Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:23 15.06.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема къф фургон ма гийо?нови [re: Gia]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано24.08.05 07:43



що годе некъф е от 80к нагоре



Тема Re: има нещо гнилонови [re: radina]  
Автор Borislav (Анти)
Публикувано24.08.05 17:56



Билет до България ако се купи 1 месец (или повече) предварително е около 850-1000 долара. Каквато и работа да работи, винаги може да откачи две седмици. (От 22 години съм в САЩ и знам живота горе-долу)
Художник в САЩ значи по-голям бедняк от такъв в България - вярвяй ми!
Бояджиите печелят доста добри пари, но не и художниците.
Малкото пари, които изкарва (ако изобщо изкарва), отиват за издръжка на детето. В САЩ законите за издръжка са жестоки и като нищо отиваш в затвор ако не плащаш.
В зависимост от щата, ако той се ожени за теб и има финансови проблеми, ти ще трябва да плащаш за него. Най-вероятното е този пич търси някой да му покрива разходите.
Извинявай, че звуча отрицателно, но тук много лесно може да попаднеш в положение от което само в ада е по-лошо ако се свържеш с някакъв ненормалник.
"Художник" още означава почти 100% наркоман. Това също е огромна дупка, където изтичат пари безспир.
Това, че не може да дойде може и да не (освен горепосочените примери) може да вземе паспорт - може да е нелегален или ако има проблеми с данъчните или детска поддръжка да не може да излиза от страната. Знам със сигурност, че ако имаш проблеми с данъчните, името ти е в списък за забранено напускане на САЩ. Казал ми го е лично познат данъчен агент.
Знам, че е много трудно в България, но много по-ужасно ще е за теб и децата ако попаднеш на някое чудовище тук.



Тема Re: къф фургон ма гийо?нови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор Gia ()
Публикувано24.08.05 20:52



Ako znaesh po-dobra duma za objasnenie na "trailer" na chovek, kojto ne e bil tuk, moje da ja predlojish. Ne govorja za fancy RVs.

Eto tuk avtorkata moje da vidi kade bi mogla da jivee s vaprosnija dohod:



Ne kazvam, che toj jivee v trailer park. Nedvijimite imoti v PA sa naistina s neobiknoveno niski tzeni, za koeto estestveno si ima prichini - iconomikata e zapadasta ot mnogo godini i njama rabota.



Тема Re: Радвам се да ви видя и тукнови [re: Gia]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано24.08.05 21:12



Съветите ви наистина са много добри и много важни за жените в Бг, които нямат представа от различния начин на живот в САЩ = на неподозирани мотиви

Към Радина: Мен ако питаш - 130% следвай съветите на Gia, ако я познавах преди 2 години - щях да си спестя доста натоварвания



Тема Re: Радвам се да ви видя и тукнови [re: fortuna_]  
Авторradina (Нерегистриран)
Публикувано24.08.05 22:07



Аз съм на море с хлапетата и от нищо не се лишаваме. Много благодаря за мненията.
Той не е художник./ Не искам да казвам с какво точно се занимава, но е изкуство. И не е наркоман. /почти/ сигурна съм. Не мога да бъда сигурна 100% докато не го видя.



Тема Re: Радвам се да ви видя и тукнови [re: radina]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано24.08.05 22:34



Както писах по-горе слушай Джия! Аз имам съвсем бегли впечатления от престоя си в САЩ и то в различен от твоя щат! Мое мнение е, че животът е много затворен ! Разведен мъж с ниски доходи и задължения към деца от предишен брак не е желан партньор за американките = неговият избор е сведен до минимум Ще трябва сама да прецениш, никой не може по-добре от теб самата да даде преценка за правилното решение, но мен ако питаш - особено за Интернет познанствата е в пълна сила правилото : Проверката е висша форма на доверие!
Ако нещата са точни - няма нищо обидно в това и всеки разумен човек би приел даже за нормално недоверието на отсрещния, а ти имаш и деца и никой не може да те упрекне в излишна превантивност! Пусни си платено проучване он-лайн за този човек, също няма нищо нередно да се обсъждат и документират финансови въпроси : неговите доходи, задължения, кредити, издръжки, приключил е де юре разводът, платени ли са процедурите Проучи цените на процедурите по вашето преместване в САЩ - визи, статуси, осиновяване да няма после изненади попрегледай и семейното законодателство за този щат - ти като ще участваш финансово какво ти се полага срещу това - защото и на мен ще ми е много добре да ми дойде някой да ми плаща сметките и да ми пълни хладилника и гардероба, а аз да си погасявам кредита на къщата, която си е на мое име само
Дано не съм права, но предпазливост никога не е излишна



Тема Re: Радвам се да ви видя и тукнови [re: fortuna_]  
Автор Gia ()
Публикувано25.08.05 00:27





Eh, da imashe Internet navremeto... che i az da znaeh kak stojat v dejstvitelnost mnogo nesta... i az mojeshe da si spestja mnogo glavobolija... mojeshe i da ne sam tuk... Mnogo sa oblagodetelstvani horata na dneshno vreme, no ne go razibirat. I parva raka info kolkoto iskash, i mnenija dal Gospod.

Predi malko gledam tema - "njakoj da mi kaje kakvi sa uslovijata za immigration v NZ, che vsichki site-ove, koito namiram sa na English"... pri koeto onemjavash... Ami kato ne znaesh dori ezika, kakav ste go darvish tam...



Тема Re: къф фургон ма гийо?нови [re: Gia]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано25.08.05 18:21



ааа да, бях забравил за тия



Тема Re: Беден българин или беден американец?нови [re: radina]  
Авторsundancer (Нерегистриран)
Публикувано30.08.05 19:24



Ето ти една статия от днес. Съгласна съм със мнението на другите че $25,000 за едно семейство са си едно нищо, но ако и ти започнеш работа за още толкожа ще сте над real median household income in 2004 оф $44,389. Демек, средна ръка за САЩ.


1.1 million more Americans in poverty
37 million Americans total living in poverty in 2004, according to the Census Bureau.
August 30, 2005: 11:16 AM EDT




Top Mutual Funds Buy Recommendations
Free report reveals the top four Vanguard fund recommendations to buy this year;...
investorplace.com

Better than Mutual Funds
Equity-indexed annuities provide stock market returns with no downside risk to...
www.annuityadvantage.com

Mutual Fund Center
Performance ratings and holdings. 7-day trial available.
www.investors.com

Mutual Fund Investing at Schwab
The Schwab Mutual Fund OneSource Select List?? is a list of pre-screened,...
www.schwab.com


WASHINGTON (Reuters) - The U.S. poverty rate rose in 2004, driven by an increase in the number of poor non-Hispanic whites, while the median income for Americans as a whole remained stable, the government said on Tuesday.

The percentage of the U.S. population living in poverty rose to 12.7 percent from 12.5 percent in 2003, as 1.1 million more people slipped into poverty last year, the Census Bureau said in its annual poverty report.

The ranks of the poor rose to 37.0 million, up from 35.9 million the previous year, the report said.

The poverty rate rose for only one group -- non-Hispanic whites -- which had an 8.6 percent poverty rate for 2004 compared with 8.2 percent in 2003. The poverty rate declined for Asians and remained unchanged for blacks and Hispanics, the report showed.

The real median household income in 2004 totaled $44,389, flat from 2003 and marking the second consecutive year in which income showed no change.

Black households had the lowest median income among race groups, at $30,134, while Asian households had the highest, at $57,518. The median-income for non-Hispanic white households was $48,977 and was $34,241 for Hispanic households.

Income was unchanged in each census region except the U.S. Midwest, where it declined 2.8 percent to $44,657, the report said.



Тема Re: Радвам се да ви видя и тукнови [re: fortuna_]  
Авторradina (Нерегистриран)
Публикувано31.08.05 09:16



Благодаря за мнението.За сега мисля само да го посетя./И може би някакво представяне на мои работи в НюЙоркски галерии, което то ще ми уреди. Не ми харесва идеята да се женя за него. Той самият преди малко ми каза ,че е в средата на финансова криза./ Горкият, а се грижи само за себе си и както виждам живее толкова икономично!. /




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.