Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:05 21.05.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Беден българин или беден американец?нови  
Авторradina (Нерегистриран)
Публикувано04.08.05 14:27



Здравейте,
преди няколко месеца се запознах по и-нет /не от клуб за запознанства/ с колега от САЩ.Харесахме се и си пишем всеки ден . Той е разведен с 1 дете аз съм вдовица с 2.Той е много влюбен и ми предложи да се оженя за него, но в момента е финансово затруднен и не може да пътува за БГ. Аз също го харесвам,но пък не зная дали на мен ще ми дадат виза за САЩ.Живяла съм с беден българин и изобщо не ми харесва.Имам сериозни притеснения за това как за в бъдеще ще си издържам сама децата тук/Сега ми помагат родителите ми/. За любов и нов брак тук не се надявам. Имам хоби, с което според моя и-нет приятел / а и от другаде знам/ мога да изкарвам доста добри пари в САЩ.Чудя се дали да полагам усилия за тази връзка. Много го харесвам като човек,но за сега финансовите и визовите ни затруднения ни пречат да се видим.
Е, според вас кое е по-добре- с беден българин в БГ или с беден американец в САЩ.



Тема Re: пари или любов, все пак?нови [re: radina]  
Автор no1_u_know (непознат)
Публикувано04.08.05 17:00



Нали по любов уж го избираш, а не по дълбочината на джоба му и размера на портфейла му?

А това, че не може да пътува за БГ - много, много не го вярвам. Не, че в САЩ берат парите по клоните, но толкова ли не може да събере пари за един билет и малко пари за харчене за да си отиде в БГ за известно време? При положение, че работи и си е сам?

А замисляла ли си се над това, че може да си иска някой при него колкото да му пере, готви и чисти? Винаги гледам от песимистичната страна на нещата, а пък съм си и цинично човече. Може да е достатъчно тарикат за да иска да си "хване" една Българка, която има нужда от мъж до себе си, а и финансова помощ/подкрепа. Явно е видял Американките що за стока са, па и те няма да тръгнат да се разготвят из къщи и да си гледат мъжете така както Българките правят.

Все пак избора си е твой, но не мисля, че такива решения могат да се правят чрез Интернета, особено при положение, че даже и не сте се се виждали. Не ти знам точното финансово положение какво е, но ако не ти е лесно (щом родителите ти помагат) мога да ти гарантирам, че той колкото и да е зле там, е по-добре от теб откъм парите.



Тема Re: пари или любов, все пак?нови [re: no1_u_know]  
Авторradina (Нерегистриран)
Публикувано04.08.05 17:17



Той ми казва,че има финансови затруднения и му е невъзможно в близките 2 години да дойде тук.Аз му казах,че няма да чакам 2 години за да се видим. Аз мога бързо да събера пари за билет,но истината е ,4е аз тук в момента не живея лошо.И знам от личен опит,че когато парите не влизат през врата любовта излиза през прозореца-изтъркан ,но мн.верен лаф.А иначе за домакинството съм го предупредила да не разчита на мен за готвене и чистене. Добре е да чуя още мнения по въпроса от вас,може да си отворя очите за неща, за които сега не се сещам!
Благодаря!



Тема Re: пари или любов, все пак?нови [re: no1_u_know]  
Авторradina (Нерегистриран)
Публикувано04.08.05 17:37



Той още в началото на запознанството ми каза, че не е мн.добре финансово и смята,че тъй като съм много хубава ще избягам при някой друг ,по-богат от него.Продължихме да си пишем, защото имаме общи интереси-хоби.Малко по малко нещата се задълбочиха и заговорихме за среща.Каза ми,че аз заслужавам по-добър живот от този,които тои може да ми предложи. Всъшност тои ми предложи да се оженим, да ми осинови децата и аз да помагам в плащането на сметките/но няма да плащаме наем, защото къщата е негова/.Предложили са му доходна работа, но е трябвало да се премести и да вижда по-рядко сина си и тои отказал..Малко по малко нещата се задълбочиха и заговорихме за среща.Аз го харесвам много, но честно казано не съм привлечена от мисълта да живея с някой ,който си брои стотинките-центовете.



Тема има нещо гнилонови [re: radina]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано04.08.05 19:37



сам човек с къща (изплатена, щото иначе се плаща повече отколкото за наем), с едно дете, даже да е само на социални помощи, пак може да си позволи да дойде до българия.

най вероятно плаща яко на бившата(ите) и вместо да те издържа тебе и децата, ще издържа нея/тях.



Тема Re: има нещо гнилонови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор arrid (свежест)
Публикувано04.08.05 20:11



Дааа, нещо не ми се струва наред тук...Доколкото знам в САЩ каквото и да работиш, дори и за минимална заплата пак можеш да събереш пари за 1 идване до бг, ама то е около 500-600 $ самолетен билет, ако не се лъжа, за един американец не виждам какъв проблем би било! Изобщо ти как се навиваш на връзка по интернет, да не говорим за женитба, не сте виждали, не сте живяли заедно, на мен ми е малко налудничево това, ама в крайна сметка твоя работа. Аз лично не бих повярвала! Знаеш ли го какъв е в действителност...Всичко е възможно. Решаваш ти



Тема Re: има нещо гнилонови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Авторradina (Нерегистриран)
Публикувано04.08.05 20:23



Ka6tata ne e izplatena.Tam otiwat po-goljma 4ast ot parite mu. Izdrugkata za deteto mu e oklo 100 $/taka mi kaza/



Тема Re: има нещо гнилонови [re: arrid]  
Авторradina (Нерегистриран)
Публикувано04.08.05 20:28



За нищо не съм се навила.Първо искам да се видим.И все пак не го познавам от клуб за запознанства.Той е художник/ не точно, но не искам да уточнявам тук/ и аз сама съм виждала по-и-нет изложби на които е учавствал.Но не продава много. Не мисля,че ме лъже,но кои знае.



Тема Re: има нещо гнилонови [re: radina]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано04.08.05 20:44



ами изплащането на къща обикновено е около 2 пъти повече от наема, но най-добре е да провериш по някакъв начин структурата на разходите му.

иначе имай предвид, че ако децата са ти малки и двамата работите, едно минимум 500 кинта месечно ще отива само за гледането им, без храна, дрехи, играчки.



Тема Re:нови [re: radina]  
АвторByeByeBG (Нерегистриран)
Публикувано04.08.05 20:53



Няма да ти дадат виза!

Ако американецът дойде в България и се ожени за теб, в България, шансовете ти да получиш виза са значителни. Познавам хора, които го направиха този номер и стана, дори много лесно.

Ако по някакъв начин отидеш до САЩ, там е още по-лесно да се омъжиш. Дори ако си нелегално пребиваващ, бракът в някои щати става за десет дни и представлява подписване на документ, който трябва да се занесе в съответната община.

Каквато и административна процедура да започнеш в САЩ, това ти дава право да стоиш в страната до приключването й.

Попаднеш ли в САЩ, до една-две години вече няма да си бедна. Нещата там са направени по начин, по който дори съвсем изпаднали хора могат да оцелеят. Все пак, от теб си зависи до какво ниво ще стигнеш. Това наистина е страната на неограничените възможности, но когато си легален. Когато си нелегален също е възможно, но трябва да се примиряваш с доста ограничения.

Ако си нелегален там, най-добрият вариант е да си в някое малко градче, трябва да имаш SSN, ако си плащаш данъците и по никакъв начин не стигаш до съдилищата, няма да имаш проблеми.

Много е рисковано да разчиташ на човек, когото не познаваш. Според мен, най-добрия вариант е да намериш начин той да дойде в България. Самолетните билети не са толкова скъпи и честно казано не вярвам, че той не може да намери 800 долара, за самолетен билет. Познавам студентки, които са изкарвали по 100 долара на вечер, като сервитьорки.

Мен, ако питаш, по-добре с беден американец в САЩ, отколкото с беден българин в България.

Намери начин американецът да дойде в България. Всичко друго е игра на руска рулетка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.