Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:47 13.06.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Za diplomite i legalizaciata  
Авторzdr33 (Нерегистриран)
Публикувано05.03.02 08:14



Interisuva me neobhodimo li e da si legalizirash diplomite za Canada i v koi sluchai se nalaga da gi izpolzuvash takiva. Priznavat li canadcite nashite diplomi. Az sum zavyrshil "Matematika i informatika". Imam i pedagogicheska pravosposobnost.
Shte imam li polza ot legalizaciata i kude moga da se realiziram chrez tezi diplomi?
Blagodaria!



Тема Re: Za diplomite i legalizaciataнови [re: zdr33]  
Автор Mambo No5 (член)
Публикувано05.03.02 08:26



Zavisi kakvo smjatash da rabotish. Ako iskash da rabotish kato programist, ne ti trjabva diploma, men pone nikoi ne me pita za diploma.

Ako iskash da rabotish kato engineer - ne se priznava nisto - az primerno imam doktorat - Doktor Ingenieur ot germanski universitet - ne se priznava - ima baven i truden process na polagane na izpiti dokolkoto znam, i az dazhe ne se i opitah da pocvam da legaliziram diplomata si.

Taka ce po-lesno ste ti e da namerish dobra rabota v computernata oblast - tam ne se iziskva legalizirane, pone pri men beshe taka.



Тема Re: Za diplomite i legalizaciataнови [re: zdr33]  
Автор accessМодератор (obektiven)
Публикувано05.03.02 08:41



ako govorish za prozesa na imigrazia to BG diplomi si se priznavat i nosiat syotvetnite tochki
razbira se zavisi ot diplomata
kato doidesh tuk pak zavisi kakvo iskash da rabotish...BG diplomi kato prinzip se priznavat s niakoi izklyuchenia...no tova priznavane ne te topli mnogo zashtoto shte iskat da vidiat kakvo mozesh ne kakva diploma imash...nai mnogo da te pitat samo kakvo si zavyrshil i tolkova diploma edva li niakoi niakoga shte ti iska...
vse pak za emigrazionni zeli za prozesa triabva da gi prevedesh i legalizirash

Uspeh



Тема Re: Za diplomite i legalizaciataнови [re: zdr33]  
Авторchakast (Нерегистриран)
Публикувано05.03.02 08:51



Interesuva me koga mina medicinskite pregledi, zastoto az chakam ot niakolko meseca vizi i ne znam ima li smisul da se obazdam oste?



Тема Re: Za diplomite i legalizaciataнови [re: chakast]  
АвторCreator (Нерегистриран)
Публикувано05.03.02 10:21



Az izpratih injenernata si diploma na moi blizki v USA kadeto sa ja priravnili i sertificirali. Dali taka ocenenata po US standarti diploma shte ima po-goliama tejest v Ca i triabva li tam otnovo da de darjat izpiti? Mislia 4e sled kato amerikancite ja priznavat zashto kanadcite da ne iskat !? Po tazi logika v Ca ne bi triabvalo da priznavat i US diplomi!



Тема Re: Za diplomite i legalizaciataнови [re: Creator]  
Автор accessМодератор (obektiven)
Публикувано05.03.02 16:02



Canada NE E US.
dokumentite ti triabva da sa priznati v Canada ako imash profesia koiato go iziskva tova che sa priznat v US moze da ti podskaze che eventualno biha bili priznati i v Canada no dokato tova ne stane priznavaneto im v US samo po sebe si nishto en znachi...
po syshtiat nachin tova che imash US experience nishto osovbenno ne znachi...mozesh da pitash hiliadite H1B holders koito idvat tuk i s US experience ne mogat da si nameriat rabota v Canada ....prosto Canada si e Canada a ne 51 state na US...

Uspeh



Тема Re: Za diplomite i legalizaciataнови [re: access]  
АвторlvanFL (Нерегистриран)
Публикувано05.03.02 16:42



Za rabotish niakoi profesii se iziskva ne samo obraziovanie a i opredeln vid certificate ili polozhen izpit ili niaokvo professionalno svidetelsto. za takiva profesii triabva da minesh procesa. Za drugi raboti ne se iziskva takova neshto i sichko si zavisi ot companijata koiato te naema..ako te haresat izobshto niama da gi interesuva dali imash visshe obrazovanie ili ako go imash dali e ot bulgaria ili bangladesh. Ako imash visshe oibrazovanie ot BG mozhe spokoino da si go slozhish na resumeto. ottam natat6k e subektivno...zavisi ot tova koi ti gleda resumeto. nikaoi mozhe da go zeme naseriozno niakoi mozhe da go pogledne da se izsmee i da go hv6rli v koshcheto dori i sto lista legalizazii da prilozhish. Sichko zavisi ot toia koito dava rabotata. Work experience ako kandidatstvash za rabota pak se gleda subektivno ot toia koito dava rabotata. Predpolagam ako si rabotil za companija v america shte izglezhda po dobre na resumeto otkolkoto ako si rabotil za companija v BG ama znaesh li...koito dava rabotata toi plashta i toi por6chva musikata.



Тема Re: Za diplomite i legalizaciataнови [re: Mambo No5]  
Автор kanadets ()
Публикувано05.03.02 18:35



Ot Engineer do Engineer ima edna planina razlika. Za niakoi vidove injineri zadaljitelno se iziskva registratsiia, za niakoi vidove se preporachva, za niakoi e vazmojno da se registrirash, no niama smisal, a za niakoi vidove registratsiia vaobshte ne sashtestvuva.



Тема Re: Za diplomite i legalizaciataнови [re: Creator]  
Автор @@ (песимист..)
Публикувано05.03.02 18:53



V Canada registracijata ne vaji ot provincija v provincija, kakvo ostava za takava ot US ? A i bez kanadski staj po specialnostta, njama da te registrirat. Taka 4e e mnogo vajno da si nameri6 rabota pod rakovodstvoto na registriran 4len na saotvetnata asociacija, ina4e 6te se varti6 v krag..Poznavam dosta hora, koito si rabotjat bez nikakva registracija, no pri eventualna kriza v kompanijata e dosta trudno da se tarsi rabota. A i zaplatite sa 4uvstvitelno po-malki ot tezi na registriranite. Pisah go vednaj, 6te povtorja - ne vjarvat na ni6to, koeto donese6 sas sebe si. Za registracija 6te ti trjabva pismo directno ot universiteta, kojto si zavar6il do saotvetnata asociacija, i to SLED kato si do6al i si zapo4nal procedurata.

uspeh.



Тема Re: Za diplomite i legalizaciataнови [re: access]  
АвторJessy (Нерегистриран)
Публикувано06.03.02 01:30



za sajalenie moderatora pone v tova si tvardenie e prav. Za sajalenie, zastoto ako biahme 51 stat, bihme plastali mnogo po-niski danaci,
pone tezi ot nas koito rabotiat

kakto vijdash access, vinagi potvarjdavam kogato ti kazvash niakoia istina, nesto koeto ti v barzinata ne moje da go prochetesh




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.