Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:21 13.06.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема А сега накъде?нови  
АвторГacтapбaйтep (Нерегистриран)
Публикувано08.07.07 23:45



Здравейте на всички емигранти и кандидат-емигранти.
Искам да помоля за мнение или съвет тези,които вече са минали по трудният път и са се установили и реализирали в онези...по-белите държави.
Накратко за мене-инженер съм,работя в сферата на машиностроенето,женен с едно дете и...изправен пред т.нар."жилищен проблем".
След като се убедих,че варианта с "жилищните кредити" не е моя вариант естествено стигнах до извода,че е по-добре да отида да поработя някъде за повечко пари,но КЪДЕ и КАК?
Разгледах обявите из нашите сайтове за работа, и общо-взето стигнах до извода,че най-добре ще е да се ориентирам към Норвегия или Ирландия.
И за двете места искат английски език и поради тази причина изкарах курс 1-во ниво,като идеята ми е да изкарам и 2-ро ниво и тогава да действам по-решително.
Та въпросът ми към хората,които са минали вече по този път е:
"Според Вас как трябва да постъпя и накъде да насоча усилията си за да няма много "катаклизми" при евентуалното ми заминаване за чужбина?"
Предполагам,че при всеки е имало някаква индивидуалност,но всякаква информация би ми била от полза.
Предварително благодаря!



Тема Re: А сега накъде?нови [re: Гacтapбaйтep]  
Автор@@ (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 18:05



kolega, za da raboti6 kao engineer ti trjabva dosta pove4e ot parvo nivo anglijski....BTW, tova za koeto govori6, ne e emigracija...po-skoro gurbet...razlikata e ogromna



Тема Re: А сега накъде?нови [re: @@]  
АвторГacтapбaйтep (Нерегистриран)
Публикувано11.07.07 00:22



Всъщност идеята ми е да работя не като "инженер" там,а като оператор на металорежеща машина.Повече от ясно ми е,че за да работя там на длъжност за която се изисква инженерно образование изискванията ще са доста високи-не само за език.Предполагам,че и дипломата от БГ едва ли ще има някаква стойност.Затова съм се насочил към машините.Заплатите,които споменават в сайтовете за такива работници са доста прилични(според мен).
Колкото до езика-ясно е,че колкото по-добре го знам-толкова по-лесно ще е за мен.Но...часовника цъка и дните се нижат.От друга страна знам за много българи,които са заминали за различни страни без да знаят езика,който се говори там.Знам и за такива,които са се върнали без да постигнат нищо,точно поради тази причина.Ясно е,че в началото ще е трудно.Все пак долу-горе на какво ниво трябва да знаеш езика?Ако те поеме българин в началото предполагам няма да е толкова трудно?!?
И да,за гурбет говоря,Само че в Дир-а няма "Клуб на гурбетчиите",та затова питам тук.Пък то-всеки гурбетчия-наполовина емигрант,тъй,че...



п.п.Извинявай,ама какво означава BTW?
п.п.Ако на места изглеждам наивен-моля,поправяйте ме смело.По-добре сега вие да ме поправяте,отколкото после неволята!



Тема Re: А сега накъде?нови [re: Гacтapбaйтep]  
АвторИckaм дa пътyвaм (Нерегистриран)
Публикувано12.07.07 07:56



Ми, че Ирландия, по-точно Република Ирландия не си е отворила за нас трудовия пазар, даже и за нискоквалифициран труд, т. е. визи не ти трябват ама законно не може да работиш, може би за Норвегия да е по-възможно, но тя не е член на ЕС. Всички фирмички, които пишат, че могат да намерят работа в Ирландия са си чиста проба измамници.



Тема Re: А сега накъде?нови [re: Гacтapбaйтep]  
Автор@@ (Нерегистриран)
Публикувано13.07.07 07:33



koj ti kaza, 4e diplomite ne vajat? Vajnoto e kakvo moje6 i znae6, drugoto e pregovori...osnovnoto pravilo e, 4e ako po4ne6 nisko platena rabota, si ostava6 tam...mardaneto ot tova polojenie e mnogo trudno, smetkite se trupat i njama mardane..taka 4e ili se celi visoko, ili se hva6taj da u4i6 ne6to...ne e zadaljitelno universitet, mnogo hora s po edni kursove po4vat rabota, a posle kakvoto sabja pokaje..
BTW e 'By The Way' zemi si poigraj s prevoda za doma6no:)):))

Gurbet4ijata njama ni6to ob6to s emigranta...horata se opitvat da izkarat njakoja stotinka po vsevazmojen na4in i maksimalno barzo, i da se priberat obratno...emigrantite sa po-sklonni da investirat vreme i pari za dopalnitelno obrazovanie i saotvetno po-dobre platena rabota...



Тема Re: А сега накъде?нови [re: Иckaм дa пътyвaм]  
АвторГacтapбaйтep (Нерегистриран)
Публикувано17.07.07 06:45



Благодаря ти за информацията-много е важна за мен.
Най-тъпо ще стане да се натреса на някакви мошеници,които да ме зарежат някъде по света без работа,покрив и пари!
Как мога да ги разпозная?Освен лиценз за какво друго трябва да гледам?
Възможно ли е да се подпише трудов договор още преди да съм заминал?
И въобще има ли сигурен и легален начин човек да отиде и да поработи?Чувал съм единствено за селскостопански сезонни работници за Испания,че ги изпращат със сигурен договор и сигурна работа!
Не искам да играя "ва банк",ще ми се всичко да е предварително уточнено и осигурено.



Тема Re: А сега накъде?нови [re: @@]  
АвторГacтapбaйтep (Нерегистриран)
Публикувано17.07.07 07:02



За дипломите-така съм чувал,че нямат особена стойност извън България!
За това какво мога и знам-мисля,че ще бъда полезен(както и в БГ например),но за да покажа какво мога и знам трябва да започна работа.Проблема е,че не знам език все още!(по който проблем работя усърдно,но явно изисква доста време).
----------------------------------------------------
За да се изясним:
да,искам да отида на гурбет,а не да емигрирам!



Тема Е в БГ не паднаха ли бе?нови [re: Гacтapбaйтep]  
Авторmortgage (Нерегистриран)
Публикувано19.07.07 22:50



Тука са вече по 6% и кусур....колко са ипотечните там?



Тема Re: Е в БГ не паднаха ли бе? [re: mortgage]  
АвторГacтapбaйтep (Нерегистриран)
Публикувано20.07.07 01:11



О-о-о за банки и заеми въобще не ми говори,изобщо.
С един такъв заем все едно да подпиша декларация,че ставам "роб на банката" и почти "лична собственост" на работодателя.
Освен това не значи,че като вземеш 100 лв заем при 6% лихва след 20 год. ще върнеш 106 лв.
Освен това трябва да имаш "напред" поне 30% от стойността на кредита

,за да има за какво въобще да си говорите с банката.
Не,не...не на мене тия-нито съм сакат,нито неграмотен...все някъде ще търсят инженер,дето не го е срам да си нацапа ръцете...засега поне залагам на тази карта,дано да е печелившата!



Тема Re: Е в БГ не паднаха ли бе? [re: Гacтapбaйтep]  
АвторГacтapбaйтep (Нерегистриран)
Публикувано20.07.07 01:16



п.п. А освен това няма банка в България,която да ти гарантира,че през времето на погасяване лихвата ще е една и съща.


Как ти се струва?Не стига,че са кожодери,ами са и нагли!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.