Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:09 09.06.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ~Obuchenie v England~  
АвторTOchica (Нерегистриран)
Публикувано26.04.02 10:09



Zdraveite,predi vreme biah v London za okolo 3 meseca, mnogo mi haresa,sled tova reshih da otida tam na kurs da si podobria poznaniata po ezika no tova beshe tochno okolo sabitiata v US taka che mi otkazaha vizata vuprki che imah vsichki neobhodimi dokumenti i vsichko mi beshe nared,kakto i da e,sled vreme ei taka na maitam reshih da si podam dokumentite za niakolko universiteta v London , i to za edna opredelena specialnost , koiato mnogo iskam da izuchavam i koiato ne e mnogo razprostranena v BG.I sega neznam za dobro ili za losho no sym prieta v 2 ot universitetite (za sega),ot drugite oshte niamam otgovori.Rabotata e tam che za takiva strani kato Bulgaria , koito ne sa chlenki na EU obuchenieto izliza dosta po skupo.Ta vyprosa mi e , ako niakoi ot vas e zapoznat , dali ima niakakva vyzmojnost da si nameria sponosr za obuchenieto , i ako ima kak stava tova , kade da go tyrsia tozi sponsor , i ei takiva neshta ot tozi rod .
Blagodaria predvaritelno



Тема Re: ~Obuchenie v England~нови [re: TOchica]  
АвторSamegirl (Нерегистриран)
Публикувано26.04.02 23:31



ne znam tochno v koi universiteti si prieta, no se nadiavam da sa dobri. Ami vij da za bulgari izliza okolo 7000 pounda v londonski uni, kato obache izkluchvame university of london i colleges zastoto tam taxata e po-visoka. Ami ne sponsor tuk v UK nikoi niama da ti stane, pri polojenie che oshte dori ne si zapochanala da uchish i nikoi ne te e vidial kadurna li siiiiii ne si li kadurna. Ako primerno si uchila veche 1 ili 2 godini tuk bi mogla da si namerish niakoi da ti plashta obuchenieto, a puk ti da im rabotish dokato uchish i sled kato zavurshish. Inahce sega v nachaloto moje bi samo ot bg, znam li. No dobre si pomisli predi da doidesh, zashtoto da uchish tuk ne oznachava da si platish 7000 pounda i tva da e. i jivotut e mnogo skup i dobre triabva da si si pomislila dali mojesh ili ne mojesh da izdurjish finansovo. No puk ot druga strana si struva da opitash. Zashtoto anglia e strana na vuzmojnostite. mojesh i da prosperirash, niakak vischko zavisi ot teb i ot tova koeto mojesh. MOje niakvo chudo da stane i osobeno ako mojesh da se opraviash s ezika na prilichno nivo..smisul ne "vecheren kurs po angliiski", moje i da si namerish hubava rabota i da si pomagash s parite.
az sum optimistka v tazi nasoka, zashtoto eto az sum uspiala da se spravia i s ucheneto si i s rabotata si tuk, a ne sum neshto specialno. taka che zashto da ne mojesh i ti. No se iska mnogo uporitost i moje bi malko hitrost i prisposobmost. Tova moga da ti kaja.
A za sponsorite, da hubavo no imai predvid che chovek ne sponsorira niakogo ei taka ot naimane kakvo da pravi...dogovorite si imat klauzi..a tezi klauzi obiknoveno te zaduljavat sled kato zavurshish ti ili tvoite roditeli triabva da robotiat za sponsora..hm vsichko nai-dobro



Тема Re: ~Obuchenie v England~нови [re: Samegirl]  
АвторTOchica (Нерегистриран)
Публикувано27.04.02 11:22



Blagodaria ti za izcherpatelnia otgovor.Vsushnost az v momenta si ucha v BG i to podobna specialnost ako ne i daje sushtata kakvata e tam.A predi da zapochna da ucha biah 2 godini v TU-Sf samo che tam ucheh neshto savsem drugo koeto savsem ne me valnuvashe , tochno za tova i se otkazah i zapochnah da tyrsia vazmojnost da ucha tova koeto me interesuva.Da uspiah tuka v BG , no tova prosto ne e oshte mnogo razprotraneno v BG i niama da polucha koi znae kakvo dobro obuchenie.Osven tova v UK me prieha , goliama rolia da me priemat izigra portfolioto mi , zashtoto specialnosta za koiato kandidatstvah e svyrzana s izkustvo i triabvashe da i pokaja kakvo moga....Eh neznam i az .... znam che jivota tam e skyp ... imam poznati koito uchat tam ... zapoznata sym .... kakto i da e .... vse pak ti blagodaria che mi otgovori....



Тема Re: ~Obuchenie v England~нови [re: TOchica]  
АвторSamegirl (Нерегистриран)
Публикувано27.04.02 20:34



abe tochica, zashto mi izglejda taka che vse edno i ti ne znaesh kakvo iskash? Mi tva e strahotno za portfolioto ti!! ne se chudi mnogo ogledai se okolo sebe si..pomisli puk i za masters...smisul izkarai si bacc-a v bg i ela za edna godina za masters tuk...tukmo shte dadesh po-malko pari tukmo shte si veche art-vala art-vala:)). znam li, puk i do togavba mojesh da reshish kakvo tochno iskash da pravish:))). best wishes.



Тема Re: ~Obuchenie v England~нови [re: Samegirl]  
АвторTOchica (Нерегистриран)
Публикувано28.04.02 11:09



az znam mnogo dobre kakvo tochno iskam da pravia .... otdavna otmina vremeto kogato se chudeh za takiva neshta......izviniavai ama ti izmestvash temata .... kakto i da e iavno nikoi tuk ne moge da mi pomogne za tova koeto me interesuvashe......vs pak ti blagodaria :-)))



Тема Re: ~Obuchenie v England~нови [re: TOchica]  
Автор verronika3 (непознат )
Публикувано18.06.08 23:11



Zdraveite,
iskam da vi popitam dali ima nqkakva vuzmojnost edin student v chujbina da se izdurja prez tezi 5 god na obuchenie napulno sam.T.e nqmam problemi s Angliiskiq i iskam da ucha v angliq( i ne samo tam,ami i v dr strani,kudeto se prepodava na angl),problemut e ,che roditelite mi ne mgat da me izdurjat. Znam,che v nqkoi strani(napr. Franciq) има мн университети,сьс символи4ни семестриални такси,това добре,но дали тези студенти могат да си осигурят кжартирата,у4ебниците и т.н работеики и сьщтевременно да не изостават в обу4ението си.Знам,4е вьпросьт е мн сложен,но тьи като тьрся всякакви алтернативи се обрьщам и кьм вас. Благодаря ви предварително ужасно много.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.