Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:58 02.07.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема do bbbнови [re: bbb]  
Авторbabka (Нерегистриран)
Публикувано10.06.03 21:41



Kasmetat e kato pandelkata kam osnovnoto obleklo-viarno she poniakoga kasmetat preobrachta osnovno i sas skorost vsishko,no pomisli kak si zaposhnal-shakache li ot niakade nechto-ne sigyrna sam she si riskyval,ili si sposoben za da ylyshich sityaziata. Ako si izmamil niakogo,rano ili kasno chte propadnech,no ako si sae vazpolzval ot chansa-shydesno....
Imam predvid ysilia i yspex v Balgaria,kato baza za sposobnost,za tarsechti xora,ne gotovankovzi i selski xutrizi.Izpolzvam "selski" ne kato obida za sozialen proizxod,a kato rygash,kato prostak....
I taka, kasmetat e dopalnitelno nechto ,ne osnovno,niakoga kasmetat moje da te iztarsi v propasttta



Тема babke, parvopisa ti e otvratitelenнови [re: babka]  
Авторnz (Нерегистриран)
Публикувано11.06.03 02:53



i kak reshi che SHTE sum pod mostove i grai be?? az sum v chujbina i vzemam $90,000 na godina.



Тема do nz (Nichto ne Znaecht)нови [re: nz]  
Авторbabka (Нерегистриран)
Публикувано11.06.03 09:07



Mai chte se okaje she vsishki sa v shyjbina pichechtite....Zachto togava ne kazvate kak ste pryspeli,ne da xranite prazni iliyzii na mladite....
Ako dnes triabva da tragnech kakvo bi napravil,eto tova e vaprosa....
10 xil.dolara,ama kade i kakvi razxodi imach....Amerika-naemi,medizin.obslyjvane,plodove....Taksi ako zakonno si ystroen.....
Ama ne she xvaliam standarta v Balgaria....v nikakav slyshai...naprotiv,motiv da se tragne za shygbina e sramat edin profesionist,dori sas staj i konkretni rezyltatai kato profesionist,polyshava zaplatshiza-iza-iza-iza....za...za.......



Тема Re: do bbbнови [re: babka]  
Автор din-din (минаващ)
Публикувано11.06.03 10:31



mari done



Тема Re:Do Babata (Nichto ne Znaecht)нови [re: babka]  
АвторBoby (Нерегистриран)
Публикувано11.06.03 11:01



Mila Babke,

Az emigrirah 1988 godina.Bjah na 18 godini,tokushto zavurshila sredno obrazovanie.
Za men ne moje da se kaje,che sum bila uspiala zaradi godinite mi.
Vzeh si edna chanta s drehi i 60$,tezi,koito davaha ot bankata i ti gi registriraha v passporta.
V chujbina s 60$ ne mojesh nishto da napravish.Te si otivat oshte na purvia den.
Moga da kaja,che 2 godini se muchih s jilishta,nisko platena rabota,s globi i gladuvane.
Sled tezi trudni godini se otvori svetlinka za men,kakto i za mnogo hora po sveta....
Zapochnah da ucha kogato nauchih ezika,zavurshih,namerih si hubava rabota i dobre platena.Ne sum milionerka i ne mi i triabva.
Vzeh i passport i se otkazah s udovolstvie ot bulgarskia,koito samo mi precheshe togava.
Sega moga da si pozvolia da hodia kadeto si iskam bez visa,ne hodia po posolstva i ne kisna za razreshenia za rabota kadeto i da bilo.Diplomata mi ia priznavat navsjakade zashtoto ne e bulgarska.Moga da si izbera da rabotia v koiato si darjava iskam bez nikakvi spunki.
Imam si semeistvo i sum shtastliva.
Moga da kaja,che Bulgaria ne mi lipsva,dori sum zabravila kak e tam.
Vlizam v tezi forumi za da se poiadosvam malko na takiva kato teb,koito osven zavist i zloba,drugo ne izpitvat.
Budi rodoliubka i si stoi v BG,nie njamame nujda ot teb,tova e istinata.
Ti i dori da otidesh v chujbina,shte se vurnesh pak v BG,zashtoto tvoeto mozache i tvoeto ogranicheno mislene njama da mogat da razberat kakvo e jivota tuk.
Edin chovek kogato ne e vijdal nikoga neshto drugo osven tova,koeto si znae,ne moje da pravi sravnenia,a ti si go pozvoliavash,koeto govori oshe edin put za tvoiata ogranichenost.
Budi zdrava i stroi komunizma zaedno s kuchetata,deto te hapiat dokato si izhvurliash bokluka.



Тема Re: не е лесно да се емигриранови [re: gorkata]  
АвторAAA (Нерегистриран)
Публикувано11.06.03 13:06



pod prestizen yniversitet ima predvid Sofijskiq takuv. drygi vuprosi?



Тема do aaaнови [re: AAA]  
Автор babka (kyraj)
Публикувано11.06.03 15:03



Ne samo sofiiskia.....V Chymen naprimer filologisheskia rabotiat mnogo prepodavateli imachti sobstveno mnenie(bivchi ot Sofiiskite),izgoneni za.....poznai-i v naykata ima vatrechna borba).
Orazovanieto dava podgotovka,no lishnostta dava smisal na polyshenoto si obrazovanie.....
Ako se kazvach Geliy,ili Stavri....vse edno,no ako izgradich nechto novo-naprimer da postroich edna zarkvishka v rodnoto si selo,deto e imalo,no pra komynizma gi izostavixa,prevarnati v razvalini.....togava chte stanech izvesten i gordo imeto ti chte zvyshi....Imeto ne pravi shoveka,a shoveka pravi imeto....hi-hi-----



Тема Re: не е лесно да се емигриранови [re: babka]  
Автор din-din (минаващ)
Публикувано11.06.03 15:07







Тема Do Boby-yspiavachtata emigrantka .ky-kyнови [re: Boby]  
Автор babka (kyraj)
Публикувано11.06.03 15:32



Parvo shestita ti hristova vazrast.Po dannite smetkite pokazvat she sega si na 33 godini-nai-hubavata vazrast....
Predstavi si sheta ti pismoto i mi stavach simpatishna,dori i s protivopolojnoto si mnenie...
Zchto li ?!
Zachtoto ,za razlika ot tebe, az ysechtam horata po mislite im i razsajdeniata im.
Izraziavaiki mnenia, e na bazata na izkazanoto ....No ne se ozlobiavam,naprotiv,haresvat mi otkroveniata...
Sega za tebe konkretno.

Vsishko e interesno-tragnala "zelena" ,mlada
naramila torbata
i vzela vav raka
gychtershe zeleno .dolarshe $60...
Maka,risk,lichenia i glad....
Dmes-pari,semeistvo,zanaiat....
No tikvata-glavata-
prazna kat torbata za gyrbet...
Lipsvat obish,toplota narodna,
balgarskata roza,
baniza i bob......
Stiga poezia.....
Kak e vazmojno da ne ti lipsva rodnata strana. Ne e viarno,kadeto i da si,vinagi vatrechno nechtishko teji i mashi....,priznai si....
naprimer, namirach se tam ,niakade v Amerika,ili v Milano,ili v Kanada, ili v Germania....
Oshite ti sa palni s opianiavachti efekti-vsishko e ogromno,vetrinite bogati-lampi i ekrani.....
Za mig ne mislich li :"moiata zemia,kadeto sam rodena..."Zachto go niama vsishko tam....kakav sram.....
Givotat e izpalnen s ysmivki i salzi ,
Svetat e izgraden ot bedni i bogati,
no vsishki sme rodeni od maikata zemia....
Koito se otkasva ot korena si roden, e klon samoten,otlitacht pod vixara na idvachti tempesti(vetrove i byri).
Klonsheto kogato e zeleno ,ne se shypi,ogava se i se izmenia,no
oviaxnalo i syxo ,pada i izgaria. Pepelta ednakva e ,no shast ot neia poletiava i dostiga nacheto nashalo-rodnata zemia edna-.....
Ne moga da si predstavia kak ne ti e jal za Balgaria.
Dori i da si zariza tam,ne ti lipsva nacheto more,nachite gostopriemni sarza....
Imam blizki,koito imat mnogo poveshe ot teb i v Balgaria....
No ne te obviniavam she si zaminala i to v godini trydni...
No kak si se otkazala ot balg. pasport....
Kakvo ti presheche da si zapazich i balg. grajdanstvo...
Viarvam she ne si "Predatelka"
Koi obisha predatelite,nikoi...Dori i tezi,koito ti izskvat da si takava....
Demokratishnite strani te pitat iskach li da si zapazich grajdanstvoto....
A i Balgariopa,ne ,ne e ytopia,naprotiv,nima e lesno za edna strana,namirachta se na Balkanite,na tova strategishesko miasto,no samo nie,Balgaria ne dopysna krav v prexoda.....
Po-bavno e vsishko,no sigyrno....
Skapa emigrantke,ne shatvach nichto za mene, ne zavijdam na tebe, zachtoto ne si poveshe ot mene....
Bix ti zavijdala ako si po-ymna,po-dobra i po-privlekatelna(poslednoto triabva da se vidi).....




Тема Re:Do Babata (Nichto ne Znaecht)нови [re: Boby]  
Автор moderator (член)
Публикувано11.06.03 15:49



koi si ti mari doneeeeeeeeee




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.