Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:49 05.05.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Не мога......нови  
АвторTeя (Нерегистриран)
Публикувано16.10.07 10:19



Не мога повече да издържам,омръзна ми тая простотия и мизерия.Искам да се махна ,но съм объркана.Към кого да се обърна, не искам да остана излъгана.Зная, че няма да е леко.Търся съвет и информация.



Тема Re: Не мога......нови [re: Teя]  
Автор Mъpзeлaнa ()
Публикувано17.10.07 09:37



Вместо да хленчиш, се захващай за работа!



Тема Re: Не мога......нови [re: Mъpзeлaнa]  
АвторTeя (Нерегистриран)
Публикувано17.10.07 10:58



Не хленча!Работя,но едва стигат парите.Тук нещо с по-добро заплащане не мога да намеря,а съм с висше образование.Затова търся някаква работа в някоя страна,дори неквалифицирана с по-добро заплащане.



Тема Re: Не мога......нови [re: Mъpзeлaнa]  
Автор Koфтият (член)
Публикувано17.10.07 13:52



А какво правим ако се захване здраво за работа и пак не вървят нещата, пак не е щастлива ? Няма ли да и мине живота, ей така.......в един патриотичен, никога не свършващ експеримент ? В една изгубена кауза ?

Тя жената питА съвсем чистосърдечно и искрено.



Тема Re: Не мога......нови [re: Teя]  
АвторToi4o (Нерегистриран)
Публикувано17.10.07 15:09



Пиши на [ toi4o@abv.bg ] , какво можеш и къде и какво искаш да работиш.
Знаеш ли 4ужд език? Пове4е подробности.
Няма невъзможни неща.
Приятен ден!



Тема Re: Не мога......нови [re: Koфтият]  
Автор Kaмилa (непознат )
Публикувано18.10.07 02:58



Съвета ми е да проучи в коя страна професията и се цени най-много, да научи езика и културата и да заминава. Просто в БГ има съвсем малко професии които си струва да практикуваш съдейки по възнаграждението. На първо място, очевидно , са минтичарите....
Нормално е човек да плюе на патриотизма и разни подобни сантименти, когато осъзнае че родната му държава му е обърнала гръб. При любовта чувствата трябва да са взаимни, нали така .


А и това , според мен, е най-добрия вариант , ако човек желае поне старините му да са по-спокойни , а не да се чуди с 200лв. пенсия кисело мляко ли да си купи или антистенокардин - за нови дрехи и екскурзии въобще не може и да се мисли.



Тема Re: Не мога......нови [re: Kaмилa]  
Автор Gerylin (Suomalainen)
Публикувано18.10.07 12:26



браво,много добре казано...жалко ,че е самата истина



Тема Re: Не мога......нови [re: Gerylin]  
Автор Koфтият (ентусиаст)
Публикувано18.10.07 14:13



Видя ли как си дойдохме на думата ? И при мен е самата истина. Преди 18 години, без да знам език, си взех капелата под мишница, оставих им една снимка в България (да ме гледат колко съм красив) и приключих с никога нескончаемия експеримент. Едно започване от нула се оказа много по-ефективно и производително.

Та така.......с Божията помощ......



Тема Re: Не мога...... [re: Koфтият]  
Автор Gerylin (Suomalainen)
Публикувано18.10.07 16:29



ми добре си направил..жив и здрав
по добре от нулата до някъде отколкото цял живот на едно място..
който не е ходил в Западна Европа,той не може да знае колко назад е Бг във всяко едно отноШение (освен в чалгията и тарикатлъка..там са номер 1) .. ама както каза някой по горе: с гол патриотизъм не се живее..и трябва да се дава от двете страни ,не само да се взема





Тема Re: Не мога......нови [re: Koфтият]  
АвторAлekcия (Нерегистриран)
Публикувано19.10.07 23:36



И моя случай е нещо подобно, само че са доста по-малко от 18 години при мен.

Бях отвратена от робовладелското отношение на частните работодатели, когато ги обикалях да си търся работа и от фалшивите обяви за работа по вестниците и витрините на магазините. Като влезнах за първи път в бюрото по труда имах чувството, че влизам в някаква бомбардирана сграда. Дразнеше ме също дискриминацията срещу гей хората и липсата на достатъчно гей заведения, а това е много важно за мен лично. Никога нямаше да мога да живея открито с друга жена в България и да бъда щастлива. С една дума, нямаше живот за мен там.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.