Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:22 02.07.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Връщам се...  
Автор alanin ()
Публикувано20.11.04 01:51



...в България. Отдавна го мисля, вече е решено и обявено. Страх ме е, че ако продължа да отлагам, ще се превърна във вечен емигрант-човек от никъде. И от връщането ме е страх, макар да звучи абсурдно да те е страх да се прибереш в собствената си страна. И се чувствам странно,та ще се пръсна- мирише на риск. Май ми харесва. Такива ми ти работи....



Тема Re: Връщам се...нови [re: alanin]  
АвторKиpил Cтaмeнoв (Нерегистриран)
Публикувано21.11.04 00:32



Аз се върнах вече в България, човече. Не мога да кажа дали съжалявам или не, но по-скоро ми е приятно и някак мило и странно и забавно и започвам пак да изпитвам онази наша спонтанност отпреди да напусна България преди 6 години. За щастие си намерих чат-пат добре платена работа, за да съм зает и да се чувствам пълноценно. Сега чакам още някои мои приятели да се върнат от Австрия и Америка, та да се зарадват няколко български дома от завръщането на младите в БГ-то.



Тема Re: Връщам се...нови [re: alanin]  
Авторwow (Нерегистриран)
Публикувано21.11.04 22:12



eh blaze ti 4e se vra6ta6!iskam i az v bgggggggggg!



Тема Re: Връщам се...нови [re: wow]  
Автор alanin ()
Публикувано22.11.04 17:55



какво ти пречи, връщай се и ти :)



Тема Re: Връщам се...нови [re: Kиpил Cтaмeнoв]  
Авторnik (Нерегистриран)
Публикувано24.11.04 13:44



Prez Mai se vru6tam i aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaazzzzzz!!!!!!!!
Sled po4ti 4 godini nai-setne 6te si buda " V KU6TI"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
4akam s neturpenie onzi moment,no v su6toto vreme ,me e strah ot onova koeto 6te me posre6tne.
No kakvoto i da e ,"RODINA" ne e prosto poniatie,kli6e...
To e onova koeto kara dori i afrikanskite imigranti da se zavru6tat tam ot kudeto sa trugnali,vupreki 4e "tam " elektri4estvoto ,te4a6tata voda i vsi4ko tolkova obi4aino za 21 vek sa nepoznati.
Ne e li 4udno?????
Kusmet na vsi4ki koito ostavat ili tepurva zaminavat,i "dobre do6li" na onezi koito se pribirame!



Тема GLUPOSTIнови [re: nik]  
Авторzzz (Нерегистриран)
Публикувано27.11.04 00:58



az se varnah i izdarjah tochno edin mesec na prostotiata koiato te obgrashta otvsiakade, gadnite obnoski na horata i mrachnite pogledi v ochite na minuvachite. parvite mi dve sedmici minaha po tarchane po razni gisheta i razpravii s maloumni chinovnici na koito edinstvenata idea e kak da ti vzemat parite. pochuvstvah se kato zdravo ovarzan v pashkul. bezsilie... kakvo ot tova che mi e rodina i che vsichki koito obicham sa v bg? prosto ne izdarjah poveche i se mahnah (otnovo).

pomislete dobre predi da pishete!!!



Тема Re: Връщам се...нови [re: alanin]  
Авторot4aqn (Нерегистриран)
Публикувано28.11.04 09:40



ox,ox ......kato nqmam pasport kak da se varna? Ne izdarjam po ve4e . Tova sa devet godini . Kajete ne6to.........



Тема Re: Връщам се...нови [re: ot4aqn]  
Автор**** (Нерегистриран)
Публикувано28.11.04 17:56



Аз от 2 месеца съм в Бг. и въобще не се оплаквам, лошото е че ще трябва да се изнизвам след Нова година.
Хайде, на всички Ви пожелавам да прекарате приятно поне колкото мен



Тема Re: Освести се, човече!!!нови [re: zzz]  
Автор alanin ()
Публикувано02.12.04 11:23



Мислим ние преди да пишем, мислим! И преди да решим нещо пак мислим! Всичко е въпрос на критерии и приоритети. Простотията, висенето по гишета, бюрократщината и пр. дразнят не само тебе. Обаче не може да се скатаеш в удобна, подредена държавица, след няколко години да се върнеш в БГ и да очакваш духовата музика и червената плюшена пътека да те чакат и всичките 6 милиона или колкото там българи сме останали да ти се покланят доземи, че си ги удостоил с честта да се върнеш. Това, което се опитвам да кажа е, че може би трябва да направиш нещо за тая държава преди да почнеш да се оплакваш колко точно зле се отнася тя с тебе!



Тема Re: Връщам се...нови [re: alanin]  
Автор PRN (ваш приятел)
Публикувано05.12.04 11:39



Хубаво си я решил тази работа. Не е необходимо да защитаваш решението си, нито да доказваш, че е рационално. Още по малко е необходимо да убеждаваш другите, че то е правилното. Всеки си има свой път и различни истини. Отидоха ми пет години в емиграция да го проумея това и още пет за да стане част от отношението ми към света.

Аз тук навън ще пия едно уиски за твоето начинание... отдавна знам, че за мене няма място в България за нещо повече от един месец отпуска през лятото.



Тема Re: PRNнови [re: PRN]  
Автор alanin ()
Публикувано06.12.04 15:28



Не защитавам нищо, нищо не се опитвам да докажа и никого в нищо не искам да убеждавам. Споделям намерения. Да, всички имаме различни истини, не възразявам - и аз го осъзнах в странство. И се прибирам, защото се надявам да не чуя себе си да казвам това, което казваш ти: че в БГ място за мен няма.



Тема Re: PRNнови [re: alanin]  
Авторdiva (Нерегистриран)
Публикувано08.12.04 05:31



Aide be i tova ako ne e propaganda.Shte se varnem ama drug pat.
Kvo da pravim tam da vi opravyame darjavat deto 15 godini ne mojahme da ya opravim shtoto ya opravyahme za nyakoi drug.Za nas vse nyamashe kakvo da ostane.Koyto iska da se vrashta az ne shta.



Тема Re: Divaнови [re: diva]  
Автор alanin ()
Публикувано08.12.04 13:45



Спокойно бе, не се пали толкоз -не те пропагандирам, не бой се! Много си мнителна. И озлобена. Като изобщо не мислиш за връщане,защо четеш теми с такова заглавие.



Тема Re: Връщам се...нови [re: Kиpил Cтaмeнoв]  
Авторina (Нерегистриран)
Публикувано12.12.04 22:43



hm.jenena sam v shtatite,obicham sapruga si,no...
poveche obicham stranata si
priatelite si
roditelite si
...i bivshoto mi BALGARSKO gadje....

az veche si izbrah jivota-samoten,no v razkosh....no za koito moje..da se VRASHTA TAM,V BALGARIA!



Тема Re: Връщам се...нови [re: ina]  
АвторMинa (Нерегистриран)
Публикувано13.12.04 01:11



Защо не кажеш - мили ми съпруже, после Отечеството обичам най-много тебе, и се връщай!
Както пее Лили Иванова - "не всичко е пари..." Пее го, но дали го мисли, докажи и, че действително е така!



Тема Re: Divaнови [re: alanin]  
Авторmilenkata (Нерегистриран)
Публикувано23.12.04 00:43



az se pribrah v BG predi okolo 6mes i ne sagalyavam.
Ima s kogo da si praznuvam praznicite,da se posmeya i dori da se poskaram;-)
Prostotiya ima mnogo inache,ama ako vi kaga che ne mi e bilo adski trudno i e nyamalo burokraciya v GB..golyama laga ste drapna.Napravo si nakasah nervite da si dokazvam proizhoda i da si izkrivyavam ezika.
Mislya,4e koito moge da si pozvoli da givee ne losho kato standart v BG bi se varnal.
Pozdravyavam i tezi,k sa si postroili givota si navan.
I v BG i izvan BG ima KOMPROMISI. I na 2te mesta se plata cenata na nestoto,k tarsite.
Vaprosa e da se namirate na pravilnoto myasto za vas.



Тема Re: Връщам се...нови [re: alanin]  
Авторблax (Нерегистриран)
Публикувано30.12.04 03:30



Хм, работата ми е такава, че се налага да ходя командировки отвъд океана постоянно, имам поглед за нещата там, това което мога да кажа в този случай е, че и аз бих се върнал в БГ. Не мога да разбера що за разсъждения са това, че в БГ не можело да се намери работа и т.н ? Който търси намира. Ако си знаещ и способен, разбира се, че ще те вземат. Ми то по тази логика, ние, които сме в БГ значи, че умираме от глад. И тъй като онези зад океана знаят много да парадират .. какво работите там ? 70% неквалифицирана работа. Тук-там се намира някой, чийто родители са от старата емиграция и успели да изучат детето, та да си намери добре платена работа. Запознах се с някакви българчета в Чикаго ... 18-20 годишни келеши .. татко бил спечелил зелена карта, че сега от 3 години били в САЩ. Питам ги това онова и се започна .. БГ била долна страна, с долни и мързеливи хора, голяма мизерия, не можело да се живее и т.н. Всякакви ей такива бисери. А когато отвориха дума за САЩ .. било много хубаво, алабала, че мед им се разля от устата. И кое им харесва в крайна сметка ? Да станат роби на банките ли ? Щото не е тайна, че американците живеят цял живот под наем или изплащайки нещо. Ми кое му е хубавото на това пък ? Или да бъхтиш сутрин по 20-30 мили да идеш до работа ?

ПП. аланин, това не е насочено персонално към теб, нищо, че е в отговор на твоя постинг



Тема Re: Връщам се...нови [re: alanin]  
АвторUbedena (Нерегистриран)
Публикувано31.12.04 10:30



Dano samo da ne si razocharovan...Az naprimer imah dalboko lichni motivi , za da emigriram...Biah predubedena, mrazeh vaobshte chujbinata i chujdoto; posle razbrah, che ne moje da mrazish neshto, bez da znaesh kakvo e. Sled poveche ot godina emigrantski jivot se obarnah na 180 gradusa. Sega vijdam Bg s drugi ochi.
Smiatam da se varna, no za malko. Jivotat tuk(kadeto i da e tova) mi haresva. (Poniakoga varvia po ulicite s chuvstvo na neveroiatno zadovolstvo..za parvi pat mi se sluchva da useshtam takav kef- spodeliam lichnoto si useshtane))Imah privilegiata da ne mizerstvam..moje bi zatova mi se nravi...Sega(chestna duma) ne mi se vrashta s entusiazam v Bg...seshtam se za loshite bitovi uslovia, neuredicite na vsiako nivo, praznite pogledi na horata i...kakvo li oshte ne. Ne me e sram, che sam balgarka, naprotiv...no me e sram, che sam jiviala pri takiva uslovia...Moje bi neshtata shte se promeniat za BG v dobra posoka. Mislia, che ima kakvo da se nauchi ot ostanalia sviat, ne samo da se biem v gardite kolko sme veliki i kakvo IQ imame...Mnogo neshta lipsvat na darjavata, ne na horata sami po sebe si. Namiram, che bg-te sme varhat, samo deto darjavata ni e ...i mislia i drugo - ne sa vinovni horata, koito emigrirat. Vseki se stremi kam po-dobro, kakvoto i da znachi tova. Dano ne sajaliavash za izbora si.
Kasmet!



Тема Re: Връщам се...нови [re: блax]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано31.12.04 18:43



А как смяташ, че живеят младите хора в момента в България, ако не искат да живеят в едно жилище с родителите си? И те изплащат заеми за жилища.



Тема Re: Връщам се...нови [re: Ubedena]  
Авторniko (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 15:11



TOVA E ISTINATA DAMI I GOSPODA!!!!!!!!
No ne e tzialata.
Onova koeto ostava ,e 4e kogato godinite prekarani navun ,stanat pove4e ot prustitena ednata ruka,onova 4uvstvo- NOSTALGIA (kolkoto i po6lo da zvu4i),zapo4va da stiaga gurloto vi da pulni o4ite vi pri vsiaka misul za Bulgaria.Navun sum ot 7 godini,i po4ti 4etiri ot tih ne sum bil v BG,no tazi prolet si otivam za mesetz ,no otivam za da buda s blizkite si hora ,a ne za da pravia politi4eski analiz na situatziata i psiho portreti na horata.
Onova za koeto trugnah niakoga e postignato-az i semeistvoto mi ziveem dobre,a tzenata za vsi4ko tova,platih samo az.Tova e istinata,prestanete da ia tursite tam kudeto ia niama.
Vsi4ki nie niakoi den 6te se vurnem v BG,no maltzina 6te ostanat zavinagi.



Тема Re: Връщам се...нови [re: niko]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано19.01.05 07:59



Mnogo tochno kazano.



Тема Re: GLUPOSTIнови [re: zzz]  
Автор duhai-dudu (непознат )
Публикувано23.01.05 12:38



si 4ergar po rojdenie zna4i!!!
ne6tastnik!!!



Тема Re: Върнах се :)нови [re: alanin]  
Автор alanin ()
Публикувано31.01.05 21:48



Върнах се. Виждам нещата, които ми се ще да са различни. Виждам и тези, които са се променили. Работя вече. Хубаво ми е.



Тема Re: Върнах се :)нови [re: alanin]  
АвторMaлa (Нерегистриран)
Публикувано10.02.05 16:23



Добре дошъл. Дано се чувстваш и занапред добре. Извинявай за въпроса ама, ако имаш желание разбира се, можеш ли да кажеш къде беше, какво работи, сега какво работиш в България. Какво ти хареса, какво не ти хареса. И такива неща.Защо си решил да емигрираш? Защо сега реши да се върнеш? Аз съм тук, не съм ходила никъде(освен на гости и екскурзии), но понякога ми идва идеята да си бия камшика.Друг път пък си мисля, че навсякъде е дърво, а тук поне го знам точно какво е. И в общи линии затова питам



Тема Re: Връщам се...нови [re: alanin]  
Авторhopa_tropa (Нерегистриран)
Публикувано12.02.05 15:28



и аз се връщам - аман от учтивост и добри маниери. Искам да се бутам на стъпалата на претъпкан автобус, в който контрольорите чупят ръце на нередовни пътници. Искам продавачката в магазина да ме налага с точилка, и да си купувам консерва копърка с машинно масло вътре. Искам лелките по гишетата да ми казват: "в закона така пише, ма ние тука така не правим", а чичкото до нея да добавя: "ти закона не го гледай, не е важно това". Искам сметката ми за парно да е по-голяма от месечната ми заплата. Искам като си паркирам москвича пред входа, след пет минути да са го дигнали барабите. И искам да живея в панелка, където съседите дънят чалга в седем сутринта. Иска в службата да прогресирам с връзки, а не с умения. Искам на село да си минирам двора, та да не влизат роми дето търсят капачки пък изнасят всичко останало покрай тях.
Баджанак, напълно те разбирам, знаем как е там в чужбината - и да им разправяш на чуждоземците за таквиз неща, дори не ти вярват, камо ли да ти съчувстват.



Тема Re: PRNнови [re: diva]  
Авторнe e иcтинa (Нерегистриран)
Публикувано03.03.05 11:33



Да ВИ оправяме държавата....??????? Леле колко си простааааааа....
С този начин на мислене си представям на какво дередже си там където си, и на какво ще останеш през целия си живот.



Тема Re: Връщам се...нови [re: alanin]  
АвторElena (Нерегистриран)
Публикувано04.03.05 15:48



Zdravei, nepoznati emigrante! Reshih da ti pisha zashtoto sam na sashtia hal kato teb, ot 1 mesets sam na probno prebivavane v BG sled 8 godini gurbet. Ne beshe lesno da se resha, i vodih usilena dushevna borba predi da se resha. Oshte ne sam 100% sigurna no kolkoto po dalgo sedia tuk, tolkova po lesno mislia che shte se prestrasha. Moi priatelski "emigrantski' savet e da se reshish na 2-3 mesetshno eksperimentalno vrashtane v BG s tsel da prouchish pochvata dali moje da se realizirash tuk no i da si ostavish vratishka za vrashtane v sluchai tshe ne ti potragne. Ne e lesno da pochvash pak ot nula v sobvestnata si strana i da si se otkasnal i ot hora i ot vaobshte vsichko i da se chustvash kato padnal ot lunata v BG, pone az taka se chustvam no si struva usiliata daje i sredstvata da prouchish na miasto ima li vrashtane nazad ili niama.



Тема Re: Връщам се...нови [re: PRN]  
Авторdenka (Нерегистриран)
Публикувано20.04.05 16:40



PRN, evala. tova se kazva mudro stanoviste.
vseki re6ava sam za sebe si:
njama po-dobur, nito po-lo6 put.
ima samo putqt, koito TI si izbral....



Тема Re: Освести се, човече!!!нови [re: alanin]  
АвторMislesht (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 10:20



Vsichko mnogo dobre, obache za niakoi ot nas imenno otnoshenieto na darzhvata kum individa e prichina da sa se mahnali ottam. Ta nai-veroiatno niako ot nas shte si ostanem navan - bez namerenie da obizhdam kogoto i da e: van ili vatre v Bulgaria.



Тема Re: Връщам се...нови [re: Elena]  
Авторgligi (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 22:21



samo i az da dobavia neshto.to e iasno che vseki si znae nai-dobre z a sebe si dali da stoi v chujbina ili da si hodi v kashti.nie s jena mi sashto se pribirame sled 10 dena kam bg,sled blizo 6 godini v uk.mi nito ni e strah nito nishto,latoto iahme tam za 2 mesetza -ami ne ni se tragvashe obratno!ne zashtoto beshe liato,ne zashtoto imahme kinti za zabavlenie i t.n ami zashtoto si biahme u doma a pak ot vkashti po hubavo niama.uspeh na vsichki!



Тема Re: Освести се, човече!!!нови [re: Mislesht]  
Авторшo (Нерегистриран)
Публикувано22.04.05 03:55



Ами стой си в кочината и си мий чиниите.Там идеално ли е?



Тема Re: аминови [re: нe e иcтинa]  
Авторззззз (Нерегистриран)
Публикувано22.04.05 07:25



Да,бе,все едно не е НЕЙНАТА държава,където и мама и тате живеят.
Простаците да НЕ се връщат,моля ви се!Само тия,които милеят за България.ЗА НАШАТА РОДИНА.



Тема Re: МАлцина?нови [re: niko]  
Авторззззз (Нерегистриран)
Публикувано22.04.05 07:30



Това никой не може да го каже!България е нашата страна,как може все за я хулите не разбирам.Комплекси?



Тема Re: Идиотнови [re: hopa_tropa]  
Авторнeвa (Нерегистриран)
Публикувано22.04.05 07:32



Че КОЙ не е прогресирал в чужбина БЕЗ връзки,кажи ми?Повечеот българи даже сервитьори не магат да станат без връзки.



Тема Re: Освести се, човече!!!нови [re: шo]  
АвторMislesht (Нерегистриран)
Публикувано22.04.05 09:42



Nito zhiveia v kochina, nito mia chinii. I me tretirat kato chovek.



Тема Re: Върнах се :) - Разкажи ощенови [re: alanin]  
АвторPocи (Нерегистриран)
Публикувано16.05.05 18:53



Пиша с молба към всички завърнали се наскоро след дълга емиграция. Разкажете малко повече за адаптацията, проблемите, решенията и всичко друго свързано с връщането. Аз заминах преди 5 години без особено желание. В момента всичко ужким е наред - имам добро образование и работа (не е вярно, че не може без връзки между другото), живея на хубаво място край океана, но не мога да се освободя от усещането, че не тук ми е мястото, а обратно в БГ. Но като погледна натам и пътеката се губи...И така - везните тъ на едната, ту на другата страна натежават. Затова са ми интересни преживелиците на минали по този път. Предварително благодаря!



Тема Re: take a decisionнови [re: Pocи]  
Авторpl (Нерегистриран)
Публикувано17.05.05 12:17



Spored men triabva da poslushash vatreshnia si glas. Ne e lesno, naistina, zashtoto iziskva risk i vzemane na reshenie. Reshi vednaj zavinagi i go napravi- tuk ili tam. Navsiskade ima pliusove i minusi, tribva da se premirish s minusite i da se radvash na pliusovete. Lichno az vzeh reshenie-vrastam se. Makar che zavarshvam na zapad i sam investiral mnogo pari, vreme i usiliia. Na BG si mu znaem kusirite. Zatova edva li shte ti e mnogo ot polza da chuesh mneniiata na otdelni hora zavarnali se veche.
Ti si tazi, koito triabva da vzeme reshenieto.
Uspeh.



Тема Re: take a decisionнови [re: pl]  
Авторidf (Нерегистриран)
Публикувано18.05.05 22:16



Защо не може да ме напусне усещането, че някой пише "връщам се", а после се логва с друг ник и си отговаря с евала



Тема Re: Идиотнови [re: нeвa]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано19.05.05 10:55



ми от селяците-никой



Тема Re: take a decisionнови [re: idf]  
Авторpl (Нерегистриран)
Публикувано20.05.05 13:26



Ne moga da razbera otkade si vadish takiva 'umni' zakliucheniia!



Тема Re: take a decisionнови [re: pl]  
Автор alanin ()
Публикувано02.06.05 19:03



И аз не мога да разбера откъде си ги вади:) Може да го е яд, че връщащите се са повече от един, примерно. Ти защо не вземеш да се регистрираш, че ни мислят за едно нещо, а ние сме две:))



Тема Re: take a decisionнови [re: alanin]  
Авторpl (Нерегистриран)
Публикувано06.06.05 18:41



OK, shte se registriram no togava niakoi hora shte smetnat che ti si zapalvash 'bezsmislenite dni v BG' s registratzii i saotvetno otgovori ta sobstveni postingi :) Kakto vijdash opraviia niama :)



Тема Re: Идиотнови [re: нeвa]  
Авторrals (Нерегистриран)
Публикувано10.06.05 12:42



aaaaa,4akay malko,tova za progresiraneto s vrazki v 4ujbina ne go razbiram,ama to si e tipi4no balkanski na4in na mislene.moga da ti kaja,4e ima mnogo hora,koito sa po4nali ot nulata,oba4e sega ela gi vij.a moje bi pod progres ti ima6 predvid lesno namerena rabota ot nyakoy poznat.ok,ne vsi4ki mislim taka,6toto v tova ne vijdame ni6to progresira6to.



Тема Re: Връщам се...нови [re: блax]  
Автор bady (познат)
Публикувано10.06.05 13:27



mi brato, da si stojt tam, sha gi eba v poziorite.az na takiva det se vrashtat se nagledah.nishto ne umejt, prikazkite im golemi, a kato trjbva dasvarshi njkakava rabota-pulen proval.
to vseki tapanar det se vrashta ot chujbina e nai-velik, nai-umen, nai-obrazovan i neznam oshte kakav.
povisat nekade 5-6 godini i posle idvat da me uchat tuka-ebati keleshite.
da si stojt tam kadeto sa.pisna mi ot nekvi vseznaikovci s nejsni biografii.



Тема Re: Връщам се...нови [re: hopa_tropa]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано13.06.05 05:39



[image]Desktop/Picture.jpg[/image]



Тема Re: Връщам се...нови [re: niko]  
Авторonzi (Нерегистриран)
Публикувано15.06.05 14:19



Pravilno!

Lekarstvoto za nostalgia - hodi si v BG po chesto, no ne na pochivka, a za da se sblaskash s neposilnite veche za teb problemi.

Mnogo pomaga.

Shtom mi se napalniat ochite, otivam v BG i mi minava mnogo barzo!



Тема Re: А ти защонови [re: alanin]  
Авторвъпpoc (Нерегистриран)
Публикувано19.06.05 12:45



повече от половин година все едно и също си баеш?
Нали ти е много гот, радвай се на живота!
Или искаш да топнеш и другите, та да не им е чак толкова добре



Тема Re: А ти защонови [re: въпpoc]  
Автор alanin ()
Публикувано20.06.05 07:17



А? Не ти схванах въпроса. Какво си бая половин година? Как съм щяла да натопя другите?



Тема Re: А ти защонови [re: alanin]  
Авторвъпpoc (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 22:53



Половин година си баеш - връщам се, ах колко ми е добре. Какво ни интересува - живей си живота където си. По ли ще ти е добре, ако ти се вържем на тъпите навивки, та да ни стане гадно като на теб?
Айде, разкарай се и стига си досаждала с едно и също, не ти ли омръзна 7 месеца да си баеш като зомби?
Колко години като влеза в клуба твоите глупости ще гледам?
Който е щастлив си се радва на щастието и не се налага да си го набива в кратуната.



Тема Re:нови [re: въпpoc]  
Автор alanin ()
Публикувано22.06.05 15:27



Такааа - някой е извънредно груб. Не искам да знам защо. Но се поядосах мъничко.
1. Това е единствената тема, която съм пускала в тоя клуб - казвам ти го информативно - може би трябва просто да не я четеш, щом доволността ми те дразни в такава степен.
2. Тъй като подозирам, че няма да спреш да четеш темата :), ще се изкуша да попитам: какви навивки, казваш, съм писала?
3. Размислих - не ми отговаряй. Нямам желание да комуникирам с озлобени хора. Но, разбира се, ще продължа да си поглеждам от време на време темичката - интересно ми е и си е моя:) А фактът, че теб (поне да се беше регистрирал/а) това те впечатлява турбо-негативно, си е изцяло и единствено твой проблем. Съжалявам за което.



Тема Re: Връщам се...нови [re: gligi]  
АвторБ-я (Нерегистриран)
Публикувано30.06.05 11:23



Аз съм млад човек и живея в България. Трябва да ви кажа, че наистина е трудно и ще си изкривя душата ако не призная, че ми е идвало да тегля една дълга и .................... сещате се.
Все още не е станало /не знам защо/. В тази тема има хора които говорят доста озлобено срещу всичко в България.
Всеки има право да живее където иска и е сигурно, че на повечето не им е лесно.
Само че нямате право да говорите за всичко гадно в България под общ знаменател. Нали някой трябва да промени нещата? И този някой трябва да не е възпитаван в марксизъм-ленинизъм и да е на не знам колко си години.
Младите хора ще променят страната ни, а мисля, че вие - като хора с променени критерии също можете.
Вие можете всеки път когато се върнете тук /за кратко или за постоянно/ да направите нещо - ИЗИСКВАЙТЕ.
На мен ми се наложи да се оправям с някакви земи и трябва да ви кажа, че като ми падна пердето ги почнах по ред на номерата - като се почне от неспазване на работно време та до всичко друго. И знаете ли какво стана - почнаха да бачкат
. Нещата тук не са розови, но вече има наченки на раздвижване - ако ги тропнеш по телевизията се размърдват, ако пуснеш жалби - също.
Истината е, че нещата не се променят с мрънкане колко гадно място е България, а няма да се променят и ако я оставим на възрастните, корумпираните и неграмотните. когато по-голямата част от хората започват да изискват - тогава правилата ще се спазват. И това не зависи от това коя партия е на власт, а зависи само от българите!!!!!
А иначе ви пожелава късмет на всички. Не ви надъхвам към патриотизъм, но не ми харесват приказки, че тук видиш ли останали мързеливите и не знам какви си. Това не е така.

Успех



Тема Re: ?????????????нови [re: rals]  
Авторпporpec ли (Нерегистриран)
Публикувано06.07.05 20:51



Абе нещо не виждам прогресирали българи в чужбина. Всички мои познати там мият коли или чистят хотели. Какъв прогрес, какви 5 лева?!?
Само ако се легализират като се оженят за местен, си намират свястна работа. Друг вариант почти няма.



Тема Ami ne se li varna veche...?!нови [re: alanin]  
Автор Gia ()
Публикувано06.07.05 22:07



Otkoga chakame da razberem kak chervenite kilimi sa bili postlani pred teb, duhovata musica organizirana, i rogovete na izobilieto razpolojeni udobno nad ustata ti! Kakvo chakash?! Projavi blagorodstvo i hvarli edno kokalche na bivshite si nestastni sabratja! Izchakahme se veche!



Тема Re: Връщам се...нови [re: alanin]  
АвторГpaждaнчe (Нерегистриран)
Публикувано07.07.05 14:44



Хубаво това дето некои неадаптанти се връщат. Щото заради такива социално неумели пришълци на останалите емигранти им излиза лошо име, че били непохватни. Още по-хубаво ще е ако и селяните в София и те решат да се върнат по селата. Както някой посочи - да си знаят корена и да се засаждат обратно по родните градини, сред останалите тикви, репи и кратуни.



Тема Re: Връщам се...нови [re: Гpaждaнчe]  
АвторCoфиянчe извън Bg (Нерегистриран)
Публикувано07.07.05 17:14



Абсолютно точно



Тема Лъжец!нови [re: alanin]  
Авторzxz (Нерегистриран)
Публикувано09.07.05 06:37



Дали да не погледнем форума bulgarianlongon.com където тия дни оживено се интересуваш за разни райони в Лондон? Аман от патриотари бе...




Тема Re: Връщам се...нови [re: Гpaждaнчe]  
Авторpl (Нерегистриран)
Публикувано09.07.05 15:50



Udivliavam se tvoiata pohvatnost i srachnostn da miesh chinii.
Bravo.



Тема Re: Връщам се...нови [re: alanin]  
Авторsamo minavam (Нерегистриран)
Публикувано09.07.05 17:05



Az bih posuvetval nikoi da ne se vrushta v BG, tuka neshtata tepurva shte stavat po loshi. Az biah niakoga i sujaliavam che se vurnah....a mejdu drugoto na tia deto si misliat che bulgarite miat chinii iskam da im kaja che gospod e izmislil edno ustroistvo narecheno sudomialna mashina (dano da go kazvam pravilno)....i samo fakta che v BG ne poznavat tazi mashina triabva na wsichki da im stane iasno za kakwi hora jiveeshti v tazi strana stava vupros :-)

Aide



Тема Re: Връщам се...нови [re: alanin]  
Авторбaбa Илийцa (Нерегистриран)
Публикувано09.07.05 17:17



И аз като теб -принудителна икономическа емигрантка и всеки път си тръгвам със смесени чувства.Първо много се радвам,после два пъти по-вече съжелявам.
Абсурдно,но вярно е,че е страшно да си тук.Но като че ли хората, които не са напускали България са свикнали със всичко:мръсотията и дупките по улиците,приели са корупцията като морална норма,лъжите и далаверите на политическата върхушка като необходимо зло и даже участвуват усърдно в състезанието кой кого, колко и как ще изклати.Хората вече дори не се оплакват.Просто са приели "новият морал",наложен в последните 15г/сякаш има категория видове морал.Моралът е нещо,дето или го имаш или го нямаш.Видове и степени морал- не може да има.Комунистически простотии от рода на висок и нисък,или полу морал!/
Ела си,но не се надявай,че тук ще ти бъде хубаво.Като те окрадат и останеш без пари пак ще гледаш на вън.Тук крадат всички от държавата до последният й поданик под различни форми.Невъзможно е да се овардиш от всички.Като те почнат служителите от София аеропорт и минеш през всички кръгове на ада на българските държавни институции, роднини и приятели,че и непознати джебчии и пак ще се дереш да се ометеш.Това упражнение вече го правя 15г и както казваше баба ми"Каквато те е залюляла такава ще те тръшне.Родил ли си се беден,няма как да умреш богат"Обратно по-често се е случвало.Здраве и Късмет!



Тема Re: Връщам се...нови [re: бaбa Илийцa]  
АвторENGlNEER (Нерегистриран)
Публикувано12.07.05 02:37



Много си права! BG няма да се оправи скоро и който иска да работи професионално и да бъде оценяван труда му реално трябва НЕЗАБАВНО да напуска тази държава! Тук няма място за честни истински професионалисти!!!
Корупция, простащина, мизерия/особено забележима в провинцията/, връзкарство и некадърност, мръсотия...................... чалга и още какво ли не!!!!



Тема Заминавам-ЧАО-о-о-о-о-нови [re: alanin]  
Автор 1,3 1,3 (Капитан)
Публикувано13.07.05 13:12



Аз пък заминавам и много се радвам.
Само днес са станали два взрива на коли.
Няма да ми липсват.
И азис няма да ми липсва.



Тема Re: Връщам се...нови [re: alanin]  
Авторrado (Нерегистриран)
Публикувано17.07.05 01:36



Eh, blaze te.

Az sam ot 6 meseca v Irlandia. Jiveia dobre, rabotia rabotata za koiato sam mechal i boril vinagi, perfectni kolegi, perfectni predizvikatelstva, perfektno jilishte, dobri vazmojnosit.... i vapreki tova iskam vkashti. poneje e vkashti, poneje e mrasno, poneje moga da izliaza sas skasan ancug ot vkashti, da otida do stadiona i da poticham, poneje si e kochinka, ama si e moita kochnka, i nema raigras nevsekade, kamacheta pod volvoto.

obache znam, che ako se varna v bg, krai na vazmojnostite. no oshe ne moga da zabravia kak sashtia tozi chovek predi 1 godina se opitvashe da otleip 2 moneti po 50 stotinki za da otide na rabota, toku vij mu dali zaplatata nai-posle.

kakvo izbirate vie - materialnoto ok, ili vsi4ko ostanalo - rodinata, priatelite, roditelite...



Тема Re: Връщам се...нови [re: alanin]  
Автор$$$$ (Нерегистриран)
Публикувано17.07.05 03:48



E vurna li se??



Тема Re: Освести се, човече!!!нови [re: Mislesht]  
АвторAlien (Нерегистриран)
Публикувано22.07.05 22:40



Prav si Mislesht ! Kojto iska da se vrqshta neka go napravi. Az idvah v BG za 4 sedmitzi predi 6 godini i minalata godina za 2 sedmitzi. Realno obache edna sedmitza mi e dostatqchna i veche iskam da se vrqshtam v kqshti (USA).



Тема It's depending on you manнови [re: alanin]  
Авторpl (Нерегистриран)
Публикувано30.07.05 13:22



Varnah se v BG i si namerih rabotata za koiato sam mechtal, vsichki vazmojnosti, pari i t.n. No zatova triabvashe da mizerstvam na zapad dokato zavarsha.
Taaa, kak'Siike, vsichko zavisi ot choveka!



Тема Re: GLUPOSTIнови [re: zzz]  
Авторilia (Нерегистриран)
Публикувано03.08.05 02:09



prav si nikoga v BG niama da se varna i az



Тема Ооо, мой човекнови [re: 1,3 1,3]  
АвторПaтилo (Нерегистриран)
Публикувано05.08.05 05:52



Все едно себе си чувам, преди да дойда тук. Не че нямах пари - беззаконието и чалга манталитета ме дразнеха, примерно..и не само...
И какво да ти кажа...
Който може, може навсякъде, ОБАЧЕ...
Какво значи да успееш?
Ние сме свръхуспели в очите на другите - дори и тези, които ни завиждат откровенно, го казват. След година тук си купихме 200 квадрата къща, работим по специалностите си от БГ...Е, и?
Къде са ни приятелите? Имаме ли време да си видим очите в семейството? Защо по дяволите всички на този континент пият кафе тип 'негърска пот'....абе какво да ти разправям...
Не всичко е пари, приятелю.
Не им искам техния зомбиран живот, искам си моя, но мразя всичко в БГ, което ме прокуди тук и НЯМА да се върна.
Ей така ще си тлея тук заради детето си, но няма да се върна в един абсурден и разпаднал се свят...Може би един ден - някъде в Родопите или Странджа, или Резово...
Боже, Боже...помогни на България. Няма ли възмездие за политиците, няма ли чума за курвите чалгаджийки и циганина педераст Азис, за малоумните съседи, слушащи Кондьо в 5 часа сутринта, за...
Ей така ще сме с разчекнати души, реещи се цял живот в пространството над океана и с нечовешка тъга ще гледат очите ни всяка вечер преди да заспим.
И не вярвайте на тези дето ви казват, че им е хубаво - отбиват с колите си в страни от магистралите и чакат да им изсъхне погледа, щото са слушали Моме, Калино, докато са отпивали от картотената чашка с негърска пот вътре.
Със здраве към всички - приемам вашия избор какъвто и да е, където и да сте. Нали все пак трябва да се живее някак този живот. И не се дразнете един другиго, българи, животът е кратък.



Тема Govori v pyrvo lice edinstveno chislo!нови [re: Пaтилo]  
АвторAAA (Нерегистриран)
Публикувано06.08.05 11:17



.



Тема Re: Govori v pyrvo lice edinstveno chislo!нови [re: AAA]  
АвторSushi (Нерегистриран)
Публикувано06.08.05 18:51



Май е прав човека. Моите наблюдения са подобни. Има една категория от нас, дето все викат, че им е добре тук /не че на мен не ми е, но има едно НО/. И тъкмо тези хардлайнери им проличава най-много, че не са искрени в редките моменти на разчувстване.
Все тая всъщност. Животът си тече, както е казал Патило.



Тема Re: It's depending on you manнови [re: pl]  
Авторkkkkk (Нерегистриран)
Публикувано10.08.05 12:36



W Sofiq li vivee6?



Тема Re: It's depending on you manнови [re: kkkkk]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано11.08.05 18:33



вивея у 666умен



Тема Re: Връщам се...нови [re: onzi]  
Авторmichelle (Нерегистриран)
Публикувано16.08.05 14:43



За съжаление и аз смятам, че така ще се лекувм, когато мноооого ми домъчнее за бг... ...а наистина не искам да е така!Искам да живея в родината си и да съм щастлива,но не съм, защото въпреки 2-та езика, който говоря + магистратура не мога да получавам достатъчно пари, за да мога да живея самостоятелно с момчето, за което искам да се омъжа и да не живеем на ръба на бедността със сравнително добрите си заплати за бг - естествено - (около 900-1000 лв. общо месечно), които обаче не стигат за нищо!Пък да не говорим да дете!!!Жалко е, но е факт!И още по-жалко е, че искам, но не мога да живея в родината си нормално!



Тема Re: Връщам се...нови [re: samo minavam]  
Автор- (Нерегистриран)
Публикувано16.08.05 15:30



;)))))))))))))))))



Тема Абе,това е най-популярната теманови [re: alanin]  
АвторПeпa (Нерегистриран)
Публикувано19.08.05 23:11



Върви отминалата година.... автора може и да е починал...



Тема Re: Ооо, мой човекнови [re: Пaтилo]  
Авторюлия (Нерегистриран)
Публикувано25.08.05 13:16



Цели 20 дни след като си писал това попадам случайно, докато си пия еспресо Лавацата с каймак, на това откровение и ми става криво.
Аз съм на 42 и никога не съм си мислила за емиграция, макар, че сигурно се сещаш колко политически експерименти по т.нар."български преход" са ми минали през главата. Знаеш ли колко по - просто е когато приемеш, че ти си част от този народ и от съдбата му, колкото и гадна да е тя. Вашата позиция ми е обидна-значи Родината ви и останалите в нея будали не Ви заслужават?!
Чакай, да не би шофьорите на ТИР-ове зад океана да не се кефят на някой кънтри еквивалент на Азис ?! Но ти там се правиш,че не им обръщаш внимание и си мълчиш!
А относно детето - я не решавайте вие вместо него кое е добро и кое не!
Стига сте се правили на жертви в името на някаква възвишена кауза, защото за 15 години ми писна, да слушам едно и също!
А България, повярвай ми , се промени многооооо!И независимо какво ти говорят или в какво ти се иска да вярваш, в България нещата се развиват и то видимо към по - добро/но пусти манталитет да се оплакваме/. И не ви завиждам, наистина! Защото снощи се разхождахме цялото сем-во и се срещахме с приятели до 24,30 по осветените и весели улици на Варна/аз съм от там/ и си казах, че съм истинска късметлийка . А днес отново съм на работа/пиша в обедната почивка/, но ми е приятно, защото съм си заредила батериите.
Всеки си избира проблемите, с които може да живее... А ако ви е толкова дотегнало с проблемите зад граница, то България си е пак тук на 42-рия паралел. И няма нищо страшно - две наши близки семейства се върнаха с децата си след 18 години в UK и 11 години в Германия!



Тема Re: Ооо, мой човекнови [re: юлия]  
Авторsmart57 (Нерегистриран)
Публикувано25.12.05 11:30



Amerikancite kazvat "Never say Never!!!".Ta, az sigurno 100% shte si umra v Manhattan,New York, blizo do Central Park,kadeto ziveia.Ne moga da ponasiam bulgarskta chalga i orientalski mantalitet.Ne mi se obizdaite.Predpo4itam ,New York
ne samo pred Bulgaria, a i pred Europe.Smiatam,4e amerikacite sa nai-tolerantnata nacia v sveta i sa dosta otkroveni i milosardni hora.Tova,4e ima otka4alki, zashtoto USA sa 300 miliona, ne ozna4ava,4e amerikaneca ne si ostava nai cool v sravnenie s drugite nacii. S obi4 kym vsi4ki po4teni hora.



Тема Re: Ооо, мой човекнови [re: smart57]  
Авторbg (Нерегистриран)
Публикувано12.01.06 13:56



Taka e.Az gi nari4am slyn4evite hora.Ponqkoga dori im se 4udja i me udivlqvat,kak vinagi uspqvat da sa usmihnati i u4tivi,za6toto jivota ne e samo veselba,a e i truden ponqkoga.



Тема Re: Ооо, мой човекнови [re: юлия]  
Авторbg (Нерегистриран)
Публикувано12.01.06 14:08



Bylgarite,koito sa ustroeni ot dylgo vreme zad granica,minimum 4-5 godini i slu4ajno se vyrnat v bg,to ili e za kratko ili e edinstveno ot nostalgi4ni 4uvstva po rodnini i rodnoto.
No da pravim sravneniq e izli6no.Pri4inite se znaqt ot vsi4ki,nqma nujda da gi izbroqvam.I nqma smisyl da se izpokarvame,za6toto ednite zavijdat na drugite.
Aj,stiga ve4e.Aman!
Ne sme dlyni da izpitvame 4uvstvo na vina,4e vodim dobyr jivot zad granica,kolkoto i da se opitvate da ni go vnu6ite.



Тема Re: Ооо, мой човекнови [re: Пaтилo]  
Авторdaliq (Нерегистриран)
Публикувано18.01.06 18:13



аз малко късничко те чета
не те мисля и в момента
невярвам да е и по различен в момента при теб света
но някак си ме разплака
мое усещане събуди от времето когато бях

...но аз се върнах

навън" се диша по почтено макар понякога да имаш чувството че
въздуха е разреден.
Тук въздух няма.
Дишай дълбоко.



Тема Госпожо,нови [re: юлия]  
АвторПaтилo (Нерегистриран)
Публикувано19.01.06 08:55



"Чакай, да не би шофьорите на ТИР-ове зад океана да не се кефят на някой кънтри еквивалент на Азис ?! Но ти там се правиш,че не им обръщаш внимание и си мълчиш!"

Юлия, Юлия, защо не четете, преди да говорите глупости. Слушайте си каквато музика си харесвате, яжте каквато си храна обичате и все в този ред....но не ми натрапвайте вашите предпочитания, както аз не натрапвам моите. Това е генералната разлика между простака в България и тираджията тук - той никога няма да си позволи да ви събуди в 3 сутринта с кънтрито си или ако -да, ще му е за последно. И не ми говорете глупости за децата - нима вие не решавате къде и как ще живеят вашите деца? Когато могат сами да решават какво да правят - да действат.
И що за глупст е всичко, което сте писали - къде прочетохте, че някой си мисли, че България не ни заслужава?

Що за лошотия, що за хора? Да седнеш да си измисляш за нещо, което на другият не му е минавало и през ум. В това отношение хората тук са по-добри от нас.

Дали България се оправя? Хм, мила госпожо, четете ли световните анализи и прогнози за Източна Европа? На чий гръб ще я оправят България? Във всеки случай не на този на политическата класа, а на вашия. Вие ще си мечтаете и мизерувате, ще изнасилват и убиват безнаказано около вас, не дай, боже, пряко да пострадате, а политическите проститутки ще ви четат морал и директиви за светлото бъдеще, завръщайки се от поредната си екскурзия на Хаваите.

С най-добри чувства ви желая да сте щастлива, както си го разбирате вие.



Тема за протокола:)нови [re: Пeпa]  
Автор alanin ()
Публикувано20.01.06 15:36



не съм умряла:) И искам само в отговор на бълващите срещу мен да кажа: още съм в БГ и си ми е добре тука. Емигрантството е хубаво нещо, ако е временно.



Тема Re: за протокола:)нови [re: alanin]  
Авторartisal (Нерегистриран)
Публикувано20.01.06 17:05



И сега какво да разбираме - не си и помирисвала емиграция? Разлайваме кучетата? Да прочетем кой какво ще напише и да си отговорим на някои въпроси? Тъпо, драга.



Тема Re:нови [re: artisal]  
Автор alanin ()
Публикувано21.01.06 14:17



Чети, преди да пишеш, драги/а.



Тема е как няма да бълват :-)нови [re: alanin]  
Авторreallist (Нерегистриран)
Публикувано22.01.06 15:21



Върнала си се преди 1 година, преди изборите, изборите минаха, и след като ти е добре, значи...всичко е наред...
Поне кажи от коя партия си. . За кого гласува..... всъщност няма значение :-)



Тема Re: Връщам се...нови [re: alanin]  
Автор1979 (Нерегистриран)
Публикувано02.02.06 16:15



ami da ti kaja i az mnogo sum si go mislil. problemut e 4e dokato u4i6 sredno ubrazovanie v druga durjava makar i samo 4 meseca ve4e mi se struva nevuzmojno da moga da navaksam ispusnatoto. ne, ne e ot nostalgiq ili nqkakvi drugi takiva prostotii. po-skoro e za6toto mqstoto ne mi haresva a imenno ispaniq. zatova obmislqm kude drugade moga da otida.... abe zburkani hora sme nie emigrantite....takuv ni bil kusmetut.



Тема Re: Връщам се...нови [re: alanin]  
АвторEvredika (Нерегистриран)
Публикувано04.02.06 15:05




Zdraveite!Ot polovin godina sym v UK.I se pribiram v Rodinata si!Mnogo sym 6tastliva!jivotyt tuk ne se okaza tova ,koeto o4akvah!Imam 2 diplomi za vis6e obrazovanie,otkoito ednata mejdunarodna.minavam uspe6no intervutata ,haresvat me,i kato mi vidqt vizata i tova 4e sym bylgarka i mi kazvat my apologies hahaahah,i nazna4avat nqkoi polqk hahahha.Sega rabotq kym edna agenciq na part time,vsi4ko full time e zapylneno ot polqci,irak4ani,pakistanci i tn.Taka predi rabotih na full time i napusnah,za6toto otno6enieto kym emigrantite be6e ujasno,vseki si ima dostoinstvo vse pak i osobeno kato si u4il i rabotil pove4e,trudno se tyrpqt unijeniqta.Priqtelqt mi e ot 4 godini tuk i taka se e oplel v sistemata im 4e,ni6to ne e spestil,vsi4ko e na izpla6tane tuk,ako iska6 da si pozvoli6 po-dobyr jivot,ako iska6 da spesti6 ne6to mizerstva6 i tova e!vsi4ki bylgari koito poznavam tuk rabotqt po fabriki,pakitirat zelen4uci,miqt 4inii,e sigurno ima i s vryzki koito sa do6li i sa po-dobre.Taka tova za jivota na bylgarite v Uk.Kydeto i da otide6 si emigrant,vtoro ka4estvo 4ovek.Nai-hubavo si e v Bylgariq,tam kydeto e korena ti,roditelite,blizkite,priqtelite-horata ,koito te obi4at.vsi4ko e po-hubavo-prirodata,moreto,planinite,muzikata.Da ne zabravqme 4e v Bylgariq mnozinstvoto ot horata sa visoko inteligentni i obrazovani,a tuka po-golqmata 4ast sa iznmet.Abe edno konsumatorsko ob6testvo i ni6to drugo.Kydeto i da otide6 na drugo mqsto 6te se 4uvstva6 4ujd,korena nai-teji na mqstoto si!



Тема Re: Връщам се...нови [re: Evredika]  
Авторkoнcyмaтop (Нерегистриран)
Публикувано04.02.06 18:40



консуматорско общество, защото има какво да консумира.
а ти сега ще видиш къде серат гладните .
пиши на кирилица, българко!



Тема Re: Връщам се...нови [re: koнcyмaтop]  
АвторEvredika (Нерегистриран)
Публикувано04.02.06 21:25



Ne sym bedna,za da pitam "kyde serat gladnite".Qvno ne si razbral za kakvo pi6a!To i ku4eto mi samo qde i sere,kato mu davam,ako te zadovolqva da jivee6 taka i da ob6tuva6 s ograni4eni hora bez nikakva kultura si e tvoe re6enie!



Тема Re: Връщам се...нови [re: Evredika]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано04.02.06 22:03



Средата ти е била такава, каквато заслужаваш.Ако си чакала някой да ти дава като на куче, не се очудвам на твоите постижения. Това е USA - всичко изграждаш сам.



Тема Re: Връщам се...нови [re: Evredika]  
Авторпak aз (Нерегистриран)
Публикувано04.02.06 22:05



И си неграмотна, ЕврИдика.



Тема Re: Връщам се...нови [re: Evredika]  
АвторXeй (Нерегистриран)
Публикувано04.02.06 22:30



Ти си една пълна мизерница и се чудя от кой ПУЦ са ти дали дипломите.
Аз пък ще ти кажа, че моите дипломи тук внушават уважение и въпреки, че подлежат на признаване и ъпгрейдване според тяхната система /това вече го направих/, винаги са ми били в плюс. Но всеки както се постави.
Аз съм в Америка, брат ми е в Англия. Не е отишъл с връзки, нито пък работи по-горе изброените дейности от злобния ти мозък. За 5 години направи малък бизнес /за разлика от теб знанията от университета му послужиха как да стане това/, не че му е било лесно, но нали знаеш ти си имаш селска чест, други космополитно мислене.
Некадърният си е некадърен и освен да генерира злоба и завист, друго дарби няма.



Тема Re: Връщам се...нови [re: Xeй]  
АвторEvredika (Нерегистриран)
Публикувано05.02.06 17:45



Lele kakvi ujasni hora,kak moje da obijdate 4ovek ,koito ne poznavate!Spodelqm si li4noto mnenie i vpe4atleniqta mi!Vseki otgovarq za sebe si i postypkite si!E,tova e edinstvenoto ne6to,koeto mrazq v bylgarite,tazi zloba,za6to trqbva da me obijdate !Ei zaradi takiva kato vas tuk ni gledat s lo6i o4i!tazi grubost i zloba mai q imame v izli6estvo!Dori i da otidete i zad Amerika,pak 6te si ostanete drebni du6ici!I vyob6te ne ste pro4eli kakvo sym napisala,a obijdate!Az znam kolko struvam i sym gu dokazala ne samo v Bylgariq,a koi ste vie 4e 6te me sydite!Problemyt tuk ne e v tova kolko znam i moga a vyv statusa na vizite i ne sym v USA a v UK!4etete pyrvo predi da pluete i obijdate!Vseki ima pravo na mnenie i ako vie imate drugo,prosto go izkajete,a ne s obidi!Za6toto samo drebnite i nizki du6ici ne priemat 4ujdoto mnenie!Otyrvete se ot zlobata si,horica!



Тема Re: Връщам се...нови [re: Evredika]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано06.02.06 13:19



Плачете роби! Плачете и проклинайте орисията си цял живот далеч от Родината. И плюйте. Друго не ви остава...........



Тема Re: Връщам се...нови [re: Evredika]  
АвторJeronimo (Нерегистриран)
Публикувано10.02.06 05:25



Ti, drislo, porednata nepriznata, si edinstvenata zlobarka v temata.
I ako niakoi ne moje da chete, tova si ti. Horata sa ti pisali primer tochno ot UK.
Vrashtai se, kvo revesh, bez tova polza nikakva ot teb tuk.



Тема Re: Връщам се...нови [re: Jeronimo]  
АвторAlf (Нерегистриран)
Публикувано10.02.06 13:58



то пък от теб ебати ползата дришльо...седи си там, бачкай от 8 до 8, заспивай в 10 пред телевизора и се радвай на животеца си



Тема Завистта и злобата не ми пречат, напротивнови [re: Alf]  
АвторJeronimo (Нерегистриран)
Публикувано12.02.06 02:57



Защо си мислиш, че всички сме роби като теб.
Аз съм си от 9 до 5.
Ама ти като не можеш, защо завиждаш.
Някои успяваме, други сте там, където заслужавате - без значение в БГ или навън.



Тема Re: Завистта и злобата не ми пречат, напротивнови [re: Jeronimo]  
АвторEvredika (Нерегистриран)
Публикувано13.02.06 11:47



Otkyde znae6 pyk ti az kyde sym!I za6to da ti zavijdam!?Az imam mnogo pove4e otkolkoto ti,vyv vsi4ki aspekti!I Me izdignaha dosta za otminalite 2 sedmici,team leader sym na 100 4oveka v golqm bussiness centyr,no tuk ne mi haresva,ne mi e komfortno i ne 4 se 4uvstvam "istinska",vsi4ko mi e 4ujdo, i zatova se pribiram v Rodinata si pri korena si,pri semeistvoto i priqtelite si,pri vsi4ko nai-svidno v jivota mi,ky6tata,vyzduha,moreto,planinite,unikalnata priroda!No ti edva li 6te razbere6 za kakvo govorq!Jelaq ti mnogo kysmet i Bog da e s teb i rano ili kysno da razbere6 4e ima po-cenni ne6ta ot parite i karierata v jivota na 4ovek!



Тема Ti, tupakoнови [re: Jeronimo]  
АвторALF (Нерегистриран)
Публикувано13.02.06 16:21



SI ZA SUJALENIE, NE ZA ZAVIJDANE BE SELJAK. Misli si che njakoi ti zavijda, hahahaha



Тема Re: Завистта и злобата не ми пречат, напротивнови [re: Evredika]  
АвторJeronimo (Нерегистриран)
Публикувано15.02.06 06:23



ОК, приказвай си, щом си вярваш.
Дори и не си изобретателна.



Тема Re: Ti, tupakoнови [re: ALF]  
АвторJeronimo (Нерегистриран)
Публикувано15.02.06 06:27



Нищо ново под слънцето - селянията винаги си служи с определението "селяк" - кво да те прави човек, напълно те разбирам - самозащита.
Споко, бе, нямаше да ти отнема удоволствието да се изявиш пръв.
Доста си предвидим.

Айде, чао...некадърници, дето другите са ви криви, че не ставате за нищо.



Тема Re: Ti, tupakoнови [re: Jeronimo]  
АвторEvredika (Нерегистриран)
Публикувано18.02.06 12:52



Znae6 li na kakvo mi prili4a6,na onezi zlobni ku4eta,deto obi4at da hapqt,vnimavai samo ako ne ti padne obekt za hapane,da ne si zagriza6 sam opa6kata,4e mnogo 6te te zaboli!
Ti ve4e vze da mi haresva6 i v zlobnite tvari ima ne6to krasivo,nali sa 4eda Boji!?Aide 4ao za sega i bog da e s teb.Dadoh ti mryvka moje6 da napada6!



Тема Re: Връщам се...нови [re: alanin]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано22.02.06 21:52



e USPEH na teb sas zavra6aneto,a kolkoto do drugite-ako ne drugo mislq ,4e AMERIKA me nau4i da vziamam sam re6eniq,kakvito i da sa te......kolkoto hora,tolkova vijdaniq za tova Bg ili USA,neka vsek isam si prezeni i re6i za sebesi,zatova sme golemi gora,svobodni...................



Тема Аз да ви разкажа сега най-накраянови [re: koko]  
Авторbggirl (Нерегистриран)
Публикувано24.02.06 21:13



Зна4и преди една година се върнах от Щатите. Бях решила 4е в началото ще си почина малко и си изкарах зимата вкъщи и с роднини и приятели - български манджи.върнах се в малкото ми родно градче.не се забих в софия както повечето правят. в района имаше вече фирма с чуждестранно участие и разбирате че за малък град е трудно да се намерят достатъчно специалисти. аз вече бях завършила университета и на първата обява на която се обадих беше в тази същата фирма и започнах веднага.както се казва - с летящ старт от висока позиция.за моите 25 години се чувствам супер.получавам пари, които в моя малък град не мога да ги изхарча дори.не плащам наем, защото живея вкъщи, но без нашите наоколо. те са отделно. събота и неделя задължително съм някъде на почивка както се казва - просто качваме колата и отиваме да разглеждаме някъде - троян, търново, копривщица....е такива места. няма негри и мелези наоколо, които да ти вадят нож както в Ню Йорк например, ей сега тъкмо са поникнали кокичетата в двора и ми е толкова спокойно, сега се чувствам така сякаш съм се върнала отдавна в детството ми, някяк живота ми си върна невинния образ. не съм озлобена и цялата в пот щото съм продавала 12 часа хамбургери или съм била 'busser".работя читава работа, ходя всеки ден с костюм на работа, имам си собствена кола, ремонтирах си вкъщи че да ми е по-уютно и внесох някои 'хитринки ' в бита, които видях там когато бях далече от тук. за моите години няма какво да искам повече



Тема Re: Аз да ви разкажа сега най-накраянови [re: bggirl]  
Авторxмъ (Нерегистриран)
Публикувано24.02.06 23:08



ако си мислиш, че някой ще ти повярва за работата
абе лъжло, нали имаме приятели и роднини в Бг, теб ли ще чакаме да ни кажеш кое как е



Тема Na tebe pakнови [re: Evredika]  
АвторHope (Нерегистриран)
Публикувано25.02.06 18:17



koi ti obrashta vnimanie MA



Тема Re: Аз да ви разкажа сега най-накраянови [re: bggirl]  
Авторbgboy (Нерегистриран)
Публикувано25.02.06 19:37



Бе много тъп народ сме това българите. Да си седим в България и да си работим на добре платените места и да получаваме добри заплати, да си купим хубави коли, събота и неделя на излетчета с колата в околностите из природата, да си живеем в хубавите жилища, висок жизнен стандарт, няма престъпност - живот мечта. А те какво - тръгнали из чужбина да се скитат немили клети недраги и да вършат чдерната работа на чужди хора. Загубен народ. Добре че има отворени и хитри бегегърли които знаят как да живеят!



Тема Само да попитамнови [re: bggirl]  
АвторГoraмaлeнkoro (Нерегистриран)
Публикувано25.02.06 20:08



"няма негри и мелези наоколо, които да ти вадят нож както в Ню Йорк например,"

А как стои въпроса с циганите в твоето градче.



Тема Re: Връщам се...нови [re: alanin]  
Авторbashta (Нерегистриран)
Публикувано03.03.06 18:17



Vurni se, tova e licen izbor, a izborut e za tezi, koito sa svobodni da izbirat. Vseki trjabva da e shtastliv kudeto iska! Ako v BG jivejat samo shtastlivite bulgari, moje bi BG shte bude edna shtastliva strana, moje bi?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.