Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:35 13.06.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Искам да живея край море, сред палми и пясък..:))нови  
АвторБOБ (Нерегистриран)
Публикувано08.03.07 08:42



През последните 8 години се спуках от работа... Съвсем сам, без родителска помощ....започнах от нулата, продавах по пазари, какво ли не правих....Приятелите ми докато купонясваха и се чудеха какво да правят, аз теглих кредити, строих, ипотекирах имоти още преди да ги купя....рискувах всичко....по цели нощи не спях за да мисля как да спечеля пари......накрая успях да си осигуря собственост, която ми носи около 4 хиляди Евро месечен наем....за някои сигурно са малко пари, но за мен са добра сума.....пари, които си идват всеки месец без да се налага да правя нищо...подписах дългосрочни договори и засега всички са супер коректни и плащат навреме.....погасих си всички задължения...нямам да връщам една стотинка на никого...не ми се работи вече....искам да се отпусна и да си живея живота...имам жена и дете....на 35 години съм...Не ми се живее в България....Дразнят ме гадните пътища, простотията, манталитета български, чалгата, миризмата на пот и блъсканицата из градския транспорт, тъпаците с луксозни коли, които нямат капка мозък и култура, клаксоните и псувните, уличните псета, тъпата скована бюрократична система, безпрецедентното толерантно отношение към циганите и към всякаква измет, които не заслужават да се изсере човек върху тях....и т.н....
Никога не съм живял в чужбина и затова влязох в този клуб да задам няколко въпроса:
В коя държава мога да си наема къща край морето и да живея със семейството си сред палми, плаж, и т.н...? някъде където има нисък стандарт и тези пари ще ми стигат да живея добре... Някъде, където няма да ми стане скучно след няколко месеца...Без да имам представа, на първо място се сещам за Бразилия, Аржентина, Венецуела, и др....Но почти нищо не знам за тези държави и за стандарта.....Едни приятели живеят в Нова Зеландия...казват, че било супер красиво, но си умирали от скука....Аз не искам това...искам хем палми, море и пясък, хем да има цивилизация.....:)))))))
С две думи, както правят дъртите англичани, които си купуват къщи в България, живеят тук, а си получават пенсиите от Англия...Аз обаче не искам да си купувам къща в чужбина, защото нямам пари в кеш....а и през ум не ми минава да тегля кредити и да минавам отново по стари пътища....искам да си наема нещо, но задължително трябва да има море и палми....:))))
Надявам се да ми дадете съвет! Поздрави на всички!



Тема Re: Off-topicнови [re: БOБ]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано08.03.07 13:07



Най-ми хареса това: ...накрая успях да си осигуря собственост, която ми носи около 4 хиляди Евро месечен наем...



Тема Малко ли ти се виждат?:)))нови [re: Scott]  
АвторБOБ (Нерегистриран)
Публикувано08.03.07 20:10



Е, брато, може за теб това да не е голям месечен доход....наистина винаги има какво да се желае още....Имам приятели, които имат складове на едро и тези пари като месечен доход им се струват смешно малко.....някои хора сигурно ги изкарват за един ден.....Може би е тъпо да се задоволя с това и да не използвам набраната инерция.....Сигурно някой ден ще ми се прииска отново да се поразвъртя и да си построя още една такава мини-административна сграда в София, която да дам под наем, но засега нищо не ми се прави....:))))) Чакам някой да даде акъл къде да отида да живея!!:))))))))



Тема Re: Искам да живея край море, сред палми и пясък..:))нови [re: БOБ]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано09.03.07 21:09



ЮАР



Тема Re: Искам да живея край море, сред палми и пясък..:))нови [re: .]  
АвторБOБ (Нерегистриран)
Публикувано10.03.07 07:47



Там не се ли бият много? Няма ли дискриминация на бели?...



Тема Re: Искам да живея край море, сред палми и пясък..:)) [re: БOБ]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано10.03.07 12:30



има дискриминация за бедни
както в Бълхария



Тема Re: Искам да живея край море, сред палми и пясък..:)) [re: БOБ]  
АвторiAz (Нерегистриран)
Публикувано10.03.07 16:13



Здравейте,
Как ви разбирам! От години си мечтая да направя това и работя по-въпроса. Все се ровя из нет-а за да намеря едно място, (море, топло,...), сравнително безопасно, за не-богати, но имащи малък редовен доход хора - млади пенсионери (за богати има много!). Нямам нужда от фукане и лукс. Ясно ми е че няма да е населено от бели хора ... Мислех за ЮАР още през 90-те. И мен ме спря Мандела и т.н... Сега гледам за Южна Америка. Отскоро един сладък бебчо ми отложи малко плановете, но рано или късно ще го направя. Жалко че съм далече иначе бихме споделили опит.
С мечти да сме съседи,

Бабет





Тема Re: Искам да живея край море, сред палми и пясък..:)) [re: iAz]  
Авторeeeex (Нерегистриран)
Публикувано10.03.07 20:41



къде са тия млади заможни пенсионери в бегето бре, сънувате ли?



Тема The Adventurer's Guide to Early Retirement [re: БOБ]  
АвторiAz (Нерегистриран)
Публикувано11.03.07 02:14



Ало Боб,
Ако четете на английски ще ви е интерсно. Аз от доста време ги зная тия щастливци. Точно това е моята мечта... но най-вероятно ще е по-лек вариант, защото съпруга ми не е авантюрист. (Все пак успях да го тътря в 4 страни досега.

)

http://www.retireearlylifestyle.com/orderpage.htm

Бабет



Тема Re: Искам да живея край море, сред палми и пясък.. [re: БOБ]  
Авторmrdurandt (Нерегистриран)
Публикувано11.03.07 12:41



Bob, pozdravlenia za celenasochenostta ti, no v jelanieto ti ima malko razminavane. Triabva da izpolzvam klishte tuk no to e dosta viarno. Kadeto i da otidesh shte ti e skuchno ako sam ne si napravish interesno. I oshte edin malak savet kadeto i da reshish da otidesh triabva da govorish dobre ezika na horata tam. Eto i malko info za niakoi darjavi.
V Greece e super i moje bi tam shte ti e nai priatno. Horata obichat da se veseliat i mnozinstvoto sa dobre nastroeni kam chujdenci.
V Italia i v Ispania e pochti sashtoto no mi se struva che horata sa malko po studeni ot garcite.
V severna evropa niama palmi.
V Brazilia i Argentina finansovata situacia ne e mnogo stabilna. Kakto i v povecheto Iujno amerikanski darjavi ima inflacii i valutite im varirat vseki den.
V Shtatite ima vsichko koeto iskash, no i poveche prostotia ot Bulgaria.
No pak povtariam navsiakade shte ti e veselo ako imash vaobrajenie i chuvsto za raznoobrazie.
Nadiavam se tova da ti e pomognalo do niakade.
Pozdravi i uspeh.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.