 19:48



Ами?! Невероятно било...., ти кога за последно си помогнал на майка си да изреже, върже, напръска и окопае лозето, хм?





Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: Trinny]  
Автор KUKUMlClN (леко куку)
Публикувано25.05.09 10:15



Виното и ракията без грозде се прави просто защото е безплатно, за да правят бърди и яки пари. Експеримента е да се види как ще се отрази пиенето на тези продукти върху здравето на хората. И това се допуска съзнателно, като не се налагат стандарти върху храните, съзнателно и от много дълго време. Ако майка ми живее във Франция и гледа лозе, мислиш ли, че ще е нужно да ходя да помагам да копае и реже?...



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: Kpaличa]  
Автор oktof (непознат )
Публикувано19.10.09 23:40



Много се чудя на теб, и на всички като теб защо след като мислите , че страната върви напред не се завърнете за постоянно, а си идвате за кратко???Отговори ми на този простичък върпос, ако обичаш???
Как така градиш реална преценка за реалността в една страна, в която реално ти не живееш???? Кое е толкова позитивно в България, че аз нещо не успявам да го видя,особено като правя сравнение с другите страни.
Споделям мението на "кукумицин", че страната е пълен батак във всяко едно отношение, аман вече от позитивизма, който насаждат българите , идващи от чужбина тук за 15 -20 дни, и които ни убеждават че положението не било трагично.
И за да не помислиш, че ти завиждам затова че си навън,само ще допълня , че мога да излизам по всяко време извън страната,за 6 години посетих 10 европейски, а в две от тях живях за повече от година, защото съм инженер и се занимавам с корабна електроника. Отново ще си позволя да цитирам "кукумицин", който казва, че в очите на съседите ми аз съм един успял човек, който си работи по специалността, но не бих посъветвал никого да се върне в България, ако сам не прецени, че това е добре занего.
И понеже даваш пример с историята на България на мога само да допълня, че това е страна с много богата история, и без никакво бъдеще, поне в близките 50 години.

Редактирано от oktof на 19.10.09 23:42.



Тема страната върви напреднови [re: oktof]  
Автор Tyлca ()
Публикувано22.10.09 23:15



Аз съм един от тези, които се "връщат за малко" в България.
Не бих казал, че нещата вървят добре ...ама бих искал да е така.
Все пак първите 25 години в Родината съм си ги преживял.
Най добрите бих казал.





Тема Re:нови [re: oktof]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано24.10.09 16:54



Някои хора бъркат желание с реалност



Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Чудя се кога българите ще спрат да хленчатнови [re: oktof]  
Автор Kpaличa ()
Публикувано20.11.09 12:58



Това,че живях в чужбина не значи че живея там от както съм се родил.Не може да сравняваш България с развитите страни но не бих казал,че в нашата страна е батак.Ако човек е умен и може да се оправя в живота ще живее добре в тази страна,ако е прост,и в дубай да отиде пак ще си остане неудачник.Не съм оптимист а реалист.Не е розово положението но не е и трагично стига с това черногледство.Не давах пример от историята на БГ а на другите страни от ЕС,които са били по зле от нас когато са станали членове на ЕС.И все пак не забравяй,че каквато е твоята страна,такова е и семейството ти ,такъв си и ти.Само не ми казвай,че ти и по различен

Редактирано от Kpaличa на 20.11.09 13:05.



Тема Re: Да ме светнетенови [re: KUKUMlClN]  
АвторБoнro Бoнro (Нерегистриран)
Публикувано24.11.09 13:32



Абе като живейте в Лондон да ми кажете как мога да стигна там и да поработя няколко месеца.Как живеят там българите легално или ......?Щото като чета какво са писали оставам с впечатление че много малко имат редовни документи.Не че аз съм много редовен......с документите.Нали знаете българинът е най- хитрият човек на света.Всички ми казват абе българин да ти помогне...никога.Ама аз си мисля че не всички са такива.Ако някой реши да каже нещо може да го направи на ciril_111@abv.bg



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: bg lady]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано24.11.09 15:10



Лейди, в Лондон е много готино. Бях там миналата година но командировка. Българи ще намериш. Щом си финансистка - твоя квартал се нарича Канари Уорф. щом излезнах от метрото там и паднах. супер яко е. Не че в Сохо няма да ти хареса.

Норт Актън пък е друг индустриален квартал с офиси на компании с други дейности. там е много спокойно. аз основно там висях. но бях за кратко

Кофти - я кажи мнения за ON, че за там се глася скоро. казаха ни че Торонто е мн скъп град но засега за там се цаним.



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: Ognen_Demon]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано25.11.09 05:00



Правилно са ви казали. Схемата е ясна (еврейска балтия, 6-ти номер). Има работа, има пари, има възможности. Но е като в Албърта. Изкарваш яки пари, но ти ги вземат.
Ако може човек да висне, като паяк, в неловко мълчание, и да не харчи пари, за пет шест години (с два здрави прихода в семейството) ще я докара до $1 Милион. Това е без да си бизнесмен, без да си нещо специално. Бих казал, средностатистично.

Някои българета го постигат. Живеят на shared accommodations, не карат коли, не плащат застраховки, не плащат интернет и ТВ кабел, ядат печени филийки, карат я нисък профил и ето ти пачката. Но това е защото не искат да живеят тук. Искат да отидат другаде. За себе си - изглежда да са прави. Едно време на това му се викаше гурбет. Стискаш си задника и спестяваш. Ако искаш да живееш тук - сметките приемат друг външен вид.



Успех....... и ако стане работата - ще се видим и пийнем по едно, за здраве.



Тема Хех!нови [re: Kpaличa]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано29.11.09 00:50



Дубай пое пътя към живота в палатки ми се струва. Не го давай за пример, повечето е само външен блясък. С бъдещите им планове да са финансов център вече е свършено, дано успеят поне търговска/туристическа дестинация да се запазят поне донякъде.

"И все пак не забравяй,че каквато е твоята страна,такова е и семейството ти ,такъв си и ти"

Връзката е обратна, Кралич.




Тема Верно?нови [re: Koфтият]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано29.11.09 00:56



"за пет шест години (с два здрави прихода в семейството) ще я докара до $1 Милион. Това е без да си бизнесмен, без да си нещо специално. Бих казал, средностатистично. "

Я да сметнем:
1000 000/5 = 200 000 годишно. Чисто. /2 (два прихода)= 100 000 чисто на човек, около 130 000 брутно. Е, ти току-що каза че средната заплата е $130 000 че и повече (сметнал съм ти малко данък, на тия суми с гаранция е повече). Не се ли усещаш какви глупости пишеш?




Тема Re: Верно?нови [re: jamie]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано29.11.09 12:48



Джейми boy, ти никога няма да разбереш аз какво казвам, брато. Никога. Не на дървото да се покатериш, ами ако ще и на челна стойка да застанеш . Никога няма да разбереш когато аз кажа 2+2=4 какаво искам да кажа, когато кажа 2+2=5 ..... какво, и когато кажа 2+2=3 .....какво. Ти вечно ще обикаляш подир мен, като стара свекърва и кат някоя учителка / кукумявка и ще търсиш под вола теле. То се иска фантазия за тази цел, за да разбереш аз на къде накланям центъра на тежестта. С пресмятане, с напъване на Гугъл......не става. Нужна е фантазия, усет, да разбереш аз дали съм искал да придам определен цвят на изказването си или наистина не съм могъл да 'разделя на две магарета сено'.





Тема Re: Хех!нови [re: jamie]  
Автор Kpaличa ()
Публикувано29.11.09 18:44



Тогава се сети за развита страна и си избери нея.
Независимо каква е връзката,твърдението ми е вярно



Тема О не,нови [re: Kpaличa]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано30.11.09 22:22



не мога да се съглася. Давам за пример циганите - в която и държава да са, все са зле


Твърдението ти не е вярно именно понеже връзката е обратна.




Тема Да си евреин,нови [re: Koфтият]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано30.11.09 22:24



да ти повярвам че 2+2=5. Ама не е така пич, нааай-много на 4.5 е равно....



Признай си че пишеш пиян и ще ти простя




Тема Re: Да си евреин,нови [re: jamie]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано01.12.09 02:03



Не бе пич, как пиян ? Ти мислиш ли да съм се напил от една чаша вино ? Аз не съм кат канадците, каде се наливат с бира, кат чалтици.......Има хора тука пият по 12 бири преди сън. Имаш ли понятие за какво става дума ? Аз ако изпия толкова и въобще няма и да заспя.

Я кажи колко е на хиляда половината ?





Тема Re: Да си евреин,нови [re: jamie]  
Авторbaj goran (Нерегистриран)
Публикувано01.12.09 11:52



lebede moi, kade mi se gubish





Тема 999нови [re: Koфтият]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано01.12.09 20:28



за мен и 1 за теб.
Вино вино.. даааа ама помня че преди време беше открил и кашонче коняк, май "Плиска"?






Тема Re: 999нови [re: jamie]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано01.12.09 22:36



Вино вино.. даааа ама помня че преди време беше открил и кашонче коняк, май "Плиска"?
_________________
Сори ако се намесвам в ителектуалния ви спор, но кашончето 'Плиска' беше на Гадола. Сега не ми се занимава да търся линкове.
Да нямаш и ти проблеми с паметта





Тема Re: 999нови [re: jamie]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано01.12.09 23:53



1 000
--------- = ? Не е 999 за теб, 1 за мен. Иначе е. Don't be greedy .
0.5

Отговорът е 499 за теб, 501 за мен. Казано е .....пара при пара отива, но не многото при малкото а малкото при многото. Аз съм доволен и на 0.1 % mark up.



Тема Re: 999нови [re: 4ereshka]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано01.12.09 23:54



Да бе, пропуснах да спомена преди малко, че не бях аз с Плиската.





Тема Бахнови [re: 4ereshka]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано03.12.09 00:17



та в клюкарката !


Нямам проблеми с паметта, имах проблеми с 3 бутилки водка - все различни




Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: KUKUMlClN]  
Авторneatherland (Нерегистриран)
Публикувано12.12.09 17:21



abe nedei da mu objsnjvash-bezsmisleno e. neka da probva.az ot Haga ne mardam nikoga veche.



Тема Re: О не,нови [re: jamie]  
Автор Kpaличa ()
Публикувано12.12.09 17:36



Напротив,циганите са си много добре.
Ок връзката е обратна,какъвто си ти такава е и държавата но каквато е държавата ти не си такъв така ли?едно и също е



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: Kpaличa]  
Автор Sinner (леко куку)
Публикувано04.11.12 21:43



Приятелю, докъде я докарахме с поправянето на ситуацията? Докъде я докарахме с циганите? Гледам, че от дискусията ни са изминали повече от 3 години, а ние копаем и копаем дъното! Драсни някой ред как си и как виждаш нещата към днешна дата. Поздрави!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.