Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:00 18.05.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Връщам се...нови  
Автор alanin ()
Публикувано20.11.04 01:51



...в България. Отдавна го мисля, вече е решено и обявено. Страх ме е, че ако продължа да отлагам, ще се превърна във вечен емигрант-човек от никъде. И от връщането ме е страх, макар да звучи абсурдно да те е страх да се прибереш в собствената си страна. И се чувствам странно,та ще се пръсна- мирише на риск. Май ми харесва. Такива ми ти работи....



Тема Re: Връщам се...нови [re: alanin]  
АвторKиpил Cтaмeнoв (Нерегистриран)
Публикувано21.11.04 00:32



Аз се върнах вече в България, човече. Не мога да кажа дали съжалявам или не, но по-скоро ми е приятно и някак мило и странно и забавно и започвам пак да изпитвам онази наша спонтанност отпреди да напусна България преди 6 години. За щастие си намерих чат-пат добре платена работа, за да съм зает и да се чувствам пълноценно. Сега чакам още някои мои приятели да се върнат от Австрия и Америка, та да се зарадват няколко български дома от завръщането на младите в БГ-то.



Тема Re: Връщам се...нови [re: alanin]  
Авторwow (Нерегистриран)
Публикувано21.11.04 22:12



eh blaze ti 4e se vra6ta6!iskam i az v bgggggggggg!



Тема Re: Връщам се...нови [re: wow]  
Автор alanin ()
Публикувано22.11.04 17:55



какво ти пречи, връщай се и ти :)



Тема Re: Връщам се...нови [re: Kиpил Cтaмeнoв]  
Авторnik (Нерегистриран)
Публикувано24.11.04 13:44



Prez Mai se vru6tam i aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaazzzzzz!!!!!!!!
Sled po4ti 4 godini nai-setne 6te si buda " V KU6TI"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
4akam s neturpenie onzi moment,no v su6toto vreme ,me e strah ot onova koeto 6te me posre6tne.
No kakvoto i da e ,"RODINA" ne e prosto poniatie,kli6e...
To e onova koeto kara dori i afrikanskite imigranti da se zavru6tat tam ot kudeto sa trugnali,vupreki 4e "tam " elektri4estvoto ,te4a6tata voda i vsi4ko tolkova obi4aino za 21 vek sa nepoznati.
Ne e li 4udno?????
Kusmet na vsi4ki koito ostavat ili tepurva zaminavat,i "dobre do6li" na onezi koito se pribirame!



Тема GLUPOSTIнови [re: nik]  
Авторzzz (Нерегистриран)
Публикувано27.11.04 00:58



az se varnah i izdarjah tochno edin mesec na prostotiata koiato te obgrashta otvsiakade, gadnite obnoski na horata i mrachnite pogledi v ochite na minuvachite. parvite mi dve sedmici minaha po tarchane po razni gisheta i razpravii s maloumni chinovnici na koito edinstvenata idea e kak da ti vzemat parite. pochuvstvah se kato zdravo ovarzan v pashkul. bezsilie... kakvo ot tova che mi e rodina i che vsichki koito obicham sa v bg? prosto ne izdarjah poveche i se mahnah (otnovo).

pomislete dobre predi da pishete!!!



Тема Re: Връщам се...нови [re: alanin]  
Авторot4aqn (Нерегистриран)
Публикувано28.11.04 09:40



ox,ox ......kato nqmam pasport kak da se varna? Ne izdarjam po ve4e . Tova sa devet godini . Kajete ne6to.........



Тема Re: Връщам се...нови [re: ot4aqn]  
Автор**** (Нерегистриран)
Публикувано28.11.04 17:56



Аз от 2 месеца съм в Бг. и въобще не се оплаквам, лошото е че ще трябва да се изнизвам след Нова година.
Хайде, на всички Ви пожелавам да прекарате приятно поне колкото мен



Тема Re: Освести се, човече!!!нови [re: zzz]  
Автор alanin ()
Публикувано02.12.04 11:23



Мислим ние преди да пишем, мислим! И преди да решим нещо пак мислим! Всичко е въпрос на критерии и приоритети. Простотията, висенето по гишета, бюрократщината и пр. дразнят не само тебе. Обаче не може да се скатаеш в удобна, подредена държавица, след няколко години да се върнеш в БГ и да очакваш духовата музика и червената плюшена пътека да те чакат и всичките 6 милиона или колкото там българи сме останали да ти се покланят доземи, че си ги удостоил с честта да се върнеш. Това, което се опитвам да кажа е, че може би трябва да направиш нещо за тая държава преди да почнеш да се оплакваш колко точно зле се отнася тя с тебе!



Тема Re: Връщам се...нови [re: alanin]  
Автор PRN (ваш приятел)
Публикувано05.12.04 11:39



Хубаво си я решил тази работа. Не е необходимо да защитаваш решението си, нито да доказваш, че е рационално. Още по малко е необходимо да убеждаваш другите, че то е правилното. Всеки си има свой път и различни истини. Отидоха ми пет години в емиграция да го проумея това и още пет за да стане част от отношението ми към света.

Аз тук навън ще пия едно уиски за твоето начинание... отдавна знам, че за мене няма място в България за нещо повече от един месец отпуска през лятото.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.