Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:38 30.06.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема US i Bulgarian grajdanstwaнови  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано12.12.01 16:21



Zdraveite,
Az sam Alex i sam na 21 godini, doshal sam v USA predi 15 godini s roditelite si, ot 10 godini hodime vsiaka godina do Bulgaria, i az kato roditelite si obicham Bulgaria, dori uchih v University in Bulgaria 2 godini. Bih jelal da polucha Bulgarian citizenship, zashtoto se chuvstvam i Bulgarian no ot Bulgarian posolstvo mi pratiha pismo sled 3 meseca! ot moeto zapitvane che za celta triabva da poloja izpit po Bulgarian v Bulgaria i da se otkaja ot US citizenship !!!!!!!! Moje li nikoi da mi kaje kade moga da procheta zakon za Bulgarian citizenship
Mnogo Pozdravi
Alex



Тема Re: US i Bulgarian grajdanstwaнови [re: Alex]  
Автор hristoO (член)
Публикувано12.12.01 16:29



spored men nai-dobre se svarji s Ministerstvo na vanshnite raboti na BG
(http://www.mfa.government.bg).napishi im edin mail i gi pitai dali v BG e pozvoleno dvoino grajdanstvo.
sashto taka mojesh da opitash da se svarjesh s niakoia druga pravitelstvena slujba.
dokolkoto znam (ne sam 100% siguren) BG pozvoliava dvoino grajdanstvo.pone dopredi niakolko godini mislia che beshe taka.



Тема Re: US i Bulgarian grajdanstwa [re: hristoO]  
АвторBVP (Нерегистриран)
Публикувано12.12.01 20:30



Ne kontaktuvai s nikakvi Pravitelstveni slujbi, gubi vreme e!
Pishi na advokatite tuka, shte ti obiasniat burzo i bezplatno kakvo da pravish:
http://www.orac.bg



Тема Re: US i Bulgarian grajdanstwaнови [re: BVP]  
Авторjovani (Нерегистриран)
Публикувано12.12.01 22:57



Po edna sluchainost i az poznavam advokatite ot O.R.A.K. lichno. Ubeden sam che sa kompetentni i mogat da ti dadat palna informacia (razbira se moje da kontaktuvash i s druga advokatska firma) - ne se zamimavai da pitash darjavni chinovnici. V tvoia sluchai ti bi triabvalo da poluchish BG pasport, stom roditelite ti sa Bulgari i si roden v BG (triabva da si izvadish, ako si go zagubil svidetelstvoto za rajdane). Ot postingite tuk razbrah za niakakva podgotviana ili napravena promiana v zakona za poluchavane na BG grajdanstvo, taka che lichno az ne sam kompetenten da ti dam poveche informacia - po princip ima saitove, koito publikuvat Bg zakonite, no ste ti otneme malko vreme da se rovish tam - moje i sam da potarsish takiva sas niakoia tarsachka...
Men sashto me interesuva tozi problem, kakto i vsichki tuk, koito imat ili ochakvat dvoino grajdanstvo - interesno dali avtomatichno si gubiat BG takova, ako imat drugo i t.n.
Jelaia ti uspeh - Ivan



Тема Re: US i Bulgarian grajdanstwaнови [re: jovani]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано14.12.01 18:07



Imam priatel koito se ojeni za holandka i ne moje da vzeme tiahno grajdanstvo zashtoto Holandia a i mai vsichki ot EU niamat dvoino grajdanstvo



Тема Re: US i Bulgarian grajdanstwaнови [re: Alex]  
Авторtosho (Нерегистриран)
Публикувано14.12.01 21:47



Az ne sum osobeno kompetenten po vuprosa, no ne razbiram, kak taka ne si bulgarski grajdanin shtom si roden v Bg.

Chovek moje da si izbira priyatelite - grajdanstvoto ????

Za da ne si bg grajdanin tryabva da si se otkazal ot nego, a to taya protsedura mai e mnogo slojna.

Uspeh!!!



Тема Re: US i Bulgarian grajdanstwaнови [re: Alex]  
Авторinfo (Нерегистриран)
Публикувано16.12.01 08:38



Здравей,

1. Според сега действуващия закон, БГ гражданин може да стане и гражданин на друга държава(двойно гражданство).
2. Разглеждаше се, но не знам дали вече е прието, условието чужд гражданин да получи БГ гражданство е той да се откаже от своето и да остане само с БГ.
3. Предполагам, в твоя случай, че ти не си обяснил добре, или те не са те разбрали. Ти си заминал от БГ на 6 год. Това означава, че ти, като дете на БГ граждани, роден в БГ си бил БГ гражданин. Ако са те лишили от БГ гражданство, поради получаване на чуждо такова(преди 15 г. БГ не признаваше двойно гражданство), то ти трябва да се стараеш не да получиш , а да си въстановиш гражданството. Така не попадаш под условиатана т.2
Успех!!



Тема Re: US i Bulgarian grajdanstwaнови [re: Alex]  
Автор kanadets (непознат)
Публикувано17.12.01 04:58



Az lichno poznavam mnogo balgari sas dvoino grajdanstvo (balgarsko i kanadsko) i mislia, che ot balgarska strana niama problem. Dokolkoto znam, US ne razreshava dvoinoto grajdanstvo, a ne BG. Ako tova e viarno, ot BG posolstvoto go znaiat i zatova sa ti kazali, che parvo triabva da se otkajesh ot US grajdanstvoto. Moje bi ne e zle parvo da pogovorish sas saotvetnata slujba v US i da si iziasnish polojenieto ot tiahna strana.



Тема Re: US i Bulgarian grajdanstwaнови [re: kanadets]  
АвторJessy (Нерегистриран)
Публикувано17.12.01 05:00



Az pak poznavam hora s dvoino US i Canada grajdanstva, iavno US razreshava dvoinoto grajdanstvo, moje da ne razreshavat Afganistansko i US, ama za tova ne sam siguren:))))))))))))



Тема Re: US i Bulgarian grajdanstwaнови [re: Jessy]  
Автор kanadets (непознат)
Публикувано17.12.01 06:06



Az sashto poznavam hora s dvoino US i Canada grajdanstvo, no sa mi spodeliali, che kogato gi potarsiat ot saotvetnata US slujba za da obsadiat tozi vapros, te (horata s dvoino grajdanstvo) otkazvat da govoriat i zatvariat telefona ....




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.