Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:11 15.06.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Беден българин или беден американец?  
Авторradina (Нерегистриран)
Публикувано04.08.05 14:27



Здравейте,
преди няколко месеца се запознах по и-нет /не от клуб за запознанства/ с колега от САЩ.Харесахме се и си пишем всеки ден . Той е разведен с 1 дете аз съм вдовица с 2.Той е много влюбен и ми предложи да се оженя за него, но в момента е финансово затруднен и не може да пътува за БГ. Аз също го харесвам,но пък не зная дали на мен ще ми дадат виза за САЩ.Живяла съм с беден българин и изобщо не ми харесва.Имам сериозни притеснения за това как за в бъдеще ще си издържам сама децата тук/Сега ми помагат родителите ми/. За любов и нов брак тук не се надявам. Имам хоби, с което според моя и-нет приятел / а и от другаде знам/ мога да изкарвам доста добри пари в САЩ.Чудя се дали да полагам усилия за тази връзка. Много го харесвам като човек,но за сега финансовите и визовите ни затруднения ни пречат да се видим.
Е, според вас кое е по-добре- с беден българин в БГ или с беден американец в САЩ.



Тема Re: пари или любов, все пак?нови [re: radina]  
Автор no1_u_know (непознат)
Публикувано04.08.05 17:00



Нали по любов уж го избираш, а не по дълбочината на джоба му и размера на портфейла му?

А това, че не може да пътува за БГ - много, много не го вярвам. Не, че в САЩ берат парите по клоните, но толкова ли не може да събере пари за един билет и малко пари за харчене за да си отиде в БГ за известно време? При положение, че работи и си е сам?

А замисляла ли си се над това, че може да си иска някой при него колкото да му пере, готви и чисти? Винаги гледам от песимистичната страна на нещата, а пък съм си и цинично човече. Може да е достатъчно тарикат за да иска да си "хване" една Българка, която има нужда от мъж до себе си, а и финансова помощ/подкрепа. Явно е видял Американките що за стока са, па и те няма да тръгнат да се разготвят из къщи и да си гледат мъжете така както Българките правят.

Все пак избора си е твой, но не мисля, че такива решения могат да се правят чрез Интернета, особено при положение, че даже и не сте се се виждали. Не ти знам точното финансово положение какво е, но ако не ти е лесно (щом родителите ти помагат) мога да ти гарантирам, че той колкото и да е зле там, е по-добре от теб откъм парите.



Тема Re: пари или любов, все пак?нови [re: no1_u_know]  
Авторradina (Нерегистриран)
Публикувано04.08.05 17:17



Той ми казва,че има финансови затруднения и му е невъзможно в близките 2 години да дойде тук.Аз му казах,че няма да чакам 2 години за да се видим. Аз мога бързо да събера пари за билет,но истината е ,4е аз тук в момента не живея лошо.И знам от личен опит,че когато парите не влизат през врата любовта излиза през прозореца-изтъркан ,но мн.верен лаф.А иначе за домакинството съм го предупредила да не разчита на мен за готвене и чистене. Добре е да чуя още мнения по въпроса от вас,може да си отворя очите за неща, за които сега не се сещам!
Благодаря!



Тема Re: пари или любов, все пак?нови [re: no1_u_know]  
Авторradina (Нерегистриран)
Публикувано04.08.05 17:37



Той още в началото на запознанството ми каза, че не е мн.добре финансово и смята,че тъй като съм много хубава ще избягам при някой друг ,по-богат от него.Продължихме да си пишем, защото имаме общи интереси-хоби.Малко по малко нещата се задълбочиха и заговорихме за среща.Каза ми,че аз заслужавам по-добър живот от този,които тои може да ми предложи. Всъшност тои ми предложи да се оженим, да ми осинови децата и аз да помагам в плащането на сметките/но няма да плащаме наем, защото къщата е негова/.Предложили са му доходна работа, но е трябвало да се премести и да вижда по-рядко сина си и тои отказал..Малко по малко нещата се задълбочиха и заговорихме за среща.Аз го харесвам много, но честно казано не съм привлечена от мисълта да живея с някой ,който си брои стотинките-центовете.



Тема има нещо гнилонови [re: radina]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано04.08.05 19:37



сам човек с къща (изплатена, щото иначе се плаща повече отколкото за наем), с едно дете, даже да е само на социални помощи, пак може да си позволи да дойде до българия.

най вероятно плаща яко на бившата(ите) и вместо да те издържа тебе и децата, ще издържа нея/тях.



Тема Re: има нещо гнилонови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор arrid (свежест)
Публикувано04.08.05 20:11



Дааа, нещо не ми се струва наред тук...Доколкото знам в САЩ каквото и да работиш, дори и за минимална заплата пак можеш да събереш пари за 1 идване до бг, ама то е около 500-600 $ самолетен билет, ако не се лъжа, за един американец не виждам какъв проблем би било! Изобщо ти как се навиваш на връзка по интернет, да не говорим за женитба, не сте виждали, не сте живяли заедно, на мен ми е малко налудничево това, ама в крайна сметка твоя работа. Аз лично не бих повярвала! Знаеш ли го какъв е в действителност...Всичко е възможно. Решаваш ти



Тема Re: има нещо гнилонови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Авторradina (Нерегистриран)
Публикувано04.08.05 20:23



Ka6tata ne e izplatena.Tam otiwat po-goljma 4ast ot parite mu. Izdrugkata za deteto mu e oklo 100 $/taka mi kaza/



Тема Re: има нещо гнилонови [re: arrid]  
Авторradina (Нерегистриран)
Публикувано04.08.05 20:28



За нищо не съм се навила.Първо искам да се видим.И все пак не го познавам от клуб за запознанства.Той е художник/ не точно, но не искам да уточнявам тук/ и аз сама съм виждала по-и-нет изложби на които е учавствал.Но не продава много. Не мисля,че ме лъже,но кои знае.



Тема Re: има нещо гнилонови [re: radina]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано04.08.05 20:44



ами изплащането на къща обикновено е около 2 пъти повече от наема, но най-добре е да провериш по някакъв начин структурата на разходите му.

иначе имай предвид, че ако децата са ти малки и двамата работите, едно минимум 500 кинта месечно ще отива само за гледането им, без храна, дрехи, играчки.



Тема Re:нови [re: radina]  
АвторByeByeBG (Нерегистриран)
Публикувано04.08.05 20:53



Няма да ти дадат виза!

Ако американецът дойде в България и се ожени за теб, в България, шансовете ти да получиш виза са значителни. Познавам хора, които го направиха този номер и стана, дори много лесно.

Ако по някакъв начин отидеш до САЩ, там е още по-лесно да се омъжиш. Дори ако си нелегално пребиваващ, бракът в някои щати става за десет дни и представлява подписване на документ, който трябва да се занесе в съответната община.

Каквато и административна процедура да започнеш в САЩ, това ти дава право да стоиш в страната до приключването й.

Попаднеш ли в САЩ, до една-две години вече няма да си бедна. Нещата там са направени по начин, по който дори съвсем изпаднали хора могат да оцелеят. Все пак, от теб си зависи до какво ниво ще стигнеш. Това наистина е страната на неограничените възможности, но когато си легален. Когато си нелегален също е възможно, но трябва да се примиряваш с доста ограничения.

Ако си нелегален там, най-добрият вариант е да си в някое малко градче, трябва да имаш SSN, ако си плащаш данъците и по никакъв начин не стигаш до съдилищата, няма да имаш проблеми.

Много е рисковано да разчиташ на човек, когото не познаваш. Според мен, най-добрия вариант е да намериш начин той да дойде в България. Самолетните билети не са толкова скъпи и честно казано не вярвам, че той не може да намери 800 долара, за самолетен билет. Познавам студентки, които са изкарвали по 100 долара на вечер, като сервитьорки.

Мен, ако питаш, по-добре с беден американец в САЩ, отколкото с беден българин в България.

Намери начин американецът да дойде в България. Всичко друго е игра на руска рулетка.



Тема Re:нови [re: radina]  
АвторByeByeBG (Нерегистриран)
Публикувано04.08.05 21:11



Нещата може да са много по-лоши от броене на стотинките/центовете, особено когато балансът ти е негативен.

Много тъпо е постъпил, че не е приел доходната работа.

Веднъж се е развел, това означава, че нещо не е било наред. Историята има навика да се повтаря, може би и това трябва да го помислиш!

Е, след като си търсиш мъж с пари, без значение дали в България или САЩ, по-добре е да се запиташ какво можеш ти да предложиш. Външната красота е разменна монета, но едва ли си първа младост, имаш две деца, което също не е мечтата на заможните singles.

Ако имаш чувства към човека в САЩ не ги пропилявай, а опитай да ги реализираш. Относно финансите, правите предбрачно споразумение, ако нещо се обърка - развод и кой от където. Мои познати и този номер го прогваха, също се получи много добре.



Тема Re: има нещо гнилонови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Авторradina (Нерегистриран)
Публикувано04.08.05 21:17



Благодаря!
Да,малки са.Той много ги харесва.А това е мн.важно за мен.Неговото дете е по-голямо.Но моите нямат баща/почина/.Тои е мн.привързан към мен,но осъзнава положението си.Преди направо ми казваше че го е страх да се обвърже с мен, защото ще страда ако го напусна, но сега вече мисли за по-сериозни отношения.Аз пък занам, че с уменията си там мога да изкарвам добри пари,докато тук в БГ е мн.трудно да се набуташ в тези среди и да продаваш добре.



Тема Re:нови [re: ByeByeBG]  
Авторpaдинa (Нерегистриран)
Публикувано04.08.05 21:25



Кои номер,по-точно.

да имам чувства и го харесвам много, но мисълта да се гърчим в мизерия..... никога не съм живяла в чужбина и не мога да направя сравнвние. В БГ като си мн. беден нямаш какво да ядеш.Веднъж бях на такова дередже,от любов,сега внимавам с чувствата си.
Какво мога да предложа аз.
Има какво. За сега доверие и споделяне.И още нещо ,на което той се надява много ако живея с него. За него е наистина мн.важно,но е лично.



Тема Re:нови [re: ByeByeBG]  
Авторpaдинa (Нерегистриран)
Публикувано04.08.05 21:33



Благодаря много за съвета.
За това които е отишъл там, не сае връща.
Обаче тои твърди,че наяма финсова възможност да пътува.Даже ми казва-ти каво искаш да обера банка ли?И казва да чакаме.Аз 2 години няма да чакам.Ще видим.
Благодаря за мненията.



Тема Re:нови [re: paдинa]  
АвторlvanFL (Нерегистриран)
Публикувано04.08.05 21:36



то на компютъра е много лесно да се обяснява човек и думите с лекота хвърчат наляво надясно. това че не може да пътува си е чиста лъжа и значи "не искам да се ангажирам. Ако ти се идва ела, и ако ми харесаш мпже да останеш. ако не..ще измисля някаква причина да те изпратя откъдето си дошла". когато мъж се развежда в щатите трява да покаже много сериозни финансови и други ангажименти за да му даде съда дете, а не на майката. така че това е един от най добрите начини да научиш що за човек е. как след развод има дете и къща. ако ги има значи има предостатъчно пари за пътуване до където и да е. предупреждавам те защото в америка има мъже такива лузъри дето ще ти настръхне косата. пред тях най скапания български каруцар ще ти се стори принца на мечтите. ае въобще..сичко опира до върпоса: който има сериозни намерения да се покатери на самолет и да ме навести че да се запознаем лично сичко друго е маска и лъжа. особено когато ти не си сама на света да се шматкаш и да правиш каквото си искаш а трява да се грижиш и за децата си.



Тема Re:нови [re: lvanFL]  
Авторpaдинa (Нерегистриран)
Публикувано04.08.05 21:47



Благодаря!Ще мисля!



Тема Re:нови [re: paдинa]  
Авторpaдинa (Нерегистриран)
Публикувано04.08.05 21:52



А пък и работата е там, че на мен не ми жени толкова бързо,но май това е единствения начин за емиграция.Не искам да си играя нито с моите нито с неговите чувства.



Тема Re: Беден българин или беден американец?нови [re: radina]  
Авторthinkrite (Нерегистриран)
Публикувано04.08.05 22:39



Radina, права си като търсиш съвет защото неизвестното е пред тебе. Аз обаче съм съгласен с този който казва "има нещо гнило". Не защото "сам човек с къща (изплатена, щото иначе се плаща повече отколкото за наем), с едно дете, даже да е само на социални помощи, пак може да си позволи да дойде до българия". Това абсолютно не е вярно. Америка не раздава социални помощи ,а да си исплащаш и исплатиш къщата е най-правилно.
Ти не споменаваш този твой приятел американски гражданин ли е? Защото ако не е, ти и децата ти няма да получити визи. Колко години е той в Америка че да не може да си позволи пътуване до БГ? Аз не мога защото нямам останал платен отпуск за тази година. Е, ако трябваше да се женя, щях да взема неплатен, макар че тук не гледат добре на това. Моят съвет е: не прибързвай, постарай се да научищ повече за този човек. Със сигурност ще ти кажа че ако "той" е от години (5 и повече) в USA и все още не може да скърпи двата края, то вероятноста да не успее някога е реална.
Така че умната.

"Ако всичко изглежда,че върви нормално,значи си пропуснал нещо."



Тема Re: Беден българин или беден американец?нови [re: thinkrite]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано04.08.05 22:45



интересно защо ако не се изплащат социални помощи, за тях ми удържат повече отколкото федерални и щатски данъци взети заедно?



Тема Re: Беден българин или беден американец?нови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Авторthinkrite (Нерегистриран)
Публикувано04.08.05 23:05



До ~!@$%^amp;*()_+ каквото и да значи това. който казва:"интересно защо ако не се изплащат социални помощи, за тях ми удържат повече отколкото федерални и щатски данъци взети заедно?"


Ами не знам. Сигурно удържат толкова много защото толкова са и "помощи".
Ти си първия Българин за когото чувам че получава (или живее) от социални помощи. За такива в Канада знам защото е социална държава. Съгласен съм, че при определени условия можеш да получаваш помощи, но въобще не ми се мисли за това. То ако някой ще идва в Америка разчитайки на помощи по-добре е да не го прави.
Радина, съжалявам, че пуснах мнението си, а не бях прочел мнението на lvanFL от 21:36 часа.



Тема Re: Беден българин или беден американец?нови [re: thinkrite]  
АвторRadina (Нерегистриран)
Публикувано04.08.05 23:06



BlagodarJ! Toi si e 4ist americanec- i majka mu i baba mu/ a tj maj e germanka/. No sa 5 desa roditelite mu sa vjrva6ti/ i moge bi za tova ne e mnogo zamogen. Ne znam. Toi mi kazva , 4e zaplatata mu ne e goljma i kato si plati izdrugkata za deteto, zaema za ku6tata i smetkite i ne my ostawa mnogo. Imam snimki ot ku6tata my.Toi kazva , 4e trjbva da se remontirat mn. ne6ta. Nie sme vseki den zaedno sutrin i ve4er i si govorim na vsjkakvi temi. Pra6tame si mnogo snimki.



Тема Re: Беден българин или беден американец?нови [re: thinkrite]  
Авторradina (Нерегистриран)
Публикувано04.08.05 23:11



Няма проблем!
Аз искам да чуя колкото може повече мнения и съвети, защото аз мога да мисля само еднопланово и защото съм доверчива. Знам, че трябва да внимавам.
Така,че коментирайте!
Благодаря!



Тема чукча писател...нови [re: thinkrite]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано04.08.05 23:35



на мене ми ги удържато от заплатата, не ми ги плащат



Тема ооопснови [re: Radina]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано04.08.05 23:40



издръжка ли плаща на детето или има разходи по него?

ако е издръжка, как се връзва с това, че не искал да си сменя работата заради детето?



Тема za HelloBGнови [re: ByeByeBG]  
Автор Gia ()
Публикувано05.08.05 00:14



Bas darja, che pishesh ot BG.

Няма да ти дадат виза!

Naj-verojatno njama da i dadat, no ne e izkljucheno. Ima i takiva sluchai. Osven tova, tja ostavja 2 detza.

Ако американецът дойде в България и се ожени за теб, в България, шансовете ти да получиш виза са значителни.

Vaobste ne stava duma za chancove. Visa prosto SE POLUCHAVA.

Познавам хора, които го направиха този номер и стана, дори много лесно.

Ако по някакъв начин отидеш до САЩ, там е още по-лесно да се омъжиш. Дори ако си нелегално пребиваващ, бракът в някои щати става за десет дни и представлява подписване на документ, който трябва да се занесе в съответната община.

Nisto lesno njama. Po printzip idvaneto s touristicheska visa i skljuchvaneto na brak se schita za IZMAMA ot immigratzionnite zakoni. Drug e vaprosat, che mnogo hora reshavaha i reshavat tozi vapros po blagoprjaten za tjah nachin, no tova ne promenja zakona. A i ot den na den stavat po-zategnati nestata.

Каквато и административна процедура да започнеш в САЩ, това ти дава право да стоиш в страната до приключването й.

Попаднеш ли в САЩ, до една-две години вече няма да си бедна. Нещата там са направени по начин, по който дори съвсем изпаднали хора могат да оцелеят.

Gluposti na tarkaleta, s izvinenie. Ako ima NEsotzialna darjava v tozi svjat, tova e US. Capitalism at its finest!

Все пак, от теб си зависи до какво ниво ще стигнеш. Това наистина е страната на неограничените възможности, но когато си легален. Когато си нелегален също е възможно, но трябва да се примиряваш с доста ограничения.

Ако си нелегален там, най-добрият вариант е да си в някое малко градче, трябва да имаш SSN,

I kato kak tochno ste imash SSN ako si nelegalen...?!

ако си плащаш данъците и по никакъв начин не стигаш до съдилищата, няма да имаш проблеми.

Много е рисковано да разчиташ на човек, когото не познаваш. Според мен, най-добрия вариант е да намериш начин той да дойде в България. Самолетните билети не са толкова скъпи и честно казано не вярвам, че той не може да намери 800 долара, за самолетен билет. Познавам студентки, които са изкарвали по 100 долара на вечер, като сервитьорки.

Kolkoto i da e stranno, v US parite ne rastat po darvetata. Biletat e edin ot naj-malkite razhodi v edno takova patuvane, a i ne vsichki jiveem po East Coast i ne se radvame na podobni tzeni. Chovekat ochevidno ne izkarva mnogo, ima ipoteka, ima dete i prochie zadaljenija. Otpuskite tuk sa mnogo chesto 2 sedmitzi. Razbirash li kakvo e tova 2 sedmitzi? 10 (deset) rabotni dni za tzjala godina! Moje i da e potanal do ushite v dalgove.

Мен, ако питаш, по-добре с беден американец в САЩ, отколкото с беден българин в България.

Намери начин американецът да дойде в България. Всичко друго е игра на руска рулетка.



Тема Re: ооопснови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Авторradina (Нерегистриран)
Публикувано05.08.05 00:37



Разведен е и плаща издръжка за детето.Взима го всяка съб и неделя при него а ако е приел по-добре платената работа е щял да има по-малка възможност да го вижда/ не разбрах точно , дали е трябвало да си сменя и местоживенето заради тази по-добре платената работа/.



Тема Re: чукча писател...нови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Авторthinkrite (Нерегистриран)
Публикувано05.08.05 00:38



До ~!@$%^amp;*()_+
Сега разбрах, че горното означавало "чукча писател"
Извинявай, но съм се подвел и не съм разбрал, че това са удръжки за социални помощи. И нищо чудно. Кой ще повярва, че social security се удържа за социални помощи и че "за тях ми удържат повече отколкото федерални и щатски данъци взети заедно?". SOSEC е 6%, State tax -2.8% за моя щат (не е фрапираща разликата в другите), а Fed tax е в зависимост от дохода и 15-20%е в съвсем реални граници. Така че 6% не са повече от 20%. Колкото повече ти удържат, толкова по-добре. Аз искам да ми удържат по $5 000 на месец. Сещаш ли се защо? Може би тогава ще ми остават $15 000 NET PAY?
Ее.. , обичам я тази държава, съвсем искренно!



Тема Re: чукча писател...нови [re: thinkrite]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано05.08.05 00:55



ами на мен ми удържат, кво да прая, да си чувал за форма w-4?



Тема Re: чукча писател...нови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Авторthinkrite (Нерегистриран)
Публикувано05.08.05 01:11



About "ами на мен ми удържат, кво да прая, да си чувал за форма w-4?"

Да, "чувал" съм и помагам на мои познати, които за първи път трябва да попълват Federtal tax return 1040 или 1040А и да приложат въпросната W-4. Само че в нея няма удръжки за социални помощи. Ако не, повярвай ми, пазя формите от 1997 год насам, ще ги извадя, ше ги посоля и ще ги изям.
Хайде да спрем до тук и ако имаме с нещо да посъветваме жената да го направим.



Тема Re: чукча писател...нови [re: thinkrite]  
Авторthinkrite (Нерегистриран)
Публикувано05.08.05 01:17



Това "Federtal" не е от неграмотност. Вече ще си проверявам отговорите преди да ги пускам.



Тема Re: чукча писател...нови [re: thinkrite]  
Авторpaдинa (Нерегистриран)
Публикувано05.08.05 01:18



Та мисля, че не лъже за парите, щото като го глдам каке хлътнал... какви писма само ми праща. Не искам да го нараня.

Айдеее, съветвайте- влюбен до ушите и беден /но чаровен и чувствителен/ американец или беден българин, щото аз на богат няма да попадна- значи сама в БГ.

Вие ако сте в САЩ , тук е 01,17 АМ и аз си лягам.
Чакам да пишете за всичко което се сетите по темата:-))
Благодаря!

Аз отивам да си прочета поредното стихотворение по мой адрес:-))
и в леглото:-))



Тема Re: чукча писател...нови [re: thinkrite]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано05.08.05 01:38



ок,

няма нужда да ги солиш и ядеш,
в нея naistina няма нищо за социални помощи и точно за това след прилагането и федералните и щатските данъци могат да се изравнят със social secutity tax

а аз имам чувство, че жената изясни доста неща,
все пак според мене ще е значително по-лесно и по-евтино той да дойде,
а пък ако искат да стъпят отначалото на здрава финансова основа да си поделят разходите, въпреки че аз за такъв не бих се омъжил ако бях жена



Тема Re: чукча писател...нови [re: thinkrite]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано05.08.05 01:40



не се притеснявай, аз за грамотност се заяждам, само ако някой си го изпроси, аз също нямам навика да проверявам кои точно клавиши съм натиснал



Тема Re: чукча писател...нови [re: paдинa]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано05.08.05 01:44



честно,

гледай сега, ако е влюбен ще намери начин да дойде, в противен случай, както вече казах, има нещо гнило



Тема Re: чукча писател...нови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Авторpaдинa (Нерегистриран)
Публикувано05.08.05 01:58



Тои не казва, че няма да дойде. Казва,че в близките 2 години нямада му е възможно. Ще видим:-)



Тема Re: чукча писател...нови [re: paдинa]  
Авторpaдинa (Нерегистриран)
Публикувано05.08.05 02:02



И това ми го казваше още преди нещата да са се задълбочили.Аз на няколко пъти исках да спра, за да не си губя времето, тои казва,добре , нека да останем приятели. щом нямяме шанс като двойка. Да ама аз го харесвам и не го искам само за приятел , а той вече.... и така пак почваме....



Тема ...или какво препатих аз...нови [re: radina]  
АвторПaтилaнcko цapcтвo (Нерегистриран)
Публикувано06.08.05 01:05



(няма да изпадам в подобности)

...Запознахме се в Нета.Писахме си дълго.Говорихме с часове по телефона...
Той има син от първи или настоящи брак (не стана ясно)
Сподели ми,че работел в Испания като фармацефт.Аз също живея в чужбина.
Срещнахме се в България и на първата ни среща реши да ни запознае със сина си.Добре.Имаше и други гости (негови приятели)... Когато дойде време аз да си тръгвам той каза,че ще ме изпрати.ОК.Въряхме към колата и случайно той се сети,че е забравил нещо.Върна се ,но доста се забави.Аз от няма и какво започнах да си говоря с детето...Попитах го дали му харесва в Испания, дали е по хубаво в техните училища и все неща от този сорт... Детето ми каза,че той никога не е бил в Испания,нито татко му,както и,че мама в момента е в командировка.Почувствах се като попарена с вряла вода. Нищо не му казах... След около месец се видяхме отново...аз с мойте деца,той с неговите... Седнахме в един ресторант.Децата си играеха в детския кът. Сега обаче не видях същия човек,който беше първия път,а съвсем различен. Почти не говореше. Сякаш нямаше какво да си кажем... След около час аз реших да си тръгвам.Той беше толкова пиян или дрогиран-незнам,че въобще не разбра за какво говоря.Детето му започна да плаче и да казва"Моля те не ме оставяйте тук"!Незнаех как да постъпя .Въпреки,че момченцето знаеше адреса на баба си аз не можех да поема отговорност за него.А беше тъмно.И много късно.Извиках такси,където натовариха буквално като стока бащата и детето и ги откараха към блока на бабата.След него карах аз.Детето слезна от колата и се качи в блока.Таткото го оствиха да лежи на тротоара.
Ужас!
На следващия ден бясна побесняла държах да знам защо ме е лъгал толкова време и то толкова майсторски,че аз дори не подозирах...Отговора беше " Чувствам се самотен.Откак вземам дрога никой от старите ми приятели не ми обръща внимание.ако ти знаеше истината и ти щеше да се отдръпнеш.А на мен ми доставя удоволствие да си говорим....Извинявай!"

Радина,представи си тази ситуация в чужда държава.Говориш много езици,но в не познаваш местните и техните привички.А и си на гости,където познаваш домакина само от виртуалния свят.
Изводите ги оставям на теб!



Тема Re: ...или какво препатих аз...нови [re: Пaтилaнcko цapcтвo]  
Авторpatil (Нерегистриран)
Публикувано06.08.05 01:53



kakvo prepatih az njama da kazvam. samo shte kaza : radino, stoi si v BG - y doma i stenite pomagat. po dobre e beden bulgarin otkolkoto daze i bogat amerikanez.



Тема Re: ...или какво препатих аз...нови [re: Пaтилaнcko цapcтвo]  
Авторradina (Нерегистриран)
Публикувано06.08.05 05:48



BlagodarQ!



Тема Re: ...или какво препатих аз...нови [re: patil]  
Авторradina (Нерегистриран)
Публикувано06.08.05 05:49



Ako kage6 kakwo si prepatila moge6 da pomogne6 na drugi da ne prawjt glupost.



Тема Re: ...или какво препатих аз...нови [re: Пaтилaнcko цapcтвo]  
Авторradina (Нерегистриран)
Публикувано06.08.05 06:35



Сигурна съм/99%/, че не е наркоман.Той е така да се каже публична личност.Това е заради хобито му. Влизала съм в сайта на службата в която работи и там има снимки на персонала/и негова снимка/.Както и да е нещата по и-нет са едни, а на живо- други.
Аз и в мъжа ми бях много влюбена и си мислех,че го познавам, а то какво стана....

Споделяйте премеждията си, така ще предпазите други от грешни стъпки.



Тема Re: ...или какво препатих аз...нови [re: radina]  
Авторhmm (Нерегистриран)
Публикувано06.08.05 11:03



mnenie ot myz zivest dosta godini v US:

1. Na myzete angelite sa po-slabi - izchakai go da nalapa i pusni edin "background check" & "credit history" - kakvo e tova? -> www.google.com

2. Tova za 2te godini sa smeshki - prichinitre ne sa finansovi - sled kato plashta ipoteka na kysta v koiato zivee sam (dali?).

3. Moze da e bolen ot neizlechima bolest ( pak 2te godini ) - "medical records"

4. Viz mu kriminalno dosie ( 2te god ) - "criminal background"

5. Beden - hmm - v credit history pishe tochno kolko na kogo dylzi.

6. Poiskai mu spravka za dohodite - izvlechenie ot bank smetka.

Tia nesta naj-dobre da napravish na mesto tuka, no i ot daleche stavat.
cialata razpravia struva uchudvashto malko pari ( <100$).

Ima edna zena tuk s nik "fortuna_" - tia imashe podoben problem kato tvoia.



Visa ne e problem da vzemesh, ako si ostavish decata v BG.

POSLEDNO (NO NE PO ZNACHENIE) : RABOTLIV CHOVEK BEDEN V AMERICA NIAMA!



Тема Re: ...или какво препатих аз...нови [re: hmm]  
Авторradina (Нерегистриран)
Публикувано06.08.05 15:28



Mn.blagodarj!



Тема Re:нови [re: paдинa]  
АвторByeByeBG (Нерегистриран)
Публикувано06.08.05 16:56



В чужбина не е толкова страшно. Има неприятни моменти и ако някой каже, че не е имал проблеми няма да е за вярване.

Конкретно за САЩ, там мизерията има други измерения, несъвпадащи с българската действителност.

Вярвам, че си работлив човек, а това означава, че в САЩ единствено би се гърчила от много работа, но за това пък заплащането е относително справедливо и можеш да избираш натоварването си.

Аз лично смятам, че не бива да се губи време. Ако човек започне да отлага нещата, които смята за важни, то това означава, че тези неща никога няма да се случат.

Всъщност, за кой щат в САЩ говорим?



Тема Re:нови [re: paдинa]  
АвторByeByeBG (Нерегистриран)
Публикувано06.08.05 17:09



Аз лично смятам, че българите в САЩ не си казват цялата истина. Въпреки това, според мен те имат много повече шансове за успешна реализация, отколкото българите в България.

Пари за самолетни билети се намират лесно, но когато човек има дългове и се налага да ги погасява, това сериозно може да попречи на бъдещите му планове.

На теб няма да ти дадат виза за САЩ, дори като турист. Всяка виза за САЩ се смята имигрантска, а единствено от самия човек зависи да убеди интервюиращите, че няма намерение да емигрира.

Веднъж стъпил на територията на САЩ имаш всички права, като американски гражданин, с изключение правото на глас. Ако решиш да не си тръгнеш, в уречения период, ти се назначава дело при имиграционен съдия. Можеш да обжалваш решението на още две инстанции и след това ти назначават дата в която трябва да напуснеш САЩ. Ако откажеш да го направиш те арестуват и те качват на самолета. Процедурата може да отнеме до година и половина. Още след първия месец ти дават право да работиш, защото иначе трябва да ти плащат всички разходи.

Пресрочиш ли престоя в САЩ на всичките ти близки роднини ще им бъдат отказвани визи за САЩ.



Тема Re:нови [re: Gia]  
АвторByeByeBG (Нерегистриран)
Публикувано06.08.05 17:37



Аз пък бас държа, че ми отговаряш само за а се заяждаш?

Питай модератора от къде е IP адреса ми. Не, че ще ти каже, но всичко е възможно.

Визата зависи от интервюиращия. По-добре от мен знаеш, че шансовете за получаване на US виза много трудно могат да се преценят.

Въобще не е толкова просто, получаването на виза от българка оженила се за американец в България. Отнема време и изисква подготовка, не става даром.

Женитбата в САЩ става лесно, а как ще убедиш имиграционните власти, че това не е опит за измама е друг въпрос.

Не са глупости, всеки може да оцелее в САЩ, но не и без да работи. Не вярвам някога, в САЩ, да си изпадала в ситуация с 50 долара в джоба, без работа, без покрив над главата и без храна, така че хайде да не се изказваш за неща, които не са ти се случвали. В САЩ дори хора само с една риза да гърба си, ако са работливи и са готови на всичко за да се измъкнат от мизерията, това е възможно.

Най-добрият вариант е да си получиш SSNто легално, нещо което като турист няма да се случи. Иначе, по-добре от мен знаеш, че има хора, които с удоволствие ще ти предложат да си избереш най-малко от пет валидни SSNта и то само от добри чувства.

Съгласен съм, САЩ не е това, което гледаме в онзи сериал "Приятели", не и в по-голямата си част. В крайна сметка, на всеки му е трудно да си зареже целия живот и да се вдигне на половин земно кълбо разстояние, та дори и да е за един месец.



Тема Re:нови [re: radina]  
АвторByeByeBG (Нерегистриран)
Публикувано06.08.05 17:39



Трябвало е да приеме по-добре платената работа, но пък сигурно е трудно да не виждаш собственото си дете дълго време.



Тема Re:нови [re: patil]  
АвторByeByeBG (Нерегистриран)
Публикувано06.08.05 17:49



Вярвам ти. След първия път, когато напуснах България, ужасно много се проклинах. То и сега не е много по-различно, но по-ужасна е мисълтта, че пак трябва да се върна в България.



Тема Re:просто споделенонови [re: radina]  
АвторMилa (Нерегистриран)
Публикувано06.08.05 17:58



Радина аз бях в сьщото положение като теб.Но след 6 мес.увьртания(сьщо сьс невьзможност за отпуска,заради работата-което в последствие се оказа самата истина.Не му се сьрди за това ,нашата психика е разли4на от тяхната,те дьржат на 1 място на работата си,после идва семеиството и т.н.) от господина в които бях се влюбила,сама поех инициативата.Т.е.аз го посетих,допаднахме си от пьрвия момент.Сега сме заедно,щастливи сме и си имаме и 4удесно детенце.Аз сьщо се сьмнявах да не ме льже и т.н. в на4алото и затова бях твьрдо решена да проверя на място как стоят нещата,защото разбира се е мн.разли4но когато отидеш там и се убедиш сьс собствените си о4и и уши.Вярваи ми,благодарна сьм 4е послушах собстенната си интуисия и сьрцето си.Сьщо разли4но е ако тои доиде и те посети.Подобно на Интернет пространството.Може да ти каже вси4ко каквото си иска,а в теб пак ще остане сьмнението=истина ли е или не. Може би аз сьм приложила на практика бг.поговорката:"Око да види,рька да пипне."
Тук можеш да 4уеш наиразли4ни вариации и сьвети,но решението си е изцяло твое.
Желая ти щастие и кьсмет.
P.S.Не се притесняваи,в Америка не е толкова страшно,колкото изглежда вьв вьображението(едновременно страх и любопитсво от непознатото) или от историите разказани от хората.Бьди малко авантюриска.А ти знаеш и езика.Така 4е дерзаи.



Тема Re:просто споделенонови [re: Mилa]  
Авторpaдинa (Нерегистриран)
Публикувано07.08.05 00:10



Мн.благодаря!



Тема Re:просто споделенонови [re: Mилa]  
Авторpaдинa (Нерегистриран)
Публикувано07.08.05 00:17



Той живее в Пенсилвания в град с около 100,00 души.

Днес го попитах колко му е заплатата- 25,000$ годишно.Каза, че сега сигурно се питам как живее с толква малка заплата. Какъв парадокс- а аз работя цяла година за едномесечната му "мизерна "заплата.

Каза , че се надява до две години да си изплати дълга за къщата а и да си намери по-добра работа.
Каза, че във Филаделфия можел да си намери по-доходна работа , но нямало да може да вижда сина си.


Мн. благодаря на всички за съветите:-))
Каза, че вече съм дълбоко в сърцето му и връщане назад няма:-))



Тема Re:нови [re: paдинa]  
АвторByeByeBG (Нерегистриран)
Публикувано07.08.05 13:09



Твоят човек не е съвсем беден, но ти сама си прецени:

At $5.15 an hour, a full-time worker earns about $10,700 a year. The federal poverty threshold for a family of four is $18,850 a year.

Не можеш да сравняваш твоя доход с неговия. Не зная какво мислят другите във форума, но на мен ми се струва, че американската система е малко по-справедлива, отколкото българската, спрямо работещите.



Тема Re:Мисля,нови [re: ByeByeBG]  
Авторmnenie (Нерегистриран)
Публикувано07.08.05 15:57



че Радина хем я сърби, хем я боли! Как изобщо можеш да бъдеш сигурна, че всичко което този човек ти говори е истина? По интернет хората говорят, пишат и лъжат колото си искат! Да приемем, че ти дадат виза и трябва да заминеш, не те ли страх все пак къде отиваш? Сама, на другия край на света... Не си ли чувала за какви ли не истории? Аз да ти кажа, не бих рискувала. Каквото и да ти се оправдава твоят човек, най-добре е да дойде той първо, да се видите, опознаете, да си сигурна, поне малко. Според мен, както някой беше писал по-горе, той просто не иска да си дава излишен зор, докато не те види и т.н. Който иска може, който не иска-търси оправдание! И други добри съвети си получила - да не е болен, да не е в затвор и т.н. Кой знае, варианти милиони, не приемай думите му за чиста монета! Сега ще ти разкажа следната история: мъж-българин се запознава чрез кореспонденция (още не имало интернет) с някаква жена-чужденец. Представя и се за човек с благородно потекло и започва да и ги реди какви ли не в писмата. За доказателство се снима на кон пред сградата на един музей, а тя е доста внушителна и пише, че това е неговото имение. И така си лъже известно време. Е, не е мислил, че жената наистина ще дойде един ден ...Историята е истинска, действието-един град в България. Знам и други такива, но с нещастен край-вместо детегледачка-се окзва проститутка, а уж отишла при познати...Разбира се има и изключения, както е писала Мила, ама колко?
Никой не можеда даде отговор на въпроса ти, ти сама решаваш, живота е твой. Аз виждам, че ти се ходи и май по-скоро търсиш от нас одобрение за решението си, заради малкият процент несигурност, който те човърка.



Тема Re:Мисля,нови [re: mnenie]  
Авторradina (Нерегистриран)
Публикувано07.08.05 18:04



Blagodarj za mnenieto.
За сега ще чакам и няма нищо да предприемам. Работат е там, че аз бях тази ,която малко по малко го съблазни. Беше ми интересен флирта по и-нет и това , че той някакси се дърпаше/ ако мога така да се изразя/. Той отначало ми разказваше , че го е страх да не се влюби в мен. Опасява се, че ако се видим на мен няма да ми хареса да живея с него.Аз го харесвам като творец и като човек. Има страхотно чувство за хумор. Не ми харесва това, че тои самия няма високо самочувствие за себе си.Страда от някяква психоза, че ако е с хубава жена, тя няма да е за дълго с него и той ще старда , когато тя го напусне. Но сега така се е увлякъл, че си признава , че дори и от това не го е старх.Не искам да се женя, за някой , който се смята за аутсайдер. Но иначе е много чувствителен. Творбите му са наистина мн. добри. От време на време продава по някоя на разни изложби. Мисля,че един пън колкото и да се старае, не може да се престува на чувствителен.Ние сме всеки ден заедно. Сутрин и вечер.Пишем си за всичко.Изпращаме си всеки ден снимки. Аз му знам къщата , детето и т.н.



Тема Re:нови [re: ByeByeBG]  
Авторpaдинa (Нерегистриран)
Публикувано07.08.05 18:14



Да 25,000$ годишно, но не знам колко му е заема за къщата. И това мога да го попитам.До сега не сме си говорили за цифри,/ намирах го за доста нахално от моя страна/ но тои ми отговаря на въпросите. Все пак желанието му да живея с него , за мен е свързано и с доходите му. Особенно,когато той сам казва, че са мн. скромни.Нормално ли е да няма телевизор / у нас имаме 3 и то Сони- но сме пълна къща с хора, а тои е сам/, мобилен телефон/ аз имам от 3 години/ и пералня машина/ имаме 2 едната чисто нова/.-Телевизор, за какво му е като или работи на компютъра или е в и-нет. Мобилен каза, че няма, защото не искал да плаща за него. А за пералнята вие ще ми кажете къде перат американците:-)



Тема Re:нови [re: paдинa]  
Авторpaдинa (Нерегистриран)
Публикувано07.08.05 18:28



А това, че ми пише на български, как го намирате?/Аз го уча на някой често срещани изрази и думи/.

Ако той дойде тук аз нищо няма да разбера за неговия начин на живот, а той ще разбере за моя.Предпочитам първо да отида аз. Но ще видим:-)



Тема Re:нови [re: paдинa]  
АвторlvanFL (Нерегистриран)
Публикувано07.08.05 19:52



звучи страшно изпаднало. 25 хиляди долара на година в голям американски град означава жива мизерия. в малък град е един сантиметър над мизерията. теелвизор на старо в щатите струва 25 долара а ако минеш с кола през богатите квартали там хората ги оставят пред къщите си стари телевизори на който му трява да мине да ги земе. хората живеещи в къщи имат пералня тези които нямат е по причина чеживеят в апартамент под наем където не разрешават или не знам по каква причина...който няма натоварва прането в кош и ходи на обществена пералня където пускаш стотинки в машините. ако идеш в някой от по големите американски градове, един от най добрите начини да разбереш дали се намираш в приличен район или гето е да видиш дали на секи ъгъл има обществени перални или дали на секи ъгъл има заложни къщи. за психозата не се очудвай секи американец има поне по две-три психози. ако имаш здравна застраховка лекаря веднага ти изписва рецепта с хапчета които те карат да се чустваш весел цял ден. ако нямаш застраховка тогава психозата е по лошо състояние защото лесно мжое да се превърне в депресия и да ти обърне живота наопаки. ти сигурна ли си е ползва собствен компютър. ако в америка живееш с компщтър и без телевизор това сие направо диагноза...извинявай за негативното ми мнение.



Тема Re:нови [re: radina]  
АвторByeByeBG (Нерегистриран)
Публикувано07.08.05 22:14



За съжаление, аз не вярвам в long distance relationships. Internet и хилядите километри ужасно изкривяват реалността. Както беше написано в един posting, единствено отиване там на място ще разкрие картите на масата.

Ако можеш да си го позволиш си струва да отидеш на една екскурзия до САЩ. Пробвай с визата, може пък да ти дадат. Той ще ти изпрати покана, ще си оставиш децата и може да стане.

Говори с него, ако е съгласен да му гостуваш можеш да провериш колко ще ти струва подобно пътуване. Колкото и да ти струва, заслужава си да опиташ, щастието винаги си струва похарчените пари.



Тема Re:нови [re: ByeByeBG]  
Авторradina (Нерегистриран)
Публикувано07.08.05 23:12



Той вече провери цената на билетите. Аз също.Смятаме да изчакаме до към февруари или март, защото аз преди това съм ангажирана тук.През това време и двамата ще спестяваме пари.Аз пари за билет и сега имам,но нямам свободно време.Плюс това като се има впредвид всичката бюрокрация , пари , нерви и време които аз ще дам от себе си от него ще трябва според мен целия или поне по-голяма част от разноските по билета.Време има.Ако събере пари и ми изпрати, ще отида. Ако се увърта и остави всичко на мен ще си намеря друг.



Тема Re:нови [re: lvanFL]  
Авторpaдинa (Нерегистриран)
Публикувано07.08.05 23:21



Ами да де, аз за това пиша тук.
Щото той казва ,че живее много скромно, даже бедно.Той сам си го казва.Аз пък не знам какви са там стандартите и какво значи скромно.Поне е искрен. Ако ми разправяше,че има няколко къщи, може би тогава трябва да се страхувам да не лъже.
А пък за психозите си прав.Най-голямата ми я казаза. И за това иска да се видим. Иначе е голям сладур:-)



Тема Re:нови [re: paдинa]  
АвторByeByeBG (Нерегистриран)
Публикувано08.08.05 19:55



Колкото и да е заемът на къщата, това е инвестиция. Направо си е дълготраен материален актив.

Какво да ти кажа, всяко питане за пари създава асоциация за покупко-продажба. Малко е неприятно, когато преценяваш човек според портфейла му.

Мен ако питаш, американската телевизия не струва. Много по-смислено е да си вземаш DVDта под наем.

Ако попаднеш в САЩ, ще видиш, че много по-важно е да имаш кола, кредитна карта и телефонен номер, дори да е стационарен и с телефонен секретар.



Тема Re:нови [re: radina]  
АвторByeByeBG (Нерегистриран)
Публикувано08.08.05 20:04



Имай предвид, че от Март започва натискът на студентите и лудницата е доста атрактивна.

Това е добра идея, ако ти изпрати покана и помогне с билета си струва да му погостуваш.



Тема Re:нови [re: ByeByeBG]  
Авторpaдинa (Нерегистриран)
Публикувано08.08.05 20:48



Ние имаме в къщи 3 телевизора а аз ТВ не гледам . Или се занимавам с децата или работя на комп/хобито ми е свързано с компютърна обработка/ или съм в и-нет- за развлечение или за инфо.За ТВ време няма!
Той телефон си има-стационарен.Публикувал го е в личният си сайт и един ден нещо не се разбрахме/ аз мислех,че това е служебният му номер и ,че е на работа. Аз се обадих и той каза,че си е в къщи и, че това му е домашният номер. Кола има.



Тема Re:нови [re: ByeByeBG]  
Авторpaдинa (Нерегистриран)
Публикувано08.08.05 20:57



За поканат е ясно, че ще я изпрати.Той казва,яес пари не може да помогне много ,но ще се опита. Аз искам той да е ангажиран и с пари, защото както някой спомена по-горе- Ти ела, пък ако не се харесаме ще си ходиш.Не, че нещо ще се промени ако не се харесаме и ако той ми е платил билета. А пък и със сигърност ако отида там той ще има и други разходи по предстоят ми там.
Той е искрен с мен.И много здраво се е увлякъл. Обаче и аз. Харесвам го. Това,че можем да си говорим за всичко. Че имаме еднакво хоби.Деца.
Той ми каза,че ако се преместя да живея при него ще иска да осинови децата. Не знам дали това е прието в САЩ, ама тук при повторен брак никой не осиновява чуждите деца. Няколко мои стари и нови гаджета искаха да се женят за мен, но чувтвам как се интересуват и обичат мен , а пък децата са като някаква притурка.



Тема Re:нови [re: paдинa]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано08.08.05 21:33



25k са адски малко пари, за телевизор и мутрафон е странно не е много нормално.
пералня е горе-долу нормално да няма



Тема Re:нови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Авторpaдинa (Нерегистриран)
Публикувано08.08.05 21:54



Знаеш ли , много е гадно да игноришаш някого заради това, че не печели добре.Особенно ако ти е симпатичен като човек. А парите за един мъж според мен са много важни. От това зависи самочувствието му. А и понякога дали му става оная работа.
Според мен браковете , в които жената печели повече/ или значително повече/ са обречени на провал.
Вие как мислите??


С каква заплата започва един българин да работи в САЩ?
Сигурно е различно.
Аз познавам един който работи за 1500$ и казва, че са много малко.


Благодаря за мненията:-)



Тема Re:нови [re: paдинa]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано08.08.05 22:05



уфф, аз си мечтая жена ми да почне достатъчно за да се пенсионирам, ама май първо ще се пенсионирам

започва се различно, зависи как си дошъл



Тема Re:нови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Авторpaдинa (Нерегистриран)
Публикувано08.08.05 22:20



Ти на колко години си? Ако не е тайна:-)

Аз съм на 34 а Той е на 46. Май му е малко късничко да се развива в работата:-)



Тема Re:нови [re: paдинa]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано09.08.05 00:43



не е тайна, по средата между вас двамата съм



Тема Re:нови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Авторpaдинa (Нерегистриран)
Публикувано09.08.05 01:08



Опасна въсраст за мъжете.
Влюбват се и ослепяват.
То аз съм си сляпа перманентно та затова задавам въпроси:-)



Тема Re:Разли4но е,нови [re: paдинa]  
АвторBeни (Нерегистриран)
Публикувано09.08.05 22:11



не изхождаи от психиката на бьлгарския мьж за 4ужденците.За тях е напьлно нормално и в реда на нещата да ти осиниви децата и да ги приеме като свои.Относно това и дума не може да става за сравнение.
А децата не са никаква притурка,те са следствие от любовта между двама души.



Тема Re:Разли4но е,нови [re: Beни]  
Авторradina (Нерегистриран)
Публикувано10.08.05 11:48



Да, днес пак ми говори, че иска да ги осинови, а даже ме попита дали искам още деца въпреки, че и той смята , че нашит общо 3 са достатъчно предизвикателство .



Тема Re:Разли4но е,нови [re: radina]  
АвторMинa (Нерегистриран)
Публикувано10.08.05 13:02



Нека ти помогна с малко информация за осиновяването,защото току-що минах по този път.То се осъществява според международното частно право,според новите промени в закона,първо трябва да се вземе разрешение от Министерството на правосъдието,където таксата е 6000 евро на дете,защото трябва да се предложи от неправителствена организация.По принцип е 12000,но е наполовина тъй като детето е твое.Ако действително не може да си позволи да дойде,едва ли ще се справи и с това.Моят проблем пък е,че ми се повтаря как нямаме пари,а в същото време човекът има платинена карта от швейцарска банка.Някой знае ли колко е минимума за да можеш да имаш такава?



Тема Re:Разли4но е,нови [re: Mинa]  
Авторradina (Нерегистриран)
Публикувано10.08.05 13:45



Az ne znam za platinenata karta. Ima6 li i-mail na koito moga da ti pi6a??
Ako e udobno da go ostavi6 tuk? Blagodarj!



Тема Re: пари или любов, все пак?нови [re: radina]  
АвторПeпa (Нерегистриран)
Публикувано10.08.05 21:06



Радиана, и аз се присъединявам тука с песимиститите. Това, че не можел да събере пари за билет много ме гложде, мирешеми на плъх, дето викат тука - нещо в ред. Ми на него винаги (и един долар да няма; и ститици да е в дълг) па ще му е по-лесно или поне толкова лесно колкото на теб - да събере доларчеата за билет до Бг - а Бг е ефтино. Само заради това бих ти казала ВНИМАВАЙ! А по интернета също ги има всякакви. От тая гледна точка само си мисля, че е по-кавалерско мъжа да направи първата стъпка особено като се касае за такива големи растояние и посещаване на страна в която жената ще е изолирана от познати и приятели...



Тема Re:Разли4но е,нови [re: radina]  
Автор lvayloNL ()
Публикувано11.08.05 12:44



Радина, най-добре иди ти да го видиш, но се подготви за най-лошото за всеки случай.
Например намери някой познат в същия град или наблизо, иди на първа среща с придружител/ка за всеки случай. Искай първата среща да е на обществено място. И т.н.
Така хем ще го видиш и прецениш, хем няма да поемаш никакъв риск в нищо. Дори и да се окаже най-големия лъжец на света, ти нищо не губиш, най-много да ти остане екскурзия до САЩ.
Представи си например, че той е голям богаташ и нарочно се прави на беден, за да го харесаш заради него, а не заради парите. Вярно, че звучи като в приказка, ама аз ако съм богат и хубав, точно това бих направил. Иначе никога няма да съм сигурен жената до мен дали е с мен заради пари или не.
Поеми инициативата с минимален риск и всичко ще е наред.

Едно е да си дежурен, съвсем друго е да си дежурен на мястото на Верка.


Тема Re:Разли4но е,нови [re: lvayloNL]  
Авторradina (Нерегистриран)
Публикувано11.08.05 16:03



Благодаря за съвета!
За сега той каза, че ще работи много извън службата, за да събере пари и за да се видим. Моли ме да бъда търпелива.Обаче не ми се вярва да е богат. За мен е по-добре аз да отида там, защото искам да видя как той живее.Ако първо той дойде тук нещата ще се проточат много.И още веднъж да кажа , че той е публична личност и не е случаен човек от сайт за запознанства.Както и да е. Ще чакам.



Тема Re: пари или любов, все пак?нови [re: Пeпa]  
Авторradiana (Нерегистриран)
Публикувано12.08.05 03:02



Планираме да се видим през пролетта. До тогава той/ а и аз/ трябва да събере пари . Каза, че ако не ми дадат виза, той ще дойде.



Тема Re:просто споделенонови [re: paдинa]  
АвторN(ti si otivash) (Нерегистриран)
Публикувано12.08.05 07:16



Ti si otivash, momiche, ti si pytnica ....
Az edno malko angelche, koeto idva da ti kaje, che s 25 000$ ti edno kafe niama
da mojesh da izpiesh. Tazi zaplata oznachava, che toi vzema okolo 1600$ na mesec, koeto oznachava, che toi jivee v mnogo goliama bednost, vse edno da poluchavash 280 lv. v Bulgaria i da plashtash 100 lv. naem.

Shtom toi s 1600$ zaplata izpladshta kyshta tova oznachava ili che kyshtata e v mnogo losh kvartal, ili che jivee v mnogo zabutan grad, kydeto niama ni rabota, ni nishto i cenite na kyshtite sa niski.

Tozi myj e mnogo beden i shte POPADNESH V ADA,
ako se ojenish za nego.

Az sym omyjena za amerikanec i sym se chustvala v ADA s godishna zaplata na sypruga mi ot 46 000$. Tazi zaplata oznachava okolo 2800$ na mesec i viarvai mi, samo na nai-evtinite restoranti hodim, i to mnogo riadko.

Tozi myj e mnogo beden, s takava mizerna zaplata i izplashtane na kyshta i izdryjka na dete, toi sigurno pochti niama kakvo da iade ili iade ot kreditni karti i zatyva v dylgove.
Momiche 25 000$ godishna zaplata v USA oznachava TOTALNA MIZERIA!!!!!!!!!!





Тема Re:Разли4но е,нови [re: Beни]  
АвторN(utochnenie) (Нерегистриран)
Публикувано12.08.05 07:56



Za chujdencite e mnogo lessno da priemat chujdo dete, zashtoto te ne obichat decata v tozi smisyl, koito nie vlagame v tova :)))))))))
Te ne obichat decata si, taka kakto nie gi obichame i za tova "priema" na chujdo dete ne e problem, ama izobshto :))))

Znaesh li, moje bi lyubovta mu kym sobstvenoto mu dete e tolkova tynka i nishtojna, che ti ako iskash mojesh tova dete da go napravish SIRAK za edna-dve godini :))))
Sled edna minimalna psihicheska obrabotka ot tvoia strana (ako si tip gadniarka), toi niama da ebava sobstvenoto si dete za sliva, neshto poveche - vinage shte e gotov ne samo da ne otstoiava interesa na deteto si, no i da go predade VINAGI, kogato tova bi mu doneslo oblagi ili odobrenieto na lyubimata jena, zashtoto na tezi myje tolkova im e bashtinata obich :))

A tvoite deca shte gi obicha, ako obicha i tebe ..... no niama da vidish tazi OBICH,
OTGOVORNATA OBICH, koiato edin bulgarin izpitva kym deteto si.

Az ne govoria ot lichen opit, zashtoto s myja mi ne sme imali predishni brakove,
no imam niakoi nablyudenia ot drugi hora .....



Тема Re:просто споделенонови [re: N(ti si otivash)]  
АвторЛилия (Нерегистриран)
Публикувано12.08.05 21:32



Н-че,харесвам откровеността ти и мисля като теб, но Радина е фантом.Тя казва, че не би се омъжила за беден мъж, защото животът и е крайно мизерен и живее някак си благодарение на помощта на роднини. Написаното от нея е каша от противоречия. Не мислиш ли, че това е поредната нечия статистика, облечена подходящо за съответната доза внимание.



Тема Re:Разли4но е,нови [re: N(utochnenie)]  
Авторradina (Нерегистриран)
Публикувано12.08.05 22:12



Може и да си права. Аз мисля, че ангелите са му много слаби по отношение на мен.Обаче знам как се отнасяше собствения им баща на моите деца. Знам клко държеше на тях. Знаеш ли колко 000000000000000 - ей толкова. И за това сега те си нямат баща. Защото му беше по-лесно да избере куршума. Както и да е за мъртвите или нищо или добро. Децата ми какъв шанс имат да бъдат обичани отново?Българите са бедни и МНОГО безотговорни. Това го знам сус сигурност. Всияки/ или поне 99%/ изневеряват и го намират за нормално.Ако се омъжа отново за българин освен за децата ще трябва да се грижа и за него , а той ще се прави на ударен когато трябва да ми помага нещо за тях. Мно рядко българин да приеме чуждо дете като свое.



Тема Re:просто споделенонови [re: N(ti si otivash)]  
Авторpaдинa (Нерегистриран)
Публикувано12.08.05 22:19



Благодаря!! Ей това исках да чуя.
Според неговите думи той живее много скромно/ бедно/ и смята , че аз няма да остана да живея при него, защото съм хубава и защото това няма да ми хареса. Значи не лъже. Само, че вече иска да се видим и е готов да работи извън работа за това. Ще видим.



Тема Re:просто споделенонови [re: Лилия]  
Авторpaдинa (Нерегистриран)
Публикувано12.08.05 22:26



Нащо не разбирам какви облаги мога да имам ако пиша тук разни глупости. Имам си проблем и който иска да помогне с информация го прави. За което благодаря!



Тема Re:просто споделенонови [re: Лилия]  
Авторpaдинa (Нерегистриран)
Публикувано12.08.05 23:10



Не бих се омъжила за беден мъж, защото съм била омъжена и знам какво е.Сега живея добре заедно с родителите си и те много ми помагат.Едва ли бих могла да сама да издържам себе си и двете деца.



Тема Re:нови [re: Лилия]  
АвторByeByeBG (Нерегистриран)
Публикувано13.08.05 11:17



Прочети по-внимателно написаното! Радина казва точно обратното, а именно, че живее добре и има материална сигурност. В същото време, самотата е разбираема. Всеки нормален човек има нужда от обич и то в сексуален смисъл. По отношение на парите, те разбиват семейства и човешки животи. Много по-добре е да се помисли предварително, отколкото да си скупеш косите след това. Едва ли някой ще се съгласи с мен, но всичко на този свят е търговия, включително чувствата и емоциите. Разбира се, че написаното ще е противоречиво, когато човек е пред голяма дилема, то се буди всяка сутрин с различно мнение. Дори и цялата история да е измислена, все пак си заслужава дори хипотетичният вариант да се обсъди.



Тема Re:нови [re: radina]  
АвторByeByeBG (Нерегистриран)
Публикувано13.08.05 11:32



За едно съм напълно съгласен, децата се нуждаят от майка и баща. Идеални родители няма, но поне е нужен пример, та бил той и не толкова добър.

Споделяш доста лични неща в публичното пространство и това поражда любопитство, особено за вече покойния ти съпруг.

Бедни сме, много сме бедни, но не по пари, а по душа! <- Това са думите на брат ми, по отношение на българите.

Не съм съгласен с теб за българските мъже. Вярно, на много от тях им е слаб ангелът или са дегенерати, но има доста свестни и качествени хора. Друг въпрос е, че доста от жените дори и не поглеждат тези мъже и то предимно защото не изглеждат като Brad Pitt или не разполагат с неговите финансови възможности.

Рискът от несполучлив брак е доста по-голям в САЩ, отколкото в България. Виждал съм жени, станали жертва на домашно насилие в САЩ, и съм чувал историите им. САЩ е един агресивен свят - не мисли, че българите сме по-лоши от американците, това не е така.



Тема Re:нови [re: ByeByeBG]  
Авторradina (Нерегистриран)
Публикувано13.08.05 13:13



Да, не искам да живея с мъж,който едвам издържа себе си. А иначе го харесвам много като характер. Има страхотно чувство за хумор.Понякога ме разсмива мейл след мейл. Така или иначе той каза , че е готов на всичко за да се видим и все ме пита как може българските мъже да са толкова пасивни.
Предложи да ми уреди представяне на мои работи в някоя галерия.Мисля, че ако се видим и му откажа да живеем заедно много ще го нараня, но може би е по-добре да помисля да не нараня себе си от Любов.



Тема Re:нови [re: radina]  
АвторByeByeBG (Нерегистриран)
Публикувано13.08.05 14:54



Знаеш ли, парите се постигат, ако човек се концентрира над материалните неща в един момент постига целите си.

Спореде мен, това което е в Интернет няма нищо общо с това което е в реалността. Мисля си, че ще бъдеш разочарована от реалното състояние на нещата.

Не мисля, че е коректно той да се изказва за българските мъже. Доста българи отиват в САЩ и се справят доста по-добре от средните американци. За американците България е много по-тежко изпитание, отколкото САЩ за българите.

Знаеш, по-добре от мен, че в артистичните среди единственото предписание за успех е невероятният талант. Има ужасно много творци, но малка част от тях са успешни. Колкото до твоите творби и галериите, ако това ти е цел, сигурен съм, че можеш да си осигуриш изложения, стига да потърсиш много внимателно в Интернет.

ОК, емоционално си допадате, ами какво, ако физически не си допадате? Разбира се, че ще откажеш, ако нещо не ти допада. В същото време, ако смяташ да изкарваш добри пари със собствения си труд, не бива да поставяш парите на първо място.

Ако имаш за цел никога повече да не работиш, е тогава парите трябва да са водещи.



Тема Re:vyprosнови [re: radina]  
Авторhmm (Нерегистриран)
Публикувано13.08.05 16:57



TOzi tvoi (F)art mogul ima li vishe obrazovanie?

Tuka Bachelor = 4 godini - poluvishe v BG. Masters degree oste 2-3 godini sled bachelor.

Oste nesto za US. Tuka efemiznite sa nachin na obstuvane. Ima celiknigi daze napisani po temata.(How to say things", "Politicali correct..." )
Tezi nesta se uchat v uchiliste i sled universiteta sa napylno shlifovani.


Napr. Bush neprekysnato povataria po TV "Iskam US voinici da se priberat v kysti" "Pri pyrva vyzmoznost ste se mahneme ot Iraq."

I want to = I will not
I will at first chance = never
can, could, should, would ... = never

syotvetno tuka si ima pogovorki :
When money talks bullshit walks.

Tvoia chovek ti vadi klasicheskata postanovka - beden genii.
Vsiaka normalna amerikanka znae che tova e oximoron v US.

Chast ot taka narecheniete cultural differences.



Тема Re:просто споделенонови [re: paдинa]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано13.08.05 17:45



а ти хубава ли си?
я пусни ена снимка, да разбереме дали лъже



Тема Re:нови [re: ByeByeBG]  
Авторradina (Нерегистриран)
Публикувано13.08.05 18:03



Не съм от тия , дето обичат да се изцеждат от бачкане. Физиката ми не го позволява. Много бачкане означава издържливост, безсъние. Та аз не съм спала 4 години с моите малки докато не поотраснаха и не спряха да боледуват.



Тема Re:просто споделенонови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Авторpaдинa (Нерегистриран)
Публикувано13.08.05 18:06



Нямааааааа!!:-))



Тема Re:нови [re: radina]  
АвторByeByeBG (Нерегистриран)
Публикувано13.08.05 18:39



Е, има работа и работа, не е нужно да упражняваш тежък физически труд.

Докато свързваш щастието с парите и обратното, нито ще си щастлива, нито ще си с пари.



Тема Re:нови [re: radina]  
АвторN(idea) (Нерегистриран)
Публикувано13.08.05 20:25



Interesuvai se kolko struva kyshtata mu, kolko plashta na mesec za neia i koga shte byde izplatena. Dokolkoto razbrah toi e kupil stara, evtina kyshta s mnogo neshta za remont, koiato toi moje da izplashta dori s negovata malka zaplata.
Triabva da ti kaja, che tuk 75% ot zaplatite na horata otivat za izplashtane na kyshta i kola. Ako toi e kupil malka, stara i evtina kyshta, koito lesno moje da se izplati, tova oznachava, che kato izplati kyshtata, shte mu otpadne mesechnata vnoska za kyshtata kato mesechen razhod. V niakoi zabutani gradove vyv Virginia (granichi s Pensylvania) moje da se nameriat nepoddyrjani stari kyshti za okolo
36 000$. Otnosno rabota, izglejda za tebe shte e po-dobre da rabotish pochasovo, moje da te vzemat v niakoi magazin ili restorant na 4 chasov raboten den. Kolkoto i tejka da e rabotata v uslugite, 4 chasa vse se izdyrjat. Dori da te vzemat na minimalno zaplashtane, kym 400$ na mesec shte mojesh da izkarvash ot pochasova rabota. Interesuvai se osven zema za kyshtata, kakvo drugi zaemi ima i dali ima dylgove po kreditni karti. Kreditnite karti sa nai-opasni, zashtoto imat mnogo visoki lihvi. Ako se zagovori za brak, ti imash pravoto da znaesh toi kakvi zaemi e napravil, zashtoto posle shtesh, ne shtesh tezi zaemi shte triabva zaedno s nego da gi izplashtash, zashtoto shte imate obshto domakinstvo, t.e. negovite zaemi shte bydat de fakto i tvoi



Тема Re:нови [re: ByeByeBG]  
Авторradina (Нерегистриран)
Публикувано14.08.05 01:30



Крайната мизерия убива любовта.Ограничава .Изнервя.



Тема Re:нови [re: N(idea)]  
Авторpaдинa (Нерегистриран)
Публикувано14.08.05 01:37



Благодаря за съветите:-)



Тема Re:нови [re: radina]  
АвторN(misery) (Нерегистриран)
Публикувано14.08.05 09:27



В Америка видях какво значи крайна мизерия. Няма да повярваш, но 35% от
хората тук живеят в крайна мизерия. Трудно е за вярване, но е така. Заемите СА НАчИН НА ЖИВОТ. Жилищата са толкова скъпи, че без заем не може да се купи жилище и хората затъват в невероятни дългове за кола и къща.
Тук ВСИчКО Е ЗАЕМ! ПредстАва си нямаш до каква степен ВСИчКО Е ЗаЕМ ЗА ВСЕКИ! Системата е такава, че само свръх богати хора оперират кеш.
Но ако човек е умен и владее събирането, изваждането и делението(умножение тук няма :-) защото, уви умножението се случва само в банките:), ще съумее да лавира межу многобройните заеми, застраховки и сметки, така че да му остават пари за ядене и малко развлечения. Но запомни - ТУК ВСИчКО Е ЗАЕМ ЗА чОВЕКА ОТ СРЕДНА РЪКА!

Само най-умните, най-интуитивните, най-добре платените, най-работливите и решителни хора могат да направят така, че системата вместо да им извади очи да им изпише вежди :)))))


Ето интересни мнения от друг форум:
прочети мнение: #575653 - 28/12/2004 12:56

http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/575222/page//fpart/2/vc/1





Тема Re:нови [re: N(misery)]  
АвторByeByeBG (Нерегистриран)
Публикувано14.08.05 17:27



Вярно, и аз в САЩ видях какво е невероятна мизерия. Всичко, което го гледаме по филмите, много се различава от реалността.

Да бъдеш убит на улицата в САЩ е много по-лесно, отколкото в България.

САЩ си е един агресивен свят и мисля, че по целия свят хората вече почват да усещат това.



Тема Re:нови [re: ByeByeBG]  
Авторradina (Нерегистриран)
Публикувано14.08.05 17:57



Za6to po djvolite togava taka ti4ate za tam ?
I mnogo malko se vry6tat da givejt tuk otnovo?



Тема Re:нови [re: radina]  
АвторN(devil) (Нерегистриран)
Публикувано14.08.05 21:40



Ще ти кажа защо - защото преди да се увеличат цените на жилищата в България, беше възможно да отидеш, в която и да било западна страна и за
три години да направиш малко пари и да си купиш жилище в България в кеш.

След повишаването на цените на жилищата в България, гурбета се обезсмисля наполовина

Освен това, Америка е мит създаден от холивуд и от емигрантската мизерия. Всички емигранти, които пристигат в Америка обикновено се опитват да звучат
бодри по телефона и в писмата и разказите си за да не притесняват близките си - няма значение каква е националността на емигранта, всички трябва да послъгват или откровено да лъжат за да не притесняват близките си и да си пазят реномето по родните си места.

Емигрантите по-късно не могат да се върнат, защото потъват в заеми, които не могат да се изплатят лесно - как да изплащат десетки или стотици хиляди долари заеми с българска заплата. Една къща в голям хубав град в Америка струва около 200 000$. Купуват къщи с огромни заеми и задлъжняват.

Една готина нова кола е около 25 000$ - пак заем.

Готина кола на старо е от 6000$ до 12 000$ - отново заем.

Учене в колеж - заем.

Липса на медицинска осигуровка + болест = заем.

Мебели и обзавеждане - заем.

Ако се съдиш с някой за нещо - пак заем :)

Емигрантите не могат да се върнат, защото кредитната система ги е погълнала и трябва да останат и да работят за да си изплащат заемите.

Освен това не всеки идва за пари, някой да речем са били пострадали, страдали или пребити, малтретирани физически и/или психически в България и предпочитат да не живеят в България.


Някой идват заради мъж/жена/роднина - по лични причини.

Някой идват да учат и остават.

Някой идват да работят висикоквалифицирана работа и остават.

Някой идват от авантюризъм и после виждат, не само негативните, но и положителните неща и решават да останат ...

Шарен свят




Тема Re:нови [re: N(devil)]  
Авторradina (Нерегистриран)
Публикувано14.08.05 22:41



И аз съм авантюристка:-))
Ама ме е шубеее!!



Тема Re:нови [re: N(devil)]  
Авторpaдинa (Нерегистриран)
Публикувано14.08.05 22:53



Ти къде живееш?



Тема Re:нови [re: radina]  
АвторN(strah) (Нерегистриран)
Публикувано15.08.05 00:17



Страх, лозе пази!



Тема Re: Беден българин или беден американец?нови [re: radina]  
Авторpaдинa (Нерегистриран)
Публикувано15.08.05 01:10



Така е. На мен лозето ми са двете малки -големи съкровища. Не мога така лесно да взема каквото и да е решение.
Но едно е сигурно, че с този човек ще се видим.



Тема Re:нови [re: radina]  
АвторByeByeBG (Нерегистриран)
Публикувано15.08.05 12:05



Аз не бих отишъл в САЩ отново.



Тема Re:нови [re: radina]  
АвторByeByeBG (Нерегистриран)
Публикувано15.08.05 12:10



Пробвай си късмета, единствено така ще превърнеш страховете си в реалност. След това се живее много по-лесно ...



Тема Re:нови [re: ByeByeBG]  
Авторradina (Нерегистриран)
Публикувано15.08.05 14:36



Защо? На колко години си? Имаш ли семейство?



Тема Re:нови [re: N(devil)]  
Автор zzfe (непознат)
Публикувано20.08.05 05:38



Какви са тези щуротии? В интернета си, поне провери цените преди да пишеш.
Това което си написала на доста места се разминава с реалността.
И недей да обобщаваш. Не се опитвай да казваш мога или не, искам или не и защо не съм в България или не се връщам там.

За едно си права, шарен свят не се опитвай да го оцветиш в твоите цветове.

Редактирано от zzfe на 20.08.05 05:44.



Тема Mnogo hora veche sa ti kazaliнови [re: radina]  
Автор Gia ()
Публикувано23.08.05 20:36



S 25K edva prejivjavash i v naj-evtinija stat. Kato imash dete, edva se izhranvash, kamo li da mislish za samoletni bileti. Da ne govorim pak za izdarjane na oste trima... V PA kastite sa naistina bezumno evtini. Predi ne poveche ot 4 godini poznat na moja prijatelka si kupi sto-gode prilichna kastichka v sto-gode prilichno kvartalche (pone ne opasno) za 22K. Na povecheto mesta za tolkova ne mojesh da kupish i furgon.

Njamam vreme da cheta i ne znam ti s kakvo obrazovanie si, znaesh li English i kakvo mislish da rabotish, no ako ne rabotish ste jivi umreli. Vsastnost ste jivi-umreli dori i za njakolkoto mesetza dokato uspeesh da si namerish njakakva rabota.



Тема къф фургон ма гийо?нови [re: Gia]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано24.08.05 07:43



що годе некъф е от 80к нагоре



Тема Re: има нещо гнилонови [re: radina]  
Автор Borislav (Анти)
Публикувано24.08.05 17:56



Билет до България ако се купи 1 месец (или повече) предварително е около 850-1000 долара. Каквато и работа да работи, винаги може да откачи две седмици. (От 22 години съм в САЩ и знам живота горе-долу)
Художник в САЩ значи по-голям бедняк от такъв в България - вярвяй ми!
Бояджиите печелят доста добри пари, но не и художниците.
Малкото пари, които изкарва (ако изобщо изкарва), отиват за издръжка на детето. В САЩ законите за издръжка са жестоки и като нищо отиваш в затвор ако не плащаш.
В зависимост от щата, ако той се ожени за теб и има финансови проблеми, ти ще трябва да плащаш за него. Най-вероятното е този пич търси някой да му покрива разходите.
Извинявай, че звуча отрицателно, но тук много лесно може да попаднеш в положение от което само в ада е по-лошо ако се свържеш с някакъв ненормалник.
"Художник" още означава почти 100% наркоман. Това също е огромна дупка, където изтичат пари безспир.
Това, че не може да дойде може и да не (освен горепосочените примери) може да вземе паспорт - може да е нелегален или ако има проблеми с данъчните или детска поддръжка да не може да излиза от страната. Знам със сигурност, че ако имаш проблеми с данъчните, името ти е в списък за забранено напускане на САЩ. Казал ми го е лично познат данъчен агент.
Знам, че е много трудно в България, но много по-ужасно ще е за теб и децата ако попаднеш на някое чудовище тук.



Тема Re: къф фургон ма гийо?нови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор Gia ()
Публикувано24.08.05 20:52



Ako znaesh po-dobra duma za objasnenie na "trailer" na chovek, kojto ne e bil tuk, moje da ja predlojish. Ne govorja za fancy RVs.

Eto tuk avtorkata moje da vidi kade bi mogla da jivee s vaprosnija dohod:



Ne kazvam, che toj jivee v trailer park. Nedvijimite imoti v PA sa naistina s neobiknoveno niski tzeni, za koeto estestveno si ima prichini - iconomikata e zapadasta ot mnogo godini i njama rabota.



Тема Re: Радвам се да ви видя и тукнови [re: Gia]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано24.08.05 21:12



Съветите ви наистина са много добри и много важни за жените в Бг, които нямат представа от различния начин на живот в САЩ = на неподозирани мотиви

Към Радина: Мен ако питаш - 130% следвай съветите на Gia, ако я познавах преди 2 години - щях да си спестя доста натоварвания



Тема Re: Радвам се да ви видя и тукнови [re: fortuna_]  
Авторradina (Нерегистриран)
Публикувано24.08.05 22:07



Аз съм на море с хлапетата и от нищо не се лишаваме. Много благодаря за мненията.
Той не е художник./ Не искам да казвам с какво точно се занимава, но е изкуство. И не е наркоман. /почти/ сигурна съм. Не мога да бъда сигурна 100% докато не го видя.



Тема Re: Радвам се да ви видя и тукнови [re: radina]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано24.08.05 22:34



Както писах по-горе слушай Джия! Аз имам съвсем бегли впечатления от престоя си в САЩ и то в различен от твоя щат! Мое мнение е, че животът е много затворен ! Разведен мъж с ниски доходи и задължения към деца от предишен брак не е желан партньор за американките = неговият избор е сведен до минимум Ще трябва сама да прецениш, никой не може по-добре от теб самата да даде преценка за правилното решение, но мен ако питаш - особено за Интернет познанствата е в пълна сила правилото : Проверката е висша форма на доверие!
Ако нещата са точни - няма нищо обидно в това и всеки разумен човек би приел даже за нормално недоверието на отсрещния, а ти имаш и деца и никой не може да те упрекне в излишна превантивност! Пусни си платено проучване он-лайн за този човек, също няма нищо нередно да се обсъждат и документират финансови въпроси : неговите доходи, задължения, кредити, издръжки, приключил е де юре разводът, платени ли са процедурите Проучи цените на процедурите по вашето преместване в САЩ - визи, статуси, осиновяване да няма после изненади попрегледай и семейното законодателство за този щат - ти като ще участваш финансово какво ти се полага срещу това - защото и на мен ще ми е много добре да ми дойде някой да ми плаща сметките и да ми пълни хладилника и гардероба, а аз да си погасявам кредита на къщата, която си е на мое име само
Дано не съм права, но предпазливост никога не е излишна



Тема Re: Радвам се да ви видя и тукнови [re: fortuna_]  
Автор Gia ()
Публикувано25.08.05 00:27





Eh, da imashe Internet navremeto... che i az da znaeh kak stojat v dejstvitelnost mnogo nesta... i az mojeshe da si spestja mnogo glavobolija... mojeshe i da ne sam tuk... Mnogo sa oblagodetelstvani horata na dneshno vreme, no ne go razibirat. I parva raka info kolkoto iskash, i mnenija dal Gospod.

Predi malko gledam tema - "njakoj da mi kaje kakvi sa uslovijata za immigration v NZ, che vsichki site-ove, koito namiram sa na English"... pri koeto onemjavash... Ami kato ne znaesh dori ezika, kakav ste go darvish tam...



Тема Re: къф фургон ма гийо?нови [re: Gia]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано25.08.05 18:21



ааа да, бях забравил за тия



Тема Re: Беден българин или беден американец?нови [re: radina]  
Авторsundancer (Нерегистриран)
Публикувано30.08.05 19:24



Ето ти една статия от днес. Съгласна съм със мнението на другите че $25,000 за едно семейство са си едно нищо, но ако и ти започнеш работа за още толкожа ще сте над real median household income in 2004 оф $44,389. Демек, средна ръка за САЩ.


1.1 million more Americans in poverty
37 million Americans total living in poverty in 2004, according to the Census Bureau.
August 30, 2005: 11:16 AM EDT




Top Mutual Funds Buy Recommendations
Free report reveals the top four Vanguard fund recommendations to buy this year;...
investorplace.com

Better than Mutual Funds
Equity-indexed annuities provide stock market returns with no downside risk to...
www.annuityadvantage.com

Mutual Fund Center
Performance ratings and holdings. 7-day trial available.
www.investors.com

Mutual Fund Investing at Schwab
The Schwab Mutual Fund OneSource Select List?? is a list of pre-screened,...
www.schwab.com


WASHINGTON (Reuters) - The U.S. poverty rate rose in 2004, driven by an increase in the number of poor non-Hispanic whites, while the median income for Americans as a whole remained stable, the government said on Tuesday.

The percentage of the U.S. population living in poverty rose to 12.7 percent from 12.5 percent in 2003, as 1.1 million more people slipped into poverty last year, the Census Bureau said in its annual poverty report.

The ranks of the poor rose to 37.0 million, up from 35.9 million the previous year, the report said.

The poverty rate rose for only one group -- non-Hispanic whites -- which had an 8.6 percent poverty rate for 2004 compared with 8.2 percent in 2003. The poverty rate declined for Asians and remained unchanged for blacks and Hispanics, the report showed.

The real median household income in 2004 totaled $44,389, flat from 2003 and marking the second consecutive year in which income showed no change.

Black households had the lowest median income among race groups, at $30,134, while Asian households had the highest, at $57,518. The median-income for non-Hispanic white households was $48,977 and was $34,241 for Hispanic households.

Income was unchanged in each census region except the U.S. Midwest, where it declined 2.8 percent to $44,657, the report said.



Тема Re: Радвам се да ви видя и тукнови [re: fortuna_]  
Авторradina (Нерегистриран)
Публикувано31.08.05 09:16



Благодаря за мнението.За сега мисля само да го посетя./И може би някакво представяне на мои работи в НюЙоркски галерии, което то ще ми уреди. Не ми харесва идеята да се женя за него. Той самият преди малко ми каза ,че е в средата на финансова криза./ Горкият, а се грижи само за себе си и както виждам живее толкова икономично!. /



Тема Re: Беден българин или беден американец?нови [re: sundancer]  
Авторpaдинa (Нерегистриран)
Публикувано31.08.05 09:20



Благодаря!



Тема Re: Беден българин или беден американец?нови [re: paдинa]  
АвторHяkoя (Нерегистриран)
Публикувано01.09.05 02:42



Радина,
прочети внимателно какво е написала тук GIA. Аз също като fortuna казвам, че ако можех да се върна 3 години назад и да беше ме посъветвала Gia, сега нямаше да съм в това положение.
Само веднъж съм писала в "Българи в Америка", когато се муждаех от съвет за финансова независимост от съпруга си-американец.
Но с две думи - преди 4 г. след почти 2 г. познанство по нета, всекидневни разговори по тел. и пр., той дойде в БГ и всичко беше пей сърце. Е, започнах да си мисля за бъдещ живот в Америка, при все че и моя човек ми диплеше версии, че не бил богат. И през ум не ми мина да го питам за заеми, колко плаща за къща и изобщо с цялата си простотия мислех, че не е прието. Добре, изпрати ми документи за годеническа виза, дадоха ми годеническа виза, която ми даваше право да остана до 90 дни в Америка и ако не се омъжа, просто се връщам обратно и забравям. Защо ли не направих това? Защото песните и танците бяха седмица - след това трябваше да се омъжа, защото без това, не мога да взема SSN и да започна работа, което му беше и целта. Почнах работа с хиляди зора във фаст фууд за 6 долара на час. Това горе-долу, докато разбрах , че има заем от бившата си жена, че има кредитни карти задължения 30К, че къщата рефинансирал миналата година и ще плаща още 29 г., че има втори хоум заем за 20К. Живееше сам преди да дойда, а след това дойде дъщеря му, като ние сме поели всички разходи, а майката само я клеймва за такс-ретърните всяка година, защото тя имала кастъди-то(правата). И всичко ни е общо, което значи мойте пари отиват за сметките и старите му задължения. Мин.година се чудех как да се отделя малко някак, да заделям по някой лев, че и да река да се върна в БГ, няма как да си купя билет.
Моят човек има доход около 60К и щата не е от кой знае каква величина.
Любовта ми и всички мечти изчезнаха, когато паднах от розовите облаци. Когато се почувствах използвана. И когато се почувствах пълна глупачка, че не проверих всичко това в началото.
Моля те, бъди много предпазлива! Не се доверявай само на това, което той ти пише - всички тук това те съветват - направи справка за него он-лайн, колкото и да ти струва, ще си заслужава.
Късмет!



Тема Re: Беден българин или беден американец?нови [re: paдинa]  
Авторradina (Нерегистриран)
Публикувано01.09.05 20:26



Утре моят човек има интервю за нова по-добре платена и по -престижна работа. Готов е на всичко/което е по силите му/ за да се видим/ и за да остана с него/.Моного е ласкаещо за мен. Не мисля, че някой българин би бил толкова последователен в целите си / да спечели любимата си жена/



Тема Re: Беден българин или беден американец?нови [re: Hяkoя]  
Авторpaдинa (Нерегистриран)
Публикувано01.09.05 20:58



Много благодаря!!!
Да си призная, на мен хич не ми се жени/поне за сега/. Вярно е, че не живея с мъж и това си има и своите недостатъци и предимства.Днес един приятел,койте е за малко в БГ а иначе живее в Щатите ми каза - абе ожени се за него, щом той толкова иска , пък след 3 години като вземеш американско поданство ще си правиш каквото искаш! За мен бракът не е играчка.Ако злоупотребя с някого, сигурна съм, че и на мен ще ми се върне рано или късно.



Тема Re: Беден българин или беден американец?нови [re: radina]  
Авторpaдинa (Нерегистриран)
Публикувано01.09.05 21:18



А тук в БГ-то шефът за пореден път ни вдигна заплатите, а имам и други странични доходи.За сега, даже и с две деца съм много добре финансово/като се има впредвид ,че не плащам нищо по сметките и храната в къщи- само моите лични разходи и всичко за децата-дрехи, обувки, такси за дет.градина и ежедневните глезотийки/.
А и вече не вярвам в любовта. Да има влюбване,но след една -две години??
А аз имам деца и не мога да си позволя да се женя и разевдам през една две години. Поне не ми се иска.



Тема Re: Беден българин или беден американец?нови [re: paдинa]  
АвторHяkoя (Нерегистриран)
Публикувано01.09.05 22:54



Не споменах, че и аз имах чудесна работа в БГ, която напуснах. Не споменах, че имам дете, което доведох тук и изложих на риск(поне с детето нещата са добре за сега, чувства се много по-добре от в БГ, системата на образование е далеч по-либерална от нашата, а и възможностите един ден за университет, ако си добър, са значителни). Говорех само за себе си, от позициата на жена, влюбена, доверяваща се, искаща лично щастие след много години самота.
Това за 3-те години не е точно така, по-сложно е. Понякога отстрани нещата изглеждат наистина прости и постижими като с вълшебна пръчка.
Мисля, че най-важното е късмет, ако го имаш - всичко хубаво е възможно да се случи. Желая ти го, независимо от решението ти!



Тема Re: Беден българин или беден американец?нови [re: Hяkoя]  
Авторradina (Нерегистриран)
Публикувано02.09.05 01:52



Много благодаря за споделенето!!!

Определено след всичко,което се изписа до тук съм 100 пъти повече на щрек.Ако ми плати поне билета/аз мога да си платя тук разноските по виза и т.н./ смятам да го посетя на пролет и да видя как живее. Той самият е наясно, че с малка заплата шансовете му да живее с мен не са големи.
Моите деца са 2 и толкова много искам да живеят добре, да са щтастливи!
Те сега са малки и виждам как се радват на много малки неща. Но като пораснат това ще се промени.

Още веднъж ,много благодаря за споделеното!



Тема Re:нови [re: Gia]  
Автор виk (направо крясък)
Публикувано02.09.05 20:44



:)Хе, че аз ако имах собствено подобно жилище в България щях да подскачам от радост.

Определено предпочитам каравана в САЩ пред двустаен панелен апартамент в който сме четирима души.



Тема Re:нови [re: Hяkoя]  
Автор виk (направо крясък)
Публикувано02.09.05 20:57



Знаеш ли, всеки от нас заслужава съдбата си. Прости ми, но никак не ми е жал за теб. Плащаш за илюзията на лесно сбъднатите мечти. Искала си с малко вложения да получиш големи ползи. Такива хора обикновено получават точно обратното - с големи усилия, малки ползи.

И аз съм се забърквал в големи каши, но си научих урока. Което разбира се не значи, че няма да забъркам още по-големи каши.



Тема Re:нови [re: radina]  
Автор виk (направо крясък)
Публикувано02.09.05 21:00



Не разбирам от къде е това негативно отношение към българските мъже? Защо ги поставяш всичките под един знаменател?

За жената, която обичам бих преобърнал половината свят и то само за да бъде тя пред очите ми.



Тема Re:нови [re: виk]  
Авторradina (Нерегистриран)
Публикувано02.09.05 22:30



Защото никой не може да опровергае мнението ми.Да и мен ме обичат, с години, но пасивно.Е има и такива които са активни и са готови на много неща, но аз пък не ги харесвам. За мен като цяло блгарският мъж е в много лоша позиция.
А пък и аз с две малки деца /които са си голям ангажимент от където и да го погледнеш/ не съм идеалната партия.



Тема Re:нови [re: Me]  
Авторradina (Нерегистриран)
Публикувано03.09.05 07:27



Blagodarj!



Тема Re:нови [re: Me]  
Автор виk (направо крясък)
Публикувано03.09.05 10:33



Защо си мислиш, че в България съм по-далеч от дъното на обществото? Един просяк до подлеза на хотел "Плиска" за един час изкарва повече пари, отколкото аз за цял ден бачкане.

Да, предпочитам да бъда в дъното на общество, което ще ми позволи да постигна професионалните и личните си цели, отколкото да бъда на място, където съм блокиран и всеки се чуди как да ме използва, без да ми заплати за това.

Винаги съм искал да науча испански и да посета Латинска Америка.



Тема Re:нови [re: radina]  
Автор виk (направо крясък)
Публикувано03.09.05 10:42



Защо не се регистриаш в клуба на ДИР? Ако имаш регистрация някои хора ще споделят ценна информация с теб, но в персонални съобщения, особено за неща, които не биха написали публично.

Да, това мога да го разбера. И при мен се получи нещо подобно. Не ме харесват, но с това не се свършва света. Неприятно ми е, но има неща, които не можем да променим и просто се налага да ги приемем.

За мен, като цяло, българската жена е в много лоша позиция. Понякога се чудя как е възможно българките да бъдат толкова евтини. Не упреквам никого, всеки сам е избрал съдбата си, но определено това не ги издига повече в очите ми.



Тема Re:нови [re: Me]  
Авторradina (Нерегистриран)
Публикувано03.09.05 11:46



Аз нямам никакво намерение да бада на даното на обществото.Ако отида там ще направя всичко за да се развия професионално. Тук в БГ вече имам много добро име а няколкото американци и българи в САЩ,които познавам са впечатлени от работите ми.А знам , че там ще ме оценят. И тук ме оценят, но не ми плащат. И скам да имам възможности за развитие!!



Тема Re:нови [re: виk]  
Авторpaдинa (Нерегистриран)
Публикувано03.09.05 11:53



Аз определено не съм ефтина!
А като цяло може и да е ефтината българката, защото българските мъже са бедни и това ,което могат да и предложат като глави на едно семейство е близо до мизерията. За мен мъжът трябва да е повече от жената.Да е отговорен и да може да осигурява семейството.Жената трябва да отглежда децата , а по-касно да помага в издръжката на семейството.. Само тогава няма да има сериозни проблеми в един брак/ разбира се ако жената няма лудата амбиция винаги да превъзхожда мъжа си./ Каква опора може да ми е един мъж сас заплата ,която едва покрива неговите собствени потребности??И каво самучувствие може да има. Мъжете с малки заплати нямат самочувствие!



Тема Re:нови [re: Me]  
Авторpaдинa (Нерегистриран)
Публикувано03.09.05 11:55



Не е наркоман!
А може сексуалната маниачка да съм аз-ха-ха:-)



Тема Re:нови [re: виk]  
Авторradina (Нерегистриран)
Публикувано03.09.05 15:29



А ти откъде знаеш дали вложенията са ми малки или големи???



Тема Re:нови [re: radina]  
Автор виk (направо крясък)
Публикувано04.09.05 00:45



До колкото следя нишката, ставаше дума за историята на "Някоя". Не прочетох за кой знае какви вложения, преди да се омъжи, е след това размерът на вложенията лекинко се е променил, но то не може всичко да е даром.

Понеже поставяш въпроса за твоите вложения. От всичко, което си написала, не виждам къде точно са твоите вложения? Би си купила самолетен билет и би си платила визата? Това е, което видях като вложения от твоя страна. 25К може да са мизерия, но можеш ли и ти да влезеш с поне толкова в сделката? Да се ограничим само до директните вложения, индиректните вложения не можеш да ги осребриш в кеш.

Търсиш на баницата мекото. Е, понякога се получава, понякога хората имат късмет и попадат на правилното парче. Да, но това понякога рядко се случва. Защо мислиш има толкова много "опарили се"? И те са търсили на баницата мекото, но са попаднали предимно на твърди корички.

Животът раздава несправедливи карти, но от нас зависи как ще ги играем след това.



Тема Re:нови [re: paдинa]  
Автор виk (направо крясък)
Публикувано04.09.05 01:00



Ти изрази негативно мнение за българските мъже, аз направих същото за българските жени. Идеята е, че българите, като цяло, не струваме много, независимо от пола ни.

Относно това дали си евтина или не, аз подобно нещо не мога да кажа. А съветът ми към теб е: Първо финализирай сделката, а след това прецени и оповести каква е цената ти.

Не етикетчето определя цената на продуктът, а това колко е готов да даде купувачът.

Ако избираш съпруга си по размера на заплатата му много мъка ще има да изстрадаш. Избери мъж, който би влязал и в огъня заради теб, та дори и да е най-големият голтак.

Вземеш ли мъж, който печели добре важи старата максима: Парите дават възможности. Мъж с възможности, може да води до изневери, своеволия и всичко, което му се прииска, стига да може да плати за него.

В най-лошите ти моменти парите няма да помогнат, но ако имаш мъж готов да влезе в огъня за теб, то в най-лошите си моменти ще имаш най-голямата сигурност.



Тема Re:нови [re: виk]  
Авторradina (Нерегистриран)
Публикувано04.09.05 09:15



Аха, тук май си прав.
Това за парите и аз го знам. Просто сам живяла в много голяма мизерия тук в БГ, с мъж,който ме боготвореше.И аз го обичах много и това до някъде ни помогна да преживеем тези тежки моменти.Но не искам пак. Но кой знае? Какви работи стават по света!Никой не те пита какво искаш и какво не!!



Тема Re:нови [re: radina]  
Автор виk (направо крясък)
Публикувано04.09.05 12:12



Нямам прдстава какво определяш, като голяма мизерия? Времената на хиперинфлация бяха ужасно тежки за много българи.

Ако не си осигуриш финансова независимост винаги ще бъдеш икономически заложник на някого.

Дори и да отидеш в САЩ, дори да се омъжиш за онзи човек, направи всичко възможно да си осигуриш собствен стабилен доход.

При финансова независимост винаги можеш да получиш развод, без да се страхуваш, че ще останеш на улицата или че ще умреш от глад.

Това, че трябва да се внимава е винаги на първо място. Също така, не забравяй, че в САЩ има предбрачни споразумения. Колкото и скъпо да ти струва, ако ще се омъжваш, плати на добър адвокат да ти изготви добро предбрачно споразумение. За по-сигурно можеш да го подложиш и на второ експертно мнение от друг адвокат.

Никога не забравяй, че глупостта се плаща по най-скъпите тарифи!



Тема Re:нови [re: виk]  
Авторradina (Нерегистриран)
Публикувано04.09.05 19:15



О'К! Благодаря!! И на теб успех:-)



Тема Re:нови [re: radina]  
Авторжeня (Нерегистриран)
Публикувано18.09.05 06:28



Много неща са се изписали по темата и аз имах търпението да прочета всичко, но мисля, че има какво да добавя от моя гледна точка. Съгласна съм със всички, които са те предупредили, че 25 К е един доста нисък годишен доход, освен това за теб самата няма да е много лесно да си намериш работа. Ако не трябваше да мислиш за двете си дечица, навярно щеше да ти е по-лесно, но в твоя случай е много важно да знаеш къде и в какви условия биха живяли децата ти. Хубаво е, че приятелят ти американец се е заел да си търси по-доходна работа, това означава, че не е безразличен към съвместното ви бъдеще, а и може би досега не е имал стимул за някаква промяна. Ако не иска да се мести, за да може да вижда детето си, това най-често означава, че има джоинт кастъди с жена си, и ако напусне района (има определен радиус, в който има право да живее) съдът ще му отнеме това право. Джоин кастъди означава, че детето живее определен период от време с единия родител, после - с другия, например от понеделник до четвъртък е с майката, после от петък до неделя - с бащата (има най-различни варианти). По-горе имаше някакво мнение, че американците не обичали децата си истински, което разбира се е обобщение, лишено от смисъл, със сигурност има много безотговорни родители, но къде ли няма такива. Вероятността американец да приеме чужди деца и да се отнася добре с тях е доста по-голяма от вероятността това да се случи на българин. Говоря от собствен опит, разбира се. В България имах много обожатели, но всички тактично пренебрегваха факта, че вървя с комплект с две деца, а за мен няма нищо по-важно от децата ми. Мъжът ми - американец вече години наред не дели децата на мои и твои, дори понякога си мисля, че отделя повече внимание на моите деца, може би защото неговите са поотраснали и вече нямат толкова много нужда от нас. А родителите на мъжа ми се държат с моите деца така, като че ли цял живот са били покрай тях и са им истински внуци.
Изправена си пред труден въпрос, ако не бяха децата ти, моя съвет щеше да е - слушай сърцето си и се срещни с мъжа, в който си влюбена виртуално (не е вярно, че човек не може да се влюби по тоя начин), но се обвържи с него само ако си сигурна, че ще имаш достатъчно средства да отглеждаш децата си и да им осигуриш добро бъдеще.
Колкото до липса на телевизор, явно човека не е любител на риалити шоус и спортни предавания, то тук това основно дават по почти всички канали... Но липсата на пералня ме озадачава...... Всъщност ако е във финансова криза сигурно и това няма да може да си позволи, а има и евтини перални, или втора употреба, но той си знае....
Желая ти много късмет каквото и решение да вземеш!



Тема Re: Беден българин или беден американец?нови [re: radina]  
Автор Prof.McGonagol (устремена *V*)
Публикувано18.09.05 14:03



Струва си да полагаш усилия, ако наистина го обичаш. Само тогава. Иначе се откажи - има вероятност и двамата да бъдете нещастни.



Тема Re: Беден българин или беден американец?нови [re: radina]  
Авторivan95 (Нерегистриран)
Публикувано18.09.05 19:57



не вярвай на нета.........................................!!!!!



Тема Споделен опитнови [re: radina]  
АвторИpинa (Нерегистриран)
Публикувано18.09.05 21:46



Докато не се срещнеш с конкретния човек, не можеш да прецениш какъв тип fruitcake е! такива романтични на думи има много. снимки, любовни писма и всичко могат да ти пращат, и аз получих и изчетох много, но ако някой наистина има силни чувства, не отлага срещата за след две години ЕВЕНТУАЛНО!!!, ако събере пари, ако бла, бла... Това означава, че той няма никакъв стимул да се раздвижи. Мастурбира си там кротко, изгражда си образ - вдъхновител, намира разтуха в сивото си ежедневие и изобщо и през ум не му минава мисълта да си усложни живота с реална жена в живота си, с която да се съобразява... пък камо ли и за децата й...
Намери някой друг. Или просто дай шанс на някой друг да те намери.

Поддържах интернет контакт с един мъж над 4 години, включително уеб-камери почти ежедневно, т.е. възможността за измама за външния вид и обстановка са по-малки. Така и не дойде на местата из Европа, които посетих, и където можехме да се видим физически. БЕШЕ МНОГО ЗАЕТ! Нито отправи покана за гостуване при него, при условие, че имам достатъчно пари за пътувания и не е проблем да отида дори на място напълно на мои разноски. Просто някои хора предпочитат да живеят с мечти и идеален образ на партньор.
Същевременно друг мъж ме "намери" и настояваше на връзка, като преодоля всички препятствия и беше активната страна вкл. съвместен живот, брак и т.н.
Не си струва да се инвестира време в "наранени" мизерници, които си ближат раните от предишната връзка, страхуват се от всеки реален контакт, от това, че ще бъдат изобличени за лъжите, които са изписали в кореспонденцията си, за това, че ще трябва реално да прояват грижа за някого, както и някой ще отвърне с грижа за тях... Да не споменаваме разни педофили, би-сексуални перверзници, криминални субекти и др., които си търсят подходящите жертви он-лайн.



Тема Re: мислила ли си за децатанови [re: radina]  
Авторнaпacт (Нерегистриран)
Публикувано19.09.05 11:37



С две деца, без пари, разведена, ...и да се надяваШ на положителен резултат от върка 4рез интернет???
Рискове се правят ,но не за сметка на децата?
Заради децата би трябвало да направиШ друг жест , ти , самата, не да 4акаШ от другите...
Как?
С 4етене и с работа винаги , ама винаги има резултат.
Отри4ат го само тези,които не искат, не могат и не опитват...
Ве4е има български слу4аи на разо4аровани моми4ета, тръгнали без подготовка да реализират материалните си ме4ти...ЗаЩо си градиШ и ти тази основа, имаШ две деца,помисли за тях и ДЕЙСТВАЙ...
На въпроса беден българин или беден американец?
Отговор:
Глупав и мързелив или умен и работлив...
В първия слу4ай са за изхвърляне и двамата _бедни българин или американец
Във вторияе за предпо4итане умния и работлив, било българин,било американец...
Мило моми4е, запомни:
Никой не ти дава неЩо без ниЩо.
И после, знай, 4е богатството се стапя,когато не се възпроизвежда...
Тъй 4е дори и да се ожениШ за богатаШ.ако не сте способни да се развивате и да възпроизвеждате, много бързо Ще се върнете в категорията на бедните, където и да сте_ било в България, било в Америка...
Е, знам, 4е в България има бедност и по независеЩи от българина проблеми,.но това е друга тема...обсъждана до болка в този клуб




Тема Re: има нещо гнилонови [re: Borislav]  
Авторнaпacт (Нерегистриран)
Публикувано19.09.05 11:41



Прав си



Тема Re:нови [re: radina]  
Автор Heдeля (na sever)
Публикувано19.09.05 13:56



Аз едно не мога да разбера От какъв зор ти е притрябвало да ходиШ при някакъв непознат тип, на място където няма да си имаШ никого, да се жениШ за него, да му переШ на ръка, като в България си имаШ хубава работа, родители, които ти помагат, обкръжение от увлечени по теб мъже....
Ако толкова те е засърбяло под опаШката и ти се е приЩяло да видиШ свят = Що трябва да е Америка? Всички знаят, че там неЩата са загнили, освен това е пренаселено, и въобЩе не е толкова лесно да пробиеШ.
Ако си толкова добра в работата си и в това твое мистериозно хоби (не ми е ясно заЩо криеШ толкова с какво се занимаваШ) по добре емигрирай по тази линия, мъж винаги можеШ да си намериШ, дори и такъв който да те вземе с децата ти Това не е проблем ако човекът те обича...
А за този американеЦ дето тука ни разправяШ... неЩо има нечитаво в него, и много хора ти го казват, ама ти по скоро обръЩаШ внимание на, тези които те пооЩтряват, отколкото на тези, които те предупреждават, а?




Тема Re: Споделен опитнови [re: Иpинa]  
Автор Borislav (Анти)
Публикувано20.09.05 20:36



Много добре написано
Точно удряш в десятката



Тема Re:нови [re: жeня]  
Авторpaдинa (Нерегистриран)
Публикувано24.09.05 09:12



Благодаря за мнението!
Мислех, че темата вече се изчерпа, но благодаря за добавеното.
Този човек е много упорит и с всеки изминат ден ми доказва , че много държи на мен.А ние жените това търсим:-)Освен, че го харесвам външно и като творец , много ми допада и като човек. И двамата се надяваме да го вземат на новата работа, а той самоят е напълно наясно, че това е единственият му шанс да се видим/или ще кандидатства на друго място/ Мнението ни за българите относно децата ни съвпада. А за американците все още не мога да кажа.



Тема Re: Беден българин или беден американец?нови [re: ivan95]  
Авторpaдинa (Нерегистриран)
Публикувано24.09.05 09:14



Не вярвам.
Аз съм му казала, че сериозни планове ще правим след като се видим. Сега трябва да си намери работа и да ми помогне с разходите по пътуването.



Тема Re: Споделен опитнови [re: Иpинa]  
Авторpaдинa (Нерегистриран)
Публикувано24.09.05 09:17



Не мисля, че в случая си имам работа с подобен човек.



Тема Re: Беден българин или беден американец?нови [re: radina]  
Авторplamen (Нерегистриран)
Публикувано25.09.05 16:47



Ama tuk naistina neshto ne e v red.
Ha, 2 godini za da sabere pari za edin polet...
Vnimavai!



Тема Re: Беден българин или беден американец?нови [re: radina]  
Авторa mom (Нерегистриран)
Публикувано26.09.05 16:30



Radina

mnogo e trudno da se opishe kakvo e tuk v US , naistina edinstvenia nachin chovek da useti jivota tuk e prosto da pojivee za izvestno vreme.

Oshte po-trudno e da se davat mnenia za horata, kogato kazvash "beden bylgarin ili beden amerikanec" znaem kakvo e beden bylgarin (vse pak niakak si imame vpechatlenia ot bylgarite kato cialo), no beden amerikanec - pri uslovie che ne poznavash choveka naistina e trudno da se kaje kakyv bi mogyl da byde i pri kakvi uslovia jivee.

Trygnah da pisha tova moe mnenie, samo zashtoto pitash normalno li e da niama televizor, peralnia i cell-phone. Chuvala sym che tova e svyrzano s niakoi religii.

Az sym na tvoia vyzrast, maika mi navremeto me e kryshtavala, no ne moga da kaja che sym religiozna. V Bylgaria sym hodela na cyrkva mnogo riadko. I v Bylgaria niakak si imame oficialna religia, nali taka, a tuk vsichki religii sa oficialni. Napylno respektiram horata imashti religia.

Tuk horata sa izkliuchitelno religiozni. Za tiah religiata e edna treta ot lichnostta im. V smisyl v koito nie v Bulgaria ne bihme mogli da razberem. Znaia che niakoi religii otrichat polzvaneto na televizia i drugi postijenia na tehnikata, no v syshtoto vreme kompiutrite i interneta ne sa izkliucheni.
Ne poznavam lichno takiva hora i e vyzmojno da gresha.

Drugo, koeto mi se vyrti iz mislite - kazvash che toi e na 46 godini i ima zaplata ot 25 K.

20-25 K e nachalna zaplata tuk, razbira se zavisi ot profesiata no e v ramkite na nachalnite zaplati.

A toi ima zad sebe si 20-28 godini trudov staj. Kak e vyzmojno da poluchava nachalna zaplata ? Neshto e mnogo nenared sys tova.

I 2-te godini nevyzmojnost da pytuva v chujbina ? Tova mi zvuchi kato zapor za pytuvane v cujbina.


Radina, syjaliavam za negativnite mi misli. Az na tvoe miasto bih bila mnogo vnimatelna.
Btw, GIA dava nai-blizka predstava na desitvitelnostta s 25K godishno.

Kakvoto i da reshish KYSMET!



Тема Re: Беден българин или беден американец?нови [re: radina]  
АвторAdventure (Нерегистриран)
Публикувано27.09.05 08:12



Eh Radina,4etoh 4etoh i nakraia se si vikam-eto kak niakoi hora izpolzvat forumite:Drugite se skasvat da im davat saveti ot nai-dobro sarce,spodeliat li4nia si opit,a ti go varti6 i su4e6,vika6 Blagodaria,i si sedi6 na tvoeto mnenie.Tova li4i zad dumite ti.Nali li4aha topli 4uvstva kam amerikaneca s 25K v na4aloto,posle-blagodaria,ne mi se jeni,iskam izlojba samo.Apeliram kam vsi4ki koito sa vzeli prisarce problema na Radina da ne ia savetvat pove4e,zad vsi4ko prozira korist.Tolkova sam pisal po takiva forumi da razbia niakoia i druga iluzia na balgarite deto sanuvat barzia uspeh i mnogoto vazmojnosti v 4ujbina.E,ne stava.Parvite 5-7 godini zabravete za uspeh-prosto ste hvraknat v rabota -nezavisimo dali stava vapros za maj ili za Radina .Posle koito ima dupe ste izpluva,koito ne-v furgona.Tova ot men.



Тема Re: Беден българин или беден американец?нови [re: a mom]  
Авторradina (Нерегистриран)
Публикувано27.09.05 23:39



Мерси, за мнението!
Имам време да помисля.



Тема Re: Беден българин или беден американец?нови [re: Adventure]  
Авторpaдинa (Нерегистриран)
Публикувано27.09.05 23:44



Сигурно си прав... за себе си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.