Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:16 13.06.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Българите бедни?! Хахахаха!нови  
АвторKoнcтaнтин (Нерегистриран)
Публикувано28.10.06 23:41



Ако сме бедни, защо повечето коли по улиците са нови модели. Защо всеки живее в собствено жилище? Защо всеки се разхожда с нов мобилен телефон в ръка. Защо във всяко домакинство има я нова пералня, я нов компютър? Защо нивото на ползване на Интернет е по-високо от колкото в Гърция? Защо се продават толкова климатици, а в Англия се мъчат като в средновековието на гас? Защо кафетата са пълни с лентяи, които се чудят как да си изхарчат парите? Защо българите очевидно са обличат по-добре от повечето европейци? В Англия местните може да получават 10 пъти повече (Средно 4000 лева срещу 400 в България),обаче изплащат жилището си 25-30 години по около 1000 евро на месец. Чаша бира на Острова е 10 лева, в България е левче. Една пица в родината е 4 лева, там 30. Чифт хубави дънки в България са 50 лева, в Англия 250. Едно обикновено подстригване е 4-5 лева, в англия най-малко 60. Билетчето за градски транспорт в България е 0.60 лв, метрото в Лондон е 9 лева. Една позната от Портсмут ми казва "В Англия не се живее, а се оцелява". Англичаните не живеят по-добре от българите, това е истината и трябва да си я кажем. Живота навсякъде е "борба да закърпиш месечния бюджет", но със предприемчивост може да стане и песен. Ако ви е омръзнало да работите за 400, направете бизнес и ще печелите поне 1000... нима с 1000 няма да живеете охолно?! И наистина жената е права, който си мисли, че в Англия е по-добре от родината се заблуждава. Потвърждават го хилядите британци, заселили се у нас. Стандартът на живот е еднакъв, но той не се определя само от парите. Всичко останало е в полза на България - страната с най-вксуна храна на континента. Страна с 4 сезона, страна с природа, море и планини на един хвърляй разстояние. Броят се на пръстите на едната ръка страните в Европа с такова природно разнообразие и възможности. Ще дойде време, когато ще искаме да затворим границите си за прииждащите на тълпи англичани, но сме прекалено толерантни и за да последваме едно към едно дивашката постъпка на Блеърова Британия. Enjoy Bulgaria! Това е което искам да ви кажа. Щастливци сме, че живеем именно в България!



Тема Re: Българите бедни?! Хахахаха!нови [re: Koнcтaнтин]  
АвторHahahaaaa (Нерегистриран)
Публикувано28.10.06 23:51



Ама ти си бил голяма цветарка, бе Коце





Тема Re: Българите бедни?! Хахахаха!нови [re: Koнcтaнтин]  
Авторhermit (Нерегистриран)
Публикувано30.10.06 17:10



Пич, ще побъркаш хората от смях с тези глупости. Само си забравил да напишеш, че англичаните са по-зле от нас също за дето нямат шопска салата и ракия там. Горките хорица, а? Ех да имаше един начин да им ги кажеш на самите тях тези неща а не само да просвещаваш българите който живеят със заблудата, че в Англия е по-уредено от БГ.



Тема Re:нови [re: Koнcтaнтин]  
АвторlvanFL (Нерегистриран)
Публикувано31.10.06 17:56



Напълно съм съгласен с тебе, агличаните наистина получават средно по 4000 лева на месец, а българите по 400. Какви са тези недоучени икономисти които постоянно твърдят че България ще бъде най бедната страна в Европейския съюз, те знаят ли как да броят мобифони! Аз предлагам след влизането на България в европа, на англичаните и ирландците да бъде забранено да идват на българския трудов пазар, че на българите им е писнало от такива като тях. Жалко че няма да имаме право да им изискваме визи! И да се спре потока на мобифони към страните от третия свят че както са се втурнали да ги купуват в скоро време ще бъдат най богатите страни в света.



Тема Re: Българите бедни?! Хахахаха!нови [re: Koнcтaнтин]  
АвторZZZ (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 07:12



Хм... ти бил ли си някъде навън бе пич? Сигурно ще поизлъжеш че си обиколил насам-натам ама нищо. И като си толкова отворен какво те води към тоя форум - четеш ли му името?
Чаткаш ли ми въпросчето, а?





Тема Лакомия и глезотия у наснови [re: Koнcтaнтин]  
АвторTepи (Нерегистриран)
Публикувано13.11.06 21:07



Толкова си прав. Аз съм в Англия от около 30 години. Имам да си изплащам къщата още 25. Децата ми завършха университет - и а като много тук - са с дългове от хиляди лири. Всеки дето живее в тук знае, че сегашното ново поколение не може да почнат да се уреждатс жилища.

Значи престигам с тях в Бг да видя майка - и ни хваща за слушател един 'беден човец'във влака' - ми пенсионирал се - но още работи. Има къща в Своге, вила на морето и върти бизнес с жена си. Де само да може да емигрира - то това тука не живот.

Ние като учтиви Англичани го слушаме.... не е само той - на село при майка - то пристроийи, то надстраики, то земя и гори.... и все не стига....Не знаем какво имаме, писнало ми от нашите да ломотят и лакомеят....





Тема Re: Българите бедни?! Хахахаха!нови [re: Koнcтaнтин]  
Автор Antiataka (непознат )
Публикувано15.11.06 12:52



А дали да ти не серем у устенцата





Тема Re: Българите бедни?! Хахахаха!нови [re: Antiataka]  
АвторЛoндoн (Нерегистриран)
Публикувано30.11.06 20:58



Не могат да се сравняват двете дьржави. Толкова са големи разликите. Пьрво с 4000 лв на месец в Лондон живее този, който е в Англия е от 2-3 години. Или най-ниско квалифицираните. Добра заплата в Лондон не е 1000-1500 лири. Пьти повече е добрата заплата. И в Лондон и в София ново жилище се изплаща за около 25 години. В София 100 квадрата да речем струват 100 000 евро, в Лондон 200 000 лири минимум. Да, живота е много напрегнат в Лондон, но това е цената да живееш в световна столица. Ако искаш спокойствие, иди на село. Храната не бих казал, че е по-добра в Бьлгария. Ако пазаруваш от скьп магазин, има и от птиче мляко в Лондон. От кьде мислиш пазарува един адвокат, който получава 300-400 лири на час ? От кварталният турски магазин? Eдва ли. Мисля, че разговора е безпредметен. Несьпоставими са нещата



Тема Re: Българите бедни?! Хахахаха!нови [re: Лoндoн]  
Авторличнocт (Нерегистриран)
Публикувано08.12.06 16:41



http://bgispania.blogspot.com/
Това е моят блог.
Надявам се да го посетите. Започнат е на 8.12.06.
Надявам се да ви е от полза.
Защо, как и колко, ще разберете от него.
Приятен ден



Тема Re: Българите бедни?! Хахахаха!нови [re: Koнcтaнтин]  
АвторDean (Нерегистриран)
Публикувано22.09.07 12:05



Moeto mnenie e che anglichanite si jiveyat syvsem kato bulgarite. Kato priteglish prihodite i razhodite, nachina na jivot si mislq che standartite sa sravnimi.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.