Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:47 03.06.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Price of food  
АвторSeeker (Нерегистриран)
Публикувано14.12.02 12:14



Imam edin vypros za tova kolko pari davate na mesec samo za hrana?
Interesuva me predimno za tezi koito sa v Canada, no mozhe ie ot drugite dyrzhavi - za bgto ne me interesuva.



Тема Re: Price of foodнови [re: Seeker]  
Авторanonimen (Нерегистриран)
Публикувано16.12.02 22:45



Zavisi ot mnogo neshta...Za Canada sam chuvala, che hranata e evtina. Az jiveya v USA. Ako uzelya prodajbite po magazinite "buy one get one free" izliza mnogo izgodno. Obiknoveno kam $35-60 na sedmiza, ako hodim po restoranti nykolko pati v sedmizata poveche pari se izharchvat. Nai-dobre e da se kupuva iz golemite targovski verigi, kadeto hranata se prodava po-evtino.



Тема Price или costнови [re: Seeker]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано17.12.02 09:46



А бе ти дето толкова много се интерсуваш от тези неща (че си постнал въпроса си къде ли не), правиш ли поне някаква разлика между price и cost?

T-shirt slogan:
To err is human, to really foul things up requires a computer


Тема Re: Price of foodнови [re: Seeker]  
Автор The_fan (Ludia)
Публикувано18.12.02 23:05



Az jiveia v London i hranata na sedmica mi striva okolo 25 GBP, no bez da se lishavam ot nishto. Prosto vednash sedmichno az otivam do niakoi goliam supermarket i napalvam bagajnika na kolata i taka mi izliza po-evtino.

Koito ne me haresva, niama vkus, a koito me haresva ne me zaslujava!


Тема Re: Londonнови [re: The_fan]  
Авторnjakoj (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 01:08



Seriozno? Bez da se lishavash ot nisto? Da vzemem i nie da namerim njakoja pateka kam London.

Majtapat nastrana, no ili tam hranata e mnogo evtina, ili tvoite vkusove sa skromni. Dori da rechem che ne vkljuchvash alkohol, pak ne e za vjarvane.

I az moga da izkaram s tolkova (US), no v nikakav sluchaj njama da kupuvam kakvoto tochno iskam.



Тема Re: Price of foodнови [re: Seeker]  
Автор dma (irq)
Публикувано19.12.02 05:21



Ами тук в Люксембург за 2-ма човека на месец ни излиза 600 евро, но без много хранителни екстри . А за ресторанти да не говорим...



Тема Cost of foodнови [re: Seeker]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано19.12.02 10:24



Докато бяхме с жена ми в Канада (почти две години) давахме за храна същото, което давахме и сега даваме в България (като сума в местна валута). Качеството на продуктите там беше несравнимо по-високо, съотношението между отделните цени различно (напр. повечето плодове и всички зеленчуци са много по-скъпи, но от друга страна месото е по-евтино), а заплатата 5-6 пъти в полза на канадската.

T-shirt slogan:
To err is human, to really foul things up requires a computer


Тема Re: Price или costнови [re: ivz]  
АвторSeeker (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 19:41



Vizhe sega lesen nachin da napishesh imeto na temata e da go napishesh na english e niah trygnal na bg ama se setih che food e po malko po broj bukvi ot hrana a sysho i napisvaneto na bg na pyrvata duma e dosta kofti - osobeno ako si kato men bez cyrilitza ;-)



Тема Re: Londonнови [re: njakoj]  
АвторSeeker (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 19:44



Choveche zabelezhiche tova sa 25 GBP PAUNDS ili s drugi dumi tova sa tamyn $30 - $40 USD kakvo mislish malko li ti se struva po 4 = $120 - e choveka mozhe i da ne e mnogo chrevougodnik ;-))



Тема Re: Price of foodнови [re: dma]  
АвторSeeker (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 19:47



Interesno znachi po 300EUR na chovek - koeto mi se struva mnogo veche - imah edin priatel kojto beshe v Germania i toj mi beshe kazal che harchi kolkoto i v bgto nareil bil na syshtite seni supermarket niakakyv si, za Luxemburg neznam nishto no mozhe i ti d namerish neshto po izgodno mi se struva.



Тема Re: Cost of foodнови [re: ivz]  
АвторSeeker (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 19:50



10x



Тема Re: Price of foodнови [re: anonimen]  
АвторSeeker (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 19:51



Ami da i az taka biah chuval za okolo $200 na mesec v usa.



Тема Re: Price of foodнови [re: Seeker]  
Автор dma (irq)
Публикувано19.12.02 23:09



Тук храната е адски скъпа, както и останалото де, но за храната е трагично положението. Проблемът е че всичко е внос и няма как да се намерят евтини стоки. Евентуално може да се купуват някои базови храни от вериги като ALDI, но там има много малко продукти. Човек не може да разчита само на тях. Просто остава само 1 решение, да си натискаме "парцалките" и да траем на високите цени .



Тема Re: Cost of foodнови [re: Seeker]  
Авторmagi (Нерегистриран)
Публикувано20.12.02 00:58



v Germania sa trima dushi - dvama vasrastni + dete na godina i polovina koeto yade vsichko i pie skapi sokove, davame okolo 250 evro na mesez i se hranim mnogo dobre - balgarska kuhnya, italianska dosta chesto - spageti, lasagnya, piza i t.n. , dosta meso, plodove osnovno portokali, banani i yabalki, salati, sa piene bira, sokove i mineralna voda. Edinstevoto neshto ot koeto se lishavam sa skaridi, oktopdi i skapa riba. Te sa mnogo skapi. no inache sa tesi pari se hranim mnogo dobre.



Тема Re: Price of foodнови [re: Seeker]  
АвторAnto_Speedy (Нерегистриран)
Публикувано20.12.02 18:00



Разходите за храна зависят много от мястото, където живееш и магазина, от който купуваш. Ние живеем в един от прилепените до Торонто градове, семейство с две малки деца. Не съм правил сериозни сметки, но храната сигурно ни излиза около 500-600 долара на месец. Сигурно ако пазаруваме в по-далечем магазин сте ни излиза със 100 долара по-малко.

От друга страна, когато дойдохме в Канада преди около 5 години и без деца едва ли сме давали повече от 200 на месец, без да намирам особена някаква разлика в това как се храним.



Тема Истинатанови [re: Seeker]  
Автор The_fan (Ludia)
Публикувано23.12.02 22:05



Тук си много прав. Дори си позволявам и около 4-6 бири на седмица и не сам вегетарианец! Е твърдият алкохол е отделно ,1 бутилка Водка струва около 10 GBP.
Тук храната е евтина но транспорта....., мойе да ти е** "маиката".

Koito ne me haresva, niama vkus, a koito me haresva ne me zaslujava!


Тема Re: Price of foodнови [re: Seeker]  
Автор sylvi ()
Публикувано27.12.02 21:10



Зависи къде пазаруваш.Нормално според мен за 2 души вървят около 90-100 на седмица,без много изхвърляния.Говорим ако искаш да се храниш здравословно(плодове,зеленчуци,риба и т.н.)Ако само искаш да натъпчеш хладилника с полуфабрикати,може и по-евтино,но пък си правиш експерименти със здравето.
Но много зависи от магазина също-ние пазаруваме в Loblaws които мисля се води средна класа,но има и по-евтини(обикновено за сметка на качеството) вериги. Някои беше писал че цените са горе-долу като в България,с малки разлики-кое по-скъпо,кое по-евтино.Алкохолът и цигарите са скъпи,но не невъзможно ако е с мярка.
Ами това е за Торонто,надявам се да съм помогнала.



Тема Re: Cost of foodнови [re: magi]  
АвторSeeker (Нерегистриран)
Публикувано30.12.02 15:58



Lele pochvam da se zamisliam neshto e mnogo evtino ;-)).
Vesela nova godina.



Тема Re: Price of foodнови [re: Seeker]  
АвторSeeker (Нерегистриран)
Публикувано30.12.02 16:00



Mnogo 10x na vsichki.
Veseli praznitci.



Тема Re: Price of foodнови [re: anonimen]  
Автор magnolia (непознат )
Публикувано14.01.03 12:55



Poneje razbrah,che jiveesh v USA ,molia te da mi dadesh informazia kak se kandidatstva za zelena karta(Adres i uslovia)!Predvasritelno blagodaria!



Тема Re: Price of foodнови [re: Seeker]  
АвторRambo (Нерегистриран)
Публикувано14.01.03 20:28



W NY davam ne po malko ot 250$ na sedmica za semeistvo s dve deca . Moze i s po malko ama kato se zamislia che tova e naj malkia razhod kakto i benzina za kolata i hich ne mi puka . Viz ako ima neshto po evtino za detckata gradina na deteto bih se zaradval.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.