Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:28 02.07.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Vancouver Info...?нови  
АвторSunny (Нерегистриран)
Публикувано11.02.02 22:52



Тук някой спомена Ванкувър. Интересувал съм се за условията там, поне доколкото е възможно през Интернет и с безценната помощ на многобройната колония руснаци там (изключително любезни и общителни хора!). Обобщени впечатления от получената информация:

- жилище се намира сравнително лесно, по-евтино е от Торонто в общия случай, сравнимо с цените за аналогични жилища в Отава, по-ниски разходи за отопление и климатизация обаче
- много китайци и индийци, които създават невероятна конкуренция на пазара на работна ръка, трудно намиране на работа, дори неквалифицирана
- търговски портал на Канада към Азия, едно от най-големите пристанища (ако не е най-голямото), IT сектора е по-слабо изразен и компютърджийте имат по-малко шансове за добра работа (добре платена)
- 14% данъци върху покупките, за сравнение 15% в Торонто, 7% в Алберта
- мястото с може би най-добрия и умерен климат в Канада, за сметка на повече валежи, сняг няма или ако има е рядко и за малко
- място с най-високите цени на недвижимата собственост в Канада (сигурно има защо)
- един от най-престижните университети в Канада - University of British Columbia - Vancouver
- далече-далече, скъпо се стига до (идва от) там, ако това е определящо за нещо
- ~20% от емигрантите всяка година пристигат в BC, предимно представители на китайския етнос (за сметка на това били кротки и общителни, за разлика от местните канадци, НО - мнооого работливи и непретенциозни, виж по-горе)
- БЪЛГАРСКА ОБЩНОСТ: http://www.geocities.com/bgsocietybc/index.htm
- БЪЛГАРСКИ ФУТБОЛЕН ОТБОР !!!
- БЪЛГАРСКО УЧИЛИЩЕ !!! (или нещо като такова, стараят се хората)

Ако някоя цифричка е неточна нещо да не се смята за опит за лъжа или заблуда, пиша тези неща по памет и в преразказна форма. Имам и точните цифри, ако може да се вярва на канадската статистика. Очаквам някой българин от Ванкувър (ако има такива) да ме поправи с по-вярна информация!
Благодаря!



Тема Re: Vancouver Info...?нови [re: Sunny]  
Автор Beeblebrox (член)
Публикувано12.02.02 00:29



Така знам и аз.
Доколкото знам, причината за много високите цени на недвижимата собственост, е липсата на терени за ново строителство - проблем, който, примерно в Албърта, го няма.
Освен това, не е никак по-скъпо да се стигне от Европа до Ванкувър и обратно (даже в една песен май се споменаваше, че той си е направо в Европа )



Тема Re: Vancouver Info...?нови [re: Beeblebrox]  
Автор Jessy Ventura ©®™ (P.Eng)
Публикувано12.02.02 04:02



I v BC niama problemi s zapochvasto stroitelstvo.
ne moje da se sravniava vancouver s ciala provincia Alberta. Ako e tolkova evtino v Alberta,az otdavna da sam si napravil kasta v Banff.

jessy_ventura@shaw.ca
(403) 249-2592
ICQ 143689921


Тема Re: Vancouver Info...?нови [re: Sunny]  
Авторtnt (Нерегистриран)
Публикувано12.02.02 10:11



Molia koito moje da dade oste po-podrobna informacia za vancouver vaobste.



Тема Re: Vancouver Info...?нови [re: Sunny]  
Авторmorski (Нерегистриран)
Публикувано12.02.02 10:42



И аз бих бил благодарен на тези, които биха дали повече Info за Vancouver. Например как се лети най-евтино до там. Толкова ли са много и ужасни тези прословути китайци. Има ли много българи?
След далго колебание между Торонто и Ванкувър, със съпругата ми сме склонни да изберем май Ванкувър. Заради хубавото време и красивия град. Но пък за IT специалисти явно това не е най-доброто място за живеене.
Ами просто много ми допадна тази тема.



Тема Re: Vancouver Info...?нови [re: Sunny]  
Автор kanadets (непознат)
Публикувано12.02.02 11:00



Bravo, mnogo dobre si se spravil s prouchvaneto na Vancouver. Vsichko koeto si pisal e viarno s izkliuchenie na tova koeto se otnasia do namiraneto na rabota.

- Nekvalifitsirana rabota ima kolkoto si iskash, samo da ti se raboti. I v BC nekvalifitsiraniia trud e nai-dobre zaplaten v tsiala Canada - tuk minimalnoto zaplashtane na chas e 8 dolara, nai-visokoto v tsiala Canada. IT sektora naistina e po-slab otkolkoto v Toronto, no i horata tarseshta takava rabota sa dosta po-malko ot tezi v Toronto. Kakto ti sam kazvash, edva 20% ot imigrantite idvat vav Vancouver, znachi v Toronto otivat pone 60%, t.e 3 pati poveche, a Toronto e samo dva pati po-goliam ot Vancouver, a ne 3 pati. S edna duma - tarseneto e po-malko, no i predlaganeto e po-malko. Da ne govorim, che minalata godina v Toronto sa sakratili pone 50 000 IT spetsialisti, a vav Vancouver ia ima 5-6 000, ia ne. I zaplatite sa sashtite kakto v Toronto za edna i sashta rabota.

- Imotite naistina sa dosta skapi, no v opredeleni raioni. Vancouver e zaobikolen ot okean i planini i niama nakade da se razrastva, zatova zemiata e skapa. No v zamiana, otvsiakde ima hubava gledka. Ima i po-evtini raioni, nai-veche tezi bez gledka.

- Kitaitsite ne sa chak tolkova mnogo - okolo 25%. I naistina sa dosta drujeliubni i razbrani. Samo deto sa malko zashemeteni kogato shofirat, ta triabva chovek da vnimava po ulitsite ... :-) Arabi ima malko, a negrite sa izkliuchitelna riadkost i minavat za ekzotika.

- Balgarskiiat futbolen otbor igrae v treta diviziia na mestnata futbolna liga.
- Balgarskoto uchilishte e iztsialo na dobrovolni nachala, v smisal che uchitelite sa dobrovoltsi.
- Obshtnostta se sformira predishnoto liato, no veche ima niakolko mnogo seriozni kupona zad garba si. I veche kroi planove za sledvashtite kuponi, samo chakat da se postopli vremeto.

Drugi interesni fakti:
- v momenta BC ima nai-niskite danatsi sled Alberta.
- na spetsialna oferta, tsenite na samoletnite bileti ot Vancouver do London sa sashtite kakto ot Toronto do London. Prodaljitelnostta na poleta do London e 10 chasa, t.e. s 3 chasa poveche otkokoto ot Toronto.
- horata (vsichki, ne samo kitaitsite) sa po-drujeliubni i spokoini otkolkoto v Toronto.
- nikoi ne znae sas sigurnost koko balgari ima vav Vancouver. Predpolaga se, che sa mejdu 1000 i 2000. Neprekasnato idvat novi hora i BG obshtnostta se razrastva dosta barzo.

Ako niakoi iska poveche podrobnosti, da pita, shte se postaraem da otgovorim.



Тема Re: Vancouver Info...?нови [re: morski]  
Автор kanadets (новак)
Публикувано12.02.02 11:03



V sluchai, che si ot Varna, tuk e palno s varnentsi. Nali ne mogat bez moreto ...



Тема Re: Vancouver Info...?нови [re: morski]  
АвторSunny (Нерегистриран)
Публикувано12.02.02 11:11



Сред ходилите и живяли известно време там съществува мнението, че това е един от не особено добрите избори за новодошли в Канада. Нарастваща безработица, много жълти, които не подбират работа и заплащане, високи разходи за издръжка докато няма работа, по-слаба социална политика от Квебек (Монреал), по-малък град с по-слаба индустрия, предимно с търговска насоченост е бизнеса, най-близкия голям град в Калгари на >1000km и през планината, ако не се брои Сиатъл, но новопристигащите нямат право да влизат в USA докато не са минали 6 месеца престой и не са си намерили работа (?). Има много хора живяли за малко там и след това върнали се към Отава, Торонто, Монреал или да си търсят работа, или да учат. Ще се радвам иначе някой "местен" да сподели обратни на тези впечатления, ако е новопристигнал още по-добре, че и аз бих искал да живея на някое по-топло място.



Тема Re: Vancouver Info...?нови [re: kanadets]  
АвторSunny (Нерегистриран)
Публикувано12.02.02 11:20



Това за съотношението работа-население-новопристигнали във Ванкувър (~1.8 млн.) съм си го мислел неведнъж и определено Торонто е най-зле по този показател. В Торонто (~4.5 млн.) пристигат около 50% (малко по-малко в действителност) от всички пристигащи в Канада. Монреал е доста по-добре по този показател - 12-15% при население ~3.5 млн. Не претендирам за точност в цифрите, пак пиша в преразказна форма. Информацията е достъпна, който се интересува може да достигне сам до точни данни. Продължи kanadets, интересен е този град за всички!



Тема Re: Vancouver Info...?нови [re: kanadets]  
Авторmorski (Нерегистриран)
Публикувано12.02.02 11:22



благодаря ти за ценната информация. ще питаме още доста сигурно. Жена ми е от Варна, аз не съм, но също много си падам по морето.

Та, коя е авиокомпанията, която да ползвам за полет от София до Ванкувър.
Има ли квартал, в който да са съсредоточени повечко българи или европейци. Естествено ще трябва да се съобразим и с цените на квартирите, защото все пак ще сме новаци без работа.

засега толкова ;-))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.