Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:05 25.04.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Основният проблем на българските емигранти  
Автор AD (cosmopolitan)
Публикувано23.07.01 23:10



...май е това, че имат нужда от социални контакти. Южни нрави, какво да правиш?



Тема Re: Основният проблем на българските емигрантинови [re: AD]  
АвторSlavina (Нерегистриран)
Публикувано23.07.01 23:56



Osnovniat problem na bulgarskite imigranti e che purvonachalno imat mnogo golemi ochakvania koito ne se pokrivat s realnosta.
Vse oshte ne sme razbrali che hubavite raboti ne stavat burzo , a nai hubavite ostavat samo v mechtite ni(vuobshte ne stavat).
Nikoi niama da te durgi na rabota ako ne mu vurshish rabotata(tuk se namesva i komunisticheskata obremenenost "Tova e nashe momche dai da mu namerim niakoia sladka rabota".
Tova e mili sunarodnici nishto ne stava s magicheska pruchka ,vsichko triabva da se izvouva ,vseki den e borba za oceliavane.



Тема do Slavinaнови [re: Slavina]  
АвторEmigrant (Нерегистриран)
Публикувано24.07.01 00:00



Zvuchi dobre .
Vuprosa e kolko golemi bitki si vodila sus zhivota???



Тема Re: Do Emigrantнови [re: AD]  
АвторSlavina (Нерегистриран)
Публикувано24.07.01 00:11



Bitkite gi vodia vseki den .
Niamam grub i razchitam samo na sebe si , a na mene razchita deteto mi.
Za sugalenie dosta puti borbata e s viatyrni melnici.



Тема Re: Do Emigrantнови [re: Slavina]  
АвторEmigrant (Нерегистриран)
Публикувано24.07.01 00:14



Ne se sumnjavam - vuprosut e znaesh li kakvi bitki te chakat navun ???



Тема Re: Основният проблем на българските емигрантинови [re: AD]  
Автор SlNNER (Wandering soul)
Публикувано24.07.01 00:16



Ami sigurno zavisi kude si.No ot moia opit moga da kaja che e taka.

Chovekut e chovek kogato e na put


Тема Re: Do Emigrantнови [re: Slavina]  
АвторSlavina (Нерегистриран)
Публикувано24.07.01 00:28



Vsiaka bitka e mnogo trudna(nali zatova e bitka) no kato ia spechelish i sled niakolko dni ia preocenish se okazva che ne e bila chak nevuzmogna.
Vsichko e v psihikata na choveka nai golemi sa strahovete koito sami si suzdavame.
Nikoga ne sum si mislila che emigraciata e lesno neshto i moge bi zatova wse oshte se podgotviam za neia.
Osnovnia mi plus e che az znam che nikoi ne me chaka s otvoreni vrati i che kum vsichki bitki se pribavia i oshte edna da se dokagesh v chugda strana.



Тема Re: Do Emigrantнови [re: Slavina]  
АвторEmigrant (Нерегистриран)
Публикувано24.07.01 00:36



I az trugnah sus sushtata naglasa.Ne vzeh nikakvi snimki osven - edna kasetka s Ryfinka bolna legnala - v ispulnenie na Vasil Mihailov.S neja sum kateril po skalite na Rila,Pirin,Rodopite i Stara Planina.
I vupreki tova nostalgijata me mori zceli 3 godini.



Тема Re: Do Emigrantнови [re: Emigrant]  
АвторSlavina (Нерегистриран)
Публикувано24.07.01 00:41



Mnogo malko emigranti mogat da se spraviat s nostalgiata.
Pulno shtastie niama kakvo da se pravi.
Gelaia ti uspeh v bitkite



Тема Re: Основният проблем на българските емигрантинови [re: AD]  
Автор Balam (непознат )
Публикувано24.07.01 01:38



e che razlichnoto ili ne go priemat izobshto, ili go priemat s mnogo muki. Ako neshto ne e taka kakto e v Bulgaria ili ne se pravi kakto se pravi v Bulgaria, triabva da mu se lepne opredelenie kato tupo, glupavo, skapano, skuchno, i triabva da se zatrie ot liceto na zemiata. No ne se striaskaite, to moze bi ne e po vina na horata, a na vuzpitanieto poluchavano ot pravitelstvoto na segashnoto emigracionno pokolenie. Tova nastrana, drugia problem e s ezika. Edno e da se uchi ezik v uchilishte, drugo e da se uchi ezik za da mozesh da si namerish rabota i da bachkash, no e napulno razlichno da vladeesh ezik s koito da spodeliate i da se spodelia s vas bez zapunki i obiasnenia na izrazi.

Aide stiga mi tolkova. Flame away...



Тема Re: Основният проблем на българските емигрантинови [re: Balam]  
АвторOLE (Нерегистриран)
Публикувано15.08.01 18:51



Nai posle nesto sustestveno!No vse pak vaprosa zasto puk na bulgarskite emigranti tochno, ne e suvsem tochen.Zastoto problemi imat vsichki netolerantni choveci ot kadeto i da idvat.A,tova e osnoven nedostatak ne samo na bulgarite,no i na vsichki balkanci.Samo moga da vi posavetvam da ostavite netolerantnostta,nacionalizma,pozata na samochuvstvie i da gledate otkrito v ochite t.n."tupi"amerikanzi,evropeizi i koi li oshte ne s uvajenie i turpimost i togava da se borite za novoto si miasto na Zemiata.Uspeh!



Тема Re: Основният проблем на българските емигрантинови [re: AD]  
Авторrebekka (Нерегистриран)
Публикувано17.08.01 10:00



moze boi tova vazi za purvite nykolko godini...posle chovek moze i bez tyh...(mnogoto sozialni kontakti na koito sme sviknali)

i nikak ne e losho da si se pribirash v kushti bez klukari da te odumvat i da ti dosazdat s vuprosi...

vsichki emigrantni si imat period na adaptirane..nykoi nikoga ne se adaptirat, drugi vednaga...nali sme hora, razlichni sme.

na men osnovniya problem kato emigrant mi e tova che vizdam roditelite si mnogo rydko ...



Тема Re: Основният проблем на българските емигрантинови [re: AD]  
АвторBorislav (Нерегистриран)
Публикувано17.08.01 19:12



Bulgarskite emigranti (tezi do 1989 g.) niamat problemi. Gurbetchiite (tezi sled 1989 g. ) imat problemi, zashtot ne znaiat kakvo iskat :-)



Тема Re: Основният проблем на българските емигрантинови [re: Borislav]  
Авторpesimist (Нерегистриран)
Публикувано18.08.01 00:36



spored mene tochno emigrantite ot predi 90 g. naj-veche imat problemi, vsichko im e krivo, misliat se za machenici i geroi... i naj-veche mnogo zavijdat na novite "gurbetchii" che se opraviat mnogo po-dobre ot tiah (v povecheto cluchai) dori i bez da gi "podpirat" :-)



Тема Re: Основният проблем на българските емигрантинови [re: pesimist]  
АвторBorislav (Нерегистриран)
Публикувано18.08.01 02:04



Dosega vijdam samo gurbetchiite da se oplakvat :-)



Тема Re: Основният проблем на българските емигрантинови [re: Borislav]  
АвторNevena (Нерегистриран)
Публикувано18.08.01 05:14



Navsiakude ima problemi, chovek prosto triabva da se spravia s tiah. Vsichko e vupros na izbor. Ot lichen opit smiatam, che v Bulgaria se sbluskvame s mnogo poveche ejednevni problemi. Spomniam si poslednite 2-3 godini, predi da napusna rodinata biaha ad za men i semeistvoto mi i v sravnenie s tova, koeto prejiviah tam tselia mi 10 godishen emigrantski jivot izglejda kato prikazka. Vse oshte ne sum se pribirala v Bulgaria, no ot presata cheta, che neshtata sa se promenili, a i 10 godini sa dosta vreme. Ne izpitvam nostalgia zashtoto semeistvoto mi chesto idva pri mene i az pri tiah i kudeto i da sum jiviala ili mi e bilo dobre ili sum go priemala po lipsa na izbor. E, razbira se che ne vsichko vurvi po med i maslo, no takuv e jivota, nai- dobre se uchi ot opit i za men vsiaka nova situatsia e kato izpit za kaliavane na duha. Sreshnah se sus hora ot chetirite kraishta na sveta i nauchih neshta, koito ako biah ostanala u doma



Тема Re: Do Emigrantнови [re: Slavina]  
Авторoleleeee (Нерегистриран)
Публикувано18.08.01 08:42



ti si luda ma!kak si trygnala kym america bez da mi sa ubadish?
Amaaaa ,kako,idi oyrvu u ivropata,nauchi neshto pa posli si utvaiai putkata tolkoz shiroku...tiu,sufianka sys sufianka...



Тема Re: Основният проблем на българските емигрантинови [re: Balam]  
Авторmaleee (Нерегистриран)
Публикувано18.08.01 08:45



ama che si tyyyyp,kato dyb!neam dumi.



Тема Re: Основният проблем на българските емигрантинови [re: Borislav]  
АвторEmigrant (Нерегистриран)
Публикувано19.08.01 01:40



Borislave - javno si ot "starite" emigranti.Zepeneto si e tipichen bulgarski patent no shtom vi e kef vasha rabota.
Starite ne se oplakvat shtot neznajat ot de da vkluchat komputara.
I edin vupros ti si zael roljata na govoritel na "starite" emigranti , i kolko sa te ypulnomoshtili ?
A pesimist e prav taka narechenite "stari" gi podpiraha oshte ot razpredelitelnite lageri i gi yrezgdaha s dokumenti.Taka che nedei da plachesh.



Тема soglasenнови [re: Slavina]  
Автор danikalino (непознат )
Публикувано19.08.01 04:23



samo taka - kagi im istinata -samo taka



Тема Re: Основният проблем на българските емигрантинови [re: AD]  
Авторar3 (Нерегистриран)
Публикувано20.08.01 02:15



e - tova problem na dosta goliama chast ot chovechestvoto. Za sajalenie goliamata chast ot bg.em~ti sa v gorespomentata goliama chast. hora, ko da gi praim!



Тема Re: Основният проблем на българските емигрантинови [re: Borislav]  
Авторpesimist (Нерегистриран)
Публикувано20.08.01 23:49



ami shtoto drugite tolkova polzvat internet i discussion board-ove...;-)



Тема Mersiнови [re: maleee]  
Автор Balam (непознат )
Публикувано21.08.01 18:51



za podkrepata i utvurzdavaneto na mnenieto.



Тема Re: Основният проблем на българските емигрантинови [re: Borislav]  
Авторchovechka (Нерегистриран)
Публикувано21.08.01 21:59



Moze li ako obichash da posmekchish kategorichnija i kompetenten ton, shtoto veche si tvarde dosaden. Az lichno mrazja da mi lepjat etiketi i da me prichisljavat kam kakvito i da bilo grypi. V slychaja taja na gyrbetchiite. Napysnah Bulgaria prez '90-ta, no gyrbetchiika nikoga ne sam bila, a i togava, kakto i sega znam tochno kakvo iskam. Sigyrna sam che ima i drygi kato men.



Тема Re: Основният проблем на българските емигрантинови [re: Borislav]  
АвторSteven (Нерегистриран)
Публикувано25.08.01 18:34



Borislave,
az sam v kategorijata na gurbetchiite . Ne se oplakvam. Za 6 godini postignah tova koeto v BG njamashe da realiziram za njakolko jivota. A v BG hjah mnogo dobre platen ( za balgarskijat standart ).
E, ne vsichko e pesen. Ima tejki momenti, chujda strana, nravi, etc. No se spravjam dobre. I az mislja che ikonomicheskite emigranti imat jasna motivatzija i tzel. Po-dobar jivot.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.