Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:00 04.07.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Registracia na loserite !нови [re: access]  
АвторJ. R. Ewing (Нерегистриран)
Публикувано25.05.02 20:55



A mi moje da ne si razbral neshto ot tova koeto sum pisal ili puk az da ne sum se izrazil kakto triabva, no az kakto vijdash nikogo ne razubejdavam, naprotiv prikaniam gi da doidat i da vidiat. Samo che me yad na dvete krainosti - na takiva deto razpraviat che tuk vsichko e super bez da sa vidiali i na drugata krainost deto kato doidat pochnat da pluiat che ne im haresva, kato che li niakoi nasila gi e vurzal mi prav im put kato ne im haresva da si vurviat, samoleti ima vseki den. Az ne otricham che niakoi stigat i nad $100 granda, ma tova sa tia 10% deto sum gi pisal v prednia posting, ostanalite 90% si sotavat takiva kakvito sa zapochnali. Nali vijdam che ima hora deto sa veche 5-6 godini tuk i oshte ne znayat ezika kakto triabva, ta se nalaga da im prevejdat drugi korespondenciata, edin go skusaha na civil testa za US grajdanstvo koito e napravo elementaren e na tova kakvo da mu kaje chovek. Na trima ot novodoshlite im pomognah i pochnaha rabota vuv firmata koyato rabotia s moi preporuki, dvama gi osvobodiha che ne mogat da se spraviat s rabotata, tova da ne im e kato v Bg, primeri kolkoto iskash za losers, do utre niama da mi stigne vremeto da izbroiavam. Ma neka idvat horata da vidiat,. Predi vreme niakoi mi pisa v podoben posting che sum bil zavijdal na tezi deto idvali s lotariata, poneje az sum bil potroshil dosta pari po advokat za da se sdobia s Green Card - bull shit, dreme mi na men, prosto pak povtariam pisha vsichko tova za vsichki tezi deto kato doydat tuk shte kajat "America ne e tova koeto si mislehme".



Тема Re: Registracia na loserite !нови [re: J. R. Ewing]  
Автор sofianka (original)
Публикувано25.05.02 22:18



ne e hubavo da poznavash samo looseri, tova ne te li navejda na misulta che mai i ti si takuv

See this smile on my face, You put it in there


Тема Re: Registracia na loserite !нови [re: Prebroitel]  
АвторUSA (Нерегистриран)
Публикувано25.05.02 23:06



Izobshto sam daleche ot misalta da se optivam da otkazvam niakogo ot imigracia v USA osobeno sas spechelena zelena karta, koeto e nai-lesnia i evtin nachin. Tova e shans koito chovek e dlajen da izpolzuva.
Znam golemia entusiazam koito obhvashta chovek kato poluchi pismoto ot INS, no ot druga strana mi se struva che povecheto hora koito sa v BG niamat predstava za realnostta tuk. Tuk jivota ima kakto polojitelni taka i otricatelni strani i opredeleno ne e po-lek ot tozi v BG, taka che e dobre badeshtia imigrant da e podgotven za tova koeto mu predstoi. Poznavam hora koito doidoha tuk s 'goliama koshnica' i sled tova razocharovanieto im beshe ogromno. Rozovia oreol na USA (i izobshto na jivota v chijbina) se poddarja ot mnogo nashi sanarodnici, koito tuk mizeruvat i pazaruvat ot thrift stores, a kato se varnat v BG se naduvat do nebeto i dori govoriat s akcent :).

Lubopitno mi e da chuia kakvi sa ti kriteriite za 'loser' i 'winner'. Ochevidno ti se schitash za 'winner'. Ta kakvo postigna tolkova tuk? Kak se intergrira v tiahnoto obshtestvo i kakva rabota rabotish? Kakvo obrazovanie dade na decata si i kakva kashta (i kade) kupi?
Kolkoto do men, moje i da ne sam 'winner', no opredeleno se spraviame dobre tuk. Rabotia v prestijna firma i to intelektualna rabota i vapreki mnogokranite lay-offs sam oshte tam.
Ako kriteria za 'winner' e chovek koito v BG e bil lekar ili engineer a tuk raboti obshta rabota za po $10-$15 na chas i si pravi smetka kolko neshta moje da si kupi s tezi pari v BG opredeleno ne sam saglasen.

Ta tova e. Uspeh na taz godisnite kasmetlii v lotariata !



Тема Re: Registracia na loserite !нови [re: sofianka]  
АвторJ. R. Ewing (Нерегистриран)
Публикувано25.05.02 23:46



ne e hubavo da poznavash samo looseri

A ti bi li namerila v postingite mi kude sum napisal che poznavam samo losers. Naprotiv daje sum pomagal na mnogo neudachnici, tochno takiva imali shansa da specheliat s lotariata, no vupreki spohodilia gi kusmet si ostavat pak neudachnici. Na winners kakvo da im pomagash te sami se opraviat. A kolkoto do men az sum prosto oceliavasht, doshul s rabotna visa i uspial da premine prez vsichki etapi na biurokraciata i uspial da se sdobie s green card, a mejdu drugoto da vzeme i tukashno obrazovanie.
A ti vmesto da sedish po forumite i da se chudish kak da se zayadesh s niakoi koito ne e na mnenie suvpadashto s tvoeto vzemi ponauchi malko English - pishe se "loser".



Тема Re: Registracia na loserite !нови [re: USA]  
Автор sofianka (cheshit)
Публикувано25.05.02 23:48



kato vzemesh zelenata karta shte se upokoish i ti.
e znam che e trudno no triabva da se prejivee niakak si che niakoi si izvun BG deto i haber si niama za nishto nito puk e pravil usilia /kato tebe naprimer/ da vzeme zelenata karta . ma kakvo da se pravi stavat i takiva neshta i tova im e hubavoto .

See this smile on my face, You put it in there


Тема registracia na lipsataнови [re: J. R. Ewing]  
Автор sofianka (cheshit)
Публикувано25.05.02 23:52



takiva oceliavashti s rabotni vizi niama nujda da pishat v tazi tema.
zlobata ti e obosnovana no se opitai tochno ti da ne davash akul na veche xspechelili momcheta. neudachnici ne sa vsichki spechelili. no sus sigurnost sa neudovletvoreni raboteshti s rabpotni vizi deto niamat zelena karta .
psihologiata ti e druga choveche . v sluchaia e nepodhodiashta useti se sam.
vednaga triabvashe da go kajesh
p.s i az poznavam dosta s rabotni vizi deto green cartata im e sigurna veche treta godina ,samo deto niamat zavetnoto kartonche. i tochno na tezsi kushtite im"durveni" hranata 'himikali', amerikancite "tupi",a "zalenokartovcite" miachi na chinii

Редактирано от sofianka на 26.05.02 00:36.



Тема Re: registracia na lipsataнови [re: sofianka]  
АвторJ. R. Ewing (Нерегистриран)
Публикувано26.05.02 00:37



no sus sigurnost sa neudovletvoreni raboteshti s rabpotni vizi deto niamat zelena karta .
E ti sega kakvo govorish mi za zloba a v sushtoto vreme ti mai zlobeesh kato se opitvash da dokajesh che sum niamal zelena karta. Da ne bi da iskash da ti citiram na koi red na zelenata mi karta kolko kolko cifri i bukvi ima ili kakuv mi e INS # ta da vidish che ne si izmisliam. Imam ya zelenata karta veche 4 godini i predi da ya vzema sum stoyal 4.5 godini v USA, t.e tuk sum oshte ot vremeto kogato BG ne beshe vkluchena v tazi lotaria. I nikoi ne sum trugnal da razubejdavam da idva naprotiv ako prochetesh po vnimatelno daje shte vidish che gi prizovavam horata da doidat i da vidiat, prosto iskam da im spestia purvonachalnoto razocharovanie na pone 90% ot tiah, ma to triabva chovek da doide i da vidi. Nishto lichno, prosto purvonachalno se yadosah na niakoi koito vse oshte si e v BG i edinstvenia mu shans e lotariata, puk trugnal da opredelia horata che sa losers, sled kato tezi momcheta sa zaminali za Canada bez da uchastvat v lotaria, t.e. blagodarenie vse pak na niakakvo obrazovanie, vladeene na ezik i drugi umenia.



Тема Re: registracia na lipsataнови [re: J. R. Ewing]  
Автор access (obektiven)
Публикувано26.05.02 01:51



Da kazeme che tia doshlite v Canada sa minali vse pak niakakvo sito kakto sam kazvash. Tova obache ne gi imunizira da sa losers. Loser e systoianie na duha spored men , po veche ot vsichko drugo.
Chovek deto oshte ne stypal v Canada/US po zial dens edi i hlenchi i sveta mu e kriv i nishto osven chernogledstvo izliza ot ustata mu teb kak ti se struva toia da ne bi da ti prilicha na winner?
Takyv chove (da ne posochvam ) zial zivot shte si ostane loser vse shte hlenchi, mrynka, oplakva...vari go pechi go vse shte si e tova.
I koeto men pyk me drazni e che ostavi che toi e loser (negov si problem) ami sednal da obiasniava na drugite deto idvat sled nego kolko zle bilo v Canada i t.n.
Haide restoooooooooo.......shto bilo zle.......shtoto toi yavno enshto mu lipsva v kachestvata i haraktera da si nameri rabota i edno znae - da hlenchi.
A momcheta deto znaia doidoha za mesez dva si rabotiat po spezialnostite i probivat te ne se biat v gyrdite ne hlenchat ne gledat da se praviat na umni pred tia sled tiah. Te prosto RABOTIAT.

E ha sega ti poznai koi e loser i koi winner???

Uspeh



Тема Re: и честито!!!нови [re: momcheto si otiva]  
Автор Гpaциoзнaтa (умница-хубавица)
Публикувано26.05.02 11:51



Винаги съм се радвала,когато някой спечели зелена карта-не ги слушай злобарите тук...
Та нали ти точно от тях бягаш през глава?
За толкова години живот след раждането ми така и не можах да свикна със злобата българска и завистта ни...
Та-желая ти щастие и успех там за където си се запътил и за където и аз от доста време драпам...
GOOD LUCK и с рогата напред!!!

"Този,който не се е научил да целува ръка,
с достойнство,после ще целува дупе на
колене!"


Тема Бай Ганьо.....нови [re: access]  
Авторjohnnie (Нерегистриран)
Публикувано26.05.02 13:05



си остава бай Ганьо.Където и да е по света,вари го ,печи го все същия си остава.До това мнение съм стигнал отдавна,ама като четох постингите ви тука само мога да си потвърдя мнението. Ервинг е много прав, в чужбина е много различно и всичко се постига с много труд и пътищата до постигането на целта в живота са различни или различно трудни.
Някой печелят от лотарията и с това си резервират билета за обратно връщане.Познавам лично един такъв.Просто не му стигна пипето ли,носталгия ли го обзе,не знам.Но аз не го наричам Loser.Просто всеки да си прави сам сметката и ако иска да си премери силите.Всеки си носи КРЪСТА.
Ама това да се делят хората на ПРЕУСПЕЛИ и на LOSER-и си е наш български специалитет.Това може да се види далеч в историята ни.Още навремето софиянците се смятаха за нещо повече или преуспяли.Останалите си бяха загубените провициалисти.Това обаче не се промени във времената на голямо емигриране,за съжаление.Толкова се надявах,че народа дето е навън ще поеме от положителните неща на света извън БГ,ама не.Балканските дебели глави не увират.Повечето се мислят за велики или щастливи,защото не знаят колко са НЕЩАСТНИ. ИЛИ НЕ ИСКАТ ДА СИ ГО ПРИЗНАЯТ.
Чрез интернета е много лесно да се дрънкат какви ли не неща,ама как изглежда действителността си знае всеки.Защото е Едно да говориш,Второ е да можеш,Трето и Четвърто е да го направиш.
Много ви здраве.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.