Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:15 27.04.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Емиграция в Дания  
АвторДecи (Нерегистриран)
Публикувано13.09.04 22:00



Някой пробвал ли е емиграция в Дания и дали я има тази възможност?
Въобще дайте по-подробно инфо по въпроса.



Тема Re: Емиграция в Даниянови [re: Дecи]  
Авторdane-pain (Нерегистриран)
Публикувано13.09.04 23:12



не ти требе да ходиш там. бях за няколко дни. времето е абсол\тен шит, данъците стигат 59% а е адски скъпо. прехваления транспорт вкл\чва влакове които съвсем приличат на нашенските и за капак ако не говориш датски не е надобре. не е верно че почти всички говорят английски.. може би да но само в центъра на копенхаген.. също прехваленото медицинско обслужване разбрах отпознати че не е чак толкова добро. хората са лениви и въобще заникаде не бързат. лятото нощта е 3 часа зимата деня е 3 часа. ако не си свикнал/а ще ти е трудно - чувал съм че чужденците им се налага да взимат анти депресанти.. такива истории.. иначе е подредено и чисто както в англия. може би ако знаеш езика ще се оправиш бързо.
ето този сайт ще ти свърши добра работа: www.workindenmark.dk
ама не се вързвай на всички хвалби ;)



Тема Re: овчедушните имигрират тамнови [re: dane-pain]  
Авторвeни (Нерегистриран)
Публикувано14.09.04 21:10



Тия дето са тръгнали натам нямат мозък в главата-държавица 3 пъти по-малка от България,цени огромни, сезони скапани,скука,скука, скука.В България е 100 пъти по-хубаво.Ама нали сте робе по душа-идете на майната си.



Тема Re: Емиграция в Даниянови [re: Дecи]  
АвторEdi (Нерегистриран)
Публикувано11.11.04 21:00



Здрасти Деси, аз съм тук 3 м и не е толкожа ло6о колкото ти казжат. Тожа за сезоните е жйрно, съ6то и за жлакожете, времето не е студено, но е много жетрожито. Живота е много спокоен и бажен, вйрно е е 4е вси4ки са много ленижи и мързелижи, но има работа и добри пари. Стандарта е един от най високий в света и наистина е много скъпо. В на4алото е трудно но се сжиква без анти депресанти повйрвай ми, а и не се скъсжа6 от работа. Най трудно е да свикне6 с манталитета на дат4аните аз жсе о6те не мога. Относно английский повйржай ми вси4ки под 50 годи6на възраст говорят перфектно. Е това е от мен късмет!



Тема Re: Емиграция в Даниянови [re: Edi]  
Авторbolg (Нерегистриран)
Публикувано19.11.04 08:48



Ей интересна работа.Като са толкова лениви и мързеливи
датчаните моля Ви обяснете ми като как става така че имат
един от най високите в света жизнен стандарт.Ей туй го не разбирам.
Ние тук в БГ си скъсваме з----ка от бачкане и едвам оцеляваме а мързеливите
датчани си живеят живота.....Скапана работа.......



Тема Re: Емиграция в Даниянови [re: bolg]  
Авторkvinde (Нерегистриран)
Публикувано19.11.04 12:53



Дания е най-яката държава. Работи се много ефективно, но никой не прави нищо повече от това, което се изисква от него. За човек, който не познава стила на работа и живот в Дания, нещата изглеждат различно.
За емиграция хич не се надявайте, тук такова животно нема.
Ако някой успее да си издейства разрешително за работа, ще е огромен успех. През декември миналата година с решение на кабинета на премиера Расмунсен, Дания затвори пазара на труда за новите страни членки на ЕС за 7 години. За работа на черно не знам нищо. Мисля, че при желязната датска емиграционна система това е почти невъзможно.



Тема Re: Емиграция в Даниянови [re: dane-pain]  
АвторЧoвeka oт Дaния (Нерегистриран)
Публикувано11.01.08 01:14



аз бях там половин година и мога да ти кажа че дори и старците говорят английски а стандарта на живот е изключително висок и всички са доволни.разбра ли че като си боядисаш къщата и те освобождават от данък сгради защото красиш района?а и времето не е много студено.и като разбраха че съм българин започнаха да викат "Бербатов Бербатов Кафе Фриййй" хубаво е там и аз мисля да емигрирам но няма да е в близките 2 години.Препоръчвам град Архус и Силкеборг там е хубаво за живот.



Тема Re: Емиграция в Даниянови [re: kvinde]  
АвторЧoвeka oт Дaния (Нерегистриран)
Публикувано11.01.08 01:19



Нас ни вкараха там със Словенски договори и проблеми с работата нямаше.Даваха ни по 17 евро на час което е малко за датския стандарт но на нас ни беше достатъчно.Работи се леко не ти дават зор,бавно но качествено.А и хората не са лоши напротив готини са..една бабичка даже ни направи чай и ни каза накъде да караме за да намерим една улица защото там има части от града които са на по 20 километра от самия център и си мислиш че си в някакво село а то всъщност е градът.Ако намерите някой да ви направи договор през държава членка на европейския съюз от преди България ще пробиете там.И няма да искате да се връщате повярвайте ми...



Тема Re: Емиграция в Даниянови [re: Чoвeka oт Дaния]  
АвторKolev (Нерегистриран)
Публикувано27.06.08 22:46



Аз съм в Дания от 10 месеца и много ми харесва. Наистина 99% от всички говорят английски и хората са сравнително приятни. Даже си има и Българско общество в

с много приятни и отживчиви българи. Имаме си мейлинг листа за комуникация. Яко е.



Тема qVGrAsaXGkBhнови [re: Дecи]  
Авторmzmdam (Нерегистриран)
Публикувано23.07.08 20:45



7QjBAg <a href="http://vvkrrwsyuyqp.com/">vvkrrwsyuyqp</a>,

, [link=http://gohoezefeday.com/]gohoezefeday[/link], http://dobrljqecany.com/




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.