Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:37 27.04.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Please help!нови [re: Student]  
Авторлopдм (Нерегистриран)
Публикувано16.09.04 00:02



както ви казах и в друг форум аз не се криа обадете ми се телефона е на О2 ,ще ви кажа за каво става въпрос ако трябва да напиша всичко което знам ще ми трябват години ,а пък после като отговоря на въпросите вие кажете дали лъжа .да научите информацията която ви интересува ще ви струва само разговор до О2 нищо не иска нали .Писал съм много неща ,някои от отговорите можете да намерите в старите ми постинги какво да направя като някои не четят .





Тема Една седмица по късно...нови [re: лopдм]  
Авторlordm (Нерегистриран)
Публикувано19.09.04 17:07



Една седмица по късно .....


Какво мислите се случи през тази една седмица откакто постнах тази тема за обединението на българите тук в Англия .Моят призив към всички бе да да се обединим под формата на някаква организация ,клуб или нещо подобно и аз изразих мойте виждания, как това може да се направи без да превръщаме това в нечий бизнес ,някой да вложи няколко хиляди паунда в такава идея и после да се опитва да ни ограбва по всякакъв начин ,за да си ги върне и спечели здраво от нас .
Прочетох всички мнения във всички форуми в които тази тема бе постната (около 10)
И какъв бе процента на одобрението ами да го кажем 50 % а на неодобрението ами 0% не видях никой да пише ,че това да имаме подобна организация ,не е добра идея ,тя ще ни навреди с това или онова .Тези 50 процента които не казаха -ние сме за- изразиха основно съмнение, че аз се пробвам да ви ограбя но аз никога не съм казвал че аз искам да правя всичко сам ,че аз дори не държа да участвам в подобно нещо като организатор ,но бих се включил веднага като член , ако се направи и бъде толкова прозрачно колкото аз предложих и решенията не се взимат само от един двама човека .
Ами хайде нека някой го направи, нека да спомена че репортерка от БТВ се свърза с мен и ме попита дали това ще стане ,заинтересува се да го отрази ако го осъществим (а и няколко други български медии) ,а е и готова да направи материал за дискриминацията –неоправданите откази за бизнес визи в Английското посолство.Това което иска е само няколко човека с неоправдани откази готови да застанат пред камерата на БТВ и разкажат за своя случай ,но аз още не съм открил такива хора ако някой от вас е един от тях или познава някой който има такъв отказ нека се свърже с мен.
Другото е както повечето от вас сте чули, май не дават вече постоянни визи след тригодишните ,а само още една годинка ,незная какво ще се случи след едногодишните дали ще дават 3 годишни или още по една ,още по една докато стане 2007 година и евентуално влезем в Европейският съюз.А по принцип те нямат право да правят това ,но нали ние българите все гледаме за себе си ,не си помагаме един друг, а напротив. .Живота на българина емигрант тука е като в казармата идваш мъчиш се първите няколко месеца преоткриваш вече отркритите пътища и начини да започнеш нормален живот и работа тук ,а после когато станеш “старо куче “ се присмиваш на новодошлите българи как се мъчат да стъпят на краката си тук ,та дори когато можеш и гледаш да изкяриш от тяхното страдание .Да им вземеш парички за да им намериш работа или нещо подобно...
Е щом ви харесва нека си продължава така , но знайте че винаги има неща които вие не знаете(аз въобще не казвам че зная всичко) и някой ви гледа вас и ви се смее как се набутвате за нещо или как се мъчите да направите нещо по трудния начин.

Ако пък решавате че има хляб в подобна идея ,начина да е подкрепите е да се свържете с един от вестниците тук(може и с мен ако искате ) и да ги попитате каквото ви интересува или посолството (има вероятност те да ни помогнат ако направим нещо подобно ,има българско читалище в посолството което стои затворено !?) Ние всички -вестниците тук ,посолство и вас ще се опитаме да помислим какъв е най добрия начин да се събира членския внос и да не се злоупотребява с него (това ви притеснява най много нали ,мен също .)
Другото което искам да ви кажа е че както започнах миналата неделя моят постинг тук ,чесме повече от 30 000 а аз се целях да се включим 10 000 –една трета според мен е изпълнимо, във форумите ,емаилите и телефонните обаждания аз получих повече от 33% одобрение което е обнадеждаващо.
А за тези които си мислят ,че всички неща които ви споделих,че могат да се правят безплатно са просто трик да ви залъжа и взема парите – ами лъжете се, не е трик и не ви го казвам за да ви взема пари казах ви го да знаете само че има неща за които плащате, а те могат да бъдат безплатни или пък много по евтино и че всички ние губим, че не създадем свой клуб.
Колко други неща могат да се правят по доста по лесен от начина по който ги правим ние ,ама ние просто незнаем нали?



Тема Re: Една седмица по късно...нови [re: lordm]  
АвторПaвeл (Нерегистриран)
Публикувано20.09.04 12:21



Е-е-е-е-ех, Лордим ...

Такива сме изобщо хората, не само българите! И не само българите в Англия или в чужбина изобщо.

Все да изчакаме някой друг да я свърши работата, а ние да се радваме на резултатите наготово.

Ако ти е интересно мога да ти споделя до какъв извод достигнах аз след дъ-ъ-ъ-ъ-ълги и изморителни покани към нашенци да свършим нещо заедно: не го ли свърша сам на 85% нищо не става. Това е положението.

Кураж и късмет!

*******************************
На сайта ми

в секцията "Всички мои" можеш да намериш дългите ми разсъждения по тази тема



Тема Re: Една седмица по късно...нови [re: lordm]  
АвторGO-gt; (Нерегистриран)
Публикувано25.09.04 01:27



За Лорда,

За всичко си много прав и никой няма да прояви злоупотреба над останалите ако се направи това, все пак е Великобритания, аз лично имам над 10 въпроса на които могат да ми отговрат само хора които са повече от 3 години тук.
Искам да кажа само едно Лорде, наистина си прав че не е хубаво това за вземането на пари за устройване и работа и др. тем подобни, аз лично съм помогнал, на някои хора ,които няма как да са ми приятели, Въпроса е да се отсеят далавераджиите от хората които наистина имат нужда от помощ, защото аз лично от всичко каквото съм направил и помогнал съм получил само един среден пръст, ти му намериш квартира, наредиш го на работа, а той какво, вместо като се върне от работа да прочете поне един час , хайде може и да склоним на половин час, по английски, той извади ракията, надуй си чалгата,и мен не ме ебе, утре взима пари и не му пука, ама така ли беше в началото,помогнеш му за банкова сметка, нищо, всеки пат ти врачва телефона като го търсят я от банката ,я от некое застрахователно др. и др, и после ме пита защо като подписал дог за 12 месеца и вземал безплатния тел, защто да не може да си спре договара и ходи да си губи телефоните, а на един приятел наистина му го откраднаха на 3 ден и не му дадоха нов именно заради такива далавераджии...ама какво да си говорим, ако начинанието ти е със светли мисли ще успееш със сигурност, айде. мерси за ценната информация, изглежда девойките не се устеиха че им даде всичко на готово, пак чакат да им го напишеш черно на бяло. А тук става въпрос за някакви си 2 лири, по една бира по малко,
За момичетата и Студента,
четете между редовете!!



Тема Re: Моля отговорете!нови [re: Cтyдeнт]  
Авторянa (Нерегистриран)
Публикувано25.09.04 04:52



А как може безплатно да си купя самолет за България?!?Тия твои въпроси са леееко странни.Няма нищо безплатно на запад,и приятелство няма,и любов,има само едно яко прецакване на всички българи,сето се срамят че са такива,но и твоят акъл ще се върне.Пожелавам ти успех,не търси безплатното.
Няма безплатен обяд,нали знаеш?НЕ забравяй кой си и откъде си.Айде,иди се дупи се на англичаните.Те нас за хора не ни смятат.



Тема edinstvenia variantнови [re: лopдм]  
Авторjony be good (Нерегистриран)
Публикувано20.10.04 13:46



edinstvenia variant mai shte e
niakoi bg bogat da si napravi fondazcia .

zashtoto znam che bulgarite sa goliami kucheta -
osobeno v chujbina .

bg ne sa sviknali s zadrujen jivot kato
poliazcite i drugi emigrantski nazcii .

tova koeto ti iskash se opitvashe da pravi Tzaria do 95 v ispania
no kogato nadoidoha prostazcite v madrid ,
i zapochnaha da mu iskat pari bez da gi vrushtat -
se otkaza .

inache ideiata e dobre -
da vidim izpulnenieto .




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.