Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:18 02.06.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема ima li vra6tane nazad?нови  
Авторviktor (Нерегистриран)
Публикувано15.07.03 21:57



ot dosta vreme si zadavam edin dosta boleznen i mislia aktualen za po-goliamata 4ast ot balgarite jivee6ti v 4ujbina vapros:dali e vazmojno zavra6taneto v bg(imam vpredvid ne tolkova fizi4eskoto a moralnoto)sled kato godini nared 4ovek e jivial i rabotil v 4ujbina: ot momenta v koito napuskame Balgaria do momenta v koito se zavra6tame hiliadi ne6ta se promeniat, chesto si predstaviame edno a namirame drugo, chesto predstavite , mislite ,nadejdite koito sme hranili izvan rodinata se razminavat s deistvitelnosta koiato namirame kogato se zavra6tame. ta po tozi povod bih izkal da se obarna kam vsi4ki vas koito niakoga po edna ili druga pri4ina ste se opitvali da se zavra6tate v Balgaria:dali vsa6nost ima vra6tane nazad ili tova e prosto edin mit?



Тема Re: ima li vra6tane nazad?нови [re: viktor]  
Автор:)) (Нерегистриран)
Публикувано16.07.03 09:28



ami , po princip ima , az se varnah sled okolo dve godini izvan Bg , i sega mi e takova edno neorientirano , rabotia tuk i hem mi se hodi niakade , hem ne znam , ne za drugo ami parite tuk ne stigat . no shtom sam oshte v BG znachi tolkova mi se i zaminava , no edno e iasno che chovek si promenia nachina na mislene i mu e trudnichko v Bg no to i navan e trudno , taka che ..... vseki sam si izbira :))
uspeh :)



Тема Re: ima li vra6tane nazad?нови [re: viktor]  
АвторFlicka (Нерегистриран)
Публикувано16.07.03 13:04



I az tozi vupros si go zadavah blizo 3 godini. Ne biah sigurna kakvo iskam da pravia, no s vsiako zavrustane v BG se ubegdavam, 4e niama smisul. Ne sum stastliva tam...Pisah go i po drugi postingi v "bulgari v 4ugbina". Podtiska me mantaliteta na horata- drebnaavoto otnoshenie, licemerieto. Priatelite( dage i tia ot detstvoto) sa se zagubili i siakash nishto ne gi interesuva.

Razbiram, 4e ne e lesno da oceleesh v BG i se vuzhistvam ot horata, koito uspiavat po 4esten na4in da giveiat tam, vupreki trudnostite. No ne moga da si otgovoria na vuprosa, zasto tova gi prevrusta v takiva ozlobeni i bez4uvstveni sustestva? A nai-loshto e 4e s godinite tova se zasilva...

Zatova za men li4no vrustane nazad niama! No ste se radvam da vidia, 4e drugi sa namerili smisul....



Тема Re: ima li vra6tane nazad?нови [re: Flicka]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано16.07.03 13:54



Виж какво,прочетох мненията ти и по другите клубове,и не ми харесва негативизма,който лъха от теб.Говориш за българите-кой какъв и какво.Ако прочетеш мненията си,ще видиш,че по голямата част от нещата за които пишеш ги носиш ти самата.Ти къде си живяла в Бг? Защото аз не съм съгласен с отношението ти към хората там!Приятелите ми в България са страхотни млади хора,с които ми е страшно приятно да се виждам.Според мен,когато се прибереш търсиш да видиш лошото,издребняваш и намираш косури.Огледай се- там,където си в момента си в същото положение.
Хората в Бг са страхотни!Когато се срещнеш със някой от тях-усмихни му се и ще видиш душата на българина.Не бързай да подхождаш със високомерие-голяма работа,като живееш някъде си,това не те прави нещо повече.
Просто трябва да си повече време там,за да разбереш колко всъщност си загубила.Социалният живот в България е чудесен.И ще става все по добре!



Тема Re: ima li vra6tane nazad?нови [re: Жopo]  
Авторss (Нерегистриран)
Публикувано16.07.03 14:36



da da, sozialniat jivot v bulgaria e zafnal i varzal. kato gi pishesh tia gluposti viarvash li si. horata izmirat ot glad i bolesti, a ti govorish za negativizam. aman ot zadrasteniazi i pishman optimisti. v bulgaria e hubavo, ama ako doidesh kato turist. a ina4e e glad i mizeria za 85% ot naselenieto. v edna strana, v koiato vsi4ki sa neshtastni, ne mojesh da badesh shtastliv



Тема Re: ima li vra6tane nazad?нови [re: ss]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано16.07.03 15:29



Хехе.И я ми кажи кой е умрял от глад бе,пич?И незнам какво удоволствие ви доставя само да плюете?!Изкарвате негативното напрежение?Ми аз винаги си изкарвам гот!А на морето тая год беше супер просто!И пак ще отида.А ти с тия,дето някой умирал от глад продължавай да се самозалъгваш.Ако струваш нещо-работа бол!И защо никой от познатите ми не се оплаква?85% нещастни?Това как го изчисли?Или така се самонадъхваш?Няма такива работи пич.Има можещти и неможещти!Неможещите плачат,щото са научени наготово.Можещите си бачкат и живеят.
Айде със здраве.И вземи отиди до БГ,ако имаш възможност-да живнеш малко и ти.Добре ще ти се отрази.



Тема Re: ima li vra6tane nazad?нови [re: viktor]  
АвторCollins (Нерегистриран)
Публикувано16.07.03 20:58



Според мен, винаги има връщане назад. Помислете честно, как така свикваме с една чужда страна, а пък да не е възможно да ре-свикнем със собствената си? В България винаги има място за такива като нас. Аз лично смятам, че рано или късно ще се върна. Вярно, че сега в България е много трудно. Но в чужбина лесно ли е? А и нали сме българи, нас с трудности не можеш ни уплаши. И приятелите ще ви чакат, или ще си намерите нови, така както сте си намерили приятели там, където сте. Купете си нещо отсега, за да си имате местенце за хвърляне на котва по-нататък, или поддържайте имотите, които имате. Нали вече знаете - родили сме се в най-хубавото кътче на Земята.
Успех и оптимизъм!



Тема Re: ima li vra6tane nazad?нови [re: Collins]  
Авторvinss (Нерегистриран)
Публикувано17.07.03 03:01



ami neznam, az 18 godini sam jivial v BG , 7 v 4ujbina, i na dvete mesta sam rabotil i ba4kal, i na dvete sam imal priateli, sega oba4e ne znaia kakvo i koi to4no sam.



Тема Re: ima li vra6tane nazad?нови [re: vinss]  
Авторnezavrustast se (Нерегистриран)
Публикувано20.07.03 05:09



Ima li vrustane nazad? I za kakvo ste se vrustame.Taka i az burzah da se varna ot 4ujbina za da vidq dusterq si,kqto be6e stanala na 9 meseza, az ne q bqh vijdal nikoga.Ta putuvame si kato pi4ove v avtobusa i si minavame granizite bez nikoi da go e grija ili da se interesuva ot nas.Dokato stignahme Kalotina. Vsi4ki si kazvahme oste malko i sme v kusti.Das ,no na6ite mitni4ari i te re6ili da ni kajat "Dobre do6li",no po tqhnomu,t.e. VSI4KI DA SLQZAT S BAGALA... ZA DA VZEMATOKOLO 80$ OT ZELIQT AVTOBUS!!SRAM I POZOR!!A m/udrugoto se opitah da se usmihna za da vidq hqkakva polojitelna reakzia,a v otgovor.Taka stoi vaprosa s usmivkata v bg ,jore.Ako ne si razbral de I oste dragi mi jore,mnogo e lesno da si otide6 v bg za1 mesez ,da hodi6 po kru4mi i barove ida vika6 kolko e suoer v bg.Kato e tolkova super sto ne si ostane6 v bg,a? Da poraboti6 nqkoi i drug mesez,da se po4udi6 kak da si plati6 smetkite da zabravi6 otkude se vliza v restorant, da gazi6 v bokluzi i togava ela da mi kazva6 kolko e super v bg.Aman ot "optimisti"!!Pone kato si jivql navun moje6 da napravi6 sravnenie ,osven ako ne si slqo i gluh.Kolkoto do mene v blizkite 5 god. ne smqtam za nujno da si hodq,za da mi kaje nqkoi "usmihnat" 4inovnik "dobre do6ul"



Тема Re: ima li vra6tane nazad?нови [re: viktor]  
Автор wenn (wenn)
Публикувано20.07.03 07:19



Преди седмица или две сънувах , че съм се върнал в България изхарчил съм си всичките пари и не мога да събера пари за билет наобратно.
Само като си помислих колко време трябвада работя и да събера 800 долара за билет направо ми призля и цяла нощ след това не можах да заспя
Истината е ,че в Бг наистина е хубаво ако имаш пари и високо платена работа , и си е цяла трагедия да живуркаш с 200 лева на месец.
Разни хора разни идеали




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.