Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:51 24.04.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
*Кратък преглед

Тема Въпрос за подалите документи за Канада преди 2002нови  
Авторkит (Нерегистриран)
Публикувано01.12.03 23:01



Здравейте приятели!Подал съм документи в Букурещ точно преди 3 години.Днес получих писмо,в което ми предлагат да избера по кой емигрантски закон да продължа процедурата,дали по стария от 1978г. или
по новите поправки от .06.2002,като ми подчертават че новия закон бил по-
благоприятен.За целта трябва отново да попълвам IMM-08,да държа изпит по
англ.,да представя други документи,едва ли не всичко наново.И така аз недоумявам кое му е по-изгодното на този вариант.Срока бил 3 мес. и ако не
ги известя щели да ме оценяват по документите,които имат.Чудя се какво да
правя,за 3 мес. не знам дали ще мога да мина TOEFL или Cambridge,както ме
съветват.Ще ви бъда благодарен,ако споделите свое мнение по подобни
въпроси.Успех желая на всички!



Тема Re: Въпрос за подалите документи за Канада преди 2002 [re: kит]  
Авторgandi (Нерегистриран)
Публикувано02.12.03 12:46



Zdrasti,

super se radvam che pone sa ti otgovorili, zashtoto i az sam podal dokumentite si predi 3 godini, no nikakva vest ot tyah. Moiat savet e da kandidastvash po novata procedura, zashtoto mislia che tia ti predlaga po-dobri shansove kato tochki. Ne se pritesniavai za TOEFLa, ne e tolkova slozhen, a eventualno mozhesh da izberesh i ne TOEFL, a :
[1] TOEIC (koito e TOEFL exam no kato standart e po-lesen i se priema pri kandidastvane za rabota), ili
[2] IELTS - Britanskia izpit po angliiski, koito ti opredeliat nivoto, na angliiski

zashto ti gi preporychvam?! zashtoto pri TOEFL imash minimum koito traibva da minesh, i e po-skoro orientiran akademichno, t.e. pri kandidastvane za universiteti; dokato pri tyah prosto shte ti opredeliat nivoto na angliiski.

Otdelno mozhesh i da se zapishesh za ezikov intenziven kurs, v kria na koito da poluchish diploma ot uchilishteto, tova syshto bi sledvalo da ti svyrshi rabota.

Uspeh!!!!



Тема Re: Въпрос за подалите документи за Канада преди 2002нови [re: gandi]  
Авторdada (Нерегистриран)
Публикувано02.12.03 13:26



Hora tova e ludost. Ne vi znam kak imate sili,nervi i pari za podobno neshto. Da se qvish dvaputi na TOEFL i da te bavqt poveche ot 3 godini e prestuplenie.



Тема Re: Въпрос за подалите документи за Канада преди 2002нови [re: dada]  
Авторgandi (Нерегистриран)
Публикувано02.12.03 13:40



ami da, nervirashto e ama tova e samo podgotovka za tova koeto predstoi na tyahnata zemia



Тема Re: Въпрос за подалите документи за Канада преди 2002нови [re: kит]  
Автор hawk69 (непознат )
Публикувано04.12.03 15:41



i az sum v sushtoto polojenie, 4akam ve4e 3 godini, no oshte niamam pismo ot bucharest. samo 4e, da ti kaja, niama da hodia na nikakvi izpiti, mainata im, da me ozeniavat kakto si iskat, kak puk ne - da davam sega pari i za IELTS. tri godini ne se natutkaha, sega pak da ni razigravat.



Тема Re: Въпрос за подалите документи за Канада преди 2002нови [re: hawk69]  
Авторkит (Нерегистриран)
Публикувано08.12.03 01:03



И аз съм на това мнение.Омръзна ми да ни правят на овце у нас и по света.Благодаря на всички за споделеното!Успех!



Тема Re: Въпрос за подалите документи за Канада преди 2002нови [re: gandi]  
Автор kanadets ()
Публикувано20.12.03 01:09



Едно уточнение - TOEFL и TOEIC не ви вършат работа. Единствените тестове одобрени от CIC са IELTS и CELPIP:



Предимството ако се явите на тест е, че е значително се увеличава шанса да не ви викат на интервю. Без тест, почти сигурно ще имате интервю защото няма друг начин да проверят нивото на английския ви.



Тема Re: Въпрос за подалите документи за Канада преди 2002нови [re: kит]  
Автор The Pilot ()
Публикувано20.12.03 08:28



Az sam ima dal i Ielts predi dve godini( band 7)-i 'kvo?! Rezultata e sashtiat-3 godini. Mainata im.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.