Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:02 28.04.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Тъжна история  
Авторshapeshifter (Нерегистриран)
Публикувано27.06.08 01:58



Колкото повече чета новините от България и толкова повече се замислям, боже, аз в тая държава ли съм тръгнал да си търся корените и идентичността? Чудя се дали има смисъл да си търсиш и поддържаш корените, ако тези корени ти носят само лоши спомени и те депресират.





Тема Re: Тъжна историянови [re: shapeshifter]  
Автор Koфтият (ентусиаст)
Публикувано27.06.08 02:07



Не ми сипвай сол в раните, че точно тия дни и аз съм на съвършено същата дилема. Предстои ми да си ходя до България не след дълго, вече дадох обещание. И колкото повече чета новини, толкова по ми се изправя косата. Чета само Пловдивски вестник, не знам какво става по Варна, Русе, Петрич.....Но само за Пловдив каквото чета - ми стига, даже ми и 'артисва. За каквито страхотии става дума.....не ми се мисли.

Някой ще каже
- Добре бе, ние как живеем тука, умрели ли сме, какво толкова ? Нищо необичайно, всичко си е както преди, понася се...
- Както преди, но за вас. Или за мен - ако съм се махнал от там миналата година. И не съм видял другата страна на медала.

????



Тема Re: Тъжна историянови [re: Koфтият]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано27.06.08 11:37



Mnogo pozdravi na Plovdiv ot men. Ot niakolko god jiveia izvan Balgaria, no ina4e sam ot Varna. Ne se ot4aivai, niakolko sedmici shte iztarpish, barzo shte minat



Тема Re: Тъжна историянови [re: Koфтият]  
Авторshapeshifter (Нерегистриран)
Публикувано30.06.08 00:46



Знаеш ли, ние също сме България. Самия факт, че има хора като нас, които виждат нещата по друг начин, говори че може да има и друга, по добра България. България е това, което ти направиш от нея за себе си. Колкото и малко да успееш да подобриш нещо, това пак е нещо. Ако такива като нас не я оправят, няма кой друг. Всичко се променя. България е точно толкова моя, колкото и на всеки друг.

Реших, че е най-добре да взимам и да виждам само позитивното от България, а негативното да го игнорирам. Като позитивно съм си запазил рецептите от българската кухня и поп-фолка, понеже тази музика ме кара да се чувствам добре.



Тема Re: Тъжна историянови [re: shapeshifter]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано30.06.08 08:31



Opitvam se da te razbera, no mai ne moga. V parvoto si mnenie tuk pishesh, 4e otnosno Balgaria, samo loshi spomeni te depresirat,i mnenieto ti e dosta pesimisti4no. Sledvashtia pat pishesh, 4e mislish samo xubavi neshta za Balgaria,i 4e triabva da gledame pozitivno. To biva biva protivore4ie......
A za pop folka- napravo mi se povrashta. Tova li e balgarskata muzika- niakolko gra4eshti prostitutki i edin mangal-pedal



Тема Re: Тъжна историянови [re: az]  
Автор Koфтият (ентусиаст)
Публикувано01.07.08 02:11



В отговор на:

balgarskata muzika- niakolko gra4eshti prostitutki i edin mangal-pedal




......... и един ВАПЦАН падразин......!



Тема Re: Тъжна историянови [re: shapeshifter]  
Автор Koфтият (ентусиаст)
Публикувано01.07.08 02:16



В отговор на:

България е това, което ти направиш от нея за себе си.




И да, но и не. Какво ще кажеш за случай, когато ти го правиш едно, те ти сервират съвършено друго ? И то наготово ? Без да те питат. Тогава каква би трябвало да е моята вина ?
Ти плувал ли си само срещу течението, да видиш как се плува ? Но не двайсе метра и петдесет метра. Да плуваш с години наред срещу течението. Нали се сещаш, че си обречен предварително на неуспех ?



Тема Re: Тъжна историянови [re: Koфтият]  
Авторshapeshifter (Нерегистриран)
Публикувано02.07.08 00:08



Кофтият, аз не съм тръгнал да оправям България.

Знам, че за един човек това е невъзможно. Нито имам 100% увереност, че някога ще се оправи. Просто искам да взема най-доброто от нея лично за себе си, в моя си личен свят. Да взема нещата, които ми харесват-националната кухня, поп-фолка с видеоклиповете с млади и красиви жени, Черно море, плажа, природата. Ако мога с нещо малко да помогна и да променя, това ще е добре. Няма кой друг. Проблемите ги знам много добре, но съм взел съзнателното решение да ги игнорирам и да се концентрирам на позитивното. Колкото и да сме плували срещу течението все пак не сме умряли от глад, докато сме били там. Все пак имай предвид, че България има съвсем различна история, манталитет, географско положение, ако щеш и климат от западните държави. Всички тези фактори оказват влияние.

Знаеш ли, че сме имали български цар, който е писал писма до папата и папата му е отговарял? Преди османското нашествие. Ти имаш ли представа какво е това нещо, на мен ми трябваха години да осъзная важността на това, какво сме имали и какво сме изгубили.



Тема Re: Тъжна историянови [re: shapeshifter]  
Автор Kyмиko Янaka (Her highness)
Публикувано03.07.08 13:43



kики

поп-фолка е страшна простотия
Жените по видеоклиповете са страшно красиви заради Аir-brush-а който е играл и скалпела на няколко Германски пластични хирурзи.
Още по лошо става като ги видиш на живо никакво възпитание, класа, маниери и тн.

Никой от страни не може да промени нищо могат само тези там. Но тях ги интересува само как да краднат/уползотворят някой евро фонд или държавна организация.
"Задачата по спасение на давещите се е в ръцете на самите давещи се".

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: Тъжна историянови [re: Kyмиko Янaka]  
Авторshapeshifter (Нерегистриран)
Публикувано03.07.08 21:56



Не отричам, че има почитатели и на старите баби. Вкусове дал бог.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.