Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:14 12.06.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: bg lady]  
Автор KUKUMlClN (леко куку)
Публикувано10.05.09 01:19



Привет отново,
можеш да помогнеш тук и то много. Няма нито добри учители по английски, нито експерти с реален опит в твоята сфера, нито достатъчно нормални просто хора. Въпросът е дали някой ще се интересува от твоите способности за да ги употребява (в икономически смисъл) и да печели пари, а ти да получаваш за това достойно заплащане. Дори да допуснем, че ти ще работиш безплатно и през следващите 20 години ще харчиш само пари от Щатите, пак не съм сигурен, че ще си търсена. Тук някак нещата вървят на самотек, никой от управлението не се вълнува да промени това, а само как, колко и какво да се открадне. Наскоро имах изпит по Управление на европейски проекти и накрая му казах на преподавателя, че съм разбрал как се краде много. А той ми отговори с голяма доза тъга и ирония - "...Какво мислите, колега? Другите страни изграждат капитализъм от 200 години, а ние искаме да го направим за 10. Как да стане това по друг начин?" Много е вярно. Ти лесно ще го проумееш. Можеш и да напишеш книга, например със заглавие: " Завръщане след 20 години отсъствие от дома". Описвай всичко, всеки разговор, мнение, проблем изобщо всичко, което те впечатлява дразни и харесва поне първата година. Бих ти помогнал в редактирането. Ще се чете и ще е полезна и за тези, които са тук и за нашите хора зад граница. Ще си я купя.
Много мога да ти пиша, но е ненужно. Като се приберете пиши ми на лични една бележка и можем да се видим и да полафим на воля. И аз съм в София. Ще намеря хубава ракия или вино, че и това не е лесно (научиха се да ги правят без грозде).
Поздрави за сега и пиши ако мога да съм от полза и сега. Бъдете здрави и борете кризата зад океана.



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: KUKUMlClN]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано10.05.09 01:35



В отговор на:

..чувството на удовлетвореност или неудовлетвореност може да се изследва и проучва. По мое мнение около 90% от българите са напълно неудовлетворени от живото си в България. Какво да философствуваме повече?




Философстването може да се изрази по следния начин : Не си щастлив, черга на суджук и..... чорбаджия друг. Грабваш си чукалата и изчезваш от България. Не е задължително да се принасяш в жертва, за на някой си каузата.

Аз не бях удовлетворен, при първата възможност казах гудбай, скъпи сънародници, аз заминавам, вие оставате.

Сега, след време.......аааахххх, що не тръгнахме и ние ?!



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: Koфтият]  
Автор KUKUMlClN (леко куку)
Публикувано10.05.09 23:09



Напълно съм съгласен с тебе. Чел съм ти доста мнения и много са ми харесвали и са ми звучали все едно, че са мои мисли. Желая ти успех и щастие в далечна Канада. А сме и колеги - поправяме автомобили. Как е кризата в твоя сектор? Миналата година работех в Англия, като PDI technician в една много голяма фирма за продажба на автомобили, когато започна кризата в продажбата на нови автомобили. Останах без работа и после се прибрах и си движа моя сервиз, който работи добре. Пари се изкарват, особено като си коректен и точен в работата и към клиентите. Но ме измъчва тоталната лъжа, корупция, безправилност, шуробаджанащина, безпепспективност, простотия и тъпотия. Въпреки, че и с това мога да се оправям, но не ме кефи. Не бих стоял и ден повече в България, ако имах подкрепата на жена ми. Но я нямам. Имаме две момчета големи на 17 и 12, обречени на безумие тук и пак не е решена и не иска да рискува. Не знае какво иска. Като отивах в Англия с работа осигурена и добра го прие. Но голям малшанс с тази криза извадих. Дай някой съвет. Ако стъпа в Канада имам ли някакъв шанс да намера работа като антомонтьор или гумаджия или шофьор-имам кат С и Т - тролей. Имам английска професионална шоф. книжка. И въобще как бих могъл да работя легално, ако вляза като турист? Или как да търся работа от България?



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: KUKUMlClN]  
Авторbg lady (Нерегистриран)
Публикувано11.05.09 18:10



Kuku, kak se pishe na "lichni" - niamam ideia.



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: KUKUMlClN]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано12.05.09 02:24



***** Ще намеря хубава ракия или вино, че и това не е лесно (научиха се да ги правят без грозде). *****

Тук позна. Аз пия вино и миналата година имах много неприятен опит в това отношение. Купих си една бутилка вино от магазин, на чиито собственик първият приятел е собственик на винарска изба. Представи си......щом с познати ще пием това вино, какво остава без никой да познава никого ? Направо може и да си завършиш в болницата.



Тема Отговор на българо английскинови [re: bg lady]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано12.05.09 02:48



Кликваш върху юзърнейма на КУКУ, от там под профила му ще излезне едно зелено писъмце (иконка), кликваш върху него - то е за оставяне на бележка до потребител. Като започнеш да си пишеш бележката (да се помолим на Бога да е на български, не на шльокавица), преди да натиснеш изпрати, НЕ ЗАБРАВЯЙ ДА СЛОЖИШ ЕДНА ДВЕ ПРИКАЗКИ В ПРОЗОРЕЦА 'ТЕМА'. Иначе изпращането ще изпадне в грешка и написаното ще ти се изгуби. Няма връщане назад и трябва да пишеш отначало.

Като получиш 'лично', горе на тулбара, отляво на ключа 'клубове', ще ти се появи едно мигащо червено писъмце. От там вече ......... ще ти е ясно всичко и 'ще имаш опит от петте нощи, прекарани с нас в нета'




За да получиш лично - трябва да си регистриран потребител. За да изпратиш - не съм се интересувал, не знам как е.

Редактирано от Koфтият на 12.05.09 02:49.



Тема Re: Отговор на българо английскинови [re: Koфтият]  
Авторbg lady (Нерегистриран)
Публикувано12.05.09 15:56



Ti naistina si mnogo kofti. Opitvam se da pisha na bulgarski, ne na "шльокавица", no kato klikna na KREDOR-a ne moje da mi izleze chemata na klaviaturata. Edinstvenia nachin za men da pisha na bulgarski e ako otvoria "word" i icert-vam simbols edin po edin i posle "copy and paste" v prozorcheto, a tova otnema mnogo vreme.
Kakto i da e, ako te drazni "шльокавица"-ta, nedei da chetesh. A inache ti blagodaria za savetite.





Тема Re: Отговор на българо английскинови [re: Koфтият]  
Авторbg lady (Нерегистриран)
Публикувано12.05.09 16:13



Опитвам се да пиба на български, но е много трудно. Отворих твоето име и разбрах 4е си във VA, аз съм в NJ. За да отговоря на някой трябва да съм потребител, а аз не съм. Може би 6те се запи6а и 6те ти оставя message.

Ciao



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: Koфтият]  
Автор KUKUMlClN (леко куку)
Публикувано12.05.09 23:52



Не знам дали това не е част от експеримента върху този народ. Просто е невероятно! Същото важи и за храните и лекарствата.



Тема Re: Ima li Bulgari v London?нови [re: bg lady]  
Автор KUKUMlClN (леко куку)
Публикувано13.05.09 00:00



Здрасти, аз се опитах да ти пиша на лични, но май не си регистриран потребител и не успях. Иначе е както ти обясни Кофти. Ако искаш да ми пишеш, но не стане, кажи и ще ти пратя и-мейл, няма проблеми. Хайде поздрави и до скоро..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.