Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:14 09.05.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Зелена карта  
Автор БaтeBeco (Vectra & A4)
Публикувано15.11.06 20:48



Здравейте,
Търсих из форума, но не намерих отговор на този въпрос. След като веднъж съм влязъл в САЩ със "зелена карта", мога ли да си получа СС-то и да се прибера в БГ. Иначе казано, какъв е минималният период за прстой на американска земя, който е задължителен по закон, за да не изгубя правата си дадени ми от "зелената карта"?

Всичко е въпрос на гледна точка!


Тема Re: Зелена картанови [re: БaтeBeco]  
Авторпpeпpaтka (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 23:10



Питай в клуб Българи в Америка



Тема Re: Зелена картанови [re: БaтeBeco]  
Автор LukavBlaginar (минаващ)
Публикувано06.12.06 01:40



Sled kato vleznesh v USA oshte na granicata (na letishteto) te posreshtat imigracionni slujiteli.
Te ti slagat pechat v pasporta koito pechat igrae roliata na zelena karta dokato ti izdadut zelenata karta.
S tozi pechat mojesh da izlizash i vlizash v USA.
Sled kato minesh prez imigracionnite slujiteli sled okolo 3-4 sedmici ti idvat zelenata karta i social security
nomera.
Ako prebivavash izun USA poveche ot edna godina (edna godina i edin den) gubish zelenata karta.
Dnite na vlizane v USA i na izlizane ot USA ne se broiat za prebivane v USA.
Ako si prebivaval poveche ot 6 meseca izvun USA na vlizane v USA imigracionen slujitel moje da ti napravi interview
za da razbere kakva e prichinata za dulgia prestoi izvun USA, sled interviewto imigracionnia slujitel preceniava dali
da te pusne v USA ili da ne te pusne.
Po princip mogat da ti napraviat interview dori da si bil po malko ot 6 meseca izvun USA.
Ako iskash da pebivavash poveche ot edna godina izvun USA bez da si zagubish pravata mojesh da kandidastvash za
razreshenie za prebivavane izvun USA za 2 godini.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.