Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:41 22.06.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
*Кратък преглед

Тема Адвокатинови  
Автор lndependent (crash)
Публикувано07.04.03 13:41



Някой може ли да ме упъти към адвокатски кантори, които посредничат при имиграция в Канада? Аз ходих на едни семинари на Green & Spiegel, но там освен първоначалните самохвалебствия нищо друго не казват. Обаждах се няколко пъти и или адвокатката я няма в момента и не могат да ми дадат информация, или не се сещат за какво става въпрос, при условие, че сме разговаряли няколко дни преди това... С две думи, малко фалшиви ми се струват, затова искам да знам дали имат някаква алтернатива.

стой та гледай


Тема Re: Адвокатинови [re: lndependent]  
Авторjoe (Нерегистриран)
Публикувано07.04.03 15:51



ako sabirash neobhodimite tochki - 75, i znaesh angliiski, ne ti e neobhodim advokat. green & spiegel sa dobri, no honorarat im e 4000$ ili pone beshe takav predi 2 godini.



Тема Re: Адвокатинови [re: joe]  
Автор lndependent (crash)
Публикувано07.04.03 17:03



С точките май нямам проблеми, даже мисля, че доста ги надхвърлям. Освен това говоря И френски, затова не се притеснявам толкова много. Притеснявам се да не ми вземат парите (а това не са малко пари, особено когато ги взимаш назаем) и да остана на сухо. Затова искам да платя на добри адвокати, независимо колко взимат, но да съм сигурна, че ще ми свършат работата.

стой та гледай


Тема Re: Адвокатинови [re: lndependent]  
Автор helen (natural)
Публикувано08.04.03 00:41



az vse si mislq che ne ti trqbvat advokati
dokolkoto znam nqma s kakvo da ti pomognat
samo v poveche razhodi ste te vkarat a na mqsto ste ti trqbvat pari
ne znam zasto govorish za golemi razhodi
taka ili inache ste dadesh pari po prevod i legalizaciq na dokumenti
bez tova ne mojesh da minesh no edinstvenite drugi pari koito ti iskat e procedure fee koeto predi 2 godini beshe ot porqdyka na 300 dolara koeto ne e tolkova netyrpimo
a right of landing fee e vyzvratimo v sluchei na otkaz na viza a struva mi se moje da se plati i po kysno? za med pregled mai pak se plasta obache tova si e veche pri uspeshno interview struva mi se
taka che ne vijdam zasto se natiskash da davash strashno mnogo pari na advokati pri tova ot zaem ?
a znaesh likak se vrystat?
daje i v canada ne se spestqvat chak tolkova lesno pari
ili pone v uk e taka
iska si vreme za adaptaciq
trqbvat ti dosta nachalen kapital v nachaloto za da si sto gode spokoina ...
spored men si e pylna ludost da im pylnish gushite

pone tova mi elichno mnenie
inache za tiq spiegel i az sym hodila i ne mi napraviha dobro vpechatlenie
i naistina vzimaha mnogo pari
edinstvenoto koeto praveha e da predcenqt dokolko imash tochkite koito ti trqbvat i demek dokolko biha se navili da ti vzemat parite ...

I want it all and i want it now.


Тема Re: Адвокатинови [re: helen]  
Автор lndependent (crash)
Публикувано08.04.03 15:46



Главното ми притеснение е, че мога да пропусна някои важни документи или да не попълня правилно други, да не спазя няои неща от процедурата и т.н. - все неща, за които не ме бива много. А в крайна сметка адвокатите трябва да са наясно какво точно им трябва, какво да се преведе, откъде да се вземе, все бумащини, за които аз нямам нерви и винаги мога да оплескам нещата. А това е прекалено важно, за да си го позволя.
Затова държа адвокати да ми водят нещата, дори и да не взимат много евтино. Но да знам, че накрая всичко ще е наред.

стой та гледай


Тема И също!нови [re: lndependent]  
Автор pyrx (dруг)
Публикувано08.04.03 18:34



Да, вярно е- формалностите, документите и документченцата са един куп. Човек трябва да внимава да не забрави нещо, както и други документи за дооправяне, преди да се метне на самолета!

Според мен, може и без адвокати и посредници.

Аре успех!



Тема Re: Адвокатинови [re: lndependent]  
Автор helen (natural)
Публикувано09.04.03 10:44



ne znaesh li angliiski pone malko ?
vsichko e mnogo dobre opisano na kanadskiq site i mojesh vsichko da podgotvish sama
e nqma kak da ne ti otneme izvestno vreme no zatova pyk e silno jelatelno da nauchish angliiski - bez tova za nikyde ne si
inache ako tolkova mnogo iskash nqkoi da ti pomogne s dokumentite predpolagam che ima i bg firmi za mnogo po niska cena biha se navili da ti pomognat
moq syvet e obache ako mojesh da si prevedesh i legalizirash sama dokumentite - vqrvai mi ste ti padne razhoda pochti dvoino e tova ako ne si osobeno zaeta i si v sofiq vse pak mai?
osven tova imashe edna kniga za kanada ama v momenta ne moga da si spomnq zaglavieto ?
tam informaciqta e stara obache kato za nachalo moje da ti dade dobra predstava za problemite koito mojesh da srestnesh i kakvi sa tochno proceduite ... i dokumentite
hubavo e da go sverish sys site-a obache zastoto tochkovata sistema mnogo se promeni naskoro i e vyzmojno da ima i drugi promeni
i oste edin spodelen opit s advokati e vqrno za uk vizi ama ne vqrvam nestata da sa po dobre za canada - za advokatite ti si porednata broika i na men vinagi sa mi popylvali po nebrejno dokumentite i daje sa me syvetvali da prastam po malko dokumenti koeto spored men ne e pravilno - vinagi e po dobre da ima vsichko ili v poveche ot kolkoto da nqma nesto
a i osven tova tuk ako ti lipsvat dokumenti ti prastat pismo za tezi koito se predpolaga da izpratish oste v daden srok
ne vqrvam s kanada da e po razlichno taka che nai mnogo da ti se zabavqt malko nestata
nisto poveche
a za tam taka ili inache se chaka dosta taka che ne vqrvam nqkoi drug mesec da struva 4000 dolara ?

I want it all and i want it now.


Тема Re: Адвокатинови [re: helen]  
Автор lndependent (crash)
Публикувано09.04.03 11:07



Нямам проблеми с езиците - говоря малко повече, отколкото наистина ми трябват . Иначе мисля, че имам една стара книга за Канада, както и едно книжленце, в което се обяснява новата система. Разгледах доста сайтове за имиграция в Канада и не мисля, че дори и по новата система ще имам някакви проблеми.
Но все пак благодаря за информацията!

стой та гледай


Тема Re: Адвокатинови [re: lndependent]  
Автор helen (natural)
Публикувано09.04.03 12:35



knigata mai se kazvashe - vsochko za kanada?
neq li imash ?

I want it all and i want it now.


Тема Re: Адвокати [re: helen]  
Автор lndependent (crash)
Публикувано09.04.03 14:43



Май не - нещо като "Имиграция в Канада" май беше, една малка, тъничка. Иначе по-старата беше някакъв сборник с информация за доста държави - Австралия, Нова Зеландия и помежду тях и Канада.

стой та гледай



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.