Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:49 10.06.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Колетче до САЩнови  
Автор3ий (Нерегистриран)
Публикувано09.07.05 12:08



Трябва да пратя 1-2 стека цигари на приятел в САЩ. Обаче никога преди не съм го правил, та се чудя - има ли неща, които трябва да знам предварително, за да съм сигурен, че нещата ще са Ок? В смисъл - нещо, което лелките в пощата няма да ми кажат, но трябва да се знае/каже/напише?
Благодаря предварително.



Тема Re: Колетче до САЩнови [re: 3ий]  
Автор3ий (Нерегистриран)
Публикувано10.07.05 17:00



Мм, никой не е пращал нещо в чужбина, така ли? Ясно - тука пишат само (от една) страна хора, които са ТАМ и са или носталгично, или агресивно настроени към БГ, и (от друга) - такива, които са тук и им е мъчно за другите или са агресивно настроени към тях. Супер
И все пак - нещо за колета?



Тема Re: Колетче до САЩнови [re: 3ий]  
Автор Gia ()
Публикувано11.07.05 03:23



S tzigarite ot izvestno vreme ima problemi tuk, v US. Az porachvah dalgo vreme ot Europe, no poslednata pratka beshe konfiskuvana. Ne moje da se razchita veche izobsto na tezi firmi. Ne che e tjahna vinata... V tvoja sluchaj moje bi ste mine koletcheto, no v nikakav sluchaj ne trjabva da pishe kakvo e istinskoto sadarjanie. Ne znaja kak stojat nestata sega v BG i dali e vazmojno. Predi ne proverjavaha takiva malki paketcheta na mitnitza. Zasto, po djavolite, sa pritrjabvali na njakogo BG tzigari...?!



Тема Re: Колетче до САЩнови [re: 3ий]  
Автор3ип3aп (Нерегистриран)
Публикувано11.07.05 13:58



Много лесно става работата. Отиваш в централна поща с колетчето - ама отворено, защото лелките гледат какво има вътре.
Ако е вече затворен те трябва да го пратят на рентген, ама са много мрънкат за това и обикновено те карат да го отвориш.
Или само им носиш стека те да го опаковат - става един грозен кафяв пакет, но пак отдалече личи че е Български.
Имаш право да пратиш само определен брой цигари - ако не си сигурен, питай лелките. Един стек е обикновено. За повече се плаща мито при получаване.
Лепват ти едно етикетче дето се пише какво има вътре - не се прави на интересен, и с каква цел се праща - дали е подарък или стока. Пиши подарък (gift) и цена горе-долу в щатска валута.



Тема Re: Колетче до САЩ [re: 3ип3aп]  
Автор Gia ()
Публикувано11.07.05 18:22



Da, na 1 stek njama mito. Po tozi nachin gi prastaha i firmite, za koito govoreh - pootdelno. Ako iska da prati poveche, moje da go napravi po tozi nachin. Kato lichna pratka, moje i da mine, no mnogo sa se zapekli s tzigarite naposledak. Dori pravjat mizerii na online targovtzite tuk. Pritiskat credit card companiite da ne gi obslujvat. Izobsto discriminatzija po dupka na nashego brata pushacha.



Тема Re: Колетче до САЩнови [re: 3ип3aп]  
АвторAlien (Нерегистриран)
Публикувано22.07.05 21:43



3ип3aп , poluchaval sqm koleti s knigi i njakoi drebolii i moga da te uverja che v USA drebnite koleti ne se otvarjat i nikoj ne go e grija za mito.



Тема Re: Колетче до САЩнови [re: Alien]  
Автор3ий (Нерегистриран)
Публикувано30.07.05 10:08



Ами, аз чакам моя агент да се обади дали е получил нещо. Минаха 15-ина дни вече, би трябвало колета да е там.
В пощата нямаше проблеми. Писах, че вътре има цигари - 1 стек. И толкова.
Дано братята хамериканци да не вземат да търсят за бомба вътре




Тема Re: Колетче до САЩнови [re: 3ий]  
Авторлeccи (Нерегистриран)
Публикувано16.09.05 07:49



защо твоите хора в САЩ не си поръчат цигари по нета, ами те занимават с такива работи




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.