Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:24 24.06.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема IMA TAKIVA, KOITO SE VRU6TAT  
Автор ANNTONlA (poznat)
Публикувано05.08.04 14:11



Zdraveite,

Bih iskala da spodelia s vas moite priklu4enia zad granica. Sled 11 klas me priahe da u4a v Sofiiskia universitet, kudeto izkarah edna godina, no sled 1 kurs me kandidastvah i me prieha da u4a v Paris. To vuv Francia vseki priemat stiga da ima6 nivo na fresnki i da moje6 da deklarira6, 4e ima6 na svoe ime 10000 Euro v banka. Kakto i da e. Zaminah s golemi nadejdi. Imah dve priatelki, koito ot edba godina ve4e u4eha tam. S ednata biahme po blizki, no i s drugata imahme mnogo dobri vzaimootno6enia. Pristignah, kato znaeh, 4e purvata mi priatelka 6te me priuti pri sebe si, dokato se suvzema i si nameria sama kvartira. No se okaza, 4e niama da stane. Otsednah pri sestrata na vtorata mi priatelka, koiato nito me znae6e, nito me poznava6e, no mi protegna ruka v nai-trudnia moment i vinagi 6te i buda blagodarna. Sled blizo mesec si namrih kvartira, problemut tam e, 4e samo kato 4uiat, 4e si bulgarin i ne se zanimavat s tebe, ni6to, 4e ima6 dokumenti i dohodi i moje6 da si pla6ta6 naema. Namerih si i rabota, be6e trudno i v universiteta, no niakak si 6tiah da se spravia, ako ne be6e ujasnoto otno6enie na fransetata. Za tiah bulgarite sme kato vtora, da ne kaja i treta kategoria hora, a az mnogo dobre znam, 4e moje da ni e bedna durjavata, no sme mnogo po-kadurni i gotini ot tiah. Vurnah se, za6toto razbrah, 4e tova e moiata rodina, kolkoto i da e trudno tuk, no ne moga da jiveia na drugo miasto, predi Francia, biah jiviala i v India. Tuk se 4uvstvam nai-dobre i 6te se postaraia da se realiziram v profesiata si-u4a bulgarska filologia v SU i mnogo mi haresva.
Tova e, prosto iskah da spodelia!
Vsi4ko nai-prekrasno na vsi4ki!



Тема Re: IMA TAKIVA, KOITO SE VRU6TATнови [re: ANNTONlA]  
АвторSublime (Нерегистриран)
Публикувано05.08.04 14:27



Много от емигрантите дават за пример приказката за киселото грозде.Все някой ще ти я каже
Всъщност, питам се вече аз, не им ли е на тях гроздето кисело,имайки впедвид Бг. Кисело им е и се нервират, че нещата се променят, ядосват се ограничено мислене! Излезне нещо в жълтата преса и се качват на клона. А в чужбина престъпност няма.Я да вземат да прочетат тамошната преса, само розови неща ли пише, а?

А плюйте сега де, ама за тази новина никой нищо не каза!





Тема Re: IMA TAKIVA, KOITO SE VRU6TATнови [re: Sublime]  
Автор Pride Of The North (Yorkshire bound)
Публикувано05.08.04 15:09



Ако те кефи да четеш подобни новини и да се самоубеждаваш че нещо се променя за добро едва ли някой може да ти попречи да го правиш.

А може би също така те кефи да се стрелят посред бял ден на публично място.. може би най-добре за теб би било да си наблизо.. а може и семейството ти да е там..

Щом можеш да живееш в мизерията, панелките, допотпния градски транспорт, дупките на пътя и явната корупция живей си, никой не ти пречи.

Но и ти не пречи на хората които са взели друго решение.

Франция - националисти. всеки го знае. има много по-толерантни нации. ние не сме от тях.
Индия? - не мисля че има нужда от коментар тъй като едва ли много хора са се запътили натам.

Да има такива, които се връщат но те смея да твърдя не знаят къде и защо са отишли. Решението за емиграция не е лесно но когато се вземе връщане няма.
Всеки сам си знае.

Късмет на всички където и да сте ;)

DECUS ET TUTAMEN


Тема Re: IMA TAKIVA, KOITO SE VRU6TATнови [re: Pride Of The North]  
АвторSublime (Нерегистриран)
Публикувано05.08.04 15:29



Гроздето е кисело,нали
не е нужно да се самоубеждавам, аз го виждам.
Не живея в панелка, не живея в мизерия,пътувам с ГТ когато си искам.Това се отнася за мен и моите познати включително.Корупция?Къде? Аз пари на полицаи не давам, а и от много време вече при контактите ми с тях забелязвам че и те са се стегнали.
Точно утре отивам да измизерствам десет дена с приятелите на морето. Много преувеличавате нещата.Поне като не правите нищо стига плюхте!
Който струва нещо не живее в мизерия.Плачат тия,които са свикнали държавата да ги храни.



Тема Re: IMA TAKIVA, KOITO SE VRU6TATнови [re: Sublime]  
Авторnqkoi si (Нерегистриран)
Публикувано05.08.04 17:07



sublime prav si chovek:) po edno stechenie na obstoqtelstvata sym v UK v momenta vremenno.zavyrshil sym v BG predi 3 godini i vpredvid na tova che si pojivqh super za vremeto koeto sym bil sled zavyrshvaneto mi v BG (rabotil sym i sym se izdyrjal syvsem sam) moga da vi kaja che kato izobshto nqma kakvo tolkova da se reve che v bg e losho, skapano, ima gadove deto se strelqt i t.n.t. xo xo
ami v UK naprimer kakvo e, po nqma prestypnost li ?haha gluposti - ima ! che i poveche navsichkoto otgore!!!
policaite sa po razlichni li - kato idesh s nqkako oplakvane kakvo kazvat znaete li ? - "ami nishto ne mojem da napravim" - haide da ne plampame mnogo
ima si hora zanavsqkyde. obache istinata si e che 90% ot horata emigrirali ot bg tuk ne mogat da si napishat pravilno imeto, 2 dumi vyrzvat na angliiski nishto che sa ot 4 godini tuka i edinstvennoto koeto mogat e da bachkat po 11 h v nqkoq ferma s indugite i pakitata - halal da im e
ami bravo be:) hvalete se oshte che ste "navyn"
abe mnogo moje da se pishe ama...drug pat



Тема Re: IMA TAKIVA, KOITO SE VRU6TATнови [re: Sublime]  
АвторPrideOfTheNorth (Нерегистриран)
Публикувано06.08.04 00:13



ako iskash jiwej i w akwarium pich. w tozi forumi horawa wlizat za da chetat ne twoite gluposti a kak da se izmyknat ot jungle-a w bg. bas dyrja che wzimam min 3 pyti powe4e pari ot teb no parite ne sa mi prichinata da iskam da imigriram.. na moreto sym jiwql dosta wreme.. i moreto ni e mizeriq. ama kakto we4e pisah jiwota si e twoj.. ama ajde ne se habi shtoto horata deto se interesuwat ot neshto za emigrirane teq temi i bez towa ne gi chetat. i si pazi neshtata po moreto che e pylno s djebchii ;)



Тема Re: IMA TAKIVA, KOITO SE VRU6TATнови [re: PrideOfTheNorth]  
Авторnqkoi si (Нерегистриран)
Публикувано06.08.04 02:47



xo xo
poredniq naduhan skubach na bob :)



Тема Re: IMA TAKIVA, KOITO SE VRU6TATнови [re: nqkoi si]  
Автор Pride Of The North (Yorkshire bound)
Публикувано06.08.04 09:25



бъркаш се пич. не скубя боб а имам две дипломи, работя в огромна американска компания която съзнанието ти не може да побере и имам възможността да погледна света далеч извън ограниченото ти мислене. както вече неведнъж казах (нормално хората на юг трудно хващат) всеки за себе си. като искаш да пропилееш безмисления си живот твоя си работа ;) само че не обърквай прогледналите ;)

DECUS ET TUTAMEN


Тема Re: IMA TAKIVA, KOITO SE VRU6TATнови [re: Pride Of The North]  
АвторOxлюв (Нерегистриран)
Публикувано06.08.04 09:52



Пич, не си мисли, че само ти имаш дипломи.И че само ти бачкаш за големите американски компании.Бил съм по местата където се подвизаваш и не съм очарован.Не бих живял там.Това не е моето място.Работиш, ама е хубаво и да си харчиш парите. И стига с тия пари да го еба.Такива консуматори ли стават всички емогранти.Съберем се и само това слушам-пари,пари, пари!Разговорите с познатите ми в Бг са много по разнообразни и интересни. Парите са за харчене. А най сладко се харчат сдобра компания.Поне за мен е така. А на морето вече има доста местенца,които е абсурд да ги наречеш мизерни!



Тема Re: IMA TAKIVA, KOITO SE VRU6TATнови [re: ANNTONlA]  
Автор oня cъщия, 123 и т.н. (тъпо ухилен)
Публикувано06.08.04 12:27



И като студентка по българска филология, би ли ми обяснила защо не пишеш кирилица, зъ дън' ти 'фаним грешкити?

Или чужденецията такова влияние ти е оказала, та се 'фалиш че учиш българска филология в СУ, в любимата си България, след перипетии в недружелюбна Франция...и 'сичко т'ва на латиница

ПС - този въпрос се отнася и за другите, пишещи на латиница

Хм...значи тук ли трябва да покажа колко съм остроумен...а'ре няма нужда...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.