Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:39 03.07.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Socialni ili rabota v Canadaнови [re: Shnorhela]  
Автор accessМодератор (пристрастен)
Публикувано12.02.02 20:15



1)kato otvariash duma za US bi triabvalo da znaesh (ili da si prochel tova koeto taia sldurane deto bila gorda che e na social pishe) che tam sa nai restriktivni v socialnite pomoshti ta ne zabraviai i tova
2) zashto ne sprete da byrkate neshtata.....VSEKI OT VA DOSHEL TUK E GARANTIRAL/OBESHTAL/DEKLARIRAL che ide tuk da RABOTI.,..che ima pari za nachaloto i shte raboti...zabelezi niama da uchi..niama da e na social niama nishto takova da RABOTI!!!
3) E TOVA E ZAKONA NOVIAT IMIGRANT IDE TUK I cANADA MU DAVA VISA SHTOTO GO KANI ZA DA RABOTI...Ca ada mu dava chance da raboti shtoto Canada ima polza ot nego SAMO ako toi raboti (moga da ti obiasnia s ikonomicheski termini ako iskash zashto Canada ima polza ot rabotesht imigrant i NIKAKVA polza ot takyv deto e na pomoshti ili uchi)
4) kogato ti se klasirash teb te ozeniavat po mnogo faktori...mezdu tiah sa opita ti obrazovanieto ti (ne tova koeto shte vzemesh tepyrva v Canada dokato si na pomoshti) adaptivnosta ti , parite ti i t.n. t.e. vsiacheski se gleda taka...shte ti dademe visa samo ako si sposoben da kaznesh i v skoro vreme da pochnesh da rabotish....a dokato pochnesh harchish ot TVOITE PARI...az li krivo pisha ili vie ne iskate da rezberete niakoi OSNOVNI PRIZIPI na canadskata emigrazionna politika?
5) taka che toia "super spezialist" e klasiran kato takyv...t.e. bi triabvalo da ne mu triabvat nikakvi pomoshti a s negovite si pari i super spezialnosta si da se opravi SAM!!
6)no da predpolozime che toia spezialist niakoga si nameri rabota...da ti kaza che dokato si nameri toi (i ako e s semeistvo stava umnozeno po 3 ili 4) shte izlapa masa GOTOVI PARI ot nas raboteshtite...(yavno niakoi hora ne vizdat problem s tova az vizdam KRESHTIASHT problem)...ta toi shte izlapa masa pari zena mu syshto, dezata mu syshto, uchilishte ala bala shte byde bukvalen PARAZIT v obshtestvoto...i ot opit (poneze sym vizdal dosta takiva) chance che sled 2-3 godini na social shte pochne da raboti po spezialnosta si i da pravi tolkoz che da si vyrne nalapanoto (da ne govorime da izkara i otgore s danyzite si) e minimalna ili nikakva...ela tuk i viz kolko takiva ima s masa godini si sediat i smuchat na gotovo da shvanesh kakvo govoria...
taka che taka opisanata ot teb idealistcihna situazia...daite da mu dademe visa daite i da go hranime 2-3 godini i toi suznatelniat edin den moze pyk da blagovoli da izkara niakoi dolar da vyrne neshto NE RABOTI...primer li iskash?
ami e tvoita priatelka "me" tia e GORDA che e PARAZIT...pitai ya kolko vreme e takava..kolko pari tia i semeistvoto i sa izlapali i sega za kolko pari raboti (tia sama kaza che sa minimalni) i vzemi sam smetni sled kolko veka tia shte vyrne koeto tia e izlapala ...a zabravi deto da zadeli neshto za drugite...ili nakratko kazano shemata koaito opisvash e nerealna i ne raboti...
taka che mnogo sorry ama mi e pisnalo ot tyrtei masa bylgari tuk sa takiva i kogato niakoi ima NAGLOSTA da se pychi s tova che bil GORD mi se POVRYSHTAAAAAAAAAA////...........SORRY AMA V takiva momenti mi se iska da ne sym "moderator" da vi napisha kakvo naistina izpitvam kym takiva totalno parazitirashti tyrtei....



Тема Re: Socialni ili rabota v Canadaнови [re: @@]  
Автор accessМодератор (пристрастен)
Публикувано12.02.02 20:23



imenno....mnogo tochno(i po kratko ot men) si kazal syshtoto...
Independent i refugee niamat nishto obshto kato kategorii....nito pyk studenti....
shtom si INDEPENDENT shte RABOTISH i shte zabravish za pomoshti shtoto ....................... tuk si predsstavete zvetushtiat izraz deto mi e na ustata za takiva paraziti kato "me" and Co.
aman be aman ot Bai Ganyuvzi i BG tarikati beeeeeeeee....stigaaaaaaaaa pisna miiiiiiiiii stiga BG evtini trikove pokazete che ste neshto be vie istinska GORDOST imate li uvazenie za sebe si imate li?
kak ne vi e sram da zayaviavate na visok glas che ste gordi da ste tyrtei ? men li neshto roditelite mi sa me uchili greshno vie li na druga planeta ziveete...kakvo stava s vas??? shto za mizerni zalki syshtestva iskate da bydete???
Nishto ne razbiram veche...uvyrtate usukvate i gledate samo edno be kak da smuchete kato piavizi na gotovo....leleeeee naistina mi se gadi ot takiva hora...tova li ste nauchili v BG tova li vi promiha mozyzite komunistite?
osyznaite se nai posle razberete koi ste za kakvo idete zashto vi se davat visi...kak moze takova neshto...
da prav si dosta hora shte izgyrmiat sega s noviat zakon otchasti e tochno zaradi takiva "gordi izpolzvachi"
.....niakoi hora ne shvashtat che sami rezat klona na koito sediat...tuk da ne e Armiata na spasewnieto be...niama li da vi e sram ot sobstvenite vi deza nai naklraia?!!??
Shto za beziochier imate vie???
Da haide daite plyuite men shtoto vi kazvam neshta deto ne sa vi udobni i znaete dylboko v vas si che govoria istinata i che tova koeto mislite da pravite e unizitelno zalko i dolnoprobno....da vi....takovam az na takyv vid gordost.............



Тема I oste nestoнови [re: me]  
Авторme (Нерегистриран)
Публикувано12.02.02 21:15



kam vsichki badesti imigranti, napravete si usluga i ostavete nai goliamata balgarstina v kasti-az sam prav, zastoto sam prav i vsichki drugi sa greshni. Opitaite se da priemete chugdoto mislene, ne e nugno da se saglasiavate. Inache ste se prevarnete v tia sastite unazi deto sega vi naregdat kak da si giveete givota.
Drugoto nesto e edna bg pogovorkla, ot koiato po-tapa za mene niama: "Zaludo raboti, zaludo ne stoi" Niama nisto po-tapo ot tova da bahtash bez da znaesh za kakvo. Uspeha nikoga ne idva s bahtane, toi idva s mislene, triabva da znaesh za kakvo se borish i chak togava da pochnesh borbata.
A ako niakoi ne iska da se bori, tva e vapros na lichen izbor. Ako niakoi iska da vzima sozialni zial givot ili da prosi na ulizata-sasto.



Тема Re: I oste nestoнови [re: me]  
Автор accessМодератор (пристрастен)
Публикувано12.02.02 22:23



eh ti si po pogovorkite...za tebsigurno po syvpada s "gordosta ti da si na pomoshti slednata pogovorka" - Kolkoto po na gyrba na drugite po dobre...kolkoto po lyza i mamia obshtestvoto po dobre....e te tova e to tipichno BG cherta poznata do bolka...pak si protivorechish hem da zabraviat BG cherti hem ti samata praktikuvash nai groznite ot tiah ?!?

A uspeha (ako znaesh kakvo e tova) sys sigurnost ne idva s stoene na sozialni pomoshti kolkoto i da se "gordeesh s tova"

Zalka kartinka...niama shto



Тема Re: I oste nestoнови [re: me]  
Автор Shnorhela (paliacho)
Публикувано12.02.02 22:39



Napravo sugalih che se namesih na tazi tema. Pak me razbraha pogreshno ili puk az ne obiasnih kato horata. ACCI bez da imam priak pogled na neshtata shte se probvam:
1. tezi koito sa turtei takiva i shte si ostanat v tiah niama ogun i e napulno vuzmogno da si karat taka do grob.
2. tezi v koito ima alchnost (ne go kazvam s obida giveem v sviat kudeto caruva materializma) dori da se dokosnat v nachaloto poradi edna ili druga prichina do mrusnata dumichka s...ial sus sigurnost niama da e zadulgo. Zashtoto takiva sme povecheto s edin s...ial mogesh da migiturkash a nie sikame koli kushti gotina rabota visok standart i hiliada drugi gluposti. Moge bi zatova se drogirame s taia ideia poluchash kolkoto zarabotish (v BG kolkoto i da zarabotish edva li shte vzemesh poveche ot komshito soven ako ne kradnesh) i v cialoto tova sustezanie za pari NE OTRICHAJ naj - dobrite sustezateli sa emigrantite a ne native Canadcite. Prosto sum nepoklatim v tova si mnenie Canada se krepi na tazi si emigrantska ekspanzia. Taka che edva li e mnogo vagno che niakoj se oprial na s...ial tova sus sigurnost niama da e zadulgo (govoria za horata koito sa s gladni ochi a ne TURTEITE).
3. A za US i s...ial tova tam e edna druga tema prosto iconomicata im e v edna druga fasa ot koiato Canada e dosta dalech .
Izkazah si mnenieto po tozi vupros (pareshe mi na ezika) i sigurno niama da se namesia poveche shtoto v toia posting vze da pari

Po givo po zdravo


Тема Re: I oste nestoнови [re: Shnorhela]  
Автор accessМодератор (пристрастен)
Публикувано12.02.02 22:48



ami i men mnogo mi zapari kato prochetah niakoi po gorni mnenia nai veche zardai bezochlivata naglost i nahalstvo koeto demonstriraha...
a che imigrantitre sa po probivni niamame spor...samo che ne zabraviai da kazvash ...niakoi imigranti...shtoto ela tuka shte te razveda iz Toronto (a me da te zavede iz Montreal) Jessy iz Calgary...canadetz iz Vancouver i t.n. da vidish shto Bylgari ima ziveeshti kato OTREPKI tuka..da te e sram ot tiah...e tochno tova usetih unizenieto ot tova che sym bylgarin ot postinga na "me " zatova taka exploadirah na taia tema si imam prinzipi i te sa na 180 gradusa ot niakoi ot vashite...i ako ne stavashe duma i za MOITE pari sigurno niamashe da se izpravia taka na zadni kraka no tova deto cheta tolkova me vyzmushtava i unizava che niama nakyde po veche za da premylcha...
Prosto vashata pozizia naistina e NEZASHTITIMA...ako ste makar i 10% obektivni...

Ta Canada se krepi an imigrantite ama ne na tia deto sa na pomoshti s godini...tuka sorry ama ne si prav...



Тема Re: I oste nestoнови [re: access]  
Авторdanukoplatets (Нерегистриран)
Публикувано13.02.02 00:05



Az ne sum na sotsial i ne sum v kanada zatova ne moga da vzema priako otnoshenie po temata.Drazni me obache tonut na niakoi izkazvania.Stiga s taia zloba i zavist dragi sunarodnitsi.Ne znam kolko sa bulgarite vzemashti sotsial no te edva li sa proportsionalno poveche ot drugite nastionalnosti.Zatova puk znam che po omraza kum sunarodnitsite si sme na edno ot purvite mesta.



Тема Re: I oste nestoнови [re: danukoplatets]  
Автор accessМодератор (пристрастен)
Публикувано13.02.02 00:23



dosta sa bylgarite na sozialni pomoshti...i ne e nuzno da chakame da stanat po veche ot raboteshtite (Boze opazi!) za da reagirame togava nali?
Priznavam che sym dosta ozloben osobenno sled dneshnoto direktno bezochlivo izkazvane na "me" na taia tema...taka che sorry ama s posledni sili se sdyrzam da ne byda po grafichen v epitetite si kym takiva....hmmmmm........hora....
Igraite po pravilata vseki da vi obicha...kato se pravite na drebni tarikati i Bai Ganyuovzi eto takava reakzia shte sreshtnete tuk...ne na shega vi kazah che tova e nazionalen problem v Canada i nikoi niama da vi posreshtne s bykliza i drian za podobni mnenia...zapomnete kakvo sym vi kazal edin den shte se ubedite sami kolko sym bil prav!



Тема Re: I oste nestoнови [re: access]  
Автор Jessy Ventura ©®™ (P.Eng)
Публикувано13.02.02 04:22



az ne moga da go razveda iz Calgary, zastoto ne poznavam balgari tuka, samo znam kade sa, zatova izbiagvam da hodia tam

jessy_ventura@shaw.ca
(403) 249-2592
ICQ 143689921


Тема Re: Socialni ili rabota v Canadaнови [re: access]  
Автор lcoBgr (любопитен)
Публикувано13.02.02 12:59



Искам да попитам нещо:
Някъде четох че без образование в Канда, човек не може да се хване на добра работа, т.е. по спецялността си с която е дошъл в Канада. Ако е вярно как човек ще работи? Щото излиза че те ме канят да работя като програмист (нали има фактори) обаче изведнъж да се окаже че не мога да работя защото нямам тамошно образование. То и 20К$ да имаш пак ще свършат.
Малко се отплеснах
та въпросът ми беше сали ще може да се намери работа по спецялността без да съм завърши там ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.