Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:54 02.07.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема раждане на дете в USA  
Авторпитaщa (Нерегистриран)
Публикувано27.06.01 20:09



Имам един въпрос и моля , ако някой е наясно да отговори.
Случаят е следния:
Влязла съм незаконно в страната, предстои ми раждане на дете тука.
Знам че то получава гражданство а родителите му не, но след като го родя тука по акта за раждане ще е видно че е съм била тука и доколко това може да повлияе в случай че спечеля Зелена карта.
Ще ми бъде ли отказана такава изхождайки , че съм била нелегално пребиваваща.
Благодаря



Тема Забравинови [re: питaщa]  
АвторИнcпekтop Xиkc (Нерегистриран)
Публикувано27.06.01 20:58



Дори да спечелиш лотария Зелена карта или някой работодател да поиска да подаде за тебе молба в Имиграционната служба, никога не можеш да получиш законен статут, след като си влязла нелегално. По закон трябвада се върнеш в България, за да кандидатства за виза, а тук те чака отказ по параграф 212-9-а или 212-9-b.

Що се отнася до детето, то е амиракнски гражданин, но може да подаде за тебе молба едва след като навърши 21 години. Пак важи същото условие. Трябва да се върнеш в България, за да кандидатстваш за имигрантска виза, но тук те чака по посочените по-горе параграфи и забрана за влизане в САЩ в продължение на 10 години.

Не искам да те разочаровам, но си в такава ситуация, че ще бъдеш нелегална до края на живота си. Освен ако Конгресът не предложи някаква амнистия, но това се случва много рядко и е само за определена категория имигранти.



Тема Re: благодарянови [re: Инcпekтop Xиkc]  
Авторпитaщa (Нерегистриран)
Публикувано27.06.01 21:03



Благодаря ти за отговора



Тема Re: раждане на дете в USAнови [re: питaщa]  
Авторttr (Нерегистриран)
Публикувано29.06.01 21:31



Ako si tuk nelegalna ot dosta vreme, i si jenena za americanec ili puk rabotish proveri s niakoi imigracionen advokat dali ne mojesh da vzemesh zelena karta pod LIFE amnistiata koiato INS implementira.

Az ne sum zapoznat kak tochno stava, no mi biaha spomenali che ako si bil poveche ot 7 godini nelegalen v U.S., tazi amnistia ti dava vuzmojnost da vzemesh green card, ako chlen na semeistvo ili rabotodatel te sponsorira. Sroka za dokumentite beshe do April, no spored vestnicite mai sa go produljili oshte 4 meseca.

Uspeh.



Тема Re: раждане на дете в USAнови [re: ttr]  
АвторGeri (Нерегистриран)
Публикувано02.07.01 17:21



V hotela kadeto rabotia imashe edno polsko semeistvo nelegalni, koito otidoha jenata da rajda v Canada /nadiavam se znaesh che tova e skapo udovolstvie tuk a daje i v Canada/, predi sedmica dve poluchih snimki i pismo ot tiah, maja si e nameril niakakva rabota po granicata pak v niakakv hotel a kato pootrasne deteto shte se varnat pak tuk. BTW tova go napraviha za da ne popadnat pod udarite na paragrafite za nelegalno vlezli ot koito niama izmakvane, v Canada e malko kato v socializma i kato rodish dete dokolkoto znam moje da izkrankash niakakv vremenen statut, proveri tova ako iskash



Тема Re: раждане на дете в USAнови [re: Geri]  
Авторпитaщa (Нерегистриран)
Публикувано02.07.01 19:17



Все още се чудим кое ще е по-малкото зло. Да родя тука и детето да си получи глажданството пък ние после да се ориентираме за Канада като си изчакам присъдата от 3 години да не влизам в Щатите. Нали наказателните са 3 и 10 години при нелигален престой тука в зависимост до колко си го пресрочил. Поне в моя случай като не знаят кога съм влязла мисля че мога да се отърва само с 3 години.



Тема Re: раждане на дете в USAнови [re: ttr]  
Авторпитaщa (Нерегистриран)
Публикувано02.07.01 19:19



за съжаление не мога да се възползвам от тази амнистия



Тема Re: раждане на дете в USAнови [re: питaщa]  
Авторllona (Нерегистриран)
Публикувано03.07.01 14:40



Vsichko zavisi ot finansovite vi vazmojnosti i istoriata koiato shte razkajete kato vi hvanat
Ako imate sredstva po-dobre skorostno se iznesete kam canada ili Australia




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.