Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:56 01.07.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Samotna bulgarka v Canadaнови [re: Napalno te razbiram]  
Авторyup (Нерегистриран)
Публикувано13.07.01 06:03



Bili, i az sum v podobno bezteglovno polojenie,makar i mnogo po-mlada, ama se niakak se opraviam. Tezi hora sa zameseni ot drugo testo, ne znam za kanadcite, no amerikancite...hmm
Da te pozdravia za tova che si postignala sebe si v profesionalno otnoshenie, bravo! A partniora shte go namerish, kakto vsiako drugo neshto, i tova si e borba
Taka che uspeh ti jelaia :))



Тема Малко засегнат ... хмммммнови [re: Eleya]  
Автор jamie (подминаващ)
Публикувано13.07.01 12:11



Да, сигурно е невъзможно да намериш в БГ такива мъже ....
Когато например един съпруг иска да издържа жена си и детето, той дава цялата си заплата за наем, сметки и храна. За дрехи и лекарства не остава нищо ! Е, знаеш ли ти че в БГ помощта за дете през първите 2 години е 85 лв, а после - 8,5 месечно ? Та българският мъж ако иска семейството му е да поне нахранено си скъсва задника от работа и постоянно се чуди откъде да изкара повече пари ! Лесно е да съдиш от гледна точка на развитите държави. Постави се и на наше място ! Ние сме скапани от търчане , нервни и уморени. За съжаление.

don't waste my time - waste yours !


Тема Do Eleyaнови [re: yup]  
Авторvidor (Нерегистриран)
Публикувано13.07.01 15:14



Estestveno che v BG niama da namerish takiva maje-glupaci,tiah gi ima samo v zadovolenite obshtestva.Veroiatno si ili razvedena s deca ili tarikatka i izpolzvachka koiato se interesuva edinstveno ot materialnata izgoda.Ili si
prosto edno prostitutche.Ili si sachetanie ot vsichko kazano po malko.Zashtoto
edin amerikanec triabva da e nai-golemia zadrasteniak za da se ojeni za jena
ot darjava kato BG pri tova sas samnitelna reputacia kato tvoiata-VERVAI mi
mome.Abe ia mejdu drugoto si kaji tarifata i koga amerikanskoto ti majle e
missing ot vkashti ta da si doidem na tvoita sashtnost vsashtnost.



Тема Re: Do Eleyaнови [re: vidor]  
АвторEleya (Нерегистриран)
Публикувано13.07.01 16:45



1. Mejdu drugoto, yavno sum zabravila da spomena, no toi E bulgarin! I za da doide tuk e polojil MNOGO trud.
2. NE sum omujena za nego, NE sum razvedena, niamam detza i t.n. - neobvurzana sum!
3. Delim vsichki raszhodi PO RAVNO - naem, tok, gaz i t.n. Edinstvenata mi materialna izgoda ot nego e, che me vodi poniakoga na restorant :))
4. SUPER e v legloto i niamam nujda ot drug, no vse pak ti blagodaria za miloto predlojenie.



Тема Do moma Eleyaнови [re: yup]  
Авторvidor (Нерегистриран)
Публикувано13.07.01 17:13



Prestani da se samoiztakvash i sebe si i onova tam sashtestvo do teb ot
mejdinen pol,edva li na niakoi mu puka za takiva ganiovki i ganiovci kato vas.
Izobshto ne moga da razbera kakvo praviat otrepki emigrantski kato tebe i
mejdinnopolovoto ti majle v toia sait.Ia si stoite tam v Amerika na distancia
ot BG i realna i virtualna che samo me draznite s napanite si za velichie.
Uj biagate ot BG pak posle BG ne moje da se otarve ot vas a sashto i az.



Тема za Jamie i za hora nad 18 ("mrusni" dumi ima)нови [re: jamie]  
АвторEleya (Нерегистриран)
Публикувано13.07.01 17:17



Toku shto se vrushtam ot BG, a i ne sum zabravila kak e tam, zashtoto sum v USA samo ot edna godina. Napulno sum naiasno kolko e trudno za edin muj tam da izdurja jena i dete... Ne e trudno - ADSKI trudno e!
No tova niakaksi e druga tema... sega govorim za emotzionalnata strana na bitieto, a ne za bitovata.
Govorim za Muja i kak da GO namerim
Istinata e , che svestnite muje sa si svestni navsiakude..
A lainata si voniat i v chujbina..
Jestokata istina e, che poradi izvratenata situatzia v BG svestnite muje za da otzeleiat sa prinudeni da se praviat na laina... I sled dulgo "pravene" na takiva, nakraia se sgovniavat i otvutre i svestniat muj vutre v tiah se davi v lainata... A tova e tujno!
Semeistvata na priatelite mi v BG sa pred razpad.. Do edno! I to ne za drugo, a zashtoto mujete si imat "liubovnitzi" - do edin! Prosto v BG muja naistina e tolkova skapan otvsiakude i tolkova obezveren i umoren, che ne moje da funktzionira veche kato muj... Ne moje da bude "muj" v onzi patriarhalen smisul na dumata,s koito sa ni vuzpitali i otgledali.
I niakaksi edinstvenoto "mujko", koeto mu e ostanalo i koeto vse oshte raboti ( dai boje :)!) i go "dokazva", e PENISUT mu ( ili "Onazi mu rabota" kazano po bulgarski).
I toi nesuznatelno si razmahva "mecha" navsiakude, za da pokaje, che vse oshte ne e za izhvurliane i ne se e provalil napulno.
Tova e moita teoria za neshtata. I v tozi forum ima hora koito ia dokazvat napulno :)
No ti yavno si ot svestnite i oshte produljavash da terzaesh. Stiskam ti paltzi - dano uspeesh! Ne e lesno da se gleda semeistvo - dori i tuk.. Az pone oshte ne moga da si go pozvolia.. Vupreki, che spored baba mi veche otdavna mi e vreme :))



Тема Re: Do Eleyaнови [re: Eleya]  
Автор jamie (подминаващ)
Публикувано13.07.01 18:09



Можеше и да не се отчиташ :-)))
Много се вълнуваш - по спокойно ! И си много черногледа към мъжете - в БГ ХОРАТА са смачкани и изкривени вече - както мъжете, така и жените. А битието определя и това какъв си - като поживееш повечко време в кочина и славей да си - ставаш прасе ... :-( Ето това е основната причина да искам да емигрирам. Не МНООООГОТО пари дето им се привиждат на някои, а достатъчното средства за НОРМАЛНО съществуване на семейство.

don't waste my time - waste yours !


Тема Re: За Optimistнови [re: Oптимиcт]  
АвторEmigrant (Нерегистриран)
Публикувано13.07.01 21:41



Znam edna bulgarka v Belgija zhenena ot dve godini za belgiez ima dve malki dechiza pochti bebeta i e bremenna s treto i onzi ja perdashi kato brushnjan choval - misulta mi e che dosta bulgarki sa ti poslyshali suveta samo che zhivejat po-zle ot prostityka.



Тема Не си ме разбрал правилнонови [re: Emigrant]  
АвторOптимиcт (Нерегистриран)
Публикувано14.07.01 09:29



"...Дори без да го информира. Помисли и по този въпрос. Ще ти бъде трудно в началото, но не невъзможно. "

Горната котировка е от моята препоръка. Да си има детето без дори да казва на този който го е направил. Да си го отгледа сама. Не съм препоръчвал на никого да се жени за "несродна душа".
Били вече беше споменала че има хубава работа с добро заплащане ... и продължавам надолу с това че Канада е по-социално ориентирана страна. Разбирай, по-лесно ще бъде за самотна майка да си отгледа детето.



Тема Re: za Jamie i za hora nad 18 ("mrusni" dumi ima)нови [re: Eleya]  
Авторnavlek (Нерегистриран)
Публикувано14.07.01 13:09



lele! chak tolkova li sme se sduhali :))

anyway, tova, koeto osobeno ne mi dopada v post-a ti e onova za "patriarhalniya" smisal :))); aide sega, ne sme 19 vek ta da e ochevidno che cialoto semeistvo triabva da visi na shiyata na mazha :(; losho niama, ako mozhe da si go pozvoli, no pak, toi, gorkiya ne e niakoi ezicheski bog ta da skatae cialata kashta pog mogashtoto si ramo :); + tova "patriarhalno" e edno mnogo kofti takova sastoianie na duha, ot koeto mi se draifa :))

upreka, s koito se saglasiavam napalno e tova za obezveriavaneto - za tova ne mozhe da ima nikakvi opravdaniya! shtoto posle sledva samosazhalenieto, posle ubezhdenieto che sveta ti dalzhi neshto, i nai-nakraya stradat vsichki okolo teb ;(; very bad!

a che prostotiya se shiri - nema spor :(, vervai mi :((; kato rezultat - mnogo hubavi iabalki, iziadeni ot praseta :(; very, very bad!

samo che ima i drug moment - i v bulgaria chovek mozhe da se realizira dosta uspeshno, pri tova bez da se pravi na laino :); samo che za celta sa nuzhni izlishno mnogo poveche usiliya; i rezultata chesot e skromen; razbira se, odobreniyeto ot strana na neino velichestvo - balgarskata zhena ne e za prenebragvane :))

e, aide, otivam da dopalnya broikata na svestnite (hopefuly:)) otvad okeana :)!

cheers,




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.