Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:13 13.06.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Posreshtaneнови  
Авторzdr33 (Нерегистриран)
Публикувано07.03.02 21:13



Iskam da popitam hora s opit, ako niama koi da te posreshtne pri pristiganeto v Ca koi e nai lekia nachin da namerish kvartira i izopshto pyrvite stypki .....? Ima li znachenie grada, i ako da - interesuva me Vancouver.
Blagodaria za sydeistvieto



Тема Re: Posreshtaneнови [re: zdr33]  
АвторNiakoi (Нерегистриран)
Публикувано07.03.02 21:53



Parvite stapki sa , da si namerish poznati predi da katznesh.
Da im obiasnish kakvo tochno tarsish i dali si sam(a) ili ste grupa
(ako ima detza e malko po-slojno).
Posreshtali sme nepoznati drugarcheta , taka che ne e tolkova strashno.
Obadi se da ti izpratia "svrazka" ako iskash.
Ako ne , ima dosta evtini moteli kadeto moje da se nastanish , dokato se orientirash.
Obshtestven transport ima navsiakade i ot letishteto moje direktno ( e, pochti) da
otidesh do tiah. Za da si naemesh kvartira shte ti triabva pone 1 mesetz.



Тема Re: Posreshtaneнови [re: zdr33]  
АвторlvanFL (Нерегистриран)
Публикувано07.03.02 22:21



Eto ti malko obshta informazija kakvo da ochakvash pri t6rsene na apartament. Dobre e da poznavash niakoi koito mozhe da ti kazhe neshto za raiona spored adreza.





Тема Re: Posreshtane [re: zdr33]  
АвторPeter (Нерегистриран)
Публикувано07.03.02 23:19



Nepremeno se svarji s hora, koito da te posreshtnat. V nachaloto shte triabva da svarshish mnogo neshta, a kato ne poznavash nikogo shte ti e mnogo trudno. V Canada ne davat pod naem na novodoshli, ako niamat guarantor, koito da se podpishe na dogovora za naem, osven tiah. A na hotel ne e evtino, ne znam dali shte pojesh da si go pozvolish. Az doidoh pri priateli i vapreki tova parvite 2 meseca poharchih 4000CAD za da se poustroia. Niamash prestava kolko i kakvi nepridvideni razhodi shte ti izliazat v nachaloto, taka che budi podgotven.



Тема Re: Posreshtaneнови [re: zdr33]  
Автор accessМодератор (obektiven)
Публикувано08.03.02 02:14



zavisi kolko si opraven
ako si...i bez posreshtane shte se opravish...izlizash pred letishteto pitash na informazia kak da stignesh do zentyra na grada (nai dobre za teb kato nov da pochnesh ot tam), pitash syushto da ti preporychat B& B (sravnitelno evtini sa dori moze da ti izleze po evtino na B& B otkolkoto pod naem)....nastaniavash se na takyv...imaash osiguren telefon, spane che i zakuska maybe...pochvash ott am da si urezdash SIN, medical card i tyrsish rabota i kvartira mezduvremenno...tova e dobra shema za nachalo ne vyvlicha mnogo pari i raboti (probvana e;-))
do mesez gledash da si uredish pod naem apartament i trugvash veche ottam natatyk smelo i uvereno....nedei mnogo da razchitash na pomosht na toia i onia pazi se zashtoto niakoi hora shte opitat da praviat pari na tvoi gryb...ima i deto shte ti pomognat no vnimavai mnogo na kakyv shte podanesh...a i ne zabraviai kato sam si go napravish e nai sladko;-))

Uspeh



Тема Re: Posreshtaneнови [re: Peter]  
Автор Jessy Ventura ©®™ (P.Eng)
Публикувано08.03.02 02:22



V Ontario moje i trudno da davat kvartira na novodoshli, iavno sa se napatili, no dokolkoto mi e izvestno, vav Vancouver ne e taka losho polojenieto

jessy_ventura@shaw.ca
(403) 249-2592
ICQ 143689921


Тема Re: Posreshtaneнови [re: zdr33]  
Автор kanadets ()
Публикувано08.03.02 03:32



Kvartira se namira barzo i sravnitelno lesno (pone vav Vancouver e taka), osobenno ako niakoi vancuvarets ti pomaga. Za motelite i B&B se okazva, che vav Vancouver mai ne sa mnogo evtini :-((. Az naposledak se opitvah da tarsia takiva, zashtoto biah obeshtal na drugi uchastnitsi v tozi forum po-podrobna informatsiia. Prouchvaniiata mi vse oshte ne sa savsem izcherpatelni (pustoto mu vreme, vse ne stiga), no tova koeto sam otkril dosega e dosta skapo - min. 40-45 CAD na vecher na chovek. Vse oshte prodaljavam da tarsia i ako nameria neshto, shte se obadia.
Az lichno sashto bih preporachal da se svarjite predvaritelno s niakogo ot Vancouver (ili kadeto otivate). Gledam, che veche ima jelaeshti, no vse pak shte si predloja i moite uslugi. Ako iskash, pishi mi na


Znam dosta sluchai na hora koito sa se svarzali s mestni balgari po Internet i povecheto sa poluchili pomosht ot tiah. Dosega ne sam chuval niakoi da se e oplakal, che sa go prekarali ili izmamili, nai-mnogo da sa otkazali da pomagat i da sa gi ostavili da se opraviat sami.



Тема Re: Posreshtaneнови [re: zdr33]  
АвторSass (Нерегистриран)
Публикувано08.03.02 05:52



Az vse oshte ochakvam rezultat ot Imigracionnite slugbi v Canada, no sashto tarsia varianti za ustrojvane vav Vancouver.

V momenta sam v Chicago i kogato se premestih tuk biah na motel v nachaloto, estestveno izliza po-skapo, no tova e naj-dobriat variant, ako niamash poznati v grada v kojto otivash. Naemaneto na kvartira otnema megdu tri sedmici do mesec i polovina, zashtoto trabva da te odobriat za naematel, ai triabva da si izvadish parvo mestnite dokumenti, koeto sashto shte te zabavi. Az otkrih edina agencia, koiato podpomaga novodoshli vav Vancouver, razgledaj stranicata im: www.issbc.org. Imat i neshto kato obshtegitie v centara na grada, $20 CAN na vecher na chovek za dve legla v stai ili $40 CAN za samostoiatelna, tezi dni shte im se obadia da govoria lichno s tiah i shte vzema poveche informacia i da vzema adresi na agencii v drugi gradove v Canada.

Uspeh !!! :))

_ Sass

Sass_595@hotmail.com

P.S.

Blagodaria za pomoshta "kanadetc", nadiavam se da darzim vrazka i da se vidim edin den vav Vancouver ... ;))



Тема Re: Posreshtaneнови [re: kanadets]  
Авторzdr33 (Нерегистриран)
Публикувано08.03.02 12:45



Blagodaria za pomoshta! Shte Vi pisha po email poveche info za sebe si.
Zdr33



Тема Re: Posreshtaneнови [re: Sass]  
Автор kanadets ()
Публикувано08.03.02 18:04



Samo da doutochnia, che vav Vancouver naemaneto na kvartira stava barzo. Ako niamash rabota moje i da ti otkajat, no e malko veroiatno zashtoto ima dosta svobodni kvartiri i gledat da si gi napalniat. Ako se sgalasiat da te vzemat, stava za 1-2 dena i na 3-ia mojesh da se nanesesh (stiga kvartirata da e prazna).

Na vsichki dami - Chestit 8-mi Mart !!

P.S. Sass, tiia dni shte sedna i shte ti otgovoria na e-maila.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.