Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:08 03.07.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Влизане в Канаданови [re: me]  
Автор accessМодератор (ентусиаст)
Публикувано28.12.01 05:25



ha ha ha ....mdaaaaaaa ami ti strashno se izlozi...iskash da hodia nazad v vestnizite da ti tyrsia statii ot filmovi kritizi govoreshti che otkakto Toronto si napravi filmov festival toia v Montreal s vsiaka izminata godina zapada i poslednata na nego osven Sofia Loren na preklonna vyzrast ne doide nikoi drug po izvesten rezisior/artist, predstavenite filmi syshto biaha tretokachestveni po mneniata na filmovite kritizi ???ami samite Montrealzi obiaviha publichno che s vsiaka izminata godina po trudno sybirat pari ot sponsori da organizirat ozobshto filmoviat festival tam...prosto go niama veche interesa na korporaziite s golemite pari zashtoto istinskata reklama i publika se prem,esti v Toronto!!!
ubedena li si che mozesh da sporish s men na edno sredno nivo na taia tema??
ami i dezata v Canada znaiat che v Toronto na nashiat festival beshe stylpotvorenie na kino zvezdi dokato na toia v Montreal kakto kazah niamashe i sleda ot takiva...na razseiana li se pravish ili ne ti stiga smelost da priznaesh ochevadnoto?
grozno bilo v Toronto?!? hmmmmm ami kazi go na milionite turisti ot koito ne mozesh da se razminesh iz Toronto, ami az dosta sym bil po sveta po razlichni kontinenti ...dori predstavi si i v Montreal niakolko pyti no po zelen grad s po veche parkove i ploshti za otdih ne sym vizdal.....kazah Montreal ima edin po evropeiski duh i tova e predimstvoto mu vsichko na vsichko....edno razednineno obshtestvo i tam i v Quebec koeto s desetiletia ne moze da reshi shte se deli li ili ne ot Canada vse se napyva planinata i vse mishka razda....posledniat pyt studeniat dush mai vi doide dobre sled kato s okolo 1% angliisko-govoriashtite v Quebec (predimno emigranti) glasuvaha v po veche protiv otdelianeto ta mai zasega separatistite si sednaha na zadnizite.......ta ne vizdam koe mu e hubavoto na takova razdeleno obshtestvo....
az ti pisah tuk fakti.......zaplati.......taxi.......razmeri.....vsichki head-offices na vsiaka shto gode izvestna kompania e v Toronto ne v Monteal pak i bebetata znaiat che v Montreal vali s pyti po veche sniag i e mnogo po studeno ama ti niakak si interestno kak preskachash dovodite i karash na tova kakvo niakoi si dvama tvoi priateli deto reshili da doidat v Montreal ti akzali :))
vzemi hvani idi na CIC web site viz malko OFIZIALNA STATISTIKA ISTINSKI ZIFRI...ne moi OFIZIALNIIIIIIIIIII........ pa togava ela pak da govorish s men,....bez zenski emozii a s zifri i dai shte govorime ;))) ama se podgotvi dobre shtoto si dosta tantelena na tema zifri i fakti.....idi viz hubavo kyde kolko emigranti otivat:))) i nedei mi govori kak posle vidish li te masovo se iznasiat na vtorata sedmiza kym Montreal shtoto shte ti pratia drugi sites za zaetosta na naemanite zilishta v Toronto da vidish che toia koefizent v Toronto e NAI NISYK v ziala Canada...tova bi triabvalo da ti govori che ne samo che nikoi ne napuska Toronto a tochno obratnoto Toronto ima takyv nevyobrazim godishen ryst na naselenieto che e super trudno da se nameri svobodno zilishte.....ama to za da komentira chovek triabva da znae FAKTI.....emiziite sa hubavo neshto osobenno zenskite no ne i kogato se govori s tvyrdi dovodi fakti i zifri a s takiva moga da te zamiarvam ot tuk do Montreal vErvai mi ;))))

taka che eto ti leko domashno.....idi viz pyvo poprocheti koi filmov festival e po renomiran i poseshtavan i otkoga i zashto ;))....procheti posle malko ikonomicheski zifri, pregledai tac kalkulatora za razlichnite canadski provinzii, pregledai syshto klasifikatora na zaplatite spored provinziata i ela togava dobre podgotvena da govorish s men s zifri i fakti shte mi dostavish ogromno udovolstvie da govorime s zifri ne s "ama edi koi si mi kaza che chuk edi kakvo si kato niakoi si kazal che drug vidial...i t.n. :)))

kogato niakoi ot vas vzeme da obiaviava na visok glas kolko niakoi social service v Montreal bila "bezplatna" mi ide da padna ot smiah")))) ami i pyrvokursnizite po ikonomika znaiat che "free lunch" NIAMA!!!!
NISHTO NE E BEZPLATNO skypa me "me" vie si gi plashtate kato popove tia uz "bezplatni services" plashtate gi i oshte kak s danyzite koito vi vzemat v mnogo po goliama stoinost ot tia v Ontario koito Mike Haris namali riazko predi niakolko godini i samo Alberta i BC(ot skoro mogat da se konkurirat s Ontario)..taka che nedeite se naduva smeshni ste;))) bezplatno ne enishto.nito kursovete vi po frenski sa bezplatni nito detskite vi gradini sa bezplatni.....haide sega de ne ni podzeniavaite tolkova i nie mozeme da mislime s glavite si i znaeme koe shto stava 'bezplatno' v ikonomikata;)))....pak kazvam az rpedpochitam da rabotia v Toronto da pravia nad CAD100 000 pyk i danyk da platia toi kato e po nisyk nakraia pak shte mi ostanat v joba po veche realni dukati :))

taka che kogato rysite mygla nedeite misli che niama koi da vi hvane i popita niakoi i drug neudoben Economy question:)))

taka che idi poprocheti malko i te chakam sled tova da doidesh i imash doblesta tochka po tochka da PRIZNAESH koeto ti pisha veche treti pyt po gore:)))

mezdu drugoto gledah na CBC edin ot organizatorite na Montreal film festival kak edva ne se raplaka taia godina che vse po malko zvezdi otivat tam za smetka na Toronto.////ama idi ., idi procheti da vidish che koeto sym napisal e 1:1 THE TRUTH:)))))

i da prava si che originalniat poster si rehsava sam kyde da ide, Canada e demokratichna dyrzava))) no tova e OBSHTESTVEN FREE FORUM i mesto za iziava na mnenia koito i ostanalite ichastnizi v tozi forum biha namerili polezni za sebe si, ta za tiah ne za teb ili Simon pisha malko FAKTI za tova kak stoiat zifrite v konkurenziata Toronto/Ontario - Montreal/Quebec

leka vecher:))

Uspeh



Тема Re: Влизане в Канаданови [re: Mambo No5]  
Автор accessМодератор (ентусиаст)
Публикувано28.12.01 05:35



e samo SILNO PREDUBEDEN chovek moze da napishe takava VELIKA GLUPOST!!
che Toronto bil "grozen grad" ne samoe dialetantsko ami e i neobrazovano tvyrdenie.....water front li e grozen ? ostrova sreshtu downtown li e? stotizite parkove li?
vodni ploshti na vseki ygyl? krasivata moderna arhitektura na sportnite zali, CN Tower , romantichnite pytechki provirashti se v gusta razstitelnost pokrai bylbukashtite chisti kato sylza rekichki, gymzashtiat kulturen afish, muzeite na kakvo li ne, razvlechenia za dezata ot ptiche mliako, gigantskite shoping centers i vsichki pridobivki na edin goliam grad koito prosto gi niama v malkiat.....emi ako tova niakoi mu se iska da go nareche "grozno" az osven shapka da mu svalia na nevezestvoto drugo ne mi sotava :)))

ami che nie do vchera ne biahme padali pod nulata i oshte niamame sniag v Toronto ...a Montreal znaeme vsichki kakvo neshto e zimata.......

Eh taia obektivnost zashto li e tolkova trudna...ama taka de nashto gardje e nai roshavo znaeme si :)))))))))

Uspeh



Тема Re: Влизане в Канаданови [re: access]  
Авторme (Нерегистриран)
Публикувано28.12.01 06:25



Aideee, pochna sam da se uplitash. Nali beshe faliral festivala v Montreal? Kvo gi sravniavash sega?
Nikoga ne sam tvrdiala kakvoto da bilo za tezi festivali, korigirah te...Sasto i za broia imigranti, niama da tagna da tenazakvam s zifri, opitah se da ti obiasnia che e normalno nai-golemia grad v stranata da ima nai-goliam broi imigranti,po silata na logikata, Yellowknife bi triabvalo da ima 5-6.
Kolkoto do snega....vapros na vkus, v Toronto osven snowless zimaima i liato, O, BOGE pazi me ot torontonianskoto liato! Neznam kak deianete tam, ama taia vlaga i toia smog...kakav ti waterfront be bratko, to nisto se ne vidi....
Kakto veche kazah, vsichko e vapros na vkus. Na vsichki bagari, koito poznavam v Mtl im haresva i niamat nikakvi namerenia da hodiat kadeto i da bilo. Za vsiako miasto ima kup za i protiv i vseki si namira miasto pod slanzeto. V Toronto niama sniag,no liatoto e gns, ancouver ima 2 meseza super liato, v ostanaloto vreme kroish planove za samoubiistvo....V montreal ima francuzi, v Toronto grozni i tupi , v Calgary prosti cowboys, vav Vancouver kitaizi koito ste te udushat v pradnite i orignite si...Moeto predpochitanie-francuzite-chisti, ne mirishat, oblichat se dobre, i znaiat kak da se veseliat! Otvreme na vreme srestash niakoi glupak da ti dranka za svoboden Quebec, ignorirash go i tolkoz.
A za otnoshenieto Toronto Montreal-ne govoriaza imigranti, a za ikonomicheski rasteg! Kogato se premestih v Mtl predi 3-4 godin, polovinata grad beshe prazen i me moleha da im naema apartamentite, a tabelkite "for sale" biaha na vsiakakrachka. Sega ste ti e malko trudno da namerish apartament pod naem. Moge i da ne sa balgari ili torontonians, moge da sa marsianzi, ama baia narod se domakna tuka...Da se chudi chovek zasto. Ta razrovi se ti malko i vig koi ajeba sa ti deto idvat tuka i zasto. Moge savetite ti da stanat malko po-polezni, pak i da otraziavat istinata.



Тема Re: Влизане в Канаданови [re: Mambo No5]  
Авторme (Нерегистриран)
Публикувано28.12.01 06:37



Da ama ako eliminirash vodata kakvo ostava? Grozni, debeli torontonians koito otgore na vsichkoto sa grubi i nevazpitani. Ot arhitekturna gledna tochka niama nisto osobeno-niakakv si kula-mi Vancouver ima kula, Calgary ima kula....Downtown Toronto e napravo otvrat. Otidi v Quebec sity - staria grad da vigish kakvo e atmosfera i arhitektura. A ima razni B&B- ta tam, na mnogo ponosimi ceni, vaobste struva si! A Montreal e must see! Vsichki amerikanzi koito sa bili tuk kazvat che Mtl ima nai-krasivite geni! Koeto otchasti e istina, zastoto ne sa tolkova debeli i znaiat kak da se oblichat!



Тема Re: Влизане в Канаданови [re: me]  
Автор accessМодератор (ентусиаст)
Публикувано28.12.01 06:52



abe az li neshto krivo pisha ti li prodylzavash da se pravish na utrepana?!?
kolko pyti mozesh se pravi che ne vizdash kogato ti pisha che Quebec ima edni ot NAI NISKITE ZAPLATI I NAI VISOKI DANYZI???

da go napisha li oshte bednyz?
tova po koi tochno nachin e v interest na noviat emigrant shte me svetnesh li please?:)))
pribavi i tova che v golemiat grad po prezumpzia za emigranta e vinagi po lesno namiraneto na rabota i mnogo drugi enshta ot pyrva neobhodimost i toku viz si uspaial da vidish kakvo vse ti bytam pod nosa a ti se pravish che ne vizdash ....
veche ti razbih mita deto v Montreal imalo neshto "bezplatno" e to kakvo ostana togava?!!?
sega ako ti sa slabost govoreshtite neshto kato srednovekoven frenski separatisti niamash problem na tochnoto mesto si:)))

a znachi v Montreal bilo "malko trudno" da namerish pod naem ha ha eeeee posmali malko de...ami tochno tova niakoi ziveeshti v Montreal i v toia forum uz socheha che tam bilo lesno s namiraneto pod naem.....haide da en ti kazvam che v Toronto pyk ne e "malko trudno" a e "DOSTA NEZVYZMOZNO" da namerish pod naem..zashto li?:P))))
i ti kym "chistite franzuzi " v Montreal da ne bi da prichisliavash i kupishtata leko smrydlivi alzirzi, marokanzi i tem podobna teroristichna smrad koito prosto byka v Montreal? ako e taka sym syglasens teb....mnogo sa "chisti" i sa bash "franzuzi" :)))
mezdu drugoto istinskite franzuzi se smeiat na Bushar (ili kakto tam se spelva) na frenskiat mu;)))) ha ha
a kogato ti kazah che Montrealskiat filmov festival e v finansova i vsiakakva kriza i pred bankrut i v neizvestnost dali shte go ima dogodina poradi pylna nezainteresovanost ot reklamirashti firmi i filmovi zvezdi tova e samata istina.....eh da imashe neshto kato festival i taia godina ama samo toia koito ne e bil na festivala v Toronto moze da si misli che tova zalko podobie v Montreal ebshe neshto po veche ot taka tipichnite za Montrealzi patriotichni kvartalni izhvyrliania :))) ama silno se symniavam dali i za podobno izhvyrliane shte vi ostanat sili i pari dogodina taka che naistina ste bankrutirali :))) dokato toia v Toronto se radva na svetoven interest;)))
mezdu drugoto biletite za dogodina September veche sa pochti prodadeni :))

pishe taka: "A za otnoshenieto Toronto Montreal-ne govoriaza imigranti, a za ikonomicheski rast"
e bingooooooooo imenno de dai malko za ikonomika da pogovorim otkoga ti hvyrliam rykavizite ostanah bez takiva veche ti samo gi zaobikaliash ;)))

ha ha ami tochno Toronto po ozenkata na VSEKI SHTO GODE OTBIRASHT ot ikonomika v Canada e ikonomicheskiat motor i zentyr na Canada.......tova e tolkova podrazbirashto se che otkazvam dori da razgledam mnenie koeto dori se osmeliava da zagatva che Montreal moze da se sravniava po ikonomichesko razvitie s Toronto tova si e prosto edna nezna NAIVNOST ot tvoia strana :))
samo se razhodi po Bay St, i shte ti stane yasno vsichko svyrzanos Canadskata ikonomika i kyde e tia :)))

yavno obache ne shtesh da doidesh na nivo zifri i fakti i gledash da si sedish na tema zenski emozii na tema "bezplatni services" taka che znam pak shte podminesh konkretnite mi points ama neise karai festive season e vse pak ;))))

Nazdrave :))



Тема Re: Влизане в Канаданови [re: me]  
Автор accessМодератор (ентусиаст)
Публикувано28.12.01 07:03



e tova e to de imate malko po evropeiski stil arhitektura ziala nosht na tova se vyrtime taka e otkoga go kazah ;))))

a za zenite hmmmmmmm interestno az kato sym idval v Montreal ne sym zabeliazal da sa po vtaleni /krasivi...te kato zialo v North America sa si debelani navsiakyde ta ne bih kazal che Montreal e niakakyv ostrov na zenstvenosta v North America no znaeiki prochutiat vi patriotizym/shovinizym/separatizym razbiram che spored vas shtom e vashe to e nai hubavoto ;))))
Obeshtavam sledvashtoto mi hodene do Montreal da broia na 100 debelanki kolko vtaleni zeni shte vidia ako sa nad 10 poluchavash bonbon za nagrada;)))

Uspeh



Тема Toronto vs Montrealнови [re: access]  
Автор f.r.e.e (непознат)
Публикувано28.12.01 12:52



Takiva prostranni diskusii v ramkite na dobrija ton sa mnogo interesni ,dori za hora koito ne sa oshte tam.Iskam da chuete i edna druga gledna tochka - na chovek koito e nezapoznat v detaili s neshtata i informatzijata e samo ot poznati i internet.Siguren sum,che vsichki budeshti imigranti sa si zadavali podobni vupreosi - "kude shte e po-dobre?","kude e po-eftino?",kude po-lesno moje da se nameri rabota i oshte mnogo takiva vuprosi.

Ostavjam separatizma na Quebec nastrana.Siguren sum,che za njakoi hora Montreal e po-dobrija izbor.Da kajem tova sa horata koito ne otbirat i duma English (ne smjatat i da go uchat) i sa minali po tazi programa.Tova za po-evropeiskija vid na grada - da,za njakoi tova sushto bi moglo da bude faktor.
Suglasete se,che tova razdeljane po-losho-po-dobro go ima navsjakade.Dori tuk, v sofija,njama da sreshnete chovek koito da e jivjal v banishora i da kaje che tova e losh kvartal - dori naprotiv.Taka,che diskusijata e subektivna i makar da se govori za mnogo po-golemi mashtabi, neshtata opirat do sushtoto neshto.

Za kulturnija jivot, izgleda na gradovete, kvartirite, i mnogo drugi ne moga da vzema otnoshenie,no poneje sum ikonomist mi beshe mnogo ljubopitno da sravnjavam ikonomicheski pokazateli m/u provintziite i otdelnite gradove.
Ne moga da ne priznaja che ogromen % ot ikonomikata na CA e susredotochena v Ontario i negovija finansov tzentur - Toronto.Tova,vsichki znajat,e nai-razvitata provintzija i ne moje da ima nikakvo sravnenie s ostanalite.
Otnosno zaplatite i naemite imam njakolko belejki.Purvo,parite kato kolichestvo (sami po sebe si) ne sa faktor za po-dobur jivot.Primeri kolkoto iskate.Mnogo mi e smeshno kogato njakoi se izkaje che eto na - v USA za sushtata dlujnost shte vzima s 40% poveche.Tova moje da go kaje samo chovek koito nikoga ne e hvashtal uchebnik.Podobno e polojenieto i v samata strana.Ot edna strana - Toronto - ogromen grad ,visoki zaplati, mnogo visoki naemi,...i tn. - ot druga da rechem Windsor - sravnitelnio maluk,niski zaplati,trudno se namira rabota,dosta niski naemi, po-niski tzeni i t.n.Koito iska da proverjava vsichko tova - ima mnogo saitove sus sravnenija na tezi pokazateli.
Kum Access.Dori ti v razgovor s edna nasha obshta poznata ,spomena che moje i da se zamislish za po-iujen i po-maluk grad.Nali si spomnjash kakvo kaza tja - da,az vzimam po-malko pari no moga da spestjavam koeto v megapolis kato Toronto e pochti nevuzmojno (govorja za novi imigranti,vupreki che tja e ot 5 godini tam).
I oshte neshto mnogo vajno - vie,jiveeiki tam,zabravjate ,che bulgarskija emigrant e BEDEN EMIGRANT.Kolko sa tezi koito otivat v Ca s 50 000 CAD.Sigurno 0.5%.Ako chovek ima 5000 CAD i trjabva da dade 2500 za 2 mesetza samo za jilishte - eee,baja shte se zamisli.

Sumarno,ne mislite li,che tova sravnenie Toronto-Montreal e STROGO SUBEKTIVNO i za vseki edin otdelen chovek neshtata sedjat po razlichen nachin.Za edni e Toronto (i naistina e taka) ,za drugi Montreal ( i pak e taka).Malko mi prilicha na veche pozabravenata polemika Sofija ili Plovdiv........



Тема Re: Влизане в Канаданови [re: access]  
Автор Mambo No5 (новак)
Публикувано28.12.01 16:29



Oste vednuzh, znaci Toronto e hubav grad i mi haresva, suglasen sum s literaturnite opisanija.

Vtoro - zimata dojde. Vece dva dni e pod nulata.

Treto - Veseli praznici.

Bye.



Тема Re: Toronto vs Montrealнови [re: f.r.e.e]  
Автор accessМодератор (ентусиаст)
Публикувано28.12.01 17:57



razbira se che e subektivno tova sravnenie...az zatova i se opitah prez zeliat spor da biagam kym neshta deto ne sa subektivni neshta koito se meriat s obektivni zifri.....kato zaplatite, taxite, % ikonomicheski raztez i t.n.....a che niakoi hora shte im haresa arhitekturata na Montreal spor niama imat si ya horata ot istoriata....no ako tia hora razberat che vzemat napolovina na zaplatata na toia v Toronto i plashtat mnogo po visoki danyzi moze da im prisedne razhodkata iz Montreal :)))
a za mestene....ami i tova moze da stane edin den....dali po na yug ne znam shtoto Toronto si e dosta na yug niama mnogo po na yug kogato si na 1 chas ot granizata s US:)) no viz po na zapad moze da se zamislia no sys sigurnost niama da e na iztok, prosto ot moia gledna tochka niama s kakvo da me privleche men Montreal ili iztochnite provinzii , tuk e neshto kato East EU kolkoto po na iztok ot Toronto otivaash po bedni stavat gradovete i provinziite ta imashe edna prikazka v BG moze v sysednoto selo ama na zapad da e:)))))

Uspeh



Тема Re: Toronto vs Montrealнови [re: f.r.e.e]  
Авторme (Нерегистриран)
Публикувано28.12.01 18:04



Ste se opitam da ti obiasnia matematicheski zasto sporia. Zastoto ne haresvam ednostranchivi tvardenia kato "Predpochitam da vzimam $100 000 i da plastm niski taxi". A moga da povtariam do utre che iskam da pravia $ 500 000 i da plastam 0% taxi, no realnostta e mnogo dalech. To e iasno, che s prazna koshniza po nanadolniste e po-lesno otkolkoto s palna koshniza v nanagorniste... Varianta na access e idealen, no samo za komputarni specizlisti i samo za genii. Za ostanalite 95% ot novopristigastite imigranti $ 100 000 ste si ostane smo v sferata na mechtite-pone za mnooooogo dalgo vreme. Zastoto povecheto ot tia hora dori da imat masters tia niama da im se priznae i ottuk ima dva patia za poemane-da prekarash oste niakolko godini v mizeria i da si priravnish diplomata ili da si namerish rabota za po-niska kvalifikazia. S drugi dumi kato izkluchim tia deto ste si ostanat zial givot na sozialni i komputargiite, ostanalite hora s obiknoveni profesii-uchiteli, mehanizi, schetovoditeli...koito imat semeistva, ste se radvat ako niakoga dostignat $40000-50000. I tuk idvat znazite +, -. S $40 000 i dve deza edva li ste plastash niakakvi provinzialni taxi. I tuk teoriata na access otiva po diavolite.Pri sastite dohodi i sastite taxi v Quebec plastash $100 vmesto $600 za detska gradina, umnogeno po kolkoto deza imash, pone $200 poveche naem-tova za edno-dvu staen apartament, ako vzemem vazmovno nai-evtinite, $600 car insurance-vmesto neveroiatnite sumi v Toronto. Kato umnogish tova po 12 meseza, smetkata na access izliza malko kriva, poradi fakta che otarva na mnogo malko hora. Osven tova e chista glupost, che komputaren specialist pravi napolovina v Montreal ili kadeto i da e, no tova moge vseki lichno da proveri. Nai zasegnati sa doktorite koito sa na dargavna rabota-t.e. plateni ot Quebec government. Ostanalite-kato secekretarki i pr. ot tozi sort praviat po 1-2 dolara po-malko, vzavisimost ot poziziata i opita im, no tova se kompensira mnogokratno ot zenata na givota i t.n. Zatova me drazniat izkazvania ot roda na "Tuk e varha, praviat se mangizi" i t.n. zastoto zvuchi tolkova lesno i podvegdasto i niakoi utre ste otide tam s ogromna koshniza i ste se okage na ulizata.
Ostanalite razliki sa po-malovagni, makar che lichno za men nivoto na stres i smog naprimer igrae rolia, no tova sa lichni predpochitania.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.