Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:00 29.06.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Istinata za imigraciataнови  
АвторShefa (Нерегистриран)
Публикувано21.09.03 00:37



Abe mnogo se govori sto imigrirali horata ko bilo sto bilo; mnogo prikazki na pazara e vashta rabota. Kolkoto iskate se pynete da me ubejdavate kolko hubavo bilo v BG, nqma da me ubedite. I v BG sym jivql v USA sym jivql. V BG cql jivot ne si stypih na krakata ( i sym se opitval, rabotil sym, uchil sym, vsichko, ne da kajesh da sym si lejal na gyza), v USA mi trqbvaha dve godini da se opraq. Revat nqkoi: "aaaaa mnogo sme si dobre nie s 600 zaplata." Abe mahni mi se ot tuka s teq 600 leva - az tqh gi izkarvam pochasovo za dve sedmici bez da se napyvam. Q da te pitam az sys teq 600 leva ako imash semeistvo i deca kak se izkarva? Osven tva tiq deto tolkoz vikat che si jiveqt got sys 600 leva zabravqt che oste telefona im e na imeto na maika im, che nqmat sobstveno jiliste i che svqstna kola v blizkoto bydeste ne ste imat.

Imashe edin bonak Jorko ot toq forum deto samo edno znaeshe - kolko bilo got, kak se kefil s priqtelite si ne znam si kvo. Jorko e zavyrshil nqkoi tehnikum i nqma nikakvi perspektivi za bydeste. Semeistvo deca takiva nesta ne go vylnuvat nego. Toi na vsichkoto otgore e i tolkoz ogranichen che ne znae za kakvi nesta stava duma na vynka.

Hubava ni bila rodinata she kajat nqkoi - kakvo i e hubavoto be- da mizerstvash? da studuvash? da se chudish dali da kupish polvin kilo meso ili 2 kila bamq stot meso ne si ql ot 2 meseca, a ot bamq ti e vtrysnalo. Prezidentite i onq gotovanec carq napred nazad s mercedesite, a tez na koito slujat prosqt na ulicata sys skysani patyci. I sled tova nqkakvi si mladi idealisti she mi krstqt po televiziqta - ostanete si v BG, tuka ima bydeste za vas". Da ima bydeste i to e da se chudish kak da vyrjish dvata kraq, da gledash kak maika ti mizerstva na 80 leva pensia i kak dqdo ti obikalq bokluka da sybira karton za vtorichni surovini. Vikat ima bydeste ama ne ti kazvat kakvo.

Pliuite gi teq koito imigrirat, predateli bili, ne znam si kakvo, ama znaish li kolko kuraj ti trqbva da idesh na edno chujdo mqsto i da pochnesh nov jivot? Ot de she znaesh, nal kato zakysash za pari she pritichash pri mama da ti dade pensiqta si.




------------------------------
Няма нужда от псувни.

Редактирано от c h a r m e d на 21.09.03 03:58.



Тема Шефе, шефе...нови [re: Shefa]  
Автор PRN (fellow)
Публикувано21.09.03 14:13



Има разни хора с разни възможности и с различна нагласа... Някои от тях се справят по-добре в България, други по-добре в чужбина (аз определно също съм от вторите). Не забравяй обаче, че първата група не е по-малка и истината за тебе, може да не е истината за тях. Мисля че основната част от силните думи в този форум се дължат на това, че много от нас игнорират този простичък факт.

Едно нещо научих в емиграция и то е, че нищо не противопоставя хората така какво различния начин, по който гледат на живота и различното отношение към възможностите, които новата страна ти предоставя. Много е трудно да си толерантен (и аз още се уча на това).
PRN

Редактирано от PRN на 21.09.03 14:15.



Тема Re: Istinata za imigraciataнови [re: Shefa]  
АвторShefa (Нерегистриран)
Публикувано21.09.03 16:04



Prav si no se symnqvam che ste namerish bylgarin koito ste predpochete da jivee v bylgaria otkolkoto nqkyde v zapadna evropa ili america. Nameri mi pone edin mnogo she mi e interesno da si pogovorq s nego.



Тема AZ PREDPOCHITAM DA JIVEIA V BG.нови [re: Shefa]  
Авторmila (Нерегистриран)
Публикувано21.09.03 17:45



az predpochitam da jiveia v BG , aide pogovori s men...................

jiveia dobre
yspiala sam s rabotata
semeistvoto mi ot nishto ne e lisheno
patyvam kogato si poiskam i kadeto si poiskam s sem. mi V chyjbina,
imam vsichki ydobstva za da mi bade jivota priaten
tyk sa mi priatelite i rodninite
i nai vajnoto YSPIALA SAM V SOBSTVENATA MI DARJAVA i MI E MN. GOT DA JIVEIA TYK
nishto ne mi lipsva i ot nishto ne sam lishena

kakvo poveche mi triabva OSVEN ZDRAVE

pojelavam vi na vsichki zdrave i yspeh bez znachenie kade vi e "otvel viatara" za da tarsite shtastie



Тема da... [re: Shefa]  
Автор jena (sluncheva)
Публикувано21.09.03 19:10



mnogo is prav shefe, samo che rodinata ne sa politicite, shibanata sistema ili po- skoro lipsata na taka... ima neshto otvud tova, koeto vseki nosi v sebe si i milisa, che enormalno da go obichame tova neshto i da ni boli, che v BG e takava mizeria i ujas, nali? pone men lichno me boli, ujasno... i vupreki , che neshtata stoiat tochno kakto gi opisvash, ne moga da spra da ia obicham taia pusta strana, tozi ezik... edin umen chovek beshe kazal - "moiata bedna i izstradala Bulgaria mai ne e mnogo pomudriala, no vuv vekovete e otseliala!!!"



Тема Re: Istinata za imigraciataнови [re: Shefa]  
Автор medusa (Мамино Меде)
Публикувано22.09.03 20:22



Абсолютно съгласна съм.

И аз много му се чудих на Жоро с неговите 600 лв. То освен всичко друго не познавам някой, дето да изкарва толкова. Мъжът ми че работеше в две телевизии (не прости кабеларки, а "Диема +" и "7 дни" взимаше 500 лв. общо. И бебе гледаме и е някакъв ад. Месо наистина не сме яли от месеци. Купуваме само разни кокаляци, та да ни замиришат манджите на мръвка. Събрали сме си и "джакпот" от 5000 лв. сметка за парно...
Искам да се махаме и тримата. Искам да ям пържоли и да мога да си купувам филе. Искам да влизам в големи супермаркети и да не се връщам по сто пъти до някой щанд за да оставям неща, понеже съм харесала други неща, а парите няма да ми стигнат. Искам детето ми да ходи с Pampers, а не да се обрива от долнопробни течащи пелени.
Носталгия? Ебала съм я в носталгията, ще ме извините за езика... Нека ме наляга носталгия, пък да има какво да ям. Семейството ми ще е с мен и без друго.



Тема Re: Istinata za imigraciataнови [re: medusa]  
АвторKaлин72 (Нерегистриран)
Публикувано22.09.03 21:13



Ами откъде имаш пари и време за Интернет тогава? Бягай да търсиш по-добра работа, втора такава ако трябва!!! Само хленчите........
Ама много ми се иска да заминете в чужбина, и да "успеете" да се нахраните и да ядете пържоли....
Ама то простотията ходела по хората, казват....



Тема Re: Istinata za imigraciataнови [re: medusa]  
АвторKaлин72 (Нерегистриран)
Публикувано22.09.03 21:33



Но като си помисля....все пак живота си е ваш, и всеки има право на собствено мнение, нали:)
Не се засягай от предишния ми постинг, бях малко груб...



Тема Re: Istinata za imigraciataнови [re: medusa]  
Автор dma (irq)
Публикувано23.09.03 12:00



Дам, един час в интернет зала ти е един хляб. В "чужбина" много бързо ще се научиш на приоритетите за харчене . Първият въпрос, който ще ти зададат като се оплачеш, е "защо използваш интернет, при положение, че нямаш достатъчно пари". Като гледам си натрупала солидно количество мнения в dir.bg, сметни колко пържоли са това .

Аз познавам огромно количество хора, които печелят > 600 лева на месец в България и определено живеят много добре. Да не казвам по-добре от мен, ама с бюджет от 3000 евро тук, аз мога да си позволя горе-долу същите удоволствия като тях в България.

There's no place like 127.0.0.1


Тема 500лв=3000евронови [re: dma]  
Автор PRN (ваш приятел)
Публикувано23.09.03 13:33



Нямам представа точно къде си (може и да е много скъпо около тебе). Много се учудих обаче от съпоставката на 500лв=3000евро. Може би УДОВОЛСТВИЯТА, които си купуваш в въпросните пари да за същите, но съм сигурен че освен да ги харчиш за "удоволствия" с въпросните 3000 се й издържаш (квартира/mortgage, храна, кола и прочие). Опитай да направиш същото в България с 600 лева - мисля няма да ти е лесно. Това лято бях в България за един месец с бебе и 300-400 лева си заминаха само за бебето, без дори да ги усетя и без да купувам нещо голямо за детето.
PRN
ПС: Това да живееш добре не опира само до пари... знам




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.