Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:02 02.06.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Отговор на българо английскинови [re: bg lady]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано13.05.09 06:26



Лейди, виждаш ли как хубаво ще си чуруликаме сега, на български ? И няма модератори да ни начукват канчетата ? Защо знаеш ли как ме 'върти' канчето в момента ? Да не ти описвам. Току що се върнах от изпит, точно свързан с това, дето си видяла в профила ми (VA). Имам невероятно много изпити в живота си, но този, повярвай ми, е тежък. Вземал съм по 200 въпроса за два часа, този път 50 въпроса ми отнеха 3 часа и 30 минути.

Не си правилно завършила 'кадровата ми справка', аз съм в ON, не съм във VA.

За писането - не ти се карам, но те поощрявам да се придържаш към кирилица. Ако не ти бачка кредор-а може да преминеш на plan 'b'. А именно - сваляш си една фонетична кирилица от нета за пет минути и .....пей сърце. Едно време беше трудно, имаше само БДС, после на Инженера фонетичната май не беше веднага достъпна и сега вече има каквото си пожелаеш.......user friendly.

A ако има трети и четвърти фактори, възпрепятстващи инсталирането на кирилица - тогава не знам....пиши на шльокавица а аз ще стискам зъби.







Тема Re: Отговор на българо английскинови [re: Koфтият]  
Авторbg lady (Нерегистриран)
Публикувано13.05.09 15:27



Здрасти, научих се да пиша на български. Голям кеф.

Няма да има нужда да стискаш зъби.
И аз живях в ON няколко години. Там е гот, ама е малко студено за моя вкус.
Успех с изпитите и поздравления.



Тема Re: Отговор на българо английскинови [re: bg lady]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано13.05.09 15:52



Трябва да се регистрираш, за да можеш да пишеш лични бележки на Кофтия и Куку, а и те да ти пишат





Тема Re: Отговор на българо английскинови [re: 4ereshka]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано14.05.09 02:09



No бе, пак не си прочела всичко. Той, Кофтият, вече и каза, че трябва да се регистрира, ако иска да му пише бележки (на него, Кофтият).



Тема Re: Отговор на българо английскинови [re: Koфтият]  
Автор 4ereshka (пристрастен)
Публикувано14.05.09 02:14



Прочела съм, но аз да напомня



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: KUKUMlClN]  
АвторTrinny (Нерегистриран)
Публикувано19.05.09 19:48



Ами?! Невероятно било...., ти кога за последно си помогнал на майка си да изреже, върже, напръска и окопае лозето, хм?





Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: Trinny]  
Автор KUKUMlClN (леко куку)
Публикувано25.05.09 10:15



Виното и ракията без грозде се прави просто защото е безплатно, за да правят бърди и яки пари. Експеримента е да се види как ще се отрази пиенето на тези продукти върху здравето на хората. И това се допуска съзнателно, като не се налагат стандарти върху храните, съзнателно и от много дълго време. Ако майка ми живее във Франция и гледа лозе, мислиш ли, че ще е нужно да ходя да помагам да копае и реже?...



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: Kpaличa]  
Автор oktof (непознат )
Публикувано19.10.09 23:40



Много се чудя на теб, и на всички като теб защо след като мислите , че страната върви напред не се завърнете за постоянно, а си идвате за кратко???Отговори ми на този простичък върпос, ако обичаш???
Как така градиш реална преценка за реалността в една страна, в която реално ти не живееш???? Кое е толкова позитивно в България, че аз нещо не успявам да го видя,особено като правя сравнение с другите страни.
Споделям мението на "кукумицин", че страната е пълен батак във всяко едно отношение, аман вече от позитивизма, който насаждат българите , идващи от чужбина тук за 15 -20 дни, и които ни убеждават че положението не било трагично.
И за да не помислиш, че ти завиждам затова че си навън,само ще допълня , че мога да излизам по всяко време извън страната,за 6 години посетих 10 европейски, а в две от тях живях за повече от година, защото съм инженер и се занимавам с корабна електроника. Отново ще си позволя да цитирам "кукумицин", който казва, че в очите на съседите ми аз съм един успял човек, който си работи по специалността, но не бих посъветвал никого да се върне в България, ако сам не прецени, че това е добре занего.
И понеже даваш пример с историята на България на мога само да допълня, че това е страна с много богата история, и без никакво бъдеще, поне в близките 50 години.

Редактирано от oktof на 19.10.09 23:42.



Тема страната върви напреднови [re: oktof]  
Автор Tyлca ()
Публикувано22.10.09 23:15



Аз съм един от тези, които се "връщат за малко" в България.
Не бих казал, че нещата вървят добре ...ама бих искал да е така.
Все пак първите 25 години в Родината съм си ги преживял.
Най добрите бих казал.





Тема Re:нови [re: oktof]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано24.10.09 16:54



Някои хора бъркат желание с реалност



Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.