Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:54 07.06.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Za VISA Cards-izlishna informaziaнови [re: Lubopitnia]  
Автор koaлчe (мекичко)
Публикувано30.01.02 00:12



като ти доставят картата, прочети условията в приложената брошура. там обясняват всичко - лихви, начин на плащане...

С уважение:




Тема Re: Za VISA Cards-izlishna informaziaнови [re: Lubopitnia]  
АвторlvanFL (Нерегистриран)
Публикувано30.01.02 00:15



pravilno..ako si platish na vreme ne plashtash nikakva lihva. bankata koiato ti izdava kartata pecheli ot t6rgoveza i v dvata sluchaia. Kato poluchish creditna karta v nikoi sluchai ne tegli pari v broi ot neia che togava shte s5derat $$$$nika ot lihvi fee-ove i kakvo li ne.



Тема Re: Za VISA Cards-izlishna informaziaнови [re: koaлчe]  
АвторLubopitnia (Нерегистриран)
Публикувано30.01.02 00:20



А бе, права си, ама човек като е любопитен иска да знае повече преди да е получил брошурата и картата.



Тема Re: Za VISA Cards...mozhe bi izlishna informazijaнови [re: lvanFL]  
АвторGogo (Нерегистриран)
Публикувано30.01.02 00:22



Nito Providian nito MBNA sa falirali

Kreditnite karti se deliat na niakolko vida
Nai osnovno sa secure i unsecure
secure - triabva da si prokriesh kredita koito sled tova shte ti otpusnat - moje da se naloji da pokriesh 100% moje i 75% zavisi
- takava karta shte ti izdadat vednaga ako imash saving account sys po-goliama suma ot zaiavenata ako tazi suma shte ti ia blokirat

unsecure
kogato niamash dobra kredit history ili nikakva moje da vzemesh unsecure kart pak
no annual fee + program (membership) fee - gore dolu kolkoto samata kreditna linia

realna unsecure t.e. bez annual fee - ne e tolkova trudno da vzemesh. Osobenno ot bankata v koiato ti e direct deposita. Az vzeh takava za 1 mesec sled kato biah pristignal - moje da e greshka ili neshto takova ama tova e istinata dadoha mi platinium sys masa pari v neia vednaga

Sled pyrvata lesno idva i vtorata :-))) i t.n.
Taka che moje spokoino da si kandidastvash za nai-visokia klas karta - pochiti sigurno shte ti dadat.

A i gledai oshte edin mnogo vajen rate - transfer balance rate - procheti vnimatelno za nego



Тема Re: Za VISA Cards-izlishna informaziaнови [re: lvanFL]  
АвторLubopitnia (Нерегистриран)
Публикувано30.01.02 00:27



Благодаря много за полезното инфо.

Значи ако искам пари само чрез дебитната карта. Ясно.

Ами, мисля си, като се върна в БГ на почивка, живот и здраве през лятото, та мисълта ми е там ще мога ли да тегля пари в кеш от моята дебитна TD card от банковите автомати. Тогава няма ли да ми се наложи да ползвам кредитната карта?

Иначе не ми се носят големи пари в брой по разни летища и други страни.



Тема Re: Za VISA Cards-izlishna informaziaнови [re: Lubopitnia]  
АвторlvanFL (Нерегистриран)
Публикувано30.01.02 00:31



v BG znam che nasiak6de mozhe da polzvash debitna karta za teglene na pari ot amerikanska ili kanadska smetka. edin poznat beshe pratil takava karta na rodnini v BG predi vreme i te si tegleha pari kogato poiskat i mnogo po udobno ot drugite nachini za prashtane na pari do BG. kato teglish pari v BG ima tam fees mezhdu edin i pet dolara na teglene nishto osobenno v stravnenie s udobstvoto koeto poluchavash.
ivan



Тема Re: Za VISA Cards-izlishna informaziaнови [re: lvanFL]  
АвторLubopitnia (Нерегистриран)
Публикувано30.01.02 00:44



Е предполагам, че парите няма да са в канадски долари, автоматите ще платят наверно в БГ левове.

Aми този курс CAD-BGL не се знае какъв е, сигурно няма да е много изгоден. Иначе е удобно.



Тема Re: Za VISA Cards...mozhe bi izlishna informazijaнови [re: lvanFL]  
Автор accessМодератор (ентусиаст)
Публикувано30.01.02 01:59



taka sym syglasen che mozesh da vzemesh DEBITNA karta ... ne sym si vadil takiva i ne znaia dali taia debitna karta (izglezdashta kato creditna na vynshten vid) moze po tvoe zelanie da e i gold. Priemam dumite ti che moze da e taka.....vse pak tova shte e DEBITNA carta ako i da izglezda kato istinskite creditni karti tova samo izglezda da e taka....osnovnata razlika che s debitnata (i secured) polzvash TVOI pari a s creditnata polzvash parite na bankata.......ta razlikata e syshtestvena....
Lyubopitniat veche ima dokolkoto razbrah debitna karta sega iska istinska creditna carta i takava zlatna niama da mu izdadat spored men na toia etap.
Osven tova ako i debitnata da izglezda podobna na creditnata ne zabraviai che bankite si znaiat che ne e credit t.e. nai vaznoto e che takava debit carta ne ti pomaga da postroish stabilna credit history...t.e. smisyla i na polovina se obezsmislia sled kato shte polzvash tvoi si pari i niama da ti pravi credit kakva ti e polzata ot neia?!?
samo tova che mozesh na mesta da si vzemesh kola pod naem naprimer (chesto te ne vzemat dori cash ta triabva credit carta) i che ei taka shte ti dade niakakvo samochuvstvie che uz imash credit carta makar ti da si znaesh (bankite syshto) che niamash takava;-)))

Uspeh



Тема Re: Za VISA Cards...mozhe bi izlishna informazijaнови [re: Gogo]  
Автор accessМодератор (ентусиаст)
Публикувано30.01.02 02:03



ne znam ti kak si vzel istinska CREDIT card mesez sled kto si doshel....ima varianti (az ya imah dori PREDI da doida v Canada) no po prinzip tova e slozna istoria i syvsem ne e taka lesno kakto kazvash neta i newsgroups sa pylni s oplakvashti se imigranti v Canada koito doshli sled perfektni credit history v US ili drugade i v Canada masa vreme ne im davat credit carti shtoto niamat nikakva history.....ta ako si vzel za mesez count yourself lucky ;-)))) no syvsem ne e tova varianta za mnozinstvoto novi imigranti;-))



Тема Re: Za VISA Cards...mozhe bi izlishna informazijaнови [re: access]  
АвторLubopitnia (Нерегистриран)
Публикувано30.01.02 02:15



Da, access, az imam veche TD debit card. No sam sravnitelno fresh immigrant, ot 6 months. No rabotya legalno, vseki dve sedmici mi prasthat po smetkata mi v TD zaplatata, e ne mnogo golyama, no vse pak e nestho i redovno kapi. Tova predpolagam, che ot bankata go sledyat.

V takav slychai, kato moya, niama li da mi izdadat normalna istinska kreditna karta, pri koiato da polzvam parite na banakta, a ne moite si? Pa makar i niakoi nisko nivo karta, kato GREEN VISA CARD, ne lamtya vednaga za GOLD?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.