Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:26 01.07.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: molia za savet, ste poludeiaнови [re: MУTPA]  
Авторnini (Нерегистриран)
Публикувано23.09.01 22:30



ami , ste se izrazia kato zatvornicite, koito vinagi tvrdiat, 4e advokata gi e precakal, e men prevoda4at me precaka. na vaprosa za kakvo mi nujen engl. az kazah, 4e ste sam posrednik na firmi pri namiraneto na pazar, a tozi galfon prevede, 4e ste vodia biznes - pregovori i re6iha, 4e 3 mes. obu4enie nema da sa dostata4ni i t.n..a opitite mi da nakaram prevoda4a da obiasni, 4e nema da vodia pregovori ostanaha bezplodni. ta tova e v obsti linii po tozi vapros.
a po predlojenieto za ispania, moje i da se navia, no po princip nemam nisto naprotiv da imam novi priateli, a s gadjeto mi imame mnogo seriozna vrazka.



Тема Re: molia za savet, ste poludeiaнови [re: Пpacчo]  
Авторnini (Нерегистриран)
Публикувано24.09.01 15:27



blagodaria ti, a moje bi ste probvam i tova.



Тема Re: po sushtestvoнови [re: sancho]  
Авторnini (Нерегистриран)
Публикувано24.09.01 15:29



o4akvai vklu4vane skoro!!!



Тема Re: molia za savet, ste poludeiaнови [re: nini]  
Автор SlNNER (Wandering soul)
Публикувано25.09.01 17:54



Hm,mnogo chesto sreshtana prichina sa tez prevodachi za otkazi.A ti zashto sled kato si bila tuk i kazvash,che se spraviash s angliiskia poiska prevodach?Mnogo hora mai ia praviat tazi greshka.Zashto be hora? Nikoi ne ochakva ot vas da govorite ezika kato roden.
Po temata;
Suglasen sum s tezi koito te suvetvat da smenish imenata si,no imai v predvid,che napipat li te v posolstvoto za shmekeriata-zabravi Anglia zavinagi.Dokolkoto si spomniam edno vreme iskaha danni na roditeli i bratia i sestri,tui che misli sama.
A priatelia ti kakuv statut ima tuk?
A kak si s finansovite vuzmojnosti?
Pitam ne ot lubopitstvo,a za da moga da ti dam konkreten suvet.
Ako iskash mojesh da mi ostavish belejka.

p.s Kakuvto i nachin da izberesh kogato otidesh v poslstvoto-pomni,che si bial chovek i se druj kato takuv-s dostoinstvo.Ne ostaviai da te tupchat kato ostanalite.Na intervuirashtiat tova shte mu napravi VPECHATLENIE.Budi sigurna i uverena v sebe si.

Jelaia ti kusmet.

CHOVEKUT E CHOVEK KOGATO E NA PUT


Тема TO SINNERнови [re: SlNNER]  
Авторnini (Нерегистриран)
Публикувано25.09.01 18:15



verno e, 4e e srestana, no za sajalenie se ubedih, 4e e istina. osven tova beh 4uvala i za drugi takiva slu4ai, no predi da zapo4ne intervuto ne me pitaha na kakav ezik jelaia da se provede /kakto napraviha predi6nia pat/, a me uvedomiha, 4e to st ese provede izcialo na bg ezik.
a sega na vaprosite.
priateliat mi e v momenta sas stud. brigada tam, no vseki moment ste polu4i dokumenti za biznes viza s pozvolenie za rabota.
finansovite mi vazmojnosti moje da se kaje, 4e sa dobri, no vseki ima razli4en kriterii za tova. no da kajem, 4e moga da riskuvam okolo 1500 GBP.
ste se radvam, ako moje6 da pomogne6.



Тема to niniнови [re: nini]  
Автор SlNNER (Wandering soul)
Публикувано27.09.01 00:12



Zdrasti,tova che priatelia ti shte poluchi biznes viza e mnogo dobre.V edna tvoia belejka do niakoi beshe pisala,che otnosheniata s priatelia ti sa seriozni.Ako naistina e taka i toi e gotov da ti pomogne bi mogul da te drupne pri nego kato negova supruga.Toest nalaga se da skluchite gr.brak v Bg.Biznes vizata dava tova pravo.E razbira se tova veche shte zavisi ot nego.
1500GBP ne sa losha suma.
Bi li mi kazala v koe uchilishte ti beshe kursa zaradi koito ti otkazaha i kakuv tochno?Imam predvid :za kolko vreme,davashe li pravo na part-time rabota, beshe li platen v advance i kak beshe ureden vuprosut s accommodationa?
Ako men me postaviat v situacia podobna na tvoita v posolstvoto az bih se obrushtal na english direktno kum slujitelia i bih ignoreval prevodacha.Puk toi,ako jelae neka da suflira.

p.s.Shte se opitam da ti pomogna pone sus suvet.

CHOVEKUT E CHOVEK KOGATO E NA PUT


Тема to SINNERнови [re: SlNNER]  
Авторnini (Нерегистриран)
Публикувано29.09.01 16:01



hi ot men. zabavih se malko, 4e me tra6na edin bronhit...
ta zna4i za kursa mi. be6e za Premier kolej, predplaten za 3 meseca, s pravo na rabota, 5 dni v sedmicata, po 3 4asa obu4enie. beh si rezervirala hostel za 1 sedmica.
a za biznesvizata i braka. obmisliali sme go i po princip nema problem da sklu4im brak, no na6i priateli sa v sastata situacia i na saprugata i otkazaha viza. tia iska6e da otide na ekskurzia pri nego. imam predvid, 4e s takav dovod be6e v posolstvoto. a ima li drug na4in, zastoto tozi izglejda super nesiguren?
nini



Тема To Niniнови [re: nini]  
Автор SlNNER (Wandering soul)
Публикувано02.10.01 00:13



Zdravei,nikoi ne moje da ti garantira 100%,che shte vzemesh viza.Prosto chovek e dlujen da opitva dokato stane.Spored men braka e nai-dobria ti shans.Nai-malkoto zashtoto vsichko e legalno.Ne sum uchuden na otkaza na tvoiata priatelka.S risk da prozvucha malko grubo shte ti kaja,che i az bih otkazal.Zashto li,ami v poslstvoto ne pasat treva.Triabvalo e da si doide suprugut i da si ja pribere s nego,a ne da opitvat nomerata s eksurziata.Te sa mnogo izturkani.
Ako se reshite vse pak da probvate s brak shte vi triabvat zdravi nervi i veroiatno mnogo shte vi razigravat,no vie triabva da durjite na svoeto za da ste ubeditelni/sreshti s konsula i t.n./pri eventualen otkaz.Po princip ne bi triabvalo da vi otkajat zashtoto e zakonomerno dvamata supruzi da iskat da sa zaedno i go ima cherno na bialo.No ne zabraviai,che gajeto ti shte triabva da dokaje,che e v sustoianie da te izdurja.Taka,che dokumentite mu triabva da sa beton!
Zasega e tova.Ako mi hrumne neshto shte ti pisha pak.

Kusmet i da se obadite da piem po bira kato doidete.

CHOVEKUT E CHOVEK KOGATO E NA PUT


Тема Re: molia za savet, ste poludeiaнови [re: nini]  
Автор Dobrata (ентусиаст)
Публикувано02.10.01 01:54



Zashto tochno tam, kadeto e naj-trudno?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.