Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:46 03.06.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Skandinaviqнови  
АвторMimi (Нерегистриран)
Публикувано27.06.05 14:41



Nqkoi ima li informaciq kak moje da se emigrira v edna ot sk.darjavi?Mersi predvaritelno.



Тема Re: Skandinaviqнови [re: Mimi]  
Авторnw (Нерегистриран)
Публикувано27.06.05 18:03



Veche ne moje da se imigrira nikade. Nomera ne stava. Njama kak da dokajesh che ti se narushavat pravata. Mojesh da zaminesh i da si tarsish rabota na cherno, da se ojenish ili da se zapishesh v Universitet. Sorry.



Тема Личен опит от Норвегиянови [re: Mimi]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано03.07.05 03:13



Малко за Норвегия - страна с 4 пъти територията на България, 4.7 млн. население. Тук масово имигирират хора от цял свят. Малко инфо какво е необходимо, за да се засели човек в Норвегия:

1) Да си намери работа. 100% необходимо. След 2 години стаж в Норвегия дават гражданство.
2) Хич не е зле да научите Норвежки. Тук хората са доста мнителни, ако говориш на неразбираем за тях език. Тук масово знаят Engelsk, т.е. нямате проблеми в началото.

Иначе: Инфото ми е малко от втора ръка, защото самият аз съм само временно за обмен и не съм се интересувал. Намирам се в Нарвик, северна Норвегия - много красиво и приятно място. Зимата продължава 6 месеца някъде, после следва полярния ден. Много psychedelic нещо е това. Представете си нещо като изгрево-залез, който продължава 9-ина часа (от 22 до 7 примерно). Всъщност, точно тогава слънцето пече през прозореца ми, защото той гледа на север. Затова гледам да спя през деня . Нарвик е невероятно красиво място. През зимата - най-тъмното го изпуснах, но като дойдох тук, слънце нямаше, само някакво подобие на ден от 10 до 14, после - нощ. Поне се спи невероятно спокойно. Откакто съм тук, не съм чул нито една гръмотевица. През зимата вали сняг на парцали и се събират преспи по-високи от човек. Температурите са около -7 градуса. През лятото температурата достига невероятните 20 (двадесет) градуса през най-големите жеги.

За имигрантите: Хора от арабския свят, от индия, много руснаци и китайци. Има и хора от бившите съветски републики. Всички без изключение говорят свободно на Norsk, мен лично непрекъснато ме заговарят на Norsk (е, аз съм си един такъв рус и висок ама) - и се налага да обяснявам "English, please!"



Тема Re: Личен опит от Норвегиянови [re: Mитko]  
Авторpl (Нерегистриран)
Публикувано04.07.05 05:43



Митко,
инфото ти е доста Нето4но.
например:
1/ След 2 години стаж и давали гражданство. Те това никъде го нЕма. Не е вярно.

2/ В момента се води МНОГО активна политика за ОГРАНИ4АВАНЕ на емиграцията. Няма на4ин легално да се остане в Норвегия , освен ако:
не се ожениш, стаж, специализация, и др., които изброи "колегата" по-горе.

3/ пускай си по-4есто телевизора и гледай новините. Има поне една новина на ден, за това как да се ограни4и емиграцията към Норвегия.

4/ "За имигрантите: Хора от арабския свят, от индия, много руснаци и китайци. Има и хора от бившите съветски републики. Всички без изключение говорят свободно на Norsk, мен лично непрекъснато ме заговарят на Norsk (е, аз съм си един такъв рус и висок ама) - и се налага да обяснявам "English, please!"

Сега не разбрах, кой говори норвежки, емигрантите или норвежците? Ако е второто добре, ама ако е първото пак си в грешка, защото един голям процент от емигрантите не знаят и бъкел норск. Особено жените от Пакистан и Афганистан. И пък ако гледаше новини, щеше да знаеш, 4е сега се опитват да "стимулират" новодошлите и да ги задължават да у4ат езика, за да не висят на врата на социалната система като безработни, по при4ина, 4е не знаят език и не могат/ не искат да си намерят работа.

какво друго. А, не съм бил в Нарвик, но при нас оня ден беше 28 градуса, а миналото лято се наложи да си купя вентилатор заради жегата. Е, вярно, не продължи дълго, но все пак жега ....


До Мими:
Ако те дърпа към Скандианвието:
стани ау-пер
ожени се (но това не помага за Дания)
запиши се в университет
сезонен работник, НО заплащането е много ниско(сравнено с това на местните), а пък и не дава основание за продължително пребиваване.
Е, това от мен. Успех.



Тема Re: Личен опит от Норвегиянови [re: Mитko]  
Авторpl (Нерегистриран)
Публикувано04.07.05 05:48



Ей Митко,
4ак сега видях, 4е не говориш езика. извинявай, 4е те пратих да гледаш телевизия.
Само да допълня, 4е даже бежанците от Ирак си ги 'пращат обратно, 'щото било безопасно. Е, сега май ги поотложиха до наесен, но факт е, 4е никой от тях не полу4ава асил. Това го казвам във връзка с това, 4е един българин няма шанс дори да търси асил. Циганите нали опитаха лятото на 2001г.



Тема Re: Личен опит от Норвегиянови [re: pl]  
АвторMimi (Нерегистриран)
Публикувано04.07.05 10:55



Ok, mersi za infoto. Tova za ciganite prez 2001 ne go razbrah, moje li da obqsni6 za kvo stava vapros?



Тема Re: Skandinaviqнови [re: Mimi]  
Авторpl (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 00:23



Лятото на 2001 година се изсипаха автобуси с цигани(имаше и малко българи) и искаха полити4ески асил, с обосновката, 4е много били репресирани в България. Около месец това беше главната тема по новините, а вестниците излизаха със заглавия от типа: "Българите идват".
По-късно се пуснаха пояснения, 4е не били то4но българи, а цигани, но това някак си остана настрана, тъй като шока от изсипващите се с автобуси емигранти беше огромен. Голям срам.
та това е циганската история.



Тема Re: Skandinaviqнови [re: pl]  
АвторMimi (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 14:59



Male, ujas, kakvo li mnenie imat skandinavcite za nas sega... Tova e stanalo v Sweden, nali? Vsi4ki cigani li varnaha ili nqkoi se urediha?



Тема Re: Skandinaviqнови [re: Mimi]  
АвторNorge (Нерегистриран)
Публикувано06.07.05 01:10



Това стана в Норвегия. Циганите не искаха да се връщат, защото ги хранеха обилно и им даваха джобни пари. Накрая ги отпратиха всички принудително, а те се заканваха че пак ще се върнат. За резил сме из цяла Европа с мангасарите.



Тема Re: Skandinaviqнови [re: Mimi]  
Автор Shane Naked (tyrse6ta)
Публикувано13.07.05 02:29



Ami...az jiweq w Daniq, no tuk sym za6toto u4a i taka... kydeto i da hodi6, samop ne otiwai w Norwegiq-tsiganiqta na Scandinawiq...tuk, w Daniq sa mnogo tolerantni i izob6to dobri4ki kym 4ujdentsi...imat programi za nau4awane na datski za okolo mesets-dwa, koeto prawi po-nataty6noto namirane na rabota mnogo po-lesno. Познавам много българки, които работят като детегледа4ки тук...и изкарват доста добри пари...

What's all the fusses-it's just life



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.