Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:11 09.07.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Имате ли си "Клуб на българите"?нови  
АвторGRl (Нерегистриран)
Публикувано10.01.02 16:52



Ще ми се да чуя какво Ви е мнението за българските клубове по света.
1. Имате ли си изобщо клуб?
2. Имате ли си ваша сграда или поне помещение?
3. Ако имате клуб, посещавате ли го?
4. Какво правите в клуба? Какво ви привлича най-много в клуба?
5. Какво още си мислите, че би могло да се подобри?

Ние клуб имаме, но си нямаме нито зграда, нито помещение. :-(

Поне веднъж в гогината си наемаме помещение и се срещаме на "голяма среща". (Разбира се на по-малки групички се виждаме и по-често. :-) )

Голяма среща правихме тази година на пролет и на открито. Пекохме прасенца и аганца. Беше много интересна за нас, а "местните" се чудеха как се изпи толкова много различен алкохол и никой не се напи...

Някой снимки от наши срещи надявам се да може да видите не след дълго (ще си правиме WEB страница)

Аз познавам само няколко български клуба в централна и западна Европа и ще ми е много интересно да чуя къде какво се прави. Предварително благодаря за всяко мнение.



Тема Re: Имате ли си "Клуб на българите"?нови [re: GRl]  
Авторkyky (Нерегистриран)
Публикувано10.01.02 20:21



Na6encite kato se sxberat pove4e gledat da se plyuqt edin drug i da si pravqt gadni nomera, otkolkoto
da napravqt konstruktiven kontakt, ta zatova im e po-dobre bez klubove. Primeri za gadosti:
1. topene i klevetene;
2. iskane na uslugi i/ili zaem+ iz4ezvane;
3. oplakvaniq za mnogostradalno sxstoqnie i eksploataciq na dover4iviq naivnik na principa "bolen zdrav nosi";
4. probutvane na neka4estveni stoki i/ili uslugi, dostavqni ot sxzaklqtnici;
5. hilqdi drugi txpi nomera, nay malkoto 6te vi se oplakvat i/ili fukat i 6te vi sxzdavat fal6ivi nadejdi za pomo6t. Nay-mnogo obi4at da davat informaciq koqto e dostijima po absollyutno lesen na4in i 5 pari ne struva. Moje dori da vi izsledvat i brutalno ograbqt.
Spasqvay se poedini4no ili na malki grupi. Po-stra6no ot sxnarodnik v 4ujbina nqma.



Тема Re: Имате ли си "Клуб на българите"?нови [re: kyky]  
Автор kanadets (непознат)
Публикувано10.01.02 23:47



Oshte edin paranoik ....



Тема Ti hodil li siнови [re: kanadets]  
Автор me (Razlichna)
Публикувано11.01.02 01:44



nakolednoto parti vav Vancouver?



Тема Re: Имате ли си "Клуб на българите"?нови [re: kanadets]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано11.01.02 01:44



То като си знае себе си човека на какво е способен си мисли че всички са като него.
Та и този не параноята го тресе, ама нали познава себе си.



Тема Мисля че не е чак толкова зленови [re: kyky]  
АвторGRl (Нерегистриран)
Публикувано11.01.02 11:04



Хора, които гледат само да получават, да използват, да отядят някому от софрата и да подлеят някому вода, има навсякъде. С такива явления съм се срещал много и в България и в чужбина. Това не е само българка черта. Аз не говоря за тях. Хвала Богу, тези хора не са много. Те може и да имат достатък, но не им е от полза, немогат да ползват нищо с радост... За съжаление има и такива. Написано е "По-блаженно е да даваш от колкото да приемаш."

И така, по-любопитен съм как се срещате? Колко често? Какво правите ако се съберете?

Ние сме много малко хора. Когато се събереме идват около 20 - 30 човека. Всеки донася по нещо - кой колкото и каквото може. Някой донесе 1-2 бутилки, друг 5 сандъка с бутилки (по 2 - 2,5 л.!). Виното и ракията почти винаги остават. :-) Остава и трошията (през зимата) и салатите (през лятото). Колбасите, месото и безалкохолните питиета обикновенно свършват преди края. :-( ... Въпреки това, че се донасят продукти, събираме и малко пари за да платиме помещението и да има за подготовка за следващото събиране - да се купи някакво месо и други неща.
На събиранията някой носят и деца или внуци на по 2-3 години. Идват и по-възрастни хора - над 70 год. Събират се там и младежи на по 14-17-20 години. Изобщо идват да се видиме хора от всички възрасти. Приказваме си, пускаме си разни музики от България - народни песни, стари градски и какво ли не - кой каквото донесе. Накой танцуват и показват такива умения за всякаква музика, други могат да пеят (не да крещят) та успяват да освежат и развеселят компанията и по този начин.

Може и да има такива, които дойдат само да хапнат и пийнат - без нищо да донесат и да дадат. Те са все недоволни и всичко им е неприятно тежко... Ами как да им помогнеш - те не искат да "изплуват" да се зарадват, а никой не иска да "потъва" с тях. Дано да намерят и те нещо радостно...

Събираме се обикновенно в неделя около 10 часа и оставаме заедно до около 17-18 часа. Има такива които дойдат по-късно, други тръгнат по-рано, трети дойдат само за малко. На който както му е удобно - така идва.

Така се серщаме ние. Сега планираме пак среща - да видиме кога кой ще има време.

Пишете как се събирате и какво интересно правите вие.



Тема Re: Имате ли си "Клуб на българите"?нови [re: GRl]  
Авторduh (Нерегистриран)
Публикувано11.01.02 17:28



kade se namirash ti choveche?nishto ne si kazal za mestonahojdenieto si...



Тема Re: Ti hodil li si [re: me]  
Автор kanadets (непознат)
Публикувано11.01.02 18:41



Koledno parti niamashe. Imashe novogodishni - edno goliamo i edno po-malko. Ako pitash za tiah - da, biah na ednoto. Dobar kupon se poluchi !



Тема Re: Ti hodil li siнови [re: kanadets]  
Авторme (Нерегистриран)
Публикувано11.01.02 21:40



Az neznam na koe biah, beshe mnogo otdavna, ama samo pomnia, che tolkova obrasli mage ne biah vigdala na edno miasto, ot godini, ni postrigani, ni obrasnati... Mi to i za koleda kato se ne obrasnesh....Za "kupona" - kvo da ti kaga, mi nie ug za tva otidohme, ma takav nemashe, i v sklada i vnos ot CCCP. Abe kvo da ti opisvam, sazdadoha mi kompleksi. Inache poznavah samo niakolko balgarcheta, te biaha O.K.



Тема Re: Ti hodil li siнови [re: me]  
Автор kanadets (непознат)
Публикувано11.01.02 23:30



Za predi godini ne znam, no naposledak kuponite sa dobri .
Na novogodishnoto party na koeto az hodih vsichki biaha dobre oblecheni, povecheto maje biaha s kostiumi, dosta biaha i s vratovrazki. Mislia che povecheto biaha izbrasnati, no vse pak ne sam gi oglejdal podrobno - az (po razbiraemi prichini) se zaglejdah poveche po balgarkite .... .
A kak sa kuponite v Montreal? Tekat li, tekat li ... ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.