Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:29 09.06.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Чудя се кога българите ще спрат да хленчатнови [re: oktof]  
Автор Kpaличa ()
Публикувано20.11.09 12:58



Това,че живях в чужбина не значи че живея там от както съм се родил.Не може да сравняваш България с развитите страни но не бих казал,че в нашата страна е батак.Ако човек е умен и може да се оправя в живота ще живее добре в тази страна,ако е прост,и в дубай да отиде пак ще си остане неудачник.Не съм оптимист а реалист.Не е розово положението но не е и трагично стига с това черногледство.Не давах пример от историята на БГ а на другите страни от ЕС,които са били по зле от нас когато са станали членове на ЕС.И все пак не забравяй,че каквато е твоята страна,такова е и семейството ти ,такъв си и ти.Само не ми казвай,че ти и по различен

Редактирано от Kpaличa на 20.11.09 13:05.



Тема Re: Да ме светнетенови [re: KUKUMlClN]  
АвторБoнro Бoнro (Нерегистриран)
Публикувано24.11.09 13:32



Абе като живейте в Лондон да ми кажете как мога да стигна там и да поработя няколко месеца.Как живеят там българите легално или ......?Щото като чета какво са писали оставам с впечатление че много малко имат редовни документи.Не че аз съм много редовен......с документите.Нали знаете българинът е най- хитрият човек на света.Всички ми казват абе българин да ти помогне...никога.Ама аз си мисля че не всички са такива.Ако някой реши да каже нещо може да го направи на ciril_111@abv.bg



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: bg lady]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано24.11.09 15:10



Лейди, в Лондон е много готино. Бях там миналата година но командировка. Българи ще намериш. Щом си финансистка - твоя квартал се нарича Канари Уорф. щом излезнах от метрото там и паднах. супер яко е. Не че в Сохо няма да ти хареса.

Норт Актън пък е друг индустриален квартал с офиси на компании с други дейности. там е много спокойно. аз основно там висях. но бях за кратко

Кофти - я кажи мнения за ON, че за там се глася скоро. казаха ни че Торонто е мн скъп град но засега за там се цаним.



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: Ognen_Demon]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано25.11.09 05:00



Правилно са ви казали. Схемата е ясна (еврейска балтия, 6-ти номер). Има работа, има пари, има възможности. Но е като в Албърта. Изкарваш яки пари, но ти ги вземат.
Ако може човек да висне, като паяк, в неловко мълчание, и да не харчи пари, за пет шест години (с два здрави прихода в семейството) ще я докара до $1 Милион. Това е без да си бизнесмен, без да си нещо специално. Бих казал, средностатистично.

Някои българета го постигат. Живеят на shared accommodations, не карат коли, не плащат застраховки, не плащат интернет и ТВ кабел, ядат печени филийки, карат я нисък профил и ето ти пачката. Но това е защото не искат да живеят тук. Искат да отидат другаде. За себе си - изглежда да са прави. Едно време на това му се викаше гурбет. Стискаш си задника и спестяваш. Ако искаш да живееш тук - сметките приемат друг външен вид.



Успех....... и ако стане работата - ще се видим и пийнем по едно, за здраве.



Тема Хех!нови [re: Kpaличa]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано29.11.09 00:50



Дубай пое пътя към живота в палатки ми се струва. Не го давай за пример, повечето е само външен блясък. С бъдещите им планове да са финансов център вече е свършено, дано успеят поне търговска/туристическа дестинация да се запазят поне донякъде.

"И все пак не забравяй,че каквато е твоята страна,такова е и семейството ти ,такъв си и ти"

Връзката е обратна, Кралич.




Тема Верно?нови [re: Koфтият]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано29.11.09 00:56



"за пет шест години (с два здрави прихода в семейството) ще я докара до $1 Милион. Това е без да си бизнесмен, без да си нещо специално. Бих казал, средностатистично. "

Я да сметнем:
1000 000/5 = 200 000 годишно. Чисто. /2 (два прихода)= 100 000 чисто на човек, около 130 000 брутно. Е, ти току-що каза че средната заплата е $130 000 че и повече (сметнал съм ти малко данък, на тия суми с гаранция е повече). Не се ли усещаш какви глупости пишеш?




Тема Re: Верно?нови [re: jamie]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано29.11.09 12:48



Джейми boy, ти никога няма да разбереш аз какво казвам, брато. Никога. Не на дървото да се покатериш, ами ако ще и на челна стойка да застанеш . Никога няма да разбереш когато аз кажа 2+2=4 какаво искам да кажа, когато кажа 2+2=5 ..... какво, и когато кажа 2+2=3 .....какво. Ти вечно ще обикаляш подир мен, като стара свекърва и кат някоя учителка / кукумявка и ще търсиш под вола теле. То се иска фантазия за тази цел, за да разбереш аз на къде накланям центъра на тежестта. С пресмятане, с напъване на Гугъл......не става. Нужна е фантазия, усет, да разбереш аз дали съм искал да придам определен цвят на изказването си или наистина не съм могъл да 'разделя на две магарета сено'.





Тема Re: Хех!нови [re: jamie]  
Автор Kpaличa ()
Публикувано29.11.09 18:44



Тогава се сети за развита страна и си избери нея.
Независимо каква е връзката,твърдението ми е вярно



Тема О не,нови [re: Kpaличa]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано30.11.09 22:22



не мога да се съглася. Давам за пример циганите - в която и държава да са, все са зле


Твърдението ти не е вярно именно понеже връзката е обратна.




Тема Да си евреин,нови [re: Koфтият]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано30.11.09 22:24



да ти повярвам че 2+2=5. Ама не е така пич, нааай-много на 4.5 е равно....



Признай си че пишеш пиян и ще ти простя





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.