Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:21 05.06.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема South Africa  
АвторMpumalanga (Нерегистриран)
Публикувано09.10.07 15:58



Някой може ли да каже каква е хавата в ЮАР ?



Тема Re: South Africaнови [re: Mpumalanga]  
АвторTT (Нерегистриран)
Публикувано09.10.07 19:41



Palno s babuni, koito si misliat che sa hora. Srinaha vsichko. Tuk veche ne e za jivot, pone ne e kakto predi godini. Prestapnosta e mnogo goliama i za sajalenie nikoi ne moje da ia spre. Mnogo beli hora se iznasiat za Avstralia i Canada, sasto mnogo Balgari se iznesoha v poslednite niakolko godini, dori i nie sme na pat. Mnogo Balgari se varnaha v Balgaria i kazvat che v Balgaria e po dobre ot tuk. S dve dumi ne si harchi parite.



Тема Re: South Africaнови [re: TT]  
АвторMpumalanga (Нерегистриран)
Публикувано10.10.07 19:02



Благодаря за информацията, много е ценно това, че я получавам от човек, който живее в Южна Африка. Имам позната, която живее в Кейптаун и е омъжена за американец-негър обаче не можахме да се видим когато си идва в България. Но си мислех, че щом стоят там, а не се връщат в България или САЩ значи не е толкова зле, а и майка и ходи и беше очарована от града. Но тази моя позната отиде там след падането на апартейда и може да не може съвсем да направи разликата.
Това за престъпноста го срещнах на доста места в мрежата, но останах с впечатление, че основно се отнася за Йоханесбург.
А я кажи за екскурзия струва ли си да се дойде ?





Тема Re: South Africaнови [re: Mpumalanga]  
АвторMp.H (Нерегистриран)
Публикувано10.10.07 20:56



струва си,да



Тема Re: South Africaнови [re: Mpumalanga]  
АвторPRN (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 12:18



В Южна Африка трябва да знаеш защо си там - ако е само за да не си в България, Европа е много по-лесен и безболезнен вариант. Казано с други думи - ако просто се опитваш да намериш някакво място под слънцето, което да е различно от България, Южна Африка не е за тебе. Ако имаш професия и знаеш как да се продадеш, Южна Афрка има много предимства.

Престъпност има навсякъде в Южна Африка, напоследък чувам е заляла и Кейп Таун. Градове много по света, но два са най-красивите и се отличават от всички останали, това са Кейп Таун и Рио де Жанейро (ако питаш мене).



Тема Re: South Africaнови [re: Mpumalanga]  
АвторTT (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 16:07



Za ekskurzia si zaslujava ima kakvo da se vidi, no za jivot s badeste....... ne go vijdam



Тема Re: South Africaнови [re: PRN]  
АвторTT (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 16:18



PRN napalno sam saglasna s teb. Nie i dvamata imame dobra rabota s dosta golemi zaplati, imame i goliama kasta ot nisto ne sme se lishili, no ne vsichko sa parite i kashtite. Tova go osaznah sled kato na 14.09.2007 moi mnogo dobar priatel beshe ubit v katastrofa, zastoto edin cheren e reshil da mine na cherven sfetofar. Kogato pristignahme predi godini me popitaha kakva e razlikata mejdu turist i rasist? - otgovora beshe - edna sedmitsa. Togava ne mojah da razbera za kakvo tochno stava vapros,no sled tolkova godini veche znam kakvo sa iskali da mi kajat. Drugoto koeto razbrah che Ujna Afrika ne e za gurbet, mojesh da jiveesh mnogo dobar jivot, no ne mojesh da spestish goliamite pari za edna godina i da se priberesh v Balgaria.



Тема Re: South Africaнови [re: TT]  
Автор Mr.N (The real)
Публикувано11.10.07 21:22



Тоя пример с катастрофата пък бе съвсем не на място. Ми аз карам на ден по поне 300 км, и виждам всекакви идиоти, така че примера ти не е точен.За престъпността- в коя държава няма престъпност? Проблема тука не е в престъпността, а във the violent nature -не знам как се казва на Бг.
Ujna Afrika ne e za gurbet, mojesh da jiveesh mnogo dobar jivot, no ne mojesh da spestish goliamite pari za edna godina i da se priberesh v Balgaria.
тук съм съгласен на 100% с тебе





Тема Re: South Africaнови [re: TT]  
АвторMpumalanga (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 21:38



А доколко криминалната обстановка в Южна Африка изглежда по този начин

, или събрани в този клип нещата изглеждат пресилени. Наистина опасно ли е там да се разхождаш по главните улици дори през деня. Четох, че там белите се придвижват само с автомобили и не ходели пеша по улиците (макар, че в клипа не се забелязват нападения по расов признак - а черни си нападат черни). Вярно ли е, че къщите там са с високи огради, които завършват с бодлива тел, по която тече ток - например интересно ми е да разбера вашата къща налага ли се да я охранявате така ?



Тема Re: South Africaнови [re: Mpumalanga]  
АвторMp.H (Нерегистриран)
Публикувано12.10.07 14:31



виж ся, я дай некакъв емаил тука,да ти драснем по некой ред, щото е по-удобно



Тема Re: South Africaнови [re: Mpumalanga]  
Авторtt (Нерегистриран)
Публикувано12.10.07 21:15



Vsichko tova koeto go vijdash po klipovete e samata istina. Izgledai i drugite klipove i ste vidish che napadat i beli no v domovete im. Neznam dali govorish angliiski, no ako govorish gi slushai kakvo govoriat.
Za razhodki po ulitsite- ima raioni deto naistina e nemislimo a v drugite ne e jelatelno.Za pridvijvaneto- ako niamash kola si zaguben, gratski transport niama, a za pesha e opasno i razstoianiata sa mnogo goliami.
Za ogradite- Viarno e. Nashata ograda e visoka 2.8m i ima jitsa s tok i imame goliamo kuche i pak ne e garantsia che ne mogat da vliazat ako iskat. Da ne dava gospod da ni nabeliazvat, zastoto tiah nisto ne gi spira. Izprati mi Email adresa si ste ti izpratia snimki.



Тема Re: South Africaнови [re: tt]  
АвторMpumalanga (Нерегистриран)
Публикувано13.10.07 19:08



Явно ще се въздържа от екскурзия до ЮАР, защото ми потвърдихте опасенията, че там обстановката е доста обезпокоителна.


А за емиграция там нещата преминаха направо в сферата на фантастиката.



Тема Re: South Africaнови [re: Mpumalanga]  
АвторMp.H (Нерегистриран)
Публикувано13.10.07 21:23



приятелю,както казват- Африка не е за sissies

По-хубаво че си се отказал-ти щом от неколко думи напълни гащите от шубе,еби му мамата ако доидеш-сигурно че умреш от страх. най-си е убаво в Бг-нема престъпност,нема работа,нема пари,абе нищо нема, та стой си там



Тема Re: South Africaнови [re: Mp.H]  
АвторMpumalanga (Нерегистриран)
Публикувано13.10.07 22:19



Щом белите напускат ЮАР аз що пък да ходя

. Имам прясно инфо за бели южноафриканци, които са емигрирали в Канада (Ванкувър), а иначе са от Кейп Таун и не искат и да чуят да се връщат. А в Канада им е добре. Ми по-добре в Канада ! Аз обичам спокойствието, а в ЮАР явно няма да го имам. Но иначе интересна страна доколкото четох за нея.



Тема Който го е страх от ме4ки, в гората не ходи!!!нови [re: Mpumalanga]  
АвторCпpял нa cвeтoфapa (Нерегистриран)
Публикувано13.10.07 22:45



Мило ,другар4е, 8 год. бях там и се върнах жив и здрав. Не 4е не видях и преживях вси4ко с каквото те плашат. Искам да ти кажа нещо - НА СВЕТА НЯМА ПО-ХУБАВА СТРАНА ОТ ЮЖНА АФРИКА- ФАКТ НЕУСПОРИМ ! А за престъпността- има я навсякъде. В БГ да не би да е рядкост. Не влисат ли по домовете не убиват ли. Сега съм в страна от европейския съюз- същата работа, новините и вестниците са пълни с криминални престъпления.
Който не рискува, той не пе4ели. Южна Африка е предизвикателство за всеки авантюрист, а съдбата оби4а и помага на смелите. Може да ти прозву4и клиширано , но аз се гордея, 4е бях там- на най-красивото място на земята.
Сега отново се готвя да отида на една много дълга екскурзия и ще мина по най-опасните места.
Желая ти много късмет и още пове4е кураж!!!


зеленооооооооо..............



Тема Re: South Africaнови [re: Mpumalanga]  
Авторtt (Нерегистриран)
Публикувано14.10.07 11:46



Tochno taka. Poharchi si parite za niakade za kadeto si zaslujava. V Ujna Africa beshe hubavo do predi niakolko godini. Ne govoria za priroda, tia si e vse sastata- Govoria za nachin za jivot. Az sasto obicham spokoistvie i tochno za tova otivame v New Zealand. Mnogo balgari kazvat che tam bilo tapo no na men ne mi puka.



Тема Re: Който го е страх от ме4ки, в гората не ходи!!!нови [re: Cпpял нa cвeтoфapa]  
АвторMpumalanga (Нерегистриран)
Публикувано17.10.07 16:47



Я ми покажи европейска държава с такава криминална статистика

. 19 000 убийства на година..., мерси "супер" е в Южна Африка.
И къде в Европа и България някой се охранява с електрическа ограда, а ?
А мога да ти кажа, че такива кадри с обири по улулиците в България и Европа едва ли могат да бъдат заснети.



Тема Re: Който го е страх от ме4ки, в гората не ходи!!!нови [re: Mpumalanga]  
АвторMpumalanga (Нерегистриран)
Публикувано17.10.07 16:53



Ако линка излиза с ероглифи може и така http://www.saps.gov.za/statistics/reports/crimestats/2006/crime_stats.htm





Тема Re: Който го е страх от ме4ки, в гората не ходи!!!нови [re: Mpumalanga]  
АвторTT (Нерегистриран)
Публикувано17.10.07 20:45



Abe dusha pitam se edno otkade si nameri imeto za dir. Az mislia che ti mai jiveesh tuk.Ama niama znachenie istinata si e istina. Statistikata ot politsiata mislia che ne e realna, zastoto ne vsichki prestaplenia se raortuvat. Po statistika napravena v New Zealand za Ujna Africa criminalnosta tuk e 10 pati po goliama ot tazi v Amerika i nai loshoto e che tuk nikoi nishto ne pravi po vaprosa. Chernoto pravitelstvo kazva che belite ne mogat da sviknat s misalta che chernite sa na vlast i za tova se oplakvat...........................abe kakvo da ti kazvam, mojesh li da nakarash maimunata v zoologicheskata gradina da razbere che na ulitsata se ubiva i krade..................



Тема Re: Който го е страх от ме4ки, в гората не ходи!!!нови [re: Cпpял нa cвeтoфapa]  
АвторTT (Нерегистриран)
Публикувано17.10.07 20:54



Niamam nishto protiv darjavata kato priroda e super ama se pitam kato tolkova mnogo ti haresva ti zasto ne si tuk ili ne ti iznasia, zastoto ne e chak tolkova hubavo



Тема Re: Който го е страх от ме4ки, в гората не ходи!!!нови [re: TT]  
АвторCпpял нa cвeтoфapa (Нерегистриран)
Публикувано18.10.07 15:29



Май не си ме про4ела правилно. Нали то4но това казах и на Изплашения, 4е се готвя пак да ходя, а за твоят въпрос към мен- все едно да питаш някой, който е бил на луната защо се е върнал!?
Много ми е приятно да си говоря с хора които са в RSA. Ти не правиш изклю4ение. Уважавам ги вси4ки там заради куража-знам как е ,защото съм бил. Много хубаво си му казала на М.........а както и аз , но всеки от неговата камбанария.
Много ти е висока оградата. Дано не те 4акат пред вратата, или да ти насо4ат пистолет през прозореца на колата- както направиха с мен, но колата ми беше с ляв волан, казаха ми сори и взеха колата зад мен.
Ако кажа на това мило мом4е, 4е съм бил мениджер в Планет Холивуд в Кеиптаун докато го взривиха за втори път и пред о4ите ми загинаха 7 души от моя персонал, сигурно никога няма да излезе от БГ. А пове4ето време съм бил в Йоханесбург.
Желая ти много хубав ден !



Тема Re: Който го е страх от ме4ки, в гората не ходи!!!нови [re: Cпpял нa cвeтoфapa]  
АвторMpumalanga (Нерегистриран)
Публикувано18.10.07 21:47



И след толкова южноафрикански екшън си отишъл да отдъхнеш в Европа, а ?


Ми ходи си в Южна Африка. Само не мога да разбера на тебе и на Мр. Н мисля беше какво се бъзнахте като се разубедих за Южна Африка. Да не сте от комитет за привличане на бели имигранти .
На мене Южна Африка ми харесва, но и ти потвърждаваш, че от гледна точка на престъпност е зле там. А и това, че много бели се изнасят от там е показателен. Смятам, че не съм мазохист, че да се юрна на всяка цена там.



Тема Re: Който го е страх от ме4ки, в гората не ходи!!!нови [re: Mpumalanga]  
АвторMp.H (Нерегистриран)
Публикувано18.10.07 22:03



ААаа, в грешка си мой човек

Аз съм на мнение-колкото по-малко българи тука, по-добре.
Само не мога да разбера на тебе и на Мр. Н мисля беше какво се бъзнахте като се разубедих за Южна Африка. - и тука грешиш мой човек - престъпност има навсекъде, ядосвам се само като некои се опитва да изкарва черното още по-черно . В щатите не се ли гърмят по училищата? А ти нещо за SKY NEWS така между другото да си чувал-вземи я гледай и виж кво става в Англия-колко престъпления има . Ти кво искаш- перфектна страна? Ми нема такова животно братче Иди у скандинавските страни- там е мирно и тихо,ма и ти дерат десет кожи от гърба със социалните им удръжки ,затва там ще си караш японските коли-Тойота е доста популярна там, па бачо Моди си кара БМВ и си има къща с една мижава заплата дееба А и аз съм оптимист за тука, за разлика от за България



Тема Re: Който го е страх от ме4ки, в гората не ходи!!!нови [re: Mp.H]  
АвторMpumalanga (Нерегистриран)
Публикувано18.10.07 22:56



Добре де, хубаво е в Южна Африка

.
Я си признай говориш ли добре африкаанс ?



Тема Re: Който го е страх от ме4ки, в гората не ходи!!!нови [re: Mpumalanga]  
АвторMp.H (Нерегистриран)
Публикувано18.10.07 23:42



Aaa,аз никъде не съм казвал че е хубаво

Всяка страна си е хубава сама за себе си-зависи най-вече от теб какво искаш от живота и към какъв начин на живот си се насочил. Ти щом си питал за тука,значи си имал нещо напредвид. В смисъл -знаел си горе-доло към коя страна да се насочиш. Отначало ти казах-тук не е за всеки живота. Ти трябва да си решиш какво искаш-да емигрираш за постоянно ли, да побереш малко ягоди неколко години в Испания и после с парите в Бг да си купиш един апартамент и обзавеждане и пак да си на нула ли, кво друго нещо ли.... ?
Аз работя предимно с английско говорящи,така че другия език не ми требва



Тема Re: Който го е страх от ме4ки, в гората не ходи!!!нови [re: Mp.H]  
Автор Gerylin (Suomalainen)
Публикувано19.10.07 08:43



Мили Боже,какво е това място

..
тук в Скандинавието няма кой да те напсува,камоли да те обере или пречука..хората си оставят къЩите отключени,само по големите градове ги закл.заЩото там има рефюджиис и всякаква сбирЩайн..обаче,Енка,тук социалните и другото осигуряване ти се плаЩа изцяло от работодателя,от твоята заплата се взема само процент от прогресивна скала в полза на държавата..после ако се случи недай Боже да изгубиШ работа,ти се плаЩат квартира,кола и всякакви раходи от съЩата тази държава..и затова ромите тук карат БМВта а обикновенните работници :Тойоти...обаче ако си родиШ дете държавата спомага с всичко за нормалното му отглеждане и възпитание

ако търсите спокойствие и сигурност ,М..кавото беШе после,елате в Скандинавия..тук няма бедни хора,има средна класа и много богати..но е малко скучно и много студено



Тема Re: Който го е страх от ме4ки, в гората не ходи!!!нови [re: Mp.H]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано19.10.07 17:47



> затва там ще си караш японските коли-Тойота е доста популярна там, па бачо Моди си
> кара БМВ и си има къща с една мижава заплата дееба

Ако трябва да избирам дали да карам Тойота, да нямам ограда на къщата и 8 годишното ми дете да ходи само до училище, или да карам BMW да живея в къща с 3-метрова ограда и да трябва да ходя навсякъде с кола, кое мислиш, че ще избера?

When your hammer is C++, everything starts looking like a thumb. -- Steve Hoflich


Тема Re: Който го е страх от ме4ки, в гората не ходи!!!нови [re: Gerylin]  
Авторtt (Нерегистриран)
Публикувано19.10.07 17:56



............i az se chudia kakvo pravime oste tuk...............badeste nikakvo samo si gubim vremeto........vse se nadiavahme che ste se opravi , no uvi ne stava........stava po zle



Тема Re: Който го е страх от ме4ки, в гората не ходи!!!нови [re: |]  
АвторMp.H (Нерегистриран)
Публикувано19.10.07 21:39



Ми ти нали затва живееш на село бе пич

А тук разстоянията са големи и затва всеки си има кола, а училищата си имат автобуси, некои ученици си карат едни моторетки до училище, а по-бедните ходят пеша-не е лесна тяхната ма поне ходят на училище



Тема Re: Който го е страх от ме4ки, в гората не ходи!!!нови [re: Gerylin]  
АвторMp.H (Нерегистриран)
Публикувано19.10.07 21:43



Пари да ми дават на такъв студ не отивам да живея . А за социалното осигуряване-тука е на същия принцип, но е много малка вноската- мисла бе около 8-10 % от заплатата ти-разделена вноска на две-половината работодателя,половината ти, а за помощите за безработни мисла процента бе около 0.5 ако не се лъжа от заплатата ти ,само че при вас са доста високи тия осигуровки като процент от заплатата



Тема Наивницинови [re: |]  
Автор PRN ()
Публикувано19.10.07 23:19



Абе хора,
Идеята че ти избираш нещо кой знае какво в живота си (напр. да караш Тойота или БМВ и в същото време да имаш 3 метрова ограда или децата ти да ходят пеша на училище) са си пълни глупости. В края на краищата реката на живота те завлича нанякъде и играеш по правилата на мястото. Идеята за свободния избор е една от големите илюзии на модерното общество.

Едва ли не Мпумаланга (подозирам знае какво е Мпумаланга, колкото потребителите на Убунту линукс знаят какви точно са конотациите на думата Убунту) някога ще мръдне от България, та сме седнали да го/я убеждаваме в това или онова.



Тема Re: Който го е страх от ме4ки, в гората не ходи!!!нови [re: Cпpял нa cвeтoфapa]  
Автор PRN ()
Публикувано19.10.07 23:28



Стига бе - втори път ли гърмяха Планет Холивууд? Aз бях там когато се случи за първи път, както и kогатo Пагатаджиите изпотрошиха всички чинии на Waterfront. Там страстите са други; същите които събориха World Trade Center.



Тема Re: Който го е страх от ме4ки, в гората не ходи!!!нови [re: Mp.H]  
Автор Gerylin (Suomalainen)
Публикувано19.10.07 23:33



хехе,пари да ми дават в Африка и като турист няма да ида ( Египет го изкл.)...терористи,маларии и жега

тук вноските както казах ми ги плаЩа работодателят, и не ми трябва да знам ( спомена само,че са доста)..а процентът от заплатата за държавата е различен (прогресивната скала за годиШната заплата,вида работа и други величини),при което ВСЕКИ работник във Финландия има ИНДИВИДУАЛНА таксейШън кард за отчитане..избирам предварително,ако изработя по малко от съответната сума :,ми връЩат данъците в края на годината,ако съм надвиШила границата:доплаЩам..ето и скалата



в края на краиЩата всеки се бута да дойде при нас,нали Скандинавието е най благоустроеното кътче в света (само Нирвана да не ме погне ей сега)...а с теб сме на двата противоположни края на Земята май ...арктическия полюс ми е само на 500 км ,добре доШъл да караме ски и да ходим на СПА процедури след това



Тема Re: Който го е страх от ме4ки, в гората не ходи!!!нови [re: Mp.H]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано20.10.07 05:03



Именно затова живея на село, защото имам деца. А ти като нямаш, можеш да живееш където си искаш. Че всеки има кола е ясно. Само дето ние имаме избор дали да я използваме или не, а ти нямаш :)


When your hammer is C++, everything starts looking like a thumb. -- Steve Hoflich

Редактирано от | на 20.10.07 05:50.



Тема Re: Който го е страх от ме4ки, в гората не ходи!!!нови [re: Cпpял нa cвeтoфapa]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано20.10.07 05:08



И тоя не го е било страх от мечки, ама това не им попречило да го изядат:



When your hammer is C++, everything starts looking like a thumb. -- Steve Hoflich

Тема Re: Наивницинови [re: PRN]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано20.10.07 05:10



Това че ти нямаш свободен избор не означава, че никой друг няма. Хора всякакви...

When your hammer is C++, everything starts looking like a thumb. -- Steve Hoflich


Тема Re: Mpumalangaнови [re: PRN]  
АвторMpumalanga (Нерегистриран)
Публикувано20.10.07 15:31



В буквален превод "място където слънцето изгрява"






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.