Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:49 11.06.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Защо да емигрирам?!нови  
Автор the_witch (legally insane)
Публикувано26.05.03 01:20



Отвсякъде ме засипват очевидните причини човек да емигрира и да си потърси късмета извън България, но все пак ми се ще да чуя от самите емигранти - защо?
Обичам си страната! Не искам да я напускам и съм сигурна, че никъде другаде няма да ми е добре... дори за малко - липсва ми на улицата да не чувам български, липсват ми българските лица, дори мръсния софийски въздух...
на вас не ви ли липсват? защо се решавате да загърбите родната земя? всичко, което сте имали тук?

...просто питам....


I dream about the Days of Glory and with that dream begins the story...


Тема Re: Защо да емигрирам?!нови [re: the_witch]  
Авторnz (Нерегистриран)
Публикувано26.05.03 04:48



1. Vuzmojnosti za razvitie. Bulgaria e prekaleno malka i prekaleno mnogo hora se boriat za banitsata.
2. Tsennostna sistema. V Bulgaria pri promenite kum kapitalizum horata se oburkaha i mnogo prostashtina izleze na povurhnostta.
3. Zakonnost. V Bulgaria (sledstvie ot 2.) pravilata vse oshte se promeniat i prilaganeto na zakona chesto e ostaveno na proizvola na mutrite.
4. Tsena na choeshkia jivot. V Bulgaria srednata zaplata e > 10 puti po-niska ot tazi v industrializiranite durjavi, ot tova sledva mizerno zdraveopazvane, nezainteresuvana politsia, slab kontrol vurhu hranata, vuzduha, i t.n.
5. Svoboda na izraziavane na mnenie. V Bulgaria presata e prekaleno zavisima ot reklamodatelite i/ili durjavata.
6. Obrazovanie. V Bulgaria visheto obrazovanie e mnogo po-slabo ot tova v industraliziranite durjavi (srednoto e gore-dolu OK).
7. Politicheska iziava. V Bulgaria politicheskite partii sa mrudnali tvurde malko ot vremeto na Bai Ganio.
8. Integracia v svetovnata ikonomika. Bulgaria e malka i sravnitelno otkusnata ot sveta. Zaradi gornite problemi, slaba infrastruktura, i t.n., e mnogo trudno (ne nevuzmojno!) BG firma da izleze na vnushen pazar. BG pazara e mnogo ogranichen -- sravni go s ogromnia pazar na US ili Zapadna evropa, ili Kitai. (Imam priateli kitaici koito sa na rabota v US i govoriat kak shte se vurnat v Kitai da zavurtiat biznes, a ne gledat kak da vzemat zeleni karti i shte ostanat v US.)
9. V Bulgaria se sluchvat mnogo malko neshta. Sofia shte ti se stori maluk, skuchen grad kogato se vurnesh ot NYC, London, Berlin, Los Angeles, Sydney, San Francisco, etc. Poneje nishto ne se sluchva, vestnicite karat na poruchkovi statii ili na psevdo-novini tip "Tsiganin kradna kabel, umria na miasto".



Тема Re: Защо да емигрирам?!нови [re: the_witch]  
Авторnew (Нерегистриран)
Публикувано26.05.03 08:07



I na mene mi lipsvat, no emigrirah zaradi decata si.Ne iskam da jiveiat v obshtestvo, koeto niama nikakva cennostna sistema, koeto veche ne znae koe e dobro i koe ne.Ne moga da gi vaspitavam da sa dobri, zashtoto tova oznachava da gi napravia neudachnici, ako sa v BG.Ne moga da im obiasnia, 4e triabva da se uchat, zashtoto sledva logichnia vapros-ti kato si uchila kakvo postigna.I takiva ot tozi rod.Mislia che az, no nai-ve4e te imat nujda ot shans v jivota.



Тема Re: Защо да емигрирам?!нови [re: the_witch]  
Автор helen (natural)
Публикувано26.05.03 10:30



vsichko mi lipsva che i mnogo poveche no v bg mi e trudno da otceleq
pri vsichkite trudnosti v chujbina pone rabota kato che da si namiram po lesno??
za deteto mi e obyrkano mnogo dali ste mu e po dobre taka ... ama da se nadqvame che e pravilniq izbor
to i v bg decata veche mnogo mnogo ne igraqt na ulicata a sedqt pred kompiutrite ... nqma da ima kato moeto detstvo taka ili inache ...

I want it all and i want it now.


Тема Re: Защо да емигрирам?! [re: helen]  
АвторPoline (Нерегистриран)
Публикувано26.05.03 13:59



"vsichko mi lipsva che i mnogo poveche no v bg mi e trudno da otceleq"
Ето за това са почти всички по света!



Тема Re: Защо да емигрирам?!нови [re: the_witch]  
Авторalias7 (Нерегистриран)
Публикувано27.05.03 00:54



Chestno az go chuvstvah - iskah da se mahna. Napravih go. I ne sajelqvam i edin den za izbora si. A tvoite prichini sa vsichko tova koeto ne mi lipsva.

---
6:58 are you sure where my spark is?
-tori amos



Тема Re: Защо да емигрирам?!нови [re: the_witch]  
АвторMark (Нерегистриран)
Публикувано27.05.03 13:48



Vsichko e otnositelno.
Ne mogat da ti lipsvat neshta koito ne poznavash. Tvoiata realnost e Bulgaria i ako ti haresva i si shtastliva niama smisal da emigrirash. Ako ne znaesh kak horata v razvitite strani ziveiat niama s kakvo da sravnaivash, i ako ne sravniavash shte si shtastliva kadeto si.

Az kato si hodih v bulgaria, bulgarskia mi zvucheshe foramlen i nedruzeluben i bulgarskite lica biaha mrachni i podozritelni. Shto se otnacia za vazduha - to mai navsiakade e sashtia. Taka che vsichko zavisi or perspektivata - vseki vizda neshata ot sobstvea gledna tochka - niama veren otgovor koito da pasne na vseki.



Тема Re: Защо да емигрирам?!нови [re: new]  
Автор the_witch (legally insane)
Публикувано28.05.03 01:14



А дали децата ти оценяват това, което имат сега по-високо от това което са загърбили в България? Възможностите за образование и по-добър живот наистина са много силен мотив за емиграция, но все пак не съществува ли онзи момент на отдалечаване от предишното - българското аз? ...... Някак си страх ме е да не забравя...

...говоря от позицията на дете, което си обича страната и не иска да се разделя с нея. Мисля,че детството ми е хубаво, сигурна съм, че на друго място не бих имала такива спомени каквито имам от тук. По отношение на това, което оценявам най-високо в него, не е било в никакъв случай въпрос на пари или на особена среда. Въпрос е на желание и отношение. Не искам да се отдалеча от това отношение, което съм си изградила тук. Възможностите за работа и обучение в чужбина наистина са по-добре от тези тук, но не искам да живея като дете на емигранти! Искам да си довърша средното образование тук, в училището което сама съм си избрала и за което съм си мечтала. Да уча по начин, който харесвам и който не знам дали ще открия на друго място толкова лесно. Не виждам смисъл да се разделям с това, което ми харесва тук и да опитвам да го търся другаде.

I dream about the Days of Glory and with that dream begins the story...


Тема Re: Защо да емигрирам?!нови [re: the_witch]  
Автор1 (Нерегистриран)
Публикувано28.05.03 10:13



Изглежда,че нещо си объркала клуба...



Тема Re: Защо да емигрирам?!нови [re: 1]  
АвторDM2OOO (Нерегистриран)
Публикувано28.05.03 19:22



Аз пък ша си остана тук.Булгар,Булгар.Не е за мен чужбината.Но пък всеки има право на избор и сам решава за себе си.Кой обаче ще решава за България?
Т'ва е от мен.
Bye
Tschus
Chao
Orevoir
ДОВИЖДАНЕ

Аз съм Българче,обичам...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.